vaistai.lt

Cuprenil 250mg plėvele dengtos tabletės N30 (LI)

vartojamas cistinurijai gydyti.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 29.90
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
Vertical line
50%
 
Vartojimas : Prieš valgymą Prieš valgymą

Iki valgio likus ne mažiau kaip 30 min

Gamintojas :  Lex ano
Veiklioji :  Penicillaminum
ATC kodas :  M01CC01
Grupė :   Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai -> Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai -> Penicilaminas ir panašūs preparatai -> Penicillamine

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Cuprenil 250mg plėvele dengtos tabletės N30 (LI)

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Cuprenil 250 mg plėvele dengtos tabletės

Penicilaminas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Cuprenil ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Cuprenil
  3. Kaip vartoti Cuprenil
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Cuprenil
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

  1. Kas yra Cuprenil ir kam jis vartojamas

 

Cuprenil yra vaistas, kuris aktyviai jungdamasis su metalų jonais, sudaro kompleksinius junginius. Jis prisijungia prie metalų, ypač vario, gyvsidabrio, švino, geležies bei kitų sunkiųjų metalų jonų, ir su jais sudaro stabilius tirpius kompleksinius junginius, kurie yra šalinami su šlapimu.

 

Cuprenil yra vaistas Vilsono ligai (hepatolentikulinei degeneracijai) gydyti. Šią ligą sukelia vario apykaitos sutrikimas, dėl kurio minėtas metalas pradeda kauptis įvairiuose organuose: inkstuose, galvos smegenyse, kepenyse, akių obuoliuose.

Be to, vaistas vartojamas sunkios eigos aktyviam reumatoidiniam sąnarių uždegimui gydyti. Kaip penicilaminas veikia minėtą liga, tiksliai nėra žinoma, tačiau manoma, kad jis didina limfocitų aktyvumą ir mažina reumatoidinio faktoriaus bei imunoglobulinų kompleksų koncentraciją kraujo plazmoje bei sąnarių skystyje.

Cuprenil yra vartojamas cistinurijai gydyti. Gydant cistinuriją, penicilaminas su cistinu sudaro kompleksinį junginį penicilamincisteindisulfidą, kuris yra tirpesnis už cistiną ir lengvai išsiskiria su šlapimu.

Šis vaistas taip pat naudojamas apsinuodijus švinu, bei lėtiniam aktyviam kepenų uždegimui malšinti.

 

  1. Kas žinotina prieš vartojant Cuprenil

 

Cuprenil vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija penicilaminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jei reumatoidiniu artritu sergančiam pacientui yra inkstų nepakankamumas;
  • jei anksčiau penicilaminu gydytam pacientui buvo atsiradusi aplazinė mažakraujystė arba agranulocitozė;
  • jei pacientas serga sistemine raudonąja vilklige;
  • jei pacientas vartoja aukso preparatų, vaistų nuo maliarijos, citostatikų, oksifenilbutazono ir fenilbutazono;
  • yra lėtinis apsinuodijimas švinu ir virškinimo trakto rentgenogramoje pastebima darinių, kurių sudėtyje yra švino.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Cuprenil.

 

Vaistu gydomiems ligoniams pirmuosius 6 mėnesius kas dvi savaites, vėliau ­ kas mėnesį reikia daryti bendrąjį šlapimo tyrimą, nustatyti kiekybinę kraujo ląstelių sudėtį bei trombocitų kiekį.

Pacientą būtina įspėti, kad gali atsirasti trombocitopenijos ir (arba) granulocitopenijos sukeltų simptomų: karščiavimas, gerklės skausmas, šalčio krėtimas, petechijų ir kitokių kraujosruvų. Jei atsiranda šių simptomų, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Gydymo metu šlapime gali atsirasti baltymų ir (arba) kraujo. Tai gali būti įspėjamieji prasidedančio glomerulonefrito, kartais sukeliančio nefrozinį sindromą, simptomai. Jei pastebėjote tokius simptomus, būtinai pasitarkite su gydytoju. Kai kuriems pacientams glomerulonefrito simptomai (proteinurija) gydymo metu išnyksta, tuo tarpu kitiems – išlieka. Tokiu atveju penicilamino vartojimą tenka nutraukti.

Kad penicilamino vartojantiems pacientams, kuriems yra cistinurija, būtų galima kuo anksčiau pastebėti inkstų akmenų atsiradimą, rekomenduojama kartą per metus daryti rentgenologinį šlapimo takų tyrimą. Cistininiai akmenys susiformuoja labai greitai, kartais ­ vos per 6 mėnesius.

Jei atsiranda nuovargis, dusulys, neaiškių priežasčių sukeltas kosulys, švilpiantis alsavimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Nors vaistinio preparato sukeltos tulžies stazės kepenyse bei toksinio kepenų uždegimo atvejų pastebėta mažai, vartojant vaistinio preparato, kas 6 mėnesius rekomenduojama tirti kepenų funkcijos rodiklius.

Nors obliteracinis smulkiųjų bronchų uždegimas pasireiškia retai, bet pacientus reikėtų įspėti, kad būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei po fizinio krūvio pasireiškia dusulys, atsiranda neaiškių priežasčių sukeltas kosulys, švilpiantis alsavimas. Tokiu atveju gali tekti ištirti plaučių veiklą.

Tokie simptomai, kaip nusileidę akių vokai, vaizdo dvejinimasis, akies obuolių raumenų nusilpimas dažnai yra ankstyvieji miastenijos simptomai. Nutraukus penicilamino vartojimą, jie paprastai išnyksta.

Pasireiškus pūslinei, medikamento vartojimą būtina nutraukti.

Jei pacientams, sergantiems Vilsono liga arba cistinurija, šlapime atsiranda pakitimų, reikia iš naujo apsvarstyti, ar toliau vartoti vaisto yra naudinga.

Antrąją arba trečiąją gydymo savaitę kai kuriems pacientams gali atsirasti karščiavimas, kartais lydimas odos išbėrimų. Nutraukus vaisto vartojimą, minėti pokyčiai paprastai per kelias dienas išnyksta. Jei atsiranda niežulys ir išbėrimas, galima vartoti antihistamininių preparatų. Iš naujo pradėti vartoti Cuprenil reikia nuo mažų dozių.

Daug rečiau, paprastai po 6 vartojimo mėnesių arba dar vėliau, galimas vėlyvosios alerginės reakcijos sukeltas išbėrimas, dėl kurios vaisto vartojimą būtina nutraukti.

Pacientai, kurių jautrumas penicilinui padidėjęs, gali būti alergiški ir penicilaminui (pasireiškia kryžminis jautrumas).

Penicilaminas daro įtaką kolagenui ir elastinui, todėl prieš chirurginę operaciją Cuprenil paros dozę reikia sumažinti, t. y., vartoti 250 mg. Vėl vartoti įprastinę gydomąją dozę galima tik po to, kai visiškai užgyja operacinė žaizda.

 

Kiti vaistai ir Cuprenil

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Cuprenil didina vitamino B6 poreikį organizme. Penicilaminas yra piridoksino antagonistas ir skatina jo šalinimą su šlapimu, todėl gali skatinti mažakraujystės ar periferinio neurito atsiradimą.

Vaistas ir sunkieji metalai sudaro kompleksinius junginius, todėl tarp jo ir geležies preparatų vartojimo turi būti ne trumpesnis kaip 2 valandų intervalas.

Cuprenil negalima vartoti su vaistais, slopinančiais kaulų čiulpų veiklą, pvz., aukso preparatais, vaistais nuo maliarijos, citostatikais, oksifenilbutazonu arba fenilbutazonu.

Antacidiniai vaistai lėtina penicilamino absorbciją.

Kartu vartojant digoksino, gali sumažėti jo kiekis kraujo plazmoje.

Kartu vartojant nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, gali padidėti nefrotoksinių reiškinių atsiradimo riziką.

Kartu vartojant levodopos, gali padidėti levodopos kiekis kraujyje.

Kartu vartojant vaistų, kurių sudėtyje yra cinko, gali padidėti penicilamino kiekis kraujo plazmoje.

 

Cuprenil vartojimas su maistu ir gėrimais

Cuprenil tabletės geriamos iki valgio likus ne mažiau kaip 30 min. (vaikams, sergantiems Vilsono liga arba cistinurija – vaistą gerti valandą prieš valgį).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Kontroliuojamųjų klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis nebuvo atlikta. Tyrimų su gyvūnais duomenimis, žiurkių, kurios vartojo 6 kartus didesnę už didžiausią rekomenduojamą žmogui dozę, vaisiams atsirado skeleto defektų bei gomurio plyšys.

 

Vaisto tinkamumas nėščioms moterims (priklausomai nuo indikacijų)

Sunkios eigos aktyvus reumatoidinis sąnarių uždegimas. Cuprenil 250 mg plėvele dengtų tablečių vartoti negalima.

Cistinurija. Cuprenil 250 mg plėvele dengtų tablečių vartoti nerekomenduojama.

Vilsono liga. Per parą reikėtų gerti ne daugiau kaip 1000 mg penicilamino. Jei numatyta daryti Cezario pjūvį, paskutines 6 nėštumo savaites ir po gimdymo, kol visiškai užgis operacinė žaizda, vaisto patariama vartoti ne daugiau kaip 250 mg.

Duomenų apie Cuprenil vartojimą nėštumo metu esant apsinuodijimui švinu arba malšinant lėtinį aktyvų kepenų uždegimą nėra, todėl šiais atvejais šio vaisto vartoti negalima.

 

Žindymas

Nežinoma, ar vaisto išsiskiria su motinos pienu, todėl žindyvėms penicilamino vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vaistas netrikdo gebėjimo vairuoti transporto priemones bei valdyti veikiančius mechanizmus.

 

Cuprenil sudėtyje yra laktozės monohidrato ir azorubino (E122).

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Azorubinas (E122) gali sukelti alerginę reakciją.

 

  1. Kaip vartoti Cuprenil

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Cuprenil yra vaistas, vartojamas per burną. Jį reikia vartoti iki valgio likus ne mažiau kaip 30 min. Dozė priklauso nuo indikacijos.

 

Sunkios eigos aktyvus reumatoidinis sąnarių uždegimas

Suaugę pacientai. Pirmąjį vartojimo mėnesį kasdien reikia gerti po 250 mg, vėliau kas 4 – 12 savaičių dozę būtina didinti po 250 mg tol, kol pasireikš ligos remisija. Ją palaikyti reikia mažiausia veiksminga doze. Jei per 12 vaisto vartojimo mėnesių pageidaujamas gydomasis poveikis nepasireiškia, gydymą reikia nutraukti.

Palaikomoji paros dozė yra 500 – 750 mg, suvartojama per du arba tris kartus. Per parą galima gerti ne daugiau kaip 1500 mg vaisto. Po 6 ligos remisijos mėnesių dozę rekomenduojama kas 12 savaičių mažinti po 250 mg.

 

Senyvi pacientai. Kadangi Cuprenil tabletėje yra 250 mg penicilamino, o senyviems pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu, pirmąjį mėnesį penicilamino paros dozė turi būti ne didesnė kaip 125 mg, tokiems pacientams Cuprenil neturėtų būti skiriamas.

 

Vaikai ir paaugliai. Kadangi tabletėje yra 250 mg penicilamino, šis vaistas netinka jaunesniems nei 12 metų vaikams. paprastai vartojama paros dozė 15 – 20 mg/kg kūno svorio. Pradinė dozė turi būti mažesnė (nuo 2,5 iki 5 mg/kg kūno svorio per parą), ją galima laipsniškai didinti kas 4 savaites, nuo 3 iki 6 mėnesių.

 

Duomenų apie vartojimą pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, nėra.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gydymą reikia pradėti mažiausia doze, vėliau kas 12 savaičių ją didinti. Kas dvi savaites privaloma atlikti toksiškumo tyrimą.

 

Vilsono liga

Suaugę pacientai. Paros dozė yra 1500 mg – 2000 mg. Ją reikia gerti per du arba tris kartus. Pasireiškus ligos remisijai, dozę galima sumažinti, t. y., gerti 750 mg – 1000 mg. Pacientams, kuriems yra neigiama vario pusiausvyra (vario netenkama daugiau, negu gaunama), reikėtų vartoti mažiausią veiksmingą penicilamino dozę.

2000 mg paros dozę galima gerti ne ilgiau kaip metus.

 

Senyvi pacientai. Paros dozė yra 20 mg/kg kūno svorio. Ją reikia gerti per du arba tris kartus. Ji turi būti parinkta taip, kad būtų pasiekta remisija ir palaikomas neigiamas vario balansas organizme.

 

Vaikai ir paaugliai. Kadangi tabletėje yra 250 mg penicilamino, šis vaistas netinka jaunesniems nei 12 metų vaikams. Paprastai taikoma 20 mg/kg kūno svorio paros dozė, padalinta į dvi ar tris dozes, išgeriama valandą prieš valgį. Vyresniems vaikams (vyresniems nei 12 metų), įprastinė dozė yra nuo 750 mg iki 1000 mg per parą.

 

 

Duomenų apie vartojimą pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, nėra.

Cuprenil gydant pacientus, sergančius Vilsono liga, juos reikia prižiūrėti ypač atidžiai.

 

Cistinurija

Geriausiai mažiausią veiksmingą dozę nustatyti remiantis aminorūgščių kiekio, nustatyto chromatografijos metodu, rodmenimis.

 

Cistininių akmenų tirpinimas

Suaugę žmonės. Paros dozė yra 1000 mg – 3000 mg. Ją reikia gerti per du arba tris kartus. Šlapime reikėtų palaikyti mažesnę negu 200 mg/l cistino koncentraciją.

 

Cistininių akmenų atsiradimo profilaktika

Suaugę pacientai. Per parą reikia gerti 500 mg-1000 mg vaisto tol, kol cistino koncentracija šlapime taps mažesnė negu 300 mg/l.

Senyvi pacientai. Reikia gerti mažiausią veiksmingą dozę tol, kol cistino koncentracija šlapime taps mažesnė negu 200 mg/l.

Vaikai ir paaugliai. Kadangi tabletėje yra 250 mg penicilamino, šis vaistas netinka jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Duomenų apie vartojimą pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, nėra.

 

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi. Jeigu inkstų funkcijos sutrikimas yra gydymo pradžioje, pradinė gydymo dozė turi būti žemesnė, tačiau būtina išlaikyti tokią penicilamino dozę, kad cistino koncentracija šlapime būtų mažesnė negu 300 mg/l. Palaikomoji dozė turi būti peržiūrima ne rečiau kaip kas keturias savaites.

 

Įspėjimas

Gydymo metu rekomenduojama gerti daug, t. y., ne mažiau kaip 3 litrus per parą, skysčio. Kadangi šlapimas naktį būna rūgštesnis negu dieną, pacientui būtina išgerti prieš miegą ir naktį po 500 ml vandens. Paprastai, kuo daugiau skysčio išgeriama, tuo mažiau reikia penicilamino.

Kad cistino sintezė būtų kiek galima mažesnė, rekomenduojama laikytis dietos, kurios sudėtyje yra mažai metionino. Kadangi, laikantis tokios dietos, į organizmą patenka mažai baltymų, ji nerekomenduojama vaikams bei nėščioms moterims.

 

Apsinuodijimas švinu

Suaugę pacientai. Paros dozė yra 1000 mg – 1500 mg. Ją reikia gerti per du arba tris kartus tol, kol su šlapimu per parą bus pašalinama maždaug 0,5 mg švino.

 

Senyvi pacientai. Paros dozė yra 20 mg/kg kūno svorio. Ją reikia vartoti per du arba tris kartus tol, kol su šlapimu per parą išsiskirs maždaug 0,5 mg švino.

 

Vaikai ir paaugliai. Kadangi tabletėje yra 250 mg penicilamino, šis vaistas netinka jaunesniems nei 12 metų vaikams. vaistą galima vartoti tik tais atvejais, kai švino koncentracija kraujyje yra mažesnė kaip 45 μg/dL. Bendra dozė turi būti nuo 15 iki 20 mg/kg kūno svorio per parą, padalijant į 2 – 3 dozes.

 

 

Duomenų apie vartojimą pacientams, kurių kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi, nėra.

 

Lėtinio aktyvaus kepenų uždegimo malšinimas

Suaugę pacientai. Pradinė paros dozė yra 500 mg. Ją reikia gerti per kelis kartus. Vėliau paros dozę kas 3 mėnesius galima laipsniškai didinti tol, kol ji taps 1250 mg. Cuprenil gydomam pacientui draudžiama vartoti kortikosteroidų, be to, būtina periodiškai tikrinti kepenų veiklą.

 

Vaikai ir paaugliai. Penicilamino skyrimo saugumas ir efektyvumas jaunesniems negu 18 metų vaikams, kuriems nustatytas lėtinis aktyvus kepenų uždegimas, nenustatytas. Duomenų nėra.

 

Penicilamino vartoti senyviems pacientams, sergantiems lėtiniu aktyvių kepenų uždegimu, nerekomenduojama.

 

Jeigu manote, kad vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, kreipkitės į gydytoją.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Cuprenil dozę?

Vaisto perdozavus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Perdozavimas gydomas simptominėmis priemonėmis.

 

Pamiršus pavartoti Cuprenil

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vaisto vartokite kaip nurodyta.

 

Nustojus vartoti Cuprenil

Jei dėl įvairių priežasčių gydymas buvo nutrauktas, jis pradedamas iš naujo nuo mažos dozės, kurią reikia laipsniškai didinti tol, kol pasireikš pageidaujamas gydomasis poveikis.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

  1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (pasireiškia dažniau nei 1 iš 10 pacientų), dažnas (pasireiškia dažniau nei 1 iš 100 pacientų, bet rečiau nei 1 iš 10 pacientų), nedažnas (pasireiškia dažniau nei 1 iš 1 000 pacientų, bet rečiau nei 1 iš 100 pacientų), retas (pasireiškia dažniau nei 1 iš 10 000 pacientų, bet rečiau nei 1 iš 1 000 pacientų), labai retas (pasireiškia rečiau nei 1 iš 10 000 pacientų) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

 

Infekcijos ir infestacijos

Reti: lėtinis bronchitas.

 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Dažni: trombocitopenija, limfadenopatija, hemolizinė anemija, leukopenija.

Paprastai trombocitopenija simptomų nesukelia, tačiau retai atsiranda mėlynių, prasideda nespecifinis kraujavimas, pajuoduoja išmatos, šlapime ir išmatose atsiranda kraujo, odoje – smeigtuko galvutės dydžio raudonų dėmelių.

 

Nedažni: agranulocitozė, aplazinė anemija, hemolizinė anemija, leukopenija.

Agranulocitozė pasireiškia gerklės skausmu, karščiavimu su šaltkrėčiu ar be jo, ant lūpų arba burnos gleivinėje atsiranda skausmingų žaizdų arba baltų dėmių.

Aplazinė anemija pasireiškia padažnėjusiu kvėpavimu, nespecifiniu kraujavimu, atsiranda dusulys, mėlynių, sunkumas krūtinėje ir (arba) švilpiantis alsavimas, ant lūpų ir burnos gleivinėje atsiranda skausmingų žaizdų arba baltų dėmių, skauda ir (arba) pabrinksta limfmazgiai.

Hemolizinė anemija pasireiškia dusuliu, fizinio krūvio sukeltu nuovargiu ir išsekimu.

Leukopenija paprastai simptomų nesukelia, tačiau kartais galimas karščiavimas ar šaltkrėtis, kosulys arba užkimimas, sąnarių arba juosmens-kryžkaulio srities skausmas, rečiau – skausmingas arba pasunkėjęs šlapinimasis.

 

Imuninės sistemos sutrikimai

Dažni: alerginė reakcija.

Alerginė reakcija pasireiškia karščiavimu, sąnarių skausmu, paraudimu, dilgėline ir (arba) niežuliu, limfmazgių pabrinkimu, burnos gleivinės uždegimu (gleivinėje atsiranda opų, skausmingų žaizdų arba baltų dėmių).

 

Akies sutrikimai

Reti: optinis neuritas.

Regimojo nervo uždegimas pasireiškia akių skausmu, miglotu matymu, kitais regos sutrikimais. Šiuos pokyčius gali sukelti vitamino B6 trūkumas.

 

Ausies ir labirinto sutrikimai

Reti: spengimas arba triukšmas ausyse.

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Dažni: stomatitas.

Reti: kasos uždegimas arba skrandžio opos recidyvas.

Atsiranda stiprus skrandžio arba pilvo skausmas.

 

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai

Reti: tulžies stazės sukelta gelta.

Atsiranda melanurija, niežulys, išmatos tampa bespalvės, pagelsta oda ir (arba) akys.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Dažni: dilgėlinė, eritema, niežulys.

Reti: eksfoliacinis dermatitas, Lajelio sindromas, pūslinė.

Eksfoliacinis dermatitas pasireiškia karščiavimu, kurio metu kartais krečia šaltis, parausta, sustorėja ir lupasi oda, skauda ir (arba) pabrinksta limfmazgiai, atsiranda petechijų, t. y., taškinių odos kraujosrūvų.

Toksinė epidermio nekrolizės (Lajelio sindromas) metu atsiranda dermotomija, odos niežulys, paraudimas ir deginimas, ji pradeda luptis, pasireiškia gerklės skausmas, karščiavimas ir (arba) šaltkrėtis, akies obuolių paraudimas bei dirginimas.

 

Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Dažni: artralgija.

Reti: sunkioji miastenija, į vilkligę panašus sindromas.

Sunkioji miastenija pasireiškia pasunkėjusiu kvėpavimu, kramtymu arba rijimu. Sutrinka garsų tarimas, dvejinasi vaizdas, atsiranda raumenų silpnumas.

Į vilkligę panašus sindromas pasireiškia odos paraudimu,  dilgėline ir (arba) niežuliu, atsiranda odos pūslių, krūtinės, sąnarių skausmai, bendrasis silpnumas.

 

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Dažni: glomerulonefropatija, infekcinė šlapimo latakų liga.

Padrumstėja šlapimas, jame atsiranda kraujo, pabrinksta veidas, pėdos ir blauzdos, sumažėja kūno svoris. Dėl glomerulų pokyčių galimas nefrozės sindromas.

 

Reti: Gudpasčerio sindromas.

Sutrinka kvėpavimas, skrepliuose atsiranda kraujo, pasireiškia silpnumas ir nuovargis.

 

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažni: karščiavimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

  1. Kaip laikyti Cuprenil

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

 

Ant dėžutės, buteliuko arba lizdinės plokštelės po „Tinka iki“/„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Cuprenil sudėtis

 

  • Veiklioji medžiaga yra penicilaminas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 250 mg penicilamino.
  • Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra laktozė monohidratas, povidonas, bulvių krakmolas, talkas, magnio stearatas, plėvelėje – hipromeliozė, makrogolis 4000, dažikliai titano dioksidas (E171) ir azorubinas (E122).

 

Cuprenil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Violetiniai – rožinės spalvos, apvalios, plėvele dengtos, abipus išgaubtos tabletės lygiu paviršiumi.

 

PVC/aliuminio lizdinėje plokštelėje yra 15 plėvele dengtų tablečių.

Kartono dėžutėje yra 2 lizdinės plokštelės (30 plėvele dengtų tablečių).

 

Gamintojas

Teva Operations Poland Sp. z o.o.

Mogilska 80

31-546 Kraków

Lenkija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB „Lex ano“

Naugarduko g. 3

LT-03231 Vilnius

Lietuva

 

Perpakavo

BĮ UAB „Norfachema“

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

 

arba

 

UAB „Entafarma“

Klonėnų vs. 1

Širvintų r. sav.

Lietuva

 

Registruotojas eksportuojančioje valstybėje yra Teva Pharmaceuticals Polska Sp. Z. o. o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa, Lenkija.

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-01-31

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.


 



tabletės penicillamine penicilaminas sistema raumenų veikiantis plėvele cuprenil papr kieti priešreumatiniai priešuždegiminiai skeleto penicillaminum vaistai dengtos panašūs preparatai

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos