vaistai.lt

Meloxicam-ratiopharm 15mg tabletės N20

vartojamas:
- trumpalaikiam uždegiminių ligų, pažeidžiančių sąnarius, simptominiam gydymui;
- ilgalaikiam reumatoidinio artrito (lėtinio poliartrito) simtominiam gydymui;
- ilgalaikiam Bechterevo ligos simtominiam gydymui.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 3.93
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.45
Vertical line
50%
1.71
 
Vartojimas : Valgio metu Valgio metu
Gamintojas :  Ratiopharm
Veiklioji :  Meloxicamum
ATC kodas :  M01AC06
Brūkšninis kodas :  4030096106542
Grupė :   Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai -> Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai -> Oksikamai -> Meloxicam

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Meloxicam-ratiopharm 15mg tabletės N20

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletės

Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletės

Meloksikamas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas) , kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Meloxicam-ratiopharm ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Meloxicam-ratiopharm
 3. Kaip vartoti Meloxicam-ratiopharm
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Meloxicam-ratiopharm
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Meloxicam-ratiopharm ir kam jis vartojamas

 

Meloxicam-ratiopharm yra skausmą malšinantis ir uždegimą mažinantis vaistinis preparatas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo).

 

Meloxicam-ratiopharm yra vartojamas:

- trumpalaikiam uždegiminių ligų, pažeidžiančių sąnarius, simptominiam gydymui;

- ilgalaikiam reumatoidinio artrito (lėtinio poliartrito) simtominiam gydymui;

- ilgalaikiam Bechterevo ligos simtominiam gydymui.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Meloxicam-ratiopharm

 

Meloxicam-ratiopharm vartoti negalima: 

-  trečiojo nėštumo trimestro laikotarpiu;

-   jeigu Jūs jaunesnis kaip 16 metų;

-  jeigu yra alergija meloksikamui arba bet kuriai pagalbinei Meloxicam-ratiopharm medžiagai;

-  jeigu yra alergija panašaus poveikio vaistams (t.y. kitiems vaistams nuo uždegimo arba acetilsalicilo rūgščiai);

-  jeigu pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo arba acetilsalicilo rūgšties buvo pasireiškusi astma, atsiradę nosies polipai, odos ir(ar) gleivinės patinimas arba dilgėlinė;

-  jeigu yra aktyvus arba pasikartojantis praeityje virškinimo trakto išopėjimas ir (ar) kraujavimas (du ar daugiau atskirų nustatyto išopėjimo ar kraujavimo epizodų);

-  jeigu anksčiau buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar perforacija, susijusi su ankstesniu gydymu nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo;

-  jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;

-  jeigu yra sunkus inkstų nepakankamumas tuo atveju, kai ligonis negydomas dialize;

-  jeigu yra kraujavimas iš virškinamojo trakto, į smegenis, kitoks kraujavimo sutrikimas;

-  jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas;

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Meloxicam-ratiopharm:

-  Jeigu jums nustatytas ar anksčiau yra buvęs stemplės, skrandžio uždegimas, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa. Tokiais atvejais gydymą Meloxicam-ratiopharm pradėti galima tik tuomet, kai visiškai pasveiksite. Jūsų gydytojas patikrins, ar jūs esate visiškai pasveikęs nuo minėtų ligų. Gydymo meloksikamu metu ligonius, kuriems buvo minėtų ligų, reikia reguliariai tikrinti, ar jos nepradeda kartotis.

-  Jeigu sergate ar anksčiau sirgote virškinimo trakto liga (t.y. opiniu kolitu, Crohn‘o liga), Jums reikia atidžiai stebėti ar neatsiranda kraujavimo iš virškinimo trakto ( žr. 3 sk. „ Kaip vartoti Meloxicam-ratiopharm“). Jeigu pradeda kraujuoti į virškinimo traktą arba atsiranda skrandžio opa, Meloxicam-ratiopharm vartojimą būtina nutraukti nedelsiant. Šios komplikacijos galimos bet kuriuo gydymosi laikotarpiu.

-  Jeigu pajuntate sunkias odos reakcijas arba sunkias gyvybei pavojingas padidėjusio jautrumo reakcijas. Gyvybei pavojingi odos bėrimai (Stevens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) pasitaikė vartojant Meloxicam-ratiopharm; liemens srityje iš pradžių jie atrodo kaip rausvos dėmelės arba apvalūs lopai su pūslele viduryje.

Papildomi požymiai yra opos burnos gleivinėje, ryklėje, nosyje, lyties organų srityje ir akių junginėje (raudonos ir patinusios akys).

   Su gyvybei pavojingas odos išbėrimu dažnai kartu būna gripui panašūs simptomai. Bėrimas gali progresuoti susidarant išplitusioms pūslėms arba odos atsisluoksniavimo židiniams.

   Didžiausias pavojus sunkių odos reakcijų atsiradimui būna pirmomis vaisto vartojimo savaitėmis.

   Jeigu Jums vartojant Meloxicam-ratiopharm atsirado Stevens-Johnson sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė, Meloxicam-ratiopharm niekada daugiau negalima vartoti.

   Jeigu atsirado odos išbėrimas arba išvardyti odos simptomai, nutraukite Meloxicam-ratiopharm vartojimą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ir pasakykite jam, kad vartojate šį vaistą.

-  Jeigu sergate ar įtariate, kad sergate inkstų nepakankamumu. Tokiems ligoniams, Meloxicam-ratiopharm gydymo pradžioje reikia atidžiai sekti inkstų funkciją ir matuoti išskiriamo šlapimo kiekį.

-  Jeigu organizme kaupiasi natris ir vanduo. Tokiu atveju gali susidaryti edema ir padidėti kraujospūdis arba pasunkėti širdies veikla. Tokiems ligoniams rekomenduojamas klinikinis stebėjimas.

-  Jeigu organizme yra padidintas kalio kiekis. Tokiu atveju reikia stebėti kalio kiekį.

-  Jeigu praeityje Jums buvo padidintas kraujo spaudimas arba širdies nepakankamumas.

-  Jeigu pastebėjote infekcijos požymius arba esanti infekcija paūmėjo. Tokiu atveju būtina skubiai kreiptis į gydytoją.

-  Meloksikamas gali pasunkinti pastojimą. Jeigu Jūs planuojate pastoti arba sunkiai pastojate, pasakykite apie tai gydytojui.

-  Jeigu vartojate geriamųjų kortikosteroidų, antikoaguliantų, pvz. kaip varfarinas, heparinas, selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių arba antitrombocitinių vaistų, pvz. acetilsalicilo rūgštis.( žr. sk. „Kiti vaistai ir Meloxicam-ratiopharm“).

-  Jeigu anksčiau sirgote virškinimo trakto ligomis, ypač jeigu esate senyvo amžiaus pacientas. Jūs turite pranešti gydytojui apie bet kokius neįprastus pilvo simptomus (ypač kraujavimą iš virškinimo trakto) ypatingai gydymo pradžioje.

 

Tokie vaistai, kaip Meloxicam-ratiopharm, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

 

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Meloksikamo poveikis pasireiškia ne iš karto, todėl meloksikamas netinka ūminio skausmo gydymui.

 

Vaikai ir paaugliai

Meloxicam-ratiopharm negalima vartoti vaikams iki 16 metų.

 

Senyvo amžiaus, trapūs arba nusilpę pacientai

Ypatingas dėmesys Jums turi būti skiriamas, jeigu esate senyvo amžiaus, trapus arba nusilpęs pacientas, nes blogiau gali būti toleruojamas vaisto šalutinis poveikis.

 

Ypač atsargumas reikalingas senyviems pacientams, kuriems Meloxicam-ratiopharm dažnai pažeidžia inkstus, kepenis ar širdies veiklą. Senyviems žmonėms nepageidaujamos reakcijos atsiranda dažniau, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacija, kurie gali būti mirtini (žr. 3 sk. „Kaip vartoti Meloxicam-ratiopharm“).

 

Kiti vaistai ir Meloxicam-ratiopharm

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Meloxicam-ratiopharm gali įtakoti žemiau išvardytų kartu vartojamų vaistinių preparatų poveikį.

 

Kiti vaistai nuo uždegimo, įskaitant salicilatus (acetilsalicilo rūgštis po 3g ir daugiau per parą)

Vaistų nuo uždegimo ir Meloxicam-ratiopharm vartojimas gali padidinti virškinimo trakto išopėjimo ir kraujavimo riziką. Todėl kartu su vaistais nuo uždegimo meloksikamo vartoti nerekomenduojama.

 

Kortikosteroidai

Kortikosteroidų ir Meloxicam-ratiopharm vartojimas gali padidinti kraujavimo iš virškinimo trakto ir išopėjimo riziką (Žr. sk. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Antikoaguliantai (vaistai, mažinantys kraujo krešėjimą) arba heparinas

Geriamųjų antikoaguliantų arba heparino ir Meloxicam-ratiopharm vartoti kartu nerekomenduojama, nes padidėja kraujavimo iš skrandžio bei žarnyno gleivinės rizika (žr. sk. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Jeigu minėtų vaistinių preparatų kartu vartoti būtina, reikia atidžiai sekti kraujo krešėjimą.

 

Tromboliziniai ir antitrombocitiniai vaistiniai preparatai ( vaistai, skystinantys kraują) Meloxicam-ratiopharm vartojimas kartu gali padidinti kraujavimo riziką (žr. 2 sk. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI (kai kurie antidepresantai))

Vartojimas kartu su Meloxicam-ratiopharm gali padidinti kraujavimo iš virškinimo trakto riziką (žr. 2 sk. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Diuretikai ir mažinantys kraujospūdį vaistiniai preparatai (AKF inhibitoriai, angiotenzino II receptorių antagonistai ir beta adrenoblokatoriai)

Meloxicam-ratiopharm reikia vartoti atsargiai kartu su diuretikais ir mažinančiais kraujospūdį vaistiniais preparatais tokiais, kaip AKF inhibitoriais ir angiotenzino II receptorių antagonistais, ypač

senyvo amžiaus pacientams, nes tai gali sutrikdyti inkstų funkciją. Dėl šios priežasties reikia stebėti inkstų funkciją gydymo pradžioje. Rekomenduojama tirti inkstų veiklą ir tinkamai aprūpinti paciento organizmą skysčiais reguliariai ir vėliau gydymo eigoje.

 

Ciklosporinas, takrolimuzas

Jeigu Meloxicam-ratiopharm ir šių vaistų vartojama kartu, reikia atidžiai tirti inkstų funkciją, ypatingai senyvo amžiaus pacientams.

 

Gimdos spiralė

Meloksikamas gali sumažinti gimdos spiralės veiksmingumą.

 

Litis

Ličio ir Meloxicam-ratiopharm kartu vartoti nerekomenduojama. Jeigu taip gydyti būtina, pradedant gydyti meloksikamu, keičiant jo dozę bei nutraukus vartojimą, būtina atidžiai matuoti ličio kiekį kraujo plazmoje.

 

Metotreksatas

Kartu su Meloxicam-ratiopharm vartoti nerekomenduojama. Jeigu minėtų vaistinių preparatų kartu vartoti būtina, būtina matuoti kraujo ląstelių kiekį ir sekti inkstų funkciją. Atsargumas būtinas, kai Meloxicam-ratiopharm ir metotreksato kartu vartojama tris paras.

 

Kolestiraminas

Kolestiraminas gali mažinti meloksikamo koncentraciją kraujyje, taigi ir jo veiksmingumą.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Prieš pradedant vartoti Meloxicam-ratiopharm pirmųjų dviejų nėštumo trimestro laikotarpiu pasitarkite su gydytoju. Dėl padidėjusios komplikacijų motinai ir vaikui rizikos, Meloxicam-ratiopharm nevartokite trečiojo nėštumo laikotarpiu.

Meloxicam-ratiopharm žindymo laikotarpiu nevartokite.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Meloksikamas gebėjimo vairuoti, valdyti mechanizmus arba atlikti saugos reikalaujančius darbus neveikia arba jam daro nereikšmingą įtaką. Vis dėlto, jei atsiranda regos sutrikimas arba mieguistumas, galvos svaigimas ar kitoks centrinės nervų sistemos sutrikimas, patartina nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų bei nedirbti saugos reikalaujančių darbų.

 

Meloxicam-ratiopharm sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Meloxicam-ratiopharm

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Visą paros dozę reikia gerti iš karto, užsigeriant vandeniu arba kitokiu skysčiu, valgio metu.

 

Jeigu jūsų gydytojas nenurodė vartoti kitaip, atidžiai laikykitės žemiau pateiktų dozavimo rekomendacijų:

 

Uždegiminės ligos, pažeidžiančios sąnarius

Gerkite vieną Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletę arba pusę Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletės per parą (atitinka 7,5 mg meloksikamo). Prireikus, jei nėra pagerėjimo, gydytojas paros dozę gali padidinti iki dviejų Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tablečių arba vienos Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletės per parą (atitinka 15 mg meloksikamo).

 

Reumatoidinis artritas (lėtinis poliartritas) ir Bechterevo liga

Gerkite dvi Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletes arba vieną Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletę per parą (atitinka 15 mg meloksikamo).

 

Atsižvelgiant į terapinį poveikį, gydytojas gali sumažinti dozę iki vienos Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletės per parą arba pusės Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletės per parą (atitinka 7,5 mg meloksikamo).

 

Reikėtų vartoti mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

Negalima viršyti 15 mg meloksikamo paros dozės.

 

Tam tikros pacientų grupės

Senyvo amžiaus žmonės ir pacientai, kuriems yra didesnė nepageidaujamo poveikio rizika

Ilgalaikiam pagyvenusių ligonių reumatoidinio artrito ir Bechterevo ligos gydymui rekomenduojama vartoti vieną Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletę arba pusę Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletės per parą (atitinka 7,5 mg meloksikamo). Pacientų, kuriems yra didesnė nepageidaujamų reakcijų rizika, gydymą reikia pradėti vartoti vieną Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletę arba pusę Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletės per parą (atitinka 7,5 mg meloksikamo).

 

Pacientai, kuriems yra inkstų veiklos sutrikimas

Dializuojamiems pacientams, kuriems yra sunkus inkstų nepakankamumas, negalima vartoti daugiau kaip vieną Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletę arba pusę Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletės per parą (atitinka 7,5 mg meloksikamo).

 

Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, dozės mažinti nereikia.

 

Kepenų veiklos sutrikimas

Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimas, dozės mažinti nereikia.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Meloxicam-ratiopharm negalima vartoti jaunesniems kaip 16 metų vaikams.

Jeigu manote, kad Meloxicam-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Negalima Meloxicam-ratiopharm vartoti ilgiau negu tai būtina simptomų kontrolei.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Meloxicam-ratiopharm dozę?

Jeigu pavartojote didesnę nei rekomenduojama vaisto dozę, praneškite nedelsiant apie tai gydytojui.

 

Ūminis perdozavimas paprastai pasireiškia giliu hipnotiniu miegu, mieguistumu, pykinimu, vėmimu ir viršutinės pilvo dalies skausmu. Gydant palaikomosiomis priemonėmis, paprastai minėti simptomai išnyksta. Galimas kraujavimas iš virškinimo trakto.

 

Sunkaus apsinuodijimo simptomai yra padidėjęs kraujospūdis, ūminis inkstų veiklos nepakankamumas, kepenų veiklos sutrikimas, kvėpavimo slopinimas, koma, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sistemos kolapsas bei širdies sustojimas.

 

Perdozavimo atveju Jūsų gydytojas paskirs palaikomąsias ir simptomines gydymo priemones, priklausomai nuo perdozavimo laipsnio. Priešnuodžio nėra.

 

Pamiršus pavartoti Meloxicam-ratiopharm

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Į sąrašą yra įtraukti visi žinomi šalutiniai poveikiai, susiję su meloksikamo vartojimu, įskaitant tuos, kurie atsirado vartojant vaisto dideles dozes arba ilgalaikio gydymo metu.

 

Labai dažnas (pasitaiko daugiau negu 1 iš 10 žmonių)_

Virškinamojo trakto sutrikimai tokie kaip, nevirškinimo jausmas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, viduriavimas.

 

Dažnas (pasitaiko nuo 1 iki 10 iš 100 žmonių)

Galvos skausmas, lengvas galvos sukimasis, vandens susikaupimas audiniuose (edema), įskaitant kulkšnų edemą.

 

Nedažnas (pasitaiko nuo 1 iki 10 iš 1000 žmonių)

Hemoglobino sumažėjimas kraujyje (anemija), alerginės reakcijos, galvos svaigimas, apsnūdimas, mieguistumas, apsvaigimo jausmas (galvos sukimasis), kraujospūdžio padidėjimas, staigus kraujo priplūdimas į veidą su karščio pojūčiu, kraujavimas iš virškinimo trakto, burnos gleivinės uždegimas, skrandžio gleivinės uždegimas, raugulys, kepenų funkcijos sutrikimai (pvz., padidėjęs transaminazių arba bilirubino kiekis kraujyje), odos ir (arba) gleivinių paburkimas (angioedema), niežulys, bėrimas, natrio ir vandens susilaikymas organizme, kalio kiekio padidėjimas kraujyje (žr. 2 sk. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ ir „Kiti vaistai ir Meloxicam-ratiopharm“), padidėjęs kreatinino arba šlapalo kiekis kraujo serume.

 

Retas (pasitaiko nuo 1 iki 10 iš 10 000 žmonių)

Kraujo ląstelių skaičiaus pokyčiai: trombocitų skaičiaus sumažėjimas (trombocitopenija), baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas, įskaitant visišką šių kraujo kūnelių išnykimą (leukocitopenija), nuotaikos pokyčiai, naktiniai košmarai, nemiga, regėjimo sutrikimai, įskaitant matymą lyg per miglą, junginės uždegimas, ūžimas ausyse, širdies tvinkčiojimas, astmos priepuolių atsiradimas kai kuriems ligoniams, alergiškiems acetilsalicilo rūgščiai ar kitiems vaistams nuo uždegimo, storosios žarnos uždegimas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, stemplės uždegimas, pranešama apie gyvybei pavojingą odos išbėrimą (Stevens - Johnson‘o sindromą, toksinę epidermio nekrolizę) (žr. 2 sk. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), dilgėlinė (urtikarija).

 

Labai retas (pasitaiko rečiau negu 1 iš 10 000 žmonių)

Žymus baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas, kas gali paskatinti infekcijų atsiradimą (agranulocitozė), virškinimo trakto prakiurimas, kepenų uždegimas (hepatitas), pūslinės odos reakcijos (pvz., daugiaformė eritema, buliozinis dermatitas), ūminis inkstų nepakankamumas pacientams, turintiems rizikos veiksnių.

 

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Sunkios alerginės reakcijos, sumišimas, sutrikusi orientacija, odos reakcijos dėl šviesos poveikio.

 

Pranešama apie su NVNU vartojimu susijusį širdies nepakankamumą.

 

Tokie vaistai, kaip Meloxicam-ratiopharm, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

 

Kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ir prakiurimas kartais gali būti pavojingi gyvybei (žr. 2

skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 1. Kaip laikyti Meloxicam-ratiopharm

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Meloxicam-ratiopharm sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra meloksikamas.
 • Vienoje tabletėje yra 7,5 mg arba 15 mg meloksikamo.
 • Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio citratas, laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas.

 

Meloxicam-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

7,5 mg tabletės

Tabletės yra šviesiai geltonos spalvos, apvalios, su vienoje pusėje centrine laužimo vagele ir lygia kita puse. Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

 

15 mg tabletės

Tabletės yra šviesiai geltonos spalvos, apvalios, su vienoje pusėje centrine laužimo vagele ir lygia kita puse. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

 

Meloxicam-ratiopharm pakuotėje yra 10, 20, 30, 50, arba 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Meloxicam-ratiopharm yra tiekiamas ir kito stiprumo, kuris gali būti tinkamesnis.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

ratiopharm GmbH

Graf-Arco-Str. 3

89079 Ulm

Vokietija

 

Gamintojas

Merckle GmbH

Ludwig-Merckle-Str. 3

89143 Blaubeuren

Vokietija

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Šalis

Vaistinio preparato pavadinimas

Danija

Loxime 7,5 mg tabletter

Loxime 15 mg tabletter

Estija

Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg

Meloxicam-ratiopharm 15 mg

Latvija

Meloxicam-ratiopharm 7,5 mg tabletes

Meloxicam-ratiopharm 15 mg tabletes

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel. +370 5 266 02 03

 

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-12-14

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Meloxicam-ratiopharm 15mg tabletės N20

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

kieti ratiopharm tabletės oksikamai papr sistemą vaistai skeleto meloxicam ratiofarm meloxicamum raumenų priešuždegiminiai priešreumatiniai veikiantys

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos