vaistai.lt

Venlafaxine Actavis 75mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės N28

skirtas depresija sergantiems suaugusiesiems gydyti.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 5.53
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.68
Vertical line
50%
2.50
 
Vartojimas : Valgio metu Valgio metu
Gamintojas :  Actavis
Veiklioji :  Venlafaxinum
ATC kodas :  N06AX16
Brūkšninis kodas :  5690528170139
Grupė :   Nervų sistemą veikiantys vaistai -> Psichoanaleptikai -> Kiti antidepresantai -> Venlafaxine

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Venlafaxine Actavis 75mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės N28

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Venlafaxine Actavis 75 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Venlafaksinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Venlafaxine Actavis ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Venlafaxine Actavis
 3. Kaip vartoti Venlafaxine Actavis
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Venlafaxine Actavis
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Venlafaxine Actavis ir kam jis vartojamas

 

Venlafaxine Actavis yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė yra vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresijos ir (arba) nerimo kamuojamų žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti, padidindami serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.

 

Venlafaxine Actavis yra vaistas, skirtas depresija sergantiems suaugusiesiems gydyti. Venlafaxine Actavis taip pat yra skirtas šiems suaugusiųjų nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas (socialinių situacijų baimė ar jų vengimas) ir panikos sutrikimas (panikos priepuoliai). Kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją ar nerimo sutrikimus. Jei šie sutrikimai nebus gydomi, liga gali nepraeiti, ji gali pasunkėti ir ją gydyti bus sunkiau.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Venlafaxine Actavis

 

Venlafaxine Actavis vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu taip pat vartojate arba per paskutines 14 dienų vartojote vaistų, kurie yra negrįžtamojo poveikio monoaminooksidazės inhibitoriai (MAOI), vartojami depresijai arba Parkinsono ligai gydyti. Vartojant negrįžtamojo poveikio MAOI kartu su kitais vaistais, įskaitant Venlafaxine Actavis, gali pasireikšti sunkus arba gyvybei pavojingas šalutinis poveikis. Taip pat, nustoję vartoti Venlafaxine Actavis, prieš pradėdami vartoti bet kokį negrįžtamojo poveikio MAOI, turite palaukti ne mažiau kaip 7 dienas (žr. skyrius „Serotonino sindromas“ ir „Kitų vaistų vartojimas“).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Venlafaxine Actavis.

 • jeigu Jūs vartojate kitų vaistų, kurie vartojant kartu su Venlafaxine Actavis gali padidinti serotonino sindromo riziką (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Venlafaxine Actavis“);
 • jeigu Jums yra akių sutrikimų, pvz., tam tikrų rūšių glaukoma (padidėjęs akispūdis);
 • jeigu Jums buvo pakilęs kraujospūdis;
 • jeigu Jums buvo širdies veiklos sutrikimų;
 • jeigu Jums buvo sakyta, kad Jūsų širdies ritmas nenormalus;
 • jeigu Jums buvo priepuolių (traukulių);
 • jeigu Jums buvo sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje (hiponatremija);
 • jeigu Jums greitai atsiranda kraujosruvų (mėlynių) arba greitai pradedate kraujuoti (buvo kraujavimo sutrikimų) arba jeigu vartojate kitus vaistus, kurie gali didinti kraujavimo riziką, pvz., varfarino (kraujo krešumą mažinantis vaistas);
 • jeigu Jums arba Jūsų šeimos nariui buvo pasireiškusi manija arba bipolinis sutrikimas (per didelis susijaudinimas ar euforija);
 • jeigu Jums buvo pasireiškęs agresyvus elgesys.

 

Venlafaxine Actavis pirmosiomis gydymo savaitėmis gali sukelti neramumo pojūtį arba nesugebėjimą ramiai sėdėti arba stovėti. Jei Jums tai pasireiškė, pasakykite gydytojui.

 

Tokie vaistai kaip Venlafaxine Actavis (vadinamieji SSRI / SNRI) gali sukelti lytinės funkcijos sutrikimo simptomus (žr. 4 skyrių). Kai kuriais atvejais nutraukus gydymą šie simptomai išliko.

 

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaites, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

 

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

-  jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

 • - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

 

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

 

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

 

Burnos sausumas

Burnos sausumas pasireiškia 10 % venlafaksiną vartojusių pacientų. Tai gali padidinti dantų susirgimų (karieso) riziką, todėl būtina ypatingai rūpintis savo dantų higiena.

 

Cukrinis diabetas

Venlafaxine Actavis gali paveikti gliukozės kiekį kraujyje. Gali tekti pakoreguoti Jūsų vaistų nuo cukrinio diabeto dozes.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Venlafaxine Actavis paprastai negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams. Taip pat turite žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų pacientams vartojant šios klasės vaistus, yra didesnė šalutinio poveikio, pvz., mėginimo nusižudyti, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, priešiško elgesio ir pykčio) rizika. Nežiūrint to, gydytojas gali skirti Venlafaxine Actavis jaunesniam kaip 18 metų pacientui, jei ji (-s) nusprendžia, kad tai geriausiai atitinka jo (-s) interesus. Jeigu gydytojas skyrė Venlafaxine Actavis jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir norite tai aptarti, grįžkite pas gydytoją. Jeigu jaunesniam kaip 18 metų pacientui vartojant Venlafaxine Actavis pasireiškė arba pasunkėjo bent vienas iš aukščiau išvardytų simptomų, turite informuoti gydytoją. Taip pat dar nenustatytas ilgalaikis Venlafaxine Actavis vartojimo šiai amžiaus grupei saugumas augimo, brendimo ir pažinimo bei elgesio raidos požiūriu.

 

Kiti vaistai ir Venlafaxine Actavis

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Jūsų gydytojas nuspręs, ar galite vartoti Venlafaxine Actavis kartu su kitais vaistais.

Nepradėkite ir nenutraukite jokių vaistų vartojimo, įskaitant įsigytus be recepto, natūralius ir žolinius preparatus, nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

 • Negalima vartoti monoaminooksidazės inhibitorių (naudojami depresijai ar Parkinsono ligai gydyti) kartu su Venlafaxine Actavis. Jei per paskutiniąsias 14 dienų vartojote šių vaistų, pasakykite gydytojui (MAOI: žr. skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Venlafaxine Actavis“).
 • Serotonino sindromas.
 • Vartojant venlafaksiną, ypač kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti potencialiai gyvybei pavojinga būklė - serotonino sindromas (arba į piktybinį neurolepsinį sindromą (PNS) panašios reakcijos) (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Tai gali būti šie vaistai:
 • triptanai (vartojami nuo migrenos);
 • kiti depresijai gydyti skirti vaistai, pvz., SNRI, SSRI, tricikliai vaistai arba vaistai, kurių sudėtyje yra ličio;
 • vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko linezolido (vartojamo infekcijoms gydyti);
 • vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAOI moklobemido (vartojamo depresijai gydyti);
 • vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (vartojamo svoriui mažinti);
 • vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio, fentanilio, tapentadolo, peptidino ar pentazocino (nuo stipraus skausmo);
 • vaistai, kurių sudėtyje yra metadono (skirtas opioidinių vaistų priklausomybei arba stipriam skausmui gydyti);
 • vaistai, kurių sudėtyje yra dekstrametorfano (kosuliui gydyti);
 • vaistai, kurių sudėtyje yra metileno mėlio (dideliam methemaglobino kiekiui kraujyje gydyti);
 • preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolių (dar vadinamų Hypericum perforatum; natūralus arba žolinis preparatas, vartojamas lengvai depresijai gydyti);
 • preparatai, kurių sudėtyje yra triptofano (pvz., vartojami miego sutrikimams ir depresijai gydyti);
 • vaistai nuo psichozės (jais gydoma liga, kuria sergant pasireiškia šie simptomai: nesamų reiškinių girdėjimas, matymas arba jutimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas, neaiškūs samprotavimai ir uždarumas).

 

Serotonino sindromo požymiai ir simptomai gali apimti kelis iš šių:

Neramumas, haliucinacijos, koordinacijos netekimas, greitas širdies plakimas, pakilusi kūno temperatūra, staigūs kraujospūdžio pokyčiai, sustiprėję refleksai, viduriavimas, koma, pykinimas, vėmimas. Jeigu manote, kad jums pasireiškia serotonino sindromas, nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos.

 

Sunkiausios formos serotonino sindromo simptomai gali būti panašūs į piktybinio neurolepsinio sindromo (PNS) požymius. Gali atsirasti tokių PNS požymių ir simptomų derinys: karščiavimas, dažnas širdies plakimas, prakaitavimas, sunkus raumenų sustingimas, sumišimas, raumenų fermentų kiekio padidėjimas (nustatomas kraujo tyrimais).

 

Jeigu manote, kad Jums atsirado serotonino sindromo simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausią ligoninę.

 

Taip pat privalote pasakyti gydytojui apie kitus Jūsų vartojamus vaistus, kurie gali veikti širdies ritmą. Šie vaistai gali būti:

 • antiaritminiai vaistai, tokie kaip chinidinas, amjodaronas, sotalolis ar dofetilidas (naudojami širdies ritmo sutrikimams gydyti);
 • antipsichotiniai vaistai, tokie kaip tioridazinas (žr. aukščiau aprašytą serotonino sindromą);
 • antibiotikai, tokie kaip eritromicinas ar moksifloksacinas (vartojami bakterinėms infekcijoms gydyti);
 • antihistamininiai vaistai (alergijai gydyti).

 

Toliau nurodyti vaistai taip pat gali sąveikauti su Venlafaxine Actavis; juos reikia vartoti atsargiai. Ypač svarbu paminėti gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra:

 • ketokonazolo (priešgrybelinis vaistas);
 • haloperidolio arba risperidono (psichinėms būklėms gydyti);
 • metoprololio (beta adrenoblokatoriaus, vartojamo aukštam kraujospūdžiui ir širdies sutrikimams gydyti).

 

Venlafaxine Actavis vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Venlafaxine Actavis reikia vartoti su maistu (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Venlafaxine Actavis“).

Vartodami Venlafaxine Actavis turite vengti vartoti alkoholinius gėrimus.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia ar planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas turi žinoti, kad vartojate Venlafaxine Actavis. Panašūs vaistai (SSRI), vartojami nėštumo metu, gali didinti sunkaus naujagimio sutrikimo, vadinamo naujagimių persistentine plautine hipertenzija (NPPH), riziką (atsiradus šiam sutrikimui, kūdikis pradeda dažniau kvėpuoti ir pamėlsta). Tokie simptomai paprastai prasideda per pirmąsias 24 valandas po vaiko gimimo. Jei toks poveikis pasireiškia Jūsų kūdikiui, privalote nedelsdamas kreiptis į akušerę ir (arba) gydytoją.

 

Jeigu šio vaisto vartojate nėštumo metu, gimusiam naujagimiui gali pasireikšti kitų simptomų: naujagimis negali tinkamai žįsti, kartu sutrinka jo kvėpavimas. Jei Jūsų gimusiam kūdikiui pasireiškia šie simptomai ir Jums neramu dėl to, kreipkitės į gydytoją ir (arba) akušerį, kurie galės Jums patarti.

 

Venlafaxine Actavis išsiskiria į motinos pieną. Yra poveikio kūdikiui rizika. Todėl turite aptarti šį klausimą su gydytoju; gydytojas nuspręs, ar turite nutraukti žindymą, ar gydymą Venlafaxine Actavis.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nevairuokite ir nevaldykite jokių prietaisų ar mechanizmų, kol nesužinojote, kaip Venlafaxine Actavis Jus veikia.

 

Venlafaxine Actavis 75 mg

Venlafaxine Actavis sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo (E110):

Kapsulėse esanti pagalbinė medžiaga saulėlydžio geltonasis FCF (E110) gali sukelti alerginę reakciją.

 

Venlafaxine Actavis sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, pasitarkite su juo prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Venlafaxine Actavis

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama pradinė dozė, gydant depresiją, generalizuotą nerimo sutrikimą ir socialinį nerimo sutrikimą yra 75 mg per parą. Šią dozę gydytojas gali laipsniškai didinti ir, jei reikia, net iki maksimalios 375 mg paros dozės depresijai gydyti. Jei jūs gydotės nuo panikos sutrikimo, gydytojas pradės gydymą nuo mažesnės dozės (37,5 mg) ir po to dozę laipsniškai didins. Didžiausia paros dozė, gydant generalizuotą nerimo sutrikimą, socialinio nerimo sutrikimą ir panikos sutrikimą, yra 225 mg .

 

Venlafaxine Actavis vartokite kiekvieną dieną maždaug tuo pat metu, ryte arba vakare. Reikia praryti visą kapsulę, užsigeriant skysčiu; jų negalima atidaryti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti.

 

Venlafaxine Actavis reikia vartoti su maistu.

 

Jei Jūsų kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą Venlafaxine Actavis dozę.

 

Nenutraukite Venlafaxine Actavis vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Venlafaxine Actavis“).

 

Ką daryti pavartojus per didelę Venlafaxine Actavis dozę?

Pavartoję didesnį Venlafaxine Actavis kiekį nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Galimo perdozavimo simptomai gali būti šie: greitas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai arba priepuoliai ir vėmimas.

 

Pamiršus pavartoti Venlafaxine Actavis

Pamiršę pavartoti dozę, vartokite ją iš karto, kai prisiminsite. Tačiau jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio Venlafaxine Actavis kiekio už Jums skirtą paros kiekį.

 

Nustojus vartoti Venlafaxine Actavis

Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad Jums nebereikia vartoti Venlafaxine Actavis, ji (-s) gali paprašyti Jūsų prieš visiškai nutraukiant gydymą pamažu mažinti dozę. Nustatyta, kad nustojus vartoti Venlafaxine Actavis pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti tokie simptomai: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, sukimosi pojūtis, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos sausumas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, susijaudinimas, minčių susipainiojimas, spengesys ausyse, dilgsėjimo ar (retai) elektros šoko pojūčiai, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai arba į gripą panašūs simptomai.

 

Jūsų gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Venlafaxine Actavis vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Alerginės reakcijos

Jeigu pasireiškia bent viena iš toliau nurodytų reakcijų, Venlafaxine Actavis nebevartokite. Nedelsdamas pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės pirmosios pagalbos skyrių, jei atsiranda:

 • krūtinės spaudimas, švokštimas, rijimo arba kvėpavimo sutrikimas;
 • veido, gerklės, plaštakų arba pėdų patinimas;
 • nervingumas arba nerimas, svaigulys, tvinkčiojimo pojūčiai, staigus odos paraudimas ir (arba) šilumos pojūtis;
 • sunkus išbėrimas, niežėjimas arba dilgėlinė (paraudusios ar išbalusios odos išbėrimas ruplėmis, kurios dažnai niežti);
 • serotonino sindromo požymiai ir simptomai, įskaitant nenustygstamumą, haliucinacijas, koordinacijos sutrikimą, dažną širdies plakimą, kūno temperatūros padidėjimą, staigius kraujospūdžio pokyčius, refleksų sustiprėjimą, viduriavimą, komą, pykinimą, vėmimą;

Sunkiausios formos serotonino sindromas gali būti panašus į piktybinį neurolepsinį sindromą (PNS). Gali pasireikšti tokių PNS požymių ir simptomų derinys: karščiavimas, dažnas širdies plakimas, prakaitavimas, sunkus raumenų sustingimas, sumišimas, raumenų fermentų kiekio padidėjimas (nustatomas kraujo tyrimais).

 

Sunkus šalutinis poveikis

Kitoks šalutinis poveikis, apie kurį reikia pasakyti gydytojui, yra:

 • kosulys, švokštimas, dusulys ir kūno temperatūros padidėjimas;
 • juodos (deguto spalvos) išmatos arba kraujas išmatose;
 • odos ar akių pageltimas, niežėjimas ir šlapimo patamsėjimas. Tai gali būti kepenų uždegimo simptomai (hepatitas);

-  širdies sutrikimai, pvz., greitas ar nereguliarus širdies plakimas, pakilęs kraujospūdis;

 • akių sutrikimai, pvz., miglotas matymas, išsiplėtę vyzdžiai;
 • nervų sutrikimai: svaigulys, dilgsėjimas, judėjimo sutrikimas, traukuliai ar priepuoliai;
 • psichikos sutrikimai, pvz., padidėjęs aktyvumas ir euforija;
 • gydymo nutraukimo simptomai (žr. skyrių „Kaip vartoti Venlafaxine Actavis“, „Nustojus vartoti Venlafaxine Actavis“).

 

Nesijaudinkite, jei, pavartoję Venlafaxine Actavis, pastebėsite mažas baltas granules ar rutuliukus išmatose. Venlafaxine Actavis kapsulių viduje yra granulių arba mažų baltų rutuliukų, turinčių veikliosios medžiagos venlafaksino. Šios granulės iš kapsulės patenka į virškinamąjį traktą. Kol jos slenka virškinamuoju traktu, venlafaksinas iš lėto atpalaiduojamas. Granulių „apvalkalėlis“ lieka neištirpęs ir pašalinamas su išmatomis. Todėl, net jei išmatose yra granulių, venlafaksino dozė būna absorbuota.

 

Viso šalutinio poveikio sąrašas

 

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 10):

 • svaigulys, galvos skausmas;
 • pykinimas, burnos džiūvimas;
 • prakaitavimas (įskaitant naktinį).

 

Dažni (gali pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10):

 • sumažėjęs apetitas;
 • atsiskyrimo nuo savęs ar realybės pojūtis, orgazmo nebuvimas, sumažėjęs lytinis potraukis, nervingumas, nemiga, nenormalūs sapnai;
 • mieguistumas, drebulys, dilgčiojimas, ir badymas, padidėjęs raumenų tonusas;
 • regėjimo sutrikimai, tame tarpe išsiliejęs vaizdas; išsiplėtę vyzdžiai, nesugebėjimas automatiškai susifokusuoti nuo tolimų į artimus objektus;
 • skambėjimas ausyse (tinitas);
 • palpitacijos;
 • padidėjęs kraujospūdis; veido ir kaklo paraudimas;
 • žiovulys;
 • vėmimas; vidurių užkietėjimas; viduriavimas;
 • šlapinimosi padažnėjimas, šlapinimosi pasunkėjimas;
 • mėnesinių ciklo sutrikimai, pavyzdžiui, gausesnis kraujavimas arba nereguliaraus kraujavimo pagausėjimas, nenormali ejakuliacija/orgazmas (vyrams), erekcijos sutrikimai (impotencija);
 • silpnumas (astenija), nuovargis, šaltkrėtis;
 • padidėjęs cholesterolis.

 

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 100 ):

 • haliucinacijos, atsiskyrimo (ar atsitraukimo) nuo realybės pojūtis, sudirgimas, nenormalus orgazmas (moterims); jausmų ar emocijų stoka; perdėtas džiaugsmingumas, griežimas dantimis;
 • nenustygimas ar nesugebėjimas ramiai sėdėti ar stovėti, alpulys, nevalingi raumenų judesiai, sutrikusi koordinacija ir pusiausvyra, pakitęs skonio pojūtis;
 • greitas širdies ritmas, galvos svaigimas (ypač per staigiai atsistojus);
 • apsunkintas kvėpavimas;
 • vėmimas krauju, juodos, deguto spalvos išmatos (fekalijos) arba kraujas išmatose, kurie gali rodyti vidinį kraujavimą;
 • išplitęs odos (ypač veido, burnos, liežuvio, gerklės arba rankų ir kojų) išbėrimas ir (arba) išbėrimas su patinimu ir niežuliu (dilgėlinė), jautrumas šviesai, išbėrimas, nenormalus plaukų slinkimas;
 • negalėjimas pasišlapinti;
 • kūno svorio didėjimas; kūno svorio kritimas.

 

Retas (gali pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 1000):

 • nekontroliuojamas šlapinimasis;
 • perdėtas aktyvumas, šokinėjančios mintys ir sumažėjęs miego poreikis (manija).

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

 • sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje, padidinantis kraujosruvų atsiradimo arba kraujavimo riziką; kraujo sutrikimai, kurie gali padidinti infekcijos riziką;
 • veido ar liežuvio patinimas, dusulys ar pasunkėjęs kvėpavimas, dažnai su odos išbėrimu (tai gali būti sunki alerginė reakcija);
 • per didelis skysčių pasisavinimas (vadinamas SIADH);
 • natrio kiekio sumažėjimas kraujyje;
 • savižudiškos mintys ar elgesys; buvo pranešta apie savižudiškas mintis ar elgesį gydymo venlafaksinu metu ar iš karto po gydymo nutraukimo (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Venlafaxine Actavis“);
 • orientacijos sutrikimas ir sumišimas, dažnai susiję su haliucinacijomis (kliedesiais);
 • aukšta temperatūra su raumenų sustingimu, minčių susipainiojimas arba susijaudinimas ir prakaitavimas arba, jeigu pasireiškia nekontroliuojami mėšlungiški judesiai, tai gali būti sunkių būklių, vadinamų piktybiniu neurolepsiniu sindromu, simptomai; euforiniai jausmai, mieguistumas, nepertraukiamas greitas akių judėjimas, nerangumas, neramumas, girtumo jausmas, prakaitavimas arba raumenų sustingimas, t. y., serotenerginio sindromo simptomai; sustingimas, spazmai ir nevalingi raumenų judesiai;
 • aštrus akių skausmas ir suprastėjęs ar miglotas matymas;
 • galvos svaigimas (vertigo);
 • kraujospūdžio sumažėjimas, nenormalus, dažnas ar nereguliarus širdies plakimas. Tai gali pasireikšti apalpimu; netikėtas kraujavimas, pvz., kraujavimas iš dantenų, kraujas šlapime ar vėmimas krauju, be priežasties atsiradusios mėlynės ar pažeistos kraujagyslės (venos);
 • kosulys, švokštimas, dusulys ir aukšta temperatūra, t. y., su baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus padidėjimu (plaučių eozinofilija) susijusio plaučių uždegimo simptomai (plautinė eozinofilija);
 • stiprūs pilvo ir nugaros skausmai (gali būti rimtų žarnų, kepenų kasos sutrikimų požymis);
 • niežėjimas, pageltusi oda ar akys, tamsus šlapimas arba į gripą panašūs simptomai, kurie yra kepenų uždegimo (hepatito) simptomai, nežymūs kepenų fermentų kiekio kraujyje pokyčiai;
 • odos išbėrimas, galintis pereiti į sunkų odos pūslėjimąsi ir atsisluoksniavimą; niežėjimas; nestiprus išbėrimas;
 • nežinomos priežasties sukeltas raumenų skausmas, skausmingumas ar silpnumas (rabdomiolizė);
 • nenormali pieno sekrecija.

 

Venlafaxine Actavis kartais sukelia nepageidaujamą poveikį, apie kurį galite nežinoti, pvz., kraujospūdžio padidėjimą arba nenormalų širdies plakimą; nežymius kepenų fermentų, natrio ar cholesterolio kiekio pokyčius kraujyje. Rečiau Venlafaxine Actavis gali sumažinti trombocitų aktyvumą kraujyje, dėl to gali padidėti kraujosruvų atsiradimo ar kraujavimo rizika. Todėl gydytojas gali norėti retkarčiais atlikti kraujo tyrimus, ypač jeigu vartojate Venlafaxine Actavis ilgą laiką.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Venlafaxine Actavis

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir buteliuko po ,,EXP/Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Venlafaxine Actavis sudėtis

Veiklioji medžiaga yra venlafaksinas.

 

75 mg kapsulės:

Kiekvienoje kapsulėje yra venlafaksino hidrochlorido, atitinkančio 75 mg venlafaksino.

 • Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: cukriniai branduoliai (sudėtyje yra sacharozės, kukurūzų krakmolo), hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, talkas, etilceliuliozė, dibutilo sebakatas, oleino rūgštis, koloidinis bevandenis silicio dioksidas. Kapsulės apvalkalas: želatina, natrio laurilsulfatas, saulėlydžio geltonasis FCF (E110), chinolino geltonasis (E104), titano dioksidas (E171).

 

Venlafaxine Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje

Venlafaxine Actavis 75 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Kapsulės yra „1“ dydžio, jų korpusas skaidrus su geltonu dangteliu. Viduje yra baltų arba beveik baltų granulių.

 

Dėžutė, kurioje yra 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 98 arba 100 pailginto atpalaidavimo kietųjų kapsulių, supakuotų į lizdines plokšteles (PVC/aliuminio). Kapsulės taip pat tiekiamos DTPE buteliuke su DTPE užsukamuoju dangteliu ir silikagelio paketėliu (sausikliu) ar DTPE buteliuke su PP atsukamu dangteliu su integruotu desikantu (silicio geliu). Abiejų tipų buteliukuose yra 50 arba 100 pailginto atpalaidavimo kietųjų kapsulių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Actavis Group PTC ehf

Reykjavíkurvegi 76-78

220 Hafnarfjörður

Islandija

 

Gamintojas

Balkanpharma – Dupnitsa AD

3 Samokovsko Shosse Str.

Dupnitsa 2600

Bulgarija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel.: +370 5 266 02 03

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija

Venlafaxin Actavis 75 mg Retardkapseln;

Venlafaxin Actavis 150 mg Retardkapseln

Bulgarija

Laroxin SR

Danija

Venlafaxin Actavis

Vokietija

Venlafaxin PUREN 37,5 mg Hartkapseln, retardiert

Venlafaxin PUREN 75 mg Hartkapseln, retardiert

Venlafaxin PUREN 150 mg Hartkapseln, retardiert

Ispanija

Venlafaxina Retard Aurovitas Spain 75 mg cápsulas duras de liberación prolongada EFG, Venlafaxina Retard Aurovitas Spain 150 mg cápsulas duras de liberación prolongada EFG

Estija

Venlafaxine Actavis

Prancūzija

Venlafaxine Actavis LP 37.5 mg, gélule á libération prolongée

Venlafaxine Actavis LP 75 mg, gélule á libération prolongée

Venlafaxine Actavis LP 150 mg, gélule á libération prolongée

Suomija

Venlafaxin ratiopharm

Vengrija

Venlafaxin Actavis 37,5 mg retard kemény kapszula

Venlafaxin Actavis 75 mg retard kemény kapszula

Venlafaxin Actavis 150 mg retard kemény kapszula

Islandija

Venlafaxin Actavis

Italija

Venlafaxina Actavis PTC

Lietuva

Venlafaxine Actavis 75 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

 

Lenkija

Efevelon SR

Malta

Efevelon XL

Nyderlandai

Venlafaxin Actavis XR 37,5 mg, capsule met verlengde afgifte hard

Venlafaxin Actavis XR 75 mg, capsule met verlengde afgifte hard

Venlafaxin Actavis XR 150 mg, capsule met verlengde afgifte hard

Norvegija

Venlafaxin Actavis

Portugalija

Venlafaxina Aurovitas

Rumunija

Venlafaxina Actavis 75 mg capsule cu eliberare prelungita

Venlafaxina Actavis 150 mg capsule cu eliberare prelungita

Švedija

Venlafaxin Actavis

Slovėnija

Venlafaksin Actavis 37,5 mg, trde kapsule s podaljšanim sprošcanjem,

Venlafaksin Actavis 75 mg, trde kapsule s podaljšanim sprošcanjem,

Venlafaksin Actavis 150 mg, trde kapsule s podaljšanim sprošcanjem

Slovakija

Venlafaxin Actavis 75 mg; Venlafaxin Actavis 150 mg

Jungtinė Karalystė

Politid XL 37,5 mg prolonged-release capsules,

Politid XL 75 mg prolonged-release capsules,

Politid XL 150 mg prolonged-release capsules

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-08-05.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Venlafaxine Actavis 75mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės N28

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

kieti atpalaidavimo nervų kietos kiti pailginto veikiantys venlafaxinum venlafaxine sistemą aktavis actavis vaistai pailg kapsulės antidepresantai psichoanaleptikai

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos