vaistai.lt

Tramadol Lannacher 100mg pailginto atpalaidavimo tabletės N30

Šis vaistinis preparatas vartojamas apystipriam ir stipriam skausmui malšinti.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 4.68
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.50
Vertical line
50%
2.59
 
Gamintojas :  G.L. Pharma
Veiklioji :  Tramadolum
ATC kodas :  N02AX02
Brūkšninis kodas :  9003576000888
Grupė :   Nervų sistemą veikiantys vaistai -> Analgetikai -> Kiti opioidai -> Tramadol

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Tramadol Lannacher 100mg pailginto atpalaidavimo tabletės N30

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Tramadol Lannacher 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tramadol Lannacher 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tramadol Lannacher 200 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tramadolio hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Tramadol Lannacher ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Tramadol Lannacher
 3. Kaip vartoti Tramadol Lannacher
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Tramadol Lannacher
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Tramadol Lannacher ir kam jis vartojamas

 

Tramadolis yra stipriai veikiantis vaistas skausmui malšinti. Veiklioji jo medžiaga tramadolio hidrochloridas veikia centrinę nervų sistemą (galvos ir nugaros smegenis) taip, kaip opiatinis analgetikas.

Šis vaistinis preparatas vartojamas vidutinio stiprumo ir stipriam skausmui malšinti.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Tramadol Lannacher

 

Tramadol Lannacher vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija tramadoliui, arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu yra ūminis apsinuodijimas alkoholiu, migdomaisiais preparatais, analgetikais, opiatais ar kitomis psichotropinėmis (centrinę nervų sistemą veikiančiomis) medžiagomis;
 • jeigu vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (vaistų nuo depresijos) arba jeigu po jų vartojimo nutraukimo praėjo mažiau negu dvi savaitės;
 • jeigu sergate epilepsija, kuri nepakankamai kontroliuojama vaistais.

 

Nuo opiatų priklausomiems pacientams pakeičiamajam gydymui tramadolio vartoti negalima.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tramadol Lannacher:

 • jeigu sergate sunkiu kepenų arba inkstų nepakankamumu;
 • jeigu yra kvėpavimo centro ar kvėpavimo funkcijos sutrikimų;
 • jeigu esate priklausomas nuo opiatų;
 • jeigu yra su galvos trauma susijusių sutrikimų ar padidėjęs intrakranijinis (vidinis kaukolės) slėgis;
 • jeigu ištiko šokas;
 • jeigu yra padidėjęs jautrumas opiatams.

 

Jei esate sirgęs epilepsija arba esate linkęs į traukulius, tramadolio galima vartoti tik esant įtikinamoms priežastims ir tik gydytojo skyrimu. Traukulių rizika gali padidėti, kai kartu su tramadoliu vartojami vaistai, mažinantys traukulių slenkstį (pvz., vaistai kai kurioms psichikos ligoms gydyti). Vartojant gydomąją tramadolio dozę, pasitaikė traukulių atvejų. Jų rizika gali padidėti, kai viršijama didžiausia įprastinė paros dozė (400 mg).

 

Tramadolio geba sukelti priklausomybę yra nedidelė. Ilgalaikio vartojimo metu gali atsirasti pripratimas ir psichinė bei fizinė priklausomybė. Gydymas terapine doze gali būti susijęs su abstinencijos (vaisto vartojimo nutraukimo) simptomais ir priklausomybe ar piktnaudžiavimu, todėl gydytojas reguliarai turi iš naujo įvertinti skausmo stiprumą ir gydymo tramadoliu būtinumą. Jei esate linkę į piktnaudžiavimą vaistais arba priklausomybę nuo jų, šio vaisto galima vartoti tik trumpai ir atidžiai prižiūrint gydytojui.

 

Kiti vaistai ir Tramadol Lannacher

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Tramadol Lannacher vartojimas kartu su kitais vaistais gali sustiprinti arba susilpninti jo poveikį.

 

Tramadol Lannacher negalima vartoti kartu su MAO inhibitoriais.

Karbamazepino preparatai (vaistai nuo traukulių), gali susilpninti ir sutrumpinti Tramadol Lannacher tablečių skausmą malšinantį poveikį.

Nepatariama tramadolio derinti su centrinio poveikio analgetikais (pvz., buprenorfinu, nalbufinu, pentazocinu), nes tokiu atveju gali susilpnėti skausmą malšinantis poveikis.

 

Šalutinio poveikio rizika padidėja:

 • jeigu Jūs vartojate vaistų, kurie gali skatinti traukulių atsiradimą, pvz., tam tikrų antidepresantų arba vaistų nuo psichozės. Traukulių atsiradimo galimybė gali padidėti, jeigu kartu vartojate tramadolio, gydytojas Jums pasakys, ar galima vartoti Tramadol Lannacher;
 • jeigu vartojate tam tikrų vaistų nuo depresijos. Tramadol Lannacher gali sąveikauti su šiais vaistais ir Jūs galite jausti tokius simptomus, kaip nevalingi, ritmiški raumenų (įskaitant akių judesius kontroliuojančius raumenis) susitraukimai, susijaudinimas, padidėjęs prakaitavimas, drebulys, padidėję refleksai, padidėjęs raumenų tonusas, aukštesnė kaip 38 °C kūno temperatūra.

Atsargiai tramadolio reikia vartoti kartu su kumarino grupės preparatais (vaistais, mažinančiais kraujo krešumą, pvz., varfarinu), nes gali sutrikti krešumas ir atsirasti dėminių kraujosruvų.

Šie nurodymai galioja, jei kai kurie išvardyti preparatai buvo vartojami anksčiau arba bus vartojami po kurio laiko ateityje.

 

Tramadol Lannacher vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas tramadolio poveikiui įtakos neturi.

Tramadolį vartojant kartu su alkoholiu, CNS veikiančiais vaistais, gali sustiprėti jo šalutinis poveikis smegenų veiklai.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Atsižvelgiant į dabartines bendrąsias rekomendacijas, Tramadol Lannacher nėštumo laikotarpiu galima vartoti tik neabejotinai būtinu atveju. Per visą nėštumo laikotarpį tramadolio negalima skirti ilgesnį laiką.

 

Tramadolio patenka į motinos pieną. Žindymo laikotarpiu tramadolio galima vartoti tik neabejotinai būtinu atveju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tabletės gali trikdyti reakciją, gebėjimą vairuoti transporto priemones ir dirbti su mechanizmais. Šį poveikį sustiprina alkoholis bei CNS veikiantys vaistai (psichotropiniai vaistai, antihistamininiai preparatai). Poveikis esti stipresnis vaisto vartojimo pradžioje. Todėl vartojant Tramadol Lanacher, draudžiama vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

Tramadol Lannacher 150 mg pailginto atpalaidavimo tablečių ir s Tramadol Lannacher 200 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra pagalbinės medžiagos tartrazino (E102)

Tartrazinas gali sukelti alerginių reakcijų.

 

 

 1. Kaip vartoti Tramadol Lannacher

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozę reikia priderinti pagal skausmo stiprumą ir Jūsų organizmo reakciją į vaistą. Svarbiausia vartoti mažiausią skausmą numalšinančią dozę.

Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tabletes reikia gerti kas 12 valandų, praryti nekramtytas, gausiai užsigeriant vandeniu, neatsižvelgiant į valgymo laiką.

Individualiam pacientui tinkama doze laikoma tokia, kurios pakanka kontroliuoti skausmą 12 valandų be nepageidaujamo poveikio arba su toleruojamais jo požymiais.

Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių niekada negalima vartoti ilgiau negu jų būtinai reikia skausmui malšinti. Jei ligos pobūdis ir sunkumas rodo, kad būtinas ilgalaikis skausmo slopinimas, tramadolio vartojimo būtinumą reikia iš naujo įvertinti tam tikrais laiko intervalais (pvz., darant gydymo pertraukas).

 

Suaugusieji ir paaugliai (vyresni kaip 12 metų)

Įprastinė pradinė dozė yra viena 100 mg tabletė 2 kartus per parą, iš ryto ir vakare.

Jeigu skausmas nenurimsta, Jūsų gydytojas dozę padidins, kol bus pasiektas skausmą malšinantis poveikis.

Intervalas tarp vaisto gėrimo turi būti ne mažesnis kaip 8 val.

Paprastai per parą negalima vartoti daugiau kaip 400 mg tramadolio hidrochlorido, išskyrus specialias klinikines aplinkybes. Tačiau vėžio ligos sukeltam skausmui arba skausmui po operacijos malšinti gali prireikti ir žymiai didesnių dozių.

 

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams (vyresniems kaip 75 metų) tramadolio šalinimas gali būti sulėtėjęs. Jei tai būdinga Jums, gydytojas gali patarti pailginti laiką tarp dozių vartojimo.

 

Sunki kepenų arba inkstų liga (nepakankamumas) arba dializuojami pacientai

Pacientams, kuriems nustatytas sunkus kepenų ir (arba) inkstų nepakankamumas, negalima vartoti Tramadol Lannacher. Jeigu toks nepakankamumas lengvas arba vidutinio sunkumo, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti intervalą tarp vaisto dozių vartojimo.

 

Jaunesni negu 12 metų vaikai

Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimo vaikams patirties nėra.

Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimo saugumas ir veiksmingumas nenustatyti, todėl vaikų juo gydyti negalima.

 

Savarankiškai nekeiskite nustatytos vaisto dozės. Jei Jums atrodo, kad Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tabletės veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Tramadol Lannacher dozę?

Pagrindiniai tramadolio perdozavimo simptomai yra panašūs į kitų centrinę nervų sistemą veikiančių ir skausmą malšinančių vaistų (opiatų) perdozavimo simptomus. Gali būti miozė, vėmimas, kolapsas, hipotenzija, sedacija, koma, traukuliai ir kvėpavimo slopinimas, net sustojimo.

Atsiradus bent vienam iš šių požymių, nedelsiant praneškite apie tai gydytojui.

 

Pamiršus pavartoti Tramadol Lannacher

Jei Jūs pamiršote išgerti Tramadol Lannacher tablečių, negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastiniu laiku.

 

Nustojus vartoti Tramadol Lannacher

Prieš nutraukdami ilgalaikį Tramadol Lannacher tablečių vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų)

Pykinimas, galvos svaigimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10% pacientų)

Vėmimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, galvos skausmas, prakaitavimas, nuovargis.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 100 pacientų)

Žiaukčiojimas, virškinimo trakto dirginimas (spaudimo pojūtis skrandyje, vidurių pūtimas), širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimas (pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, dažnas pulsas, su kūno padėties pokyčiu susijusi hipotenzija arba kolapsas; toks poveikis dažnesnis tramadolio švirkščiant į veną ir fizinio krūvio metu), odos reakcijos, pvz., niežtėjimas, išbėrimas, dilgėlinė.

 

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 1000 pacientų)

Retas pulsas, kraujospūdžio padidėjimas; jei gerokai viršijama rekomenduojama dozė, kartu su tramadoliu vartojamos kitokios medžiagos, slopinančios nervų sistemą, galimas kvėpavimo slopinimas.

Epilepsiniai traukuliai dažniausiai pasireiškia suvartojus per didelę tramadolio dozę arba šio vaisto vartojant kartu su kitais vaistais (pvz., antidepresantais, antipsichoziniais preparatais).

Gali atsirasti parestezija, drebulys, apetito pokyčių.

Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių poveikis kiekvieno žmogaus psichikai yra skirtingas. Jo pobūdis ir stiprumas priklauso nuo paciento asmenybės ir vaisto vartojimo trukmės. Tai gali būti nuotaikos pakitimai (dažniausiai pakili, kartais prasta nuotaika), aktyvumo pokyčiai (paprastai slopinimas, kai kada - padidinimas), gebėjimo pažinti ir justi pokyčiai (pvz., sprendimų priėmimo elgesio pokyčiai, jutimų atpažinimo sutrikimas), haliucinacijos, sumišimas, miego sutrikimai, košmariški sapnai.

Ilgalaikis tramadolio vartojimas gali sukelti priklausomybę. Gali būti vartojimo nutraukimo (abstinencijos) požymių, panašių į opiatų abstinenciją: sujaudinimas, nerimas, nervingumas, nemiga, hiperkinezija, drebulys, virškinimo trakto sutrikimai.

Daiktų matymas lyg per miglą, alerginės reakcijos (pvz., dusulys, bronchų spazmas, švokštimas, angioneurozinė edema, įskaitant galimai sunkų burnos ertmės, ryklės, gerklų patinimą), anafilaksinė reakcija, raumenų jėgos sumažėjimas, šlapinimosi sutrikimai (pasunkėjęs šlapinimasis, šlapimo susilaikymas).

 

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000 pacientų)

Veido paraudimas, galvos sukimasis, laikinas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Tramadol Lannacher

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės ir lizdinių plokštelių po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tramadol Lannacher vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Tramadol Lannacher sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra tramadolio hidrochloridas, kurios vienoje tabletėje atitinkamai yra 100, 150 arba 200 mg.
 • Pagalbinės medžiagos:

100 mg tabletės

Tabletės branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, titano dioksidas E171, talkas, poliakrilato 30 % dispersija.

 

150 mg tabletės

Tabletės branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, dažiklis tartrazinas E102, titano dioksidas E171, talkas, poliakrilato 30% dispersija.

 

200 mg tabletės

Tabletės branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, dažiklis tartrazinas E102, talkas, poliakrilato 30 % dispersija.

 

Tramadol Lannacher išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tramadol Lannacher 100 mg: baltos apvalios, abipus išgaubtos, be perlaužimo vagelės tabletės

Tramadol Lannacher 150 mg: blyškiai gelsvos pailgos su perlaužimo vagele tabletės

Tramadol Lannacher 200 mg: geltonos pailgos su perlaužimo vagele tabletės

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Pakuotėje yra 10 arba 30 tablečių lizdinėse plokštelėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

 

Registruotojas ir gamintojas

G.L. Pharma GmbH Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „GL Pharma Vilnius“

A.Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

office@gl-pharma.lt

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-22

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Tramadol Lannacher 100mg pailginto atpalaidavimo tabletės N30

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 * Rodoma minimalaus vieneto kaina 

analgetikai vaistai sistemą tramadol nervų tabletės lanacher kiti pailginto tramadolis kieti opioidai tramadolum lannacher veikiantys atpalaidavimo pharma pailg

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos