vaistai.lt

NutropinAq 10mg/2ml injekcinis tirpalas užtaise N1

sudėtyje yra somatropino, kuris yra rekombinantinis augimo hormonas, panašus į Jūsų organizme gaminamą žmogaus natūralų augimo hormoną.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 259.28
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.00
Vertical line
50%
65.67
 
Gamintojas :  Ipsen Pharma
Veiklioji :  Somatropinum
ATC kodas :  H01AC01
Grupė :   Sistemiškai veikiantys hormonų preparatai, išskyrus lytinius hormonus -> Hipofizės ir pagumburio hormonai bei jų analogai -> Somatropinas ir jo analogai -> Somatropin

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

NutropinAq 10mg/2ml injekcinis tirpalas užtaise N1

Informacinis lapelis
 


NutropinAq 10 mg/2 ml (30 TV) injekcinis tirpalas

Somatropinas

Atidžiai perskaitykite visą lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų.

- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra NutropinAq ir nuo ko jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant NutropinAq
 3. Kaip vartoti NutropinAq
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti NutropinAq
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija
 7. Kas yra NutropinAq ir kam jis vartojamas

NutropinAq sudėtyje yra somatropino, kuris yra rekombinantinis augimo hormonas, panašus į Jūsų organizme gaminamą žmogaus natūralų augimo hormoną. Jis yra rekombinantinis, o tai reiškia, kad hormonas buvo pagamintas ne organizme specialia technologija. Augimo hormonas (GH) yra cheminis signalas, kurį siunčia maža Jūsų smegenyse esanti liauka, vadinama hipofiziu. Vaikų organizme jis liepia organizmui augti, padeda normaliai vystytis kaulams, o vėliau suaugusiesiems GH padeda palaikyti normalią kūno formą ir medžiagų apykaitą.

Vaikams NutropinAq vartojamas:

 kai organizme gaminama nepakankamai augimo hormono ir dėl šios priežasties sutrinka normalus augimo procesas;

 kai yra Turnerio (Turner) sindromas. Turnerio sindromas yra genetinis sutrikimas mergaitėms (trūksta lytinės chromosmos (-ų)), dėl kurio sutrinka augimas;

 kai pažeisti inkstai ir jie negalėdami veikti normaliai daro įtaką augimui.

Suaugusiesiems NutropinAq vartojamas:

 kai suaugusiojo organizme gaminama nepakankamai augimo hormono. Šis sutrikimas gali atsirasti pasiekus suaugusiojo amžių, tai pat gali tęstis ir vaikystėje išsivystęs sutrikimas.

Naudingas šio vaisto poveikis

Vaikams preparatas padeda augti ir užtikrina normalų kaulų vystymąsi.

Suaugusiesiems vaistas padeda palaikyti normalias kūno formas bei medžiagų apykaitą, pavyzdţiui, lipidų charakteristikas ir gliukozės kiekį.

 1. Kas žinotina prieš vartojant NutropinAq

NutropinAq vartoti negalima:

 jeigu yra alergija somatropinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 vaikams, jeigu kaulai jau nustojo augti.

 jei Jums paskirtas gydymas nuo vėţio.

 jeigu išsivystė komplikacijų po didelės chirurginės intervencijos (atviros širdies ar pilvo organų operacijos), dauginės traumos, patyrus ūmų kvėpavimo nepakankamumą ar atsiradus panašių būklių.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti NutropinAq.

 Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei patiriate regos pokyčių, stiprų ar dažną galvos skausmą, susijusį su pykinimu ar vėmimu, ypač jei šie simptomai atsiranda gydymo pradžioje. Tai gali būti spaudimo smegenyse laikino padidėjimo (intrakranijinės hipertenzijos) požymiai.

 Pasitarkite su gydytoju, jei augant pradedate šlubuoti, atsiranda klubo ar kelio skausmas.

 Jei pastebėsite, kad atsirado stuburo iškrypimas (skoliozė), Jums teks dažnai tikrintis pas gydytoją, nes greitai augantiems vaikams skoliozė gali progresuoti.

 Gydant NutropinAq, gydytojas Jus turi stebėti dėl per didelio cukraus kiekio (hiperglikemijos) kraujyje. Jei Jums gydyti skiriamas insulinas, gydytojui gali tekti koreguoti insulino dozę. Jei sergate diabetu ir patiriate su šia liga susijusių sunkių ar sunkėjančių akių sutrikimų, Jums negalima vartoti NutropinAq.

 Jūsų gydytojas turėtų reguliariai tikrinti skydliaukės funkciją ir, jei reikia, skirti tinkamą gydymą. Jeigu Jūsų skydliaukės funkcija susilpnėjusi ir gamina per mažai skydliaukės hormonų (Jums diagnozuota hipotirozė), prieš pradedant vartoti NutropinAq, šią būklę reikia išgydyti. Jeigu hipotirozė neišgydyti, ji gali trukdyti NutropinAq poveikiui.

 Jei Jums skiriama pakaitinė gliukokortikoidų terapija, reikia reguliariai lankytis pas gydytoją, nes gali tekti koreguoti gliukokortikoidų dozę.

 Jei Jūs sirgote vėžiu, gydytojas turi skirti ypatingą dėmesį ir stebėti, ar nesivysto naviko recidyvas. Nedidelei augimo hormonu gydytų pacientų, kuriems buvo diagnozuota augimo hormono stoka, daliai išsivystė leukemija (kraujo vėţys). Nėra žinoma, ar taip atsitiko dėl gydymo augimo hormonu.

 Jei Jums atliekama inksto transplantacija, gydymą NutropinAq reikia nutraukti.

 Jeigu po didelės chirurginės intervencijos (atviros širdies ir pilvo organų operacijos), dauginės traumos išsivystė komplikacijų, patyrėte ūminį kvėpavimo nepakankamumą ar atsirado panašių būklių, Jūsų gydytojas turi nuspręsti, ar Jums saugu toliau vartoti NutropinAq.

 Vaikams, palyginti su augimo hormonu gydomais suaugusiaisiais, gali grėsti didesnė kasos uždegimo (pankreatito) išsivystymo rizika. Jeigu atsiranda stiprus ar nuolatinis pilvo skausmas, pasitarkite su gydytoju.

 Jei diagnozuotas Praderio-Vilio (Prader-Willi) sindromas, Jums negalima vartoti NutropinAq, išskyrus atvejus, kai diagnozuota augimo hormono stoka.

Kiti vaistai ir NutropinAq

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 Jeigu Jums skiriamas pakaitinis gydymas gliukokortikoidais, jie gali nuslopinti NutropinAq poveikį augimui. Jums teks reguliariai konsultuotis su gydytoju, nes gali tekti koreguoti vartojamų gliukokortikoidų dozę.

 Jei gydyti skiriamas insulinas, gydytojui gali tekti koreguoti Jums skiriamą insulino dozę.

 Jei vartojate lytinių steroidinių hormonų, vaistų nuo traukulių ar ciklosporino, pasitarkite su gydytoju.

 Jeigu gydant NutropinAq buvo diagnozuotas antinksčių nepakankamumas, Jums gydyti reikės skirti steroidų preparatų. Jeigu jau paskirtas gydymas nuo antinksčių nepakankamumo, gali prireikti koreguoti vartojamų steroidų preparatų dozę.

Nėštumas ir ţindymo laikotarpis

Jei esate nėščia, NutropinAq vartojimą turite nutraukti.

Per gydymo NutropinAq laikotarpį ţindant reikia imtis atsargumo priemonių.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą su pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas:

Vartojant NutropinAq, poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

NutropinAq sudėtyje praktiškai nėra natrio

Viename šio vaistinio preparato buteliuke yra maţiau kaip 1 mmol natrio (23 mg), t. y. galima teigti, kad jame praktiškai natrio nėra.

 1. Kaip vartoti NutropinAq

Šį vaistą visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Gydymą NutropinAq reguliariai turi prižiūrėti gydytojas, turintis gydymo nuo augimo hormono stokos patirties.

Jūsų gydytojas nuspręs, kokią NutropinAq dozę reikia švirkšti. Nekeiskite vaisto dozės prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.

Rekomenduojama dozė yra:

Vaikams, kuriems diagnozuota augimo hormono stoka:

Kasdien po oda leidžiama (injekcija po oda) po 0,025 - 0,035 mg/kg kūno svorio vaisto.

Turnerio (Turner) sindromu sergančioms mergaitėms:

Kasdien po oda leidţiama (injekcija po oda) iki 0,05 mg/kg kūno svorio vaisto.

Lėtiniu inkstų nepakankamumu sergantiems vaikams:

Kasdien po oda leidžiama (injekcija po oda) iki 0,05 mg/kg kūno svorio vaisto.

Gydyti somatropinu galima iki pat inkstų transplantacijos.

Augimo hormono stoką patiriantiems suaugusiesiems:

Kasdien po oda leidţiama maţa 0,15 - 0,3 mg vaisto doze (injekcija po oda). Vėliau dozė galės būti gydytojo palaipsniui didinama, priklausomai nuo jūsų atsako. Galutinė dozė retai būna didesnė nei 1,0 mg vaisto /per parą. Paprastai skiriama maţiausia atsaką sukelianti dozė.

Gydymas Nutropinu trunka ilgai. Kitos informacijos teiraukitės gydytojo.

Kaip sušvirkšti NutropinAq

Jūsų gydytojas nuspręs, kokią NutropinAq dozę reikia sušvirkšti. Jūs turite švirkšti NutropinAq kiekvieną dieną po oda (injekcija po oda). Kad būtų išvengta odos paţeidimų, svarbu kiekvieną dieną švirkščiant vaisto keisti injekcijos vietą.

NutropinAq tirpalas tiekiamas daugiadozio tirpalo pavidalu. Jei išėmus iš šaldytuvo tirpalas yra drumstas, tokio tirpalo švirkšti negalima. Švelniai pasukinėkite. Stipriai nepurtykite, nes baltymas gali denatūruotis.

Sušvirkšti NutropinAq reikia naudojant NutropinAq švirkštiklį. Kiekvienai injekcijai reikia naudoti naują sterilią injekcijai skirtą adatą. Prieš pradėdami naudoti NutropinAq švirkštiklį, atidžiai perskaitykite instrukciją (kitoje pusėje). Gydymo pradžioje injekciją turėtų atlikti gydytojas ar slaugytoja ir apmokyti

jus naudoti Nutropin Aq užtaisą su Nutropin Aq švirkštikliu. Po šio apmokymo, jūs sugebėsite vaisto susišvirkšti patys arba jo galės sušvirkšti išmokytas globėjas

Pavartojus per didelę NutropinAq dozę

Jei sušvirkštėte daugiau NutropinAq, nei reikėjo, kreipkitės į gydytoją patarimo. Jei sušvirkšite per daug NutropinAq, gali pernelyg sumaţėti cukraus kiekis kraujyje, o vėliau per daug padidėti (hiperglikemija).

Jeigu per didelį kieki NutropinAq švirkšite ilgą laiką (metus), gali pradėti per daug augti kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui, ausys, nosis, lūpos, liežuvis ir skruostikaulis (gigantizmas ir (arba) akromegalija).

Pamiršus pavartoti NutropinAq

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dieną gydymą tęskite vartodami įprastą dozę, o apie praleistą dozę per kitą vizitą pasakykite gydytojui.

Nustojus vartoti NutropinAq

Prieš nutraukdami gydymą NutropinAq, pasitarkite su gydytoju. Jei gydymą NutropinAq nutrauksite per anksti ar per vėlai, gydymo rezultatai nebus tokie, kokių tikimasi.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 1. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei pastebėjote kokių nors apgamų pokyčių ar didėjimą (melanocitinis apgamas). Išsivysčius navikui arba vėl pradėjus augti anksčiau buvusiems navikams (jei tą patvirtina gydytojas), gydymą NutropinAq būtina nedelsiant nutraukti. Šis šalutinis poveikis yra nedaţnas, jis gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 pacientų.

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei pakito Jūsų rega, atsirado stiprus ar dažnas galvos skausmas, susijęs su pykinimu ar vėmimu. Tai gali būti laikino spaudimo smegenyse padidėjimo (intrakranijinės hipertenzijos) simptomai. Jei Jums išsivystė intrakranijinė hipertenzija, gydytojas gali nuspręsti kuriam laikui sumaţinti NutropinAq dozę ar gydymą nutraukti. Gydymą galima vėl pradėti sutrikimo epizodui praėjus. Šis šalutinis poveikis yra retas jis, gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų.

Kitoks šalutinis poveikis yra šis:

Labai daţnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Skysčių kaupimosi sukeltas plaštakų ir pėdų patinimas (periferinė edema), kartais susijusi su lokaliu raumenų skausmų (mialgija) ir sąnarių skausmu (artralgija). Šis šalutinis poveikis dažniausiai atsiranda suaugusiesiems pradedant gydymą ir yra trumpalaikiai. Vaikams edema buvo pranešta kaip daţna.

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Sumažėjęs skydliaukės aktyvumas, todėl organizme sumažėja skydliaukės hormonų kiekis (hipotirozė). Jeigu hipotirozė neišgydyta, ji gali trukdyti NutropinAq poveikiui. Jūsų gydytojas reguliariai stebės skydliaukės funkciją ir, jei reikės, paskirs tinkamą gydymą.

Sumažėjusi geba iš kraujo absorbuoti cukrų (gliukozę), lemianti cukraus kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemija). Jūsų gydytojas per gydymo NutropinAq laikotarpį turi stebėti, ar neatsiranda šio sutrikimo požymių. Jei Jūs gydomas insulinu, gydytojui gali tekti koreguoti jo dozę.

Silpnumo pojūtis (astenija) ir padidėjęs raumenų tonusas (hipertonija).

Skausmas, kraujavimas, mėlynės, išbėrimas ir niežėjimas injekcijos vietoje. Šių reiškinių galima išvengti tinkamai sušvirkščiant vaisto ir keičiant injekcijos vietą.

Kai kuriems pacientams gali susidaryti antikūnų (tam tikrų organizme gaminamų baltymų) somatropinui. Jei pacientų organizme ir randama šių baltymų, jie netrukdo pacientams augti.

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumaţėjimas kraujyje (anemija), cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas (hipoglikemija) ir fosfatų kiekio padidėjimas (hiperfosfatemija).

Asmenybės pokyčiai ar nenormali elgsena.

Pastovus delno dilgčiojimas, deginimo pojūtis, skausmas ir (arba) tirpimas dėl nervo suspaudimo rieše (riešo tunelinis sindromas).

Dažni nevalingi akių judesiai (nistagmas), regos nervo patinimas akyje (papiloedema), dvejinimasis akyse (diplopija), galvos skausmas, mieguistumas ir svaigulys.

Didesnis širdies susitraukimų daţnis (tachikardija) ir aukštas kraujospūdis (hipertenzija).

Vėmimas, skrandžio skausmas, pilvo (žarnyno) pūtimas ir pykinimas.

Įjautrinta ir sausa oda (eksfoliacinis dermatitis), odos storio pokyčiai, perteklinis plaukų augimas ant veido ir kūno (hirsuitizmas), dilgėlinė (urtikarija).

Stuburo iškrypimas (skoliozė). Jeigu Jums diagnozuota skoliozė, reikės dažnai tikrintis, ar iškrypimas nedidėja.

Kaulų sutrikimas, kai šlaunis (šlaunikaulis) išslysta iš klubo sąnario (šlaunikaulio galvutės epifizio pasislinkimas). Daţniausiai taip atsitinka greitai augantiems pacientams. Pacientai, kuriems yra endokrininės sistemos sutrikimų, yra labiau linkę į šlaunikaulio galvutės epifizio pasislinkimo išsivystymą.

Sumažėjęs raumenų kiekis (raumenų atrofija), sąnarių skausmas (artralgija) ir kaulų skausmas.

Šlapimo sulaikymo sutrikimai (šlapimo nelaikymas), dažnas šlapinimasis (polakiurija) ir didelis šlapimo kiekis (poliurija).

Kraujavimas iš gimdos ir išskyros iš lytinių organų.

Odos riebalinio sluoksnio išnykimas / padidėjimas tam tikrose vietose (lipodistrofija, atrofija / hipertrofija injekcijos vietoje)

Adenoidų padidėjimas su simptomais, panašiais, kaip padidėję migdolinės liaukos (pastebėta retai)

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Cukraus kiekio kraujyje padidėjimas (hiperglikemija, cukrinis diabetas). Cukrinis diabetas gali sukelti šlapinimosi padažnėjimą, troškulį ir alkį. Jeigu jums pasireiškia bet kuris iš minėtų simptomų, turite pranešti savo gydytojui.

Padidėjusios migdolinės liaukos, sukeliančios knarkimą, apsunkinančios kvėpavimą ar rijimą, trumpas kvėpavimo nutrūkimas miegant (miego apnėja) ar skysčio susikaupimas ausyje bei ausies infekcija. Jei šie sutrikimai pradėtų labai varginti, apie tai turėtumėte pasakyti gydytojui.

Nenormalūs dilgčiojimo, badymo ar tirpimo pojūčiai (parestezija), sutrikęs kaulų vystymasis, kaulų augimo procesą pažeidžianti liga (osteochondrozė) ir raumenų silpnumas.

Kitas retas šalutinis poveikis, pastebėtas vartojant NutropinAq, yra viso kūno nieţėjimas, išbėrimas, sutrikusi rega, padidėjęs svoris, galvos svaigimas, viduriavimas, veido patinimas, nuovargis, skausmas, karščiavimas, krūtų padidėjimas (ginekomastija), depresija ir nemiga (insomnija).

Klinikiniuose tyrimuose pastebėtas indikacijai specifinis šalutinis poveikis

Augimo hormono stoką patiriantiems vaikams dažnai gauta pranešimų apie smegenų (centrinės nervų sistemos) navikus. Iš 236 į klinikinius tyrimus įtrauktų pacientų 3 pacientams diagnozuotas centrinės nervų sistemos navikas. 2 iš 3 pacientų, kuriems išsivystė centrinės nervų sistemos navikas, buvo nustatyta recidyvuojanti meduloblastoma ir 1 pacientui – histiocitoma. Taip pat žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.

Mergaitėms, kurioms yra Turnerio (Turner) sindromas, dažnai gauta pranešimų apie nenormaliai stiprų kraujavimą menstruacijų metu.

Vaikams su lėtiniu inkstų nepakankamumu daţnai gauta pranešimų apie pilvaplėvės uždegimą (peritonitą), kaulų nekrozę ir kreatinino kiekio kraujyje padidėjimą. Jiems buvo dažniau nustatomas padidėjęs spaudimas smegenyse (intrakranijinė hipertenzija) gydymo pradžioje, tačiau didesnis šio sutrikimo dažnis taip pat buvo nustatytas vaikams, kuriems buvo diagnozuotas organinės kilmės augimo hormono trūkumas ir Turnerio sindromas.

Suaugusieji, kuriems nustatytas augimo hormono trūkumas

Labai daţnai pasireiškė pojūčių sutrikimai, tokie kaip dilgčiojimas, dūrimas ar nutirpimas (parestezija), gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas virš leistinos normos, lipidų (riebalų) kiekio kraujyje padidėjimas, mieguistumas, sąnarių sutrikimai, artrozė (degeneracinė sąnarių liga), raumenų nusilpimas, nugaros skausmas, krūtinės skausmas ir krūtų padidėjimas (ginekomastija).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį jūs galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 1. Kaip laikyti NutropinAq

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės po EXP/ Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2 C – 8 C).

Negalima užšaldyti.

Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje.

Atidarius pirmą kartą, vaistą laikyti ne ilgiau kaip 28 dienas 2°C - 8°C temperatūroje. Laikotarpiu tarp injekcijų neišimkite užtaiso iš NutropinAq Pen.

NutropinAq vartoti negalima, jeigu tirpalas yra drumstas.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

NutropinAq sudėtis

- Veiklioji NutropinAq medţiaga yra somatropinas*.

* Somatropinas yra ţmogaus augimo hormonas, kurį, naudojant rekombinantinės DNR technologiją, gamina Escherichia coli ląstelės.

- Pagalbinės medžiagos: natrio chloridas, skystas fenolis, polisorbatas 20, natrio citratas, bevandenė citrinų rūgštis, injekcinis vanduo.

NutropinAq išvaizda ir kiekis pakuotėje

NutropinAq yra tirpalas injekcijoms (užtaisas (10 mg/2ml); pakuotėje yra 1, 3 arba 6 užtaisai). Kelių dozių tirpalas yra skaidrus ir bespalvis.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas:

Rinkodaros teisės turėtojas

Ipsen Pharma, 65 quai Georges Gorse, 92100 Boulogne-Billancourt, Prancūzija

Gamintojas:

IPSEN PHARMA BIOTECH S.A.S., Parc d’Activités du Plateau de Signes, CD no 402, 83870 Signes, Prancūzija

 

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas:

Lietuva

Ipsen Pharma Lietuvos filialas

Betygalos g. 2

LT-47183 Kaunas

Tel. + 370 37 337854

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą perţiūrėtas {MMMM-mm}

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.


 

    

somatropin somatropinum injekciniai analogai lytinius hipofizės ipsen užtaise injekcinis hormonų išskyrus sistemiškai pharma tirpalas preparatai hormonai nutropinaq papr hormonus pagumburio veikiantys somatropinas

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos