vaistai.lt

Convulex 300mg/ml geriamasis tirpalas 100ml ir geriamasis švirkštas (3 ml) N1

epilepsijos ir manijos gydymui.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 6.53
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.37
Vertical line
50%
3.45
 
Gamintojas :  G.L. Pharma
Veiklioji :  Acidum valproicum (Natrium valproatum)
ATC kodas :  N03AG01
Brūkšninis kodas :  9088880171486
Grupė :   Nervų sistemą veikiantys vaistai -> Antiepilepsiniai vaistai -> Riebiųjų rūgščių dariniai -> Valproic acid

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Convulex 300mg/ml geriamasis tirpalas 100ml ir geriamasis švirkštas (3 ml) N1

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Convulex 300 mg/ml geriamasis tirpalas

Natrio valproatas

 

▼Vykdoma papildoma šio vaisto stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Mums galite padėti pranešdami apie bet kokį Jums pasireiškiantį šalutinį poveikį. Apie tai, kaip pranešti apie šalutinį poveikį, žr. 4 skyriaus pabaigoje.

 

ĮSPĖJIMAS

Valproatas, vartojamas nėštumo metu, gali sukelti apsigimimų ir ankstyvojo vystymosi sutrikimų vaikui. Jei esate vaisingo amžiaus moteris, viso gydymo metu turėtumėte naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą.

Jūsų gydytojas aptars tai su Jumis, tačiau Jūs taip pat turite laikytis šio lapelio 2 skyriuje pateikiamų patarimų. Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei pastojote ar manote, kad galbūt esate nėščia.

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Convulex ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Convulex
 3. Kaip vartoti Convulex
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Convulex
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Convulex ir kam jis vartojamas

 

Valpro rūgštis, veiklioji Convulex medžiaga, yra skirta epilepsijos ir manijos gydymui.

 

Terapinės indikacijos:

-  epilepsijai (traukuliams) gydyti;

-  manijai, kurios metu jūs galite jaustis labai sujaudintas, pakylėtas, sudirgintas, entuziastinfas arba pernelyg aktyvus, gydyti. Manija pasireiškia sergant liga, vadinama bipoliniu afektiniu sutrikimu. Convulex galima vartoti tais atvejais, kai negalima vartoti ličio.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Convulex

 

Convulex vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija valpro rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu sutrikusi Jūsų kepenų funkcija;
 • jeigu Jūsų giminėje buvo sergančių kepenų ligomis;
 • jeigu Jums nustatytas sunkus kasos funkcijos sutrikimas;
 • jeigu sergate porfirija (medžiagų apykaitos liga);
 • jeigu Jums nustatytas genetinis sutrikimas, sukeliantis mitochondrinę ligą (pvz., Alpers Huttenlocher sindromą).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Nedelsiant pasitarkite su gydytoju:

 • jeigu jaučiate pilvo skausmą, netekote apetito, atsirado pykinimas ir (arba) vėmimas, bendras silpnumas ar bloga savijauta: nedelsiant kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti sunkaus kepenų pažeidimo arba pankreatito (kasos uždegimo) simptomai. Šių gyvybei pavojingų sutrikimų rizika ypač didelė mažiems vaikams (iki 3 metų), pacientams, kurie gydymo pradžioje (pirmuosius tris mėnesius) vartoja kartu kitus vaistus;
 • jeigu jums padažnėjo traukuliai, tai gali būti kepenų pažeidimo arba galvos smegenų funkcijos sutrikimo požymis (pavyzdžiui, jeigu Jūs kartu su Convulex vartojate fenitoino);
 • prieš chirurgines operacijas. Pasakykite gydytojui, kad vartojate Convulex;
 • jeigu Jums nustatytas šlapalo ciklo fermentų defektas (reta medžiagų apykaitos liga).

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Convulex:

 • jeigu sergate vilklige (imuninės sistemos liga, kurios metu pažeidžiama oda, kaulai ir sąnariai, plaučiai ir inkstai);
 • jeigu žinote, kad giminėje yra sergančių genetiniu sutrikimu, kuris sukelia mitochondrinę ligą;
 • jeigu sergate cukriniu diabetu. Natrio valproatas gali neteisingai rodyti ketoninių kūnų buvimą šlapime, nors iš tikrųjų taip nėra;
 • jeigu sutrikusi inkstų veikla, nes jums gali reikėti vartoti mažesnę dozę;
 • nes Convulex gali sukelti reikšmingą ir progresuojantį svorio didėjimą. Tai labai dažnas šalutinis poveikis; pasitarkite su gydytoju, kokių priemonių reikėtų imtis norint sumažinti šią riziką.

 

Pasitarkite su gydytoju, jeigu tokių pakitimų nėra, bet buvo praeityje.

Jūsų gydytojas gali nurodyti atlikti kraujo tyrimus pradėjus vartoti Convulex ir 6 pirmuosius vaisto vartojimo mėnesius.

 

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip Convulex, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Vaikams ir paaugliams

Convulex negalima vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams manijos gydymui.

 

Kiti vaistai ir Convulex

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Jeigu vartojate kartu su kitais vaistais, gali pasikeiti Convulex arba kitų vaistų poveikis. Pasakykite gydytojui, jeigu kartu vartojate:

 • salicilatus, pvz., aspiriną;
 • antidepresantus, įskaitant fluoksetiną ir monoamino oksidazės (MAO) inhibitorius;
 • antikoaguliantus, vartojamus kraujo krešumui mažinti (pvz., varfariną);
 • benzodiazepinus, vartojamus miegui sukelti arba nerimui gydyti;
 • kitus vaistus traukuliams gydyti, pvz., fenitoiną, karbamazepiną, fenobarbitalį, lamotriginą, primidoną, felbamatą, topiramatą;
 • kolestiraminą, vartojamą esant padidėjusiam lipidų (riebalų) kiekiui kraujyje;
 • cimetidiną, vartojamą skrandžio opaligei gydyti;
 • eritromiciną (antibiotiką, bakterijų sukeltai infekcijai gydyti);
 • rifampiciną (antibiotiką, vartojamą bakterijų sukeltai infekcijai ir tuberkuliozei gydyti);
 • karbapenemų grupės preparatus (antibiotikus bakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti). Valproato ir karbapenemų derinio reikia vengti, nes jie gali sumažinti natrio valproato veiksmingumą;
 • vaistus maliarijos profilaktikai, pvz., meflokviną ir chlorokviną. Tai gali padidinti traukulių galimybę. Prieš vykstant į aukštos maliarijos rizikos regioną, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, koks geriausias profilaktinis vaistas tiktų Jums;
 • zidovudiną, vartojamą AIDS gydyti.

Jaunesniems negu 12 metų vaikams dėl kepenų pažeidimo rizikos acetilsalicilo rūgšties (aspirino) negalima vartoti kartu su Convulex.

 

Jeigu Convulex vartojamte kartu su topiramatu (epilepsijai gydyti), Jūsų gydytojas Jus labai atidžiai stebės norėdamas pastebėti bet kokį galvos smegenų ligos ir (arba) taip vadinamos „hiperamonemijos“ (šlapalo arba aminorūgščių susidarymo sutrikimo) simptomą arba požymį.

 

Hormoniniams kontraceptikams natrio valproatas įtakos neturi.

 

Convulex vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Natrio valproatas gali sustiprinti alkoholio poveikį.

Convulex galima vartoti su maistu ir gėrimais.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Nėštumas

 

Svarbūs nurodymai moterims

 • Valproatas gali pakenkti negimusiam kūdikiui, kai vartojamas nėštumo metu.
 • Valproatas kelia pavojų, jei vartojamas nėštumo metu. Kuo didesnė dozė, tuo didesnė yra rizika, tačiau kiekviena dozė yra pavojinga.
 • Vaistas gali sukelti sunkių apsigimimų ir gali turėti įtakos vaiko raidai ir augimui. Apsigimimai gali būti šie: spina bifida (įskilas stuburas - kai netinkamai susiformuoja stuburo kaulai), veido ir kaukolės formavimosi ydos; širdies, inkstų, šlapimo takų ir lyties organų apsigimimai; galūnių defektai.
 • Jei vartojate valproatą nėštumo metu, Jums yra didesnė rizika susilaukti kūdikio su įgimtais defektais, kurie reikalauja gydymo, negu kitoms moterims. Kadangi valproatas vartojamas jau daugelį metų, žinoma, kad moterims, kurios vartoja valproatą, maždaug 10 gimusių kūdikių iš 100 turės apsigimimų. Tai galima palyginti su 2-3 kūdikiais su apsigimimais iš 100 moterims, kurios neserga epilepsija.
 • Manoma, kad iki 30-40 % ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurių motinos vartojo valproatą nėštumo metu, gali turėti ankstyvosios vaikystės raidos sutrikimų. Vaisto paveikti vaikai gali vėliau pradėti vaikščioti ir kalbėti, būti žemesnio intelekto nei kiti vaikai, jie gali turėti kalbos ir atminties sunkumų.
 • Vaikams, paveiktiems valproato, dažniau diagnozuojami autizmo spektro sutrikimai, taip pat yra tam tikrų požymių, kad šie vaikai turi didesnę riziką padidėjusio aktyvumo ir dėmesio sutrikimui (ADS) atsirasti.
 • Jei esate moteris, galinti pastoti, gydytojas Jums turėtų paskirti valproatą tik tada, jei kitas gydymas yra neveiksmingas.
 • Prieš skirdamas šį vaistą Jums, gydytojas turės paaiškinti, kas gali atsitikti Jūsų kūdikiui, jeigu vartodama valproatą pastosite. Jei vėliau nuspręsite, jog norite susilaukti kūdikio, Jums nereikėtų nustoti vartoti vaisto tol, kol neaptarsite to su savo gydytoju ir nesuderinsite gydymo plano, jei įmanoma, pakeičiant vaistą kitu.
 • Su savo gydytoju aptarkite folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti bendrą spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pirmasis paskyrimas

Jei tai pirmas kartas, kai Jums paskirtas valproatas, gydytojas Jums paaiškins, kokia rizika kiltų Jūsų negimusiam kūdikiui, jei pastotumėte. Jei Jūs esate vaisingo amžiaus moteris, turite įsitikinti, kad vartojate veiksmingą kontracepcijos metodą visą gydymo laiką. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

Pagrindinės nuorodos:

 • Įsitikinkite, kad Jūs naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.
 • Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Tolesnis gydymas nebandant pastoti

Jei tęsiate gydymą valproatu, tačiau neplanuojate pastoti, įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.  

Pagrindinės nuorodos:

 • Įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.
 • Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Tolesnis gydymas ir svarstymas apie galimybę turėti kūdikį

Jei tęsiate gydymą valproatu ir šiuo metu svarstote galimybę susilaukti kūdikio, nenutraukite valproato arba kontraceptiko vartojimo, kol nepasikalbėsite apie tai su savo gydytojui. Jūs turite aptarti tai su gydytoju prieš pastojant, kad galėtumėte viską atlikti teisingai ir Jūsų nėštumo eiga būtų kuo sklandesnė, ir bet kokia rizika Jums ir Jūsų negimusiam kūdikiui būtų kiek įmanoma mažesnė.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti keisti valproato dozę arba pakeisti jį kitu vaistu prieš Jums bandant pastoti.

Jei pastojote, Jūsų būklė bus labai atidžiai stebima bei būsite tikrinama, kaip vystosi Jūsų negimęs kūdikis.

Su savo gydytoju pakalbėkite apie folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

 • Nenustokite vartoti kontracepcijos prieš tai nepasitarę su savo gydytoju ir kartu neaptarę gydymo plano, siekiant užtikrinti, kad epilepsija / bipolinis sutrikimas yra kontroliuojamas ir rizika Jūsų kūdikiui yra sumažinta.
  • Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Neplanuotas nėštumas tęsiant gydymą

Tų motinų, kurios buvo gydomos valproatu, kūdikiams gresia apsigimimai ir raidos sutrikimai, kurie gali rimtai sutrikdyti kūdikio būklę. Jeigu vartojate valproatą ir manote, kad esate nėščia ar galite būti pastojusi, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nenutraukite vaisto vartojimo, iki kol gydytojas lieps tai padaryti.

Pasiteiraukite savo gydytojo apie folio rūgšties vartojimą. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

 • Iškart pasakykite gydytojui, jei žinote, kad esate nėščia, arba manote, kad galbūt esate nėščia.
 • Nenutraukite valproato vartojimo, nebent tai padaryti patars Jūsų gydytojas.

 

Įsitikinkite, kad perskaitėte pacientui skirtą bukletą, kurį duoti Jums ir su Jumis aptarti turi gydytojas arba vaistininkas.

 

Žindymas

Labai mažas Convulex kiekis patenka į žindyvės pieną, bet Jūs privalote pasitarti su gydytoju ar Jums galima žindyti kūdikį.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pradėjus pirmą kartą vartoti Convulex arba vartojant jį kartu su kitais vaistais, Jūs galite pajusti nedidelį mieguistumą.

Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neįsitikinsite, kad Convulex vartojimas Jūsų neveikia.

 

Convulex sudėtyje yra natrio

Šio vaisto vienoje dozėje suaugusiesiems yra apie 6,5 mmol (arba 150 mg) natrio (vaikams mažiau, priklauso nuo paskirtos dozės). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

 

 

 1. Kaip vartoti Convulex

 

Gydymas Convulex turi būti pradėtas ir prižiūrimas gydytojo, turinčio patirties epilepsija arba bipoliniu sutrikimu sergantiems pacientams gydyti.

 

Pamatuotą vaisto dozę reikia atskiesti puse stiklinės vandens ir išgerti su maistu arba pavalgius.

 

Ištyręs veikliosios medžiagos koncentraciją kraujyje, Jūsų gydytojas gali patarti vaisto dozę palengva didinti.

 

Kaip naudotis geriamuoju švirkštu

 

1. Atsukite ir nuimkite buteliuko dangtelį

2. Įstumkite stūmoklį pilnai į geriamąjį švirkštą, po to švirkštą įstatykite į buteliuką

3. Apverskite buteliuką su geriamuoju švirkštu dugnu į viršų ir ištraukite stūmoklį iki padalos, atitinkančios nustatytą dozę.

 

 

 

 

 

5. Paėmus vaisto, uždarykite buteliuką.

6. Ištraukite stūmoklį iš švirkšto ir atidžiai abi dalis praplaukite tekančiu vandeniu. Kai abi dalys nudžius, įkiškite stūmoklį į švirkštą

4. Švirkštu paimtą dozę perkelkite į indą su nedideliu vandens kiekiu. Kartokite procesą tol, kol pasiekiama reikiama dozė. Įsitikinkite, ar

tikrai vartojama paskirta dozė

 

Dozavimas

Paros dozę ir gydymo trukmę individualiai nustatys Jūsų gydytojas.

 

Epilepsija

Convulex vartojimo pradžioje Jums gali būti paskirta mažesnė dozė. Taip daroma todėl, kad kai kuriems pacientams traukuliams nuslopinti reikia mažesnės Convulex dozės negu kitiems. Gydytojas Jums dozę didins, kol traukuliai nebesikartos. Labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų, kiek vaisto reikia vartoti. Gali prireikti atlikti kraujo tyrimus.

 

Jeigu kartu su Convulex Jūs vartojate kitus vaistus nuo epilepsijos, Jūsų gydytojas gali palengva šių vaistų dozę mažinti, o Convulex dozę, atsižvelgdamas į kūno svorį, mažomis dalimis per parą didinti.

 

Suaugusieji

Dažniausiai gydymo pradžioje vartojama 600 mg per parą. Jūsų gydytojas paaiškins, kaip dozę palengva didinti, kol bus pasiekta tinkamiausia dozė. Įprasta Convulex dozė yra 1000-2000 mg per parą, bet ji gali būti padidinta iki 2500 mg per parą. Dažniausiai tokią vaisto dozę reikia išgerti per 2 kartus, tai yra pusę paros dozės iš ryto ir pusę vakare.

 

Vaikai, kurių svoris didesnis negu 20 kg

Dažniausiai Convulex dozė nustatoma pagal vaiko svorį. Įprasta dozė yra 20-30 mg/kg kūno svorio per parą, bet ją galima padidinti iki 35 mg/kg kūno svorio per parą.

Paprastai paros dozę reikia suvartoti per keletą kartų. Jeigu epilepsijos gydymui vartojate tik valpro rūgštį, gydytojas gali patarti išgerti visą paros dozę iš karto vakare. Dažniausiai ši dozė dalijama į 2 atskiras dozes, kurios geriamos iš ryto ir vakare.

 

Vaikai, kurių svoris mažesnis negu 20 kg

Dažniausiai Convulex dozė nustatoma pagal vaiko svorį. Įprasta dozė yra 20 mg/kg kūno svorio. Paprastai ši dozė dalijama į dvi lygias dalis, tai yra pusė geriama iš ryto ir kita pusė vakare.

 

Manijos gydymas

Paros dozę nustatys ir kontroliuos Jūsų gydytojas.

 

Pradinė dozė

Iš pradžių rekomenduojama vartoti 750 mg per parą.

 

Vidutinė paros dozė

Rekomenduojama paros dozė dažniausiai yra 1000-2000 mg.

 

Jeigu jums nustatyta inkstų liga arba sutrikusi kepenų funkcija, Jūsų gydytojas gali paskirti mažesnę dozę.

 

Užtikrinkite reguliarų lankymąsi pasitikrinimui pas gydytoją. Tai labai svarbu, nes gali prireikti koreguoti Jūsų vartojamą dozę.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Convulex dozę?

Šio vaisto perdozavimas gali būti pavojingas. Jeigu manote, kad išgėrėte didesnę Convulex dozę negu reikia, nedelsiant pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

 

Pamiršus pavartoti Convulex

Jeigu pamiršote išgerti vaisto nustatytu laiku, išgerkite tuoj pat, kai prisiminsite, po to vartokite ankstesne tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Convulex

Jeigu norite nutraukti Convulex vartojimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Nenustokite vartoti Convulex jeigu jaučiatės geriau, nes tai gali tuoj pat sukelti ligos atsinaujinimą ir Jūsų būklė gali pablogėti.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Žemiau išvardyti visi šalutinio poveikio požymiai, netgi tie, kurie pasitaiko labai retai.

 

Ypač tais atvejais, kai vartojamos labai didelės dozės, gydymas Convulex gali sukelti laikinus (dalinai sunkius) kraujo sudėties pokyčius (pvz., kai kurių kraujo ląstelių kiekio sumažėjimą, kaulų čiulpų funkcijos susilpnėjimą) arba krešumo sutrikimą.

Pastebėjus padidėjusį polinkį kraujavimui, lengviau susidarant kraujosruvoms arba atsirandant infekcijoms, pasakykite apie tai gydytojui.

 

Vėmimas, sutrikusi koordinacija arba judesiai, progresuojantis sąmonės pritemimas gali būti padidėjusio šlapalo kiekio kraujyje požymiai. Pastebėjus tokius simptomus, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Jeigu atsiranda pilvo skausmas, pykinimas ir (arba) vėmimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti kasos uždegimo, kuris pasitaiko labai retai, bet sunkiais atvejais gali būti pavojingas gyvybei, požymiai (žr. 2 skyrių).

 

Labai dažni sutrikimai (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 gydytų asmenų)

 • Padidėjęs apetitas, sąlygojantis svorio didėjimą, kuris kai kuriems pacientams gali būti ženklus.

 

Dažni sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 gydytų asmenų)

 • Nago ir jo guolio sutrikimai.
  • Drebėjimas, ypač vartojant didelę dozę, sutrikę pojūčiai (pvz., kutenimas arba dilgčiojimas).
  • Nestiprus virškinimo trakto dirginimas pradėjus vartoti vaisto (pvz., pykinimas); tai gali pranykti vartojant vaistą kapsulių forma arba geriant jį pavalgius (žr. 3 skyrių). Gali pasitaikyti vėmimas, viduriavimas, apetito nebuvimas arba vidurių užkietėjimas.

 

Nedažni sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 gydytų asmenų)

 • Slopinimas (mieguistumas). Šis šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia, kai kartu vartojami kiti vaistai nuo epilepsijos; žymiai rečiau jis pasitaiko, kai vartojamas vien Convulex. Sutrikusi judesių koordinacija ir galvos sukimasis, ypač vartojant didelę dozę.
 • Padidėjęs seilėtekis.

 

Reti sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 gydytų asmenų)

 • Alerginės reakcijos (pvz., išbėrimas arba sunkesnė alerginė reakcija). Pasitaiko sisteminės raudonosios vilkligės (retos imuninės sistemos ligos) atvejų.
 • Padidėjęs testosterono kiekis kraujyje.
  • Letargija, suglumimas (kartais esant sutrikusiai sąmonei arba susijusi su haliucinacijomis ir traukuliais), galvos skausmas, nevalingi akių judesiai.
  • Ūžesys vienoje ar abiejose ausyse (dalinai laikinas); kartais dalinai laikinas klausos sutrikimas. Tačiau priežastinio ryšio su valpro rūgšties vartojimu įrodymų nėra.
  • Sunkus kepenų pažeidimas, kartais galintis sukelti mirtį (žr. 2 skyrių). Porfirija (reta medžiagų apykaitos liga, kuri gali būti susijusi su raudona šlapimo spalva, pilvo spazmais ir skausmu, vėmimu). Pradėjus gydymą gali laikinai padidėti kepenų funkcijos rodmenys.
  • Odos pakitimai, pvz., išbėrimas, arba ypatingai sunkiais atvejais, sunkesnės odos reakcijos (kartais gyvybei pavojingos).
  • Kiaušidžių pakitimai.
  • Edema (skysčių sankaupa audiniuose).

 

Labai reti sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 gydytų asmenų)

 • Sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje, padidėjusi antidiuretinio hormono sintezė (sukelia padidėjusį skysčių kiekį audiniuose).
 • Laikini galvos smegenų sutrikimai, laikinas sąmonės netekimas, ekstrapiramidinės sistemos sutrikimai įskaitant parkinsonizmą (simptomai panašūs į Parkinsono ligą – sumažėjęs judesių pajėgumas, drebėjimas, padidėjęs raumenų tonusas), su laikinais smegenų ląstelių pakitimais susijusi silpnaprotystė. Aprašyti pokyčiai dažniausiai laikini ir nutraukus vaisto vartojimą dažniausiai išnyksta.
 • Spuogai ir gausus veido arba kūno plaukuotumas.
 • Grįžtamojo pobūdžio Fanconi sindromas (reta inkstų liga).
 • Menstruacijų sutrikimas moterims, padidėjusios krūtys vyrams.

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

 • Alerginis skausmingas odos ir gleivinių, ypač veido, patinimas, išbėrimas; vaskulitas (kraujagyslių uždegimas), galintis pasireikšti skausmu, paraudimu arba niežuliu.
 • Gali padidėti jaudrumas. Tai dažniausiai vertinama teigiamai, bet kartais pasitaiko tokie simptomai, kaip padidėjęs aktyvumas, agresija arba kiti elgesio pakitimai.
 • Šlapimo nelaikymas vaikams.
 • Laikinas nuplikimas kai kuriems pacientams; plaukai pradeda ataugti po 6 mėnesių, nors gali būti labiau garbanoti.

 

Gauta pranešimų apie kaulų ligas, įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų išretėjimą) ir kaulų lūžius. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu Jūs ilgai vartojate vaistus nuo epilepsijos, jeigu buvo kaulų išretėjimas arba vartojate kortikosteroidus.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Convulex

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po buteliuko pirmojo atidarymo vaistas tinkamas vartoti 3 mėnesius.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Convulex geriamojo tirpalo sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas. Viename mililitre geriamojo tirpalo (30 lašų) yra 300 mg natrio valproato.
 • Pagalbinės medžiagos yra sacharino natrio druska, apelsinų skonio kvapioji medžiaga, natrio hidroksidas ir vandenilio chlorido rūgštis (pH koreguoti), išgrynintas vanduo.

 

Convulex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Convulex geriamasis tirpalas yra bespalvis skaidrus skystis.

Gintaro spalvos stiklo buteliuke su užsukamu dangteliu yra 100 ml geriamojo tirpalo. 3 ml geriamasis švirkštas sugraduotas 0,1 ml padalomis.

Pakuotėje yra vienas buteliukas ir geriamasis švirkštas.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

A-8502 Lannach

Austrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „GL Pharma Vilnius“

A. Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel.+ 370 5 2610705

office@gl-pharma.lt

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-05-03

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Convulex 300mg/ml geriamasis tirpalas 100ml ir geriamasis švirkštas (3 ml) N1

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

vaik nervų valproicum tirpalas veikiantys konvulex valproic dariniai sistemą geriamasis valproatum natrium convulex acidum rūgščių skysti riebiųjų švirkštas antiepilepsiniai pharma vaistai acid

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos