vaistai.lt

Humalog Mix 25 KwikPen 100V/ml injekcinė suspensija 3ml N5

Diabetui gydyti.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 35.95
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.00
Vertical line
50%
15.67
 
Gamintojas :  Eli Lilly
Veiklioji :  Insulinum lispro
ATC kodas :  A10AD04
Brūkšninis kodas :  4742538000300
Grupė :   Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai -> Vaistai diabetui gydyti -> Greitai ir vidutiniškai ilgai veikiančių insulinų ir jų analogų deriniai -> Insulin lispro

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Humalog Mix 25 KwikPen 100V/ml injekcinė suspensija 3ml N5

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Humalog Mix25 100 vienetų/ml injekcinė suspensija flakone

insulinas lispro

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje:

 

 1. Kas yra Humalog Mix25 ir kam jis vartojamas

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Humalog Mix25
 2. Kaip vartoti Humalog Mix25
 3. Galimas šalutinis poveikis

 

 1. Kaip laikyti Humalog Mix25
 2. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Humalog Mix25 ir kam jis vartojamas

 

Humalog Mix25 vartojamas diabetui gydyti. Humalog Mix25 – tai iš anksto sumaišyta suspensija. Vaisto veiklioji medžiaga yra insulinas lispro. Humalog Mix25 25 % insulino lispro yra ištirpusio vandenyje, kuris veikia greičiau negu normalus žmogaus insulinas, nes insulino molekulė yra šiek tiek pakeista. Kiti 75 % insulino lispro, esančio Humalog Mix25, yra suspensijos su protamino sulfatu pavidalu, todėl jo veikimas pailgėja.

 

Diabetu susergama, kai kasa gamina nepakankamai insulino gliukozės koncentracijai kraujyje reguliuoti. Humalog Mix25 yra Jūsų insulino pakaitalas, skirtas ilgalaikei gliukozės koncentracijos kontrolei. Jis veikia labai greitai ir ilgiau už tirpųjį insuliną. Įprastinis Humalog Mix25 injekcijos laikas – 15 min. laikotarpis iki valgio.

 

Gydytojas gali Jums patarti vartoti Humalog Mix25 kartu su ilgiau veikiančiu insulinu. Prie kiekvienos insulinų rūšies yra pridėtas vis kitas pakuotės lapelis. Kol gydytojas nepataria, insulinų nekeiskite. Pakeitę insuliną, būkite labai atsargūs.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Humalog Mix25

 

Humalog Mix25 vartoti NEGALIMA:

 • Jeigu manote, kad prasideda hipoglikemija (per mažai gliukozės kraujyje). Toliau šiame informaciniame lapelyje aprašyta, ką daryti, ištikus lengvai hipoglikemijai (žr. 3 skyrių „Pavartojus per didelę Humalog dozę“).

 

 • Jeigu yra alergija insulinui lispro arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

 • Jeigu Jums gerai pavyksta kontroliuoti gliukozės koncentraciją kraujyje dabar vartojamu insulinu, Jūs galite nepajusti ankstyvųjų hipoglikemijos požymių. Ankstyvieji požymiai išvardinti toliau. Turite gerai apsvarstyti, kada valgysite, kaip dažnai ir kiek sportuosite. Taip pat privalote dažnai ir atidžiai tirti gliukozės koncentraciją kraujyje.

 

 • Keletas pacientų, kuriems buvo hipoglikeminių reakcijų gyvulinį insuliną pakeitus žmogaus insulinu, pranešė, kad ankstyvieji hipoglikemijos simptomai buvo silpnesni ar kitokie. Jei Jus dažnai ištinka hipoglikemija ar sunku ją atpažinti, pasitarkite su gydytoju.

 

 • Jei teigiamai atsakote bent į vieną žemiau pateiktų klausimų, praneškite gydytojui, vaistininkui ar diabeto slaugytojui.
  • Ar susirgote neseniai?

 

 • Ar sukelia rūpesčių inkstų ar kepenų veikla?
 • Ar sportuojate daugiau negu įprastai?
 • Insulino poreikis taip pat gali kisti vartojant alkoholį.

 

 • Jei planuojate vykti į užsienį, turite įspėti gydytoją, vaistininką ar diabeto slaugytoją. Dėl laiko skirtumo Jums gali tekti insuliną švirkštis ir valgyti kitu laiku nei namie.
 • Kai kuriems pioglitazonu ir insulinu gydomiems pacientams, kuriuos vargina ilgalaikis II tipo cukrinis diabetas ir širdies liga arba anksčiau patirtas smegenų insultas, pasireiškė širdies nepakankamumas. Jeigu Jums atsirado širdies nepakankamumo požymių, tokių kaip neįprastas dusulys, greitas kūno svorio didėjimas arba lokalizuotas patinimas (edema), kuo greičiau informuokite savo gydytoją.

 

Kiti vaistai ir Humalog Mix25

Insulino poreikis gali pakisti, jei vartojate

 

 • kontracepcinius vaistus,

 

 • steroidus,

 

 • pakaitinius skydliaukės hormonų preparatus,

 

 • geriamuosius hipoglikeminius vaistus,

 

 • acetilsalicilo rūgštį,

 

 • sulfonamidus,

 

 • oktreotidą,

 

 • „β2 stimuliatorius” (pvz., ritodriną, salbutamolį ar terbutaliną),

 

 • β adrenoblokatorius,

 

 • kai kuriuos antidepresantus (monoaminooksidazės inhibitorius ar selektyvius seratonino reabsorbcijos inhibitorius),

 

 • danazolį,

 

 • kai kuriuos angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius (pvz., kaptoprilį, enalaprilį) ar

 

 • angiotenzino II receptorių blokatorius.

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui (žr skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Ar esate nėščia, ar planuojate pastoti, ar žindote kūdikį? Paprastai insulino poreikis pirmaisiais trim nėštumo mėnesiais sumažėja, o kitais - padidėja. Jei žindote kūdikį, Jums gali tekti pakeisti vartojamo insulino dozę ar dietą.

 

Pasitarkite su gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ištikus hipoglikemijai, gali sumažėti geba susitelkti ir reaguoti. Visada tai prisiminkite, kai rizikuojate pats ar sukeliate riziką kitiems (pvz., kai vairuojate automobilį ar valdote mechanizmus). Turite pasitarti su gydytoju, ar galite vairuoti, jei:

 

 • Jums dažnai kartojasi hipoglikemija,

 

 • ankstyvieji hipoglikemijos požymiai yra neryškūs ar jų visai nėra.

 

Svarbi informacija apie kai kurias Humalog Mix25 sudėtyje esančias pagalbines medžiagas Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 1. Kaip vartoti Humalog Mix25

 

Visada patikrinkite ant pakuotės ir flakono etiketės užrašytą vaistinėje įsigyto insulino pavadinimą ir tipą. Įsitikinkite, kad gavote Humalog Mix25, kurį Jums paskyrė gydytojas.

 

Humalog Mix25 visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Dozavimas

 

 • Įprastinis Humalog Mix25 injekcijos laikas – 15 min. laikotarpis iki valgio. Jei reikia, galite leisti iš karto po valgio. Gydytojas Jums bus nurodęs tikslią dozę, kada ir kaip dažnai ją vartoti. Reikia tiksliai laikytis šių nurodymų ir reguliariai lankytis diabeto klinikoje.

 

 • Jei keičiate insulino rūšį (pvz., žmogaus ar gyvulinį insuliną keičiate Humalog produktais), Jums gali prireikti didesnės ar mažesnės dozės negu anksčiau. Galima keisti iš karto pirmąją dozę arba laipsniškai tai padaryti per kelias savaites ar mėnesius.

 

 • Humalog Mix25 švirkškite į poodį. Kitur neleisti. Draudžiama Humalog Mix25 leisti į veną.

 

Humalog Mix25 paruošimas

 

 • Humalog Mix25 kiekvieną kartą prieš vartojant reikia sumaišyti. Tam reikia flakoną paridenti tarp delnų, kol insulinas pasidarys vientisai drumstas ar pieniškas. Stipriai nekratyti, nes gali susidaryti putų, galinčių trukdyti tiksliai dozuoti. Flakonus reikia dažnai apžiūrėti. Jų nenaudoti, jei insulinas yra sulipęs į gabalus arba kietos baltos dalelės prilipusios prie flakono dugno bei šonų ir jis atrodo kaip apšalęs. Tikrinkite kiekvieną kartą prieš švirkščiant vaistą.

 

Humalog Mix25 leidimas

 • Pirmiausia nusiplaukite rankas.

 

 • Prieš švirkšdami gerai nuvalykite odą taip, kaip Jums nurodė. Flakono guminį kamštį nuvalykite, tačiau flakono neatkimškite.
 • Naudokite sterilų švirkštą ir adatą guminiam kamščiui pradurti ir pritraukti norimą Humalog Mix25 kiekį. Jūsų gydytojas paaiškins Jums, kaip tai padaryti. Savo adatų ir švirkšto neduokite kitiems.

 

 • Švirkškite į poodį taip, kaip buvote išmokyti. Tiesiogiai į veną nešvirkškite. Sušvirkštę vaistą, neištraukite adatos 5 sekundes, kad būtumėte tikri, jog sušvirkštėte visą dozę. Injekcijos vietos netrinkite. Švirkškite ne arčiau kaip per 1 cm nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir vis į kitą vietą taip, kaip Jus mokė.

 

Pavartojus per didelę Humalog Mix25 dozę

Jei pavartosite didesnę Humalog Mix25 dozę nei reikia, gali sumažėti gliukozės kiekis kraujyje.

Pasitikrinkite savo gliukozės kiekį kraujyje.

Jei gliukozės kraujyje yra per mažai (lengva hipoglikemija), suvalgykite gliukozės tablečių, cukraus ar išgerkite cukrumi saldinto gėrimo. Paskui suvalgykite vaisių, sausainių ar sumuštinį, kaip nurodė gydytojas, ir pailsėkite. Tai padės, jei hipoglikemija lengva ar perdozuota nedaug insulino. Jei Jūsų būklė blogėja, kvėpavimas tampa paviršutiniškas, oda pabąla, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gliukagono injekcija gali išgydyti vidutinio sunkumo hipoglikemiją. Po šios injekcijos suvalgykite gliukozės ar cukraus. Jei gliukagonas nepadeda, Jus reikia gydyti ligoninėje. Paprašykite gydytojo papasakoti apie gliukagoną.

 

Pamiršus pavartoti Humalog Mix25

Jei pavartosite mažesnę Humalog Mix25 dozę nei reikia, gali padidėti gliukozės kiekis kraujyje.

Pasitikrinkite savo gliukozės kiekį kraujyje.

 

Negydyta hipoglikemija (per mažai gliukozės kraujyje) ar hiperglikemija (per daug gliukozės kraujyje) (žr. A ir B 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“) gali būti labai sunki ir sukelti galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą, komą ar net mirtį.

  

Trys paprasti žingsniai, siekiant išvengti hipoglikemijos ar hiperglikemijos yra:

 

 • Visada su savimi turėkite atsarginių švirkštų ir Humalog Mix25 flakoną.
 • Visada su savimi turėkite dokumentą, kuriame nurodyta, kad sergate cukriniu diabetu.
 • Visada su savimi turėkite cukraus.

 

Nustojus vartoti Humalog Mix25

 

Jei pavartosite mažesnę Humalog Mix25 dozę nei reikia, gali padidėti gliukozės kiekis kraujyje. Kol gydytojas nepataria, insulino nekeiskite.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

 

Sisteminė alergija pasireiškia retai (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1 000). Jos simptomai:

viso kūno bėrimas,

sumažėjęs kraujospūdis,

pasunkėjęs kvėpavimas,

dažnesnis širdies plakimas,

švokštimas,

prakaitavimas.

Jei manote, kad Jums atsirado tokia alergija Humalog Mix25, nedelsdami pasakykite savo gydytojui.

 

Lokalaus pobūdžio alergija pasireiškia dažnai (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10). Kai kuriems žmonėms pasireiškia paraudimas, patinimas ar niežėjimas aplink insulino injekcijos vietą. Tai dažniausiai praeina savaime per keletą dienų ar savaičių. Jei taip atsitiktų, pasakykite savo gydytojui.

 

Lipodistrofija (odos sustorėjimas ar įdubimas) pasireiškia nedažnai (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100). Jei injekcijos vietos oda sustorėja arba įdumba, pasakykite savo gydytojui.

 

Buvo pranešimų apie edemą (pvz., rankų, kulkšnių patinimą, skysčių susilaikymą), ypač gydymo insulinu pradžioje ar keičiant gydymą, norint pagerinti gliukozės koncentracijos Jūsų kraujyje kontrolę.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

Dažnos su diabetu susijusios problemos

 

 1. Hipoglikemija

Hipoglikemija (per mažas gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad kraujyje gliukozės yra nepakankamai.

 

Ji gali atsirasti dėl to, kad:

 • susišvirkštėte per daug Humalog Mix25 ar kito insulino,
 • nevalgėte arba pavalgėte per vėlai arba pakeitėte dietą,

 

 • prieš pat valgymą ar po jo sunkiai mankštinotės ar dirbote,
 • sergate infekcine ar kita liga (ypač jei viduriuojate ir vemiate),
 • pasikeitė organizmo insulino poreikis; arba

 

 • sergate inkstų ar kepenų liga ir ji paūmėjo.

 

Alkoholis ir kai kurie vaistai gali paveikti gliukozės kiekį kraujyje.

 

Pirmieji nepakankamo gliukozės kiekio kraujyje simptomai išryškėja greitai. Tai:

nuovargis,

greitas širdies plakimas,

nervingumas ar drebulys,

pykinimas,

galvos skausmas,

šaltas prakaitas.

 

Jei nesate tikri, kad pažinsite ankstyvuosius hipoglikemijos požymius, venkite tokių situacijų, kai gali kilti pavojus savo ar kitų saugumui (pvz., vairuojant automobilį).

 

 1. Hiperglikemija ir diabetinė ketoacidozė

Hiperglikemija (per didelis gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad insulino kraujyje nepakanka.

Hiperglikemija gali atsirasti dėl to, kad:

 • nesusišvirkštėte Humalog Mix25 ar kito insulino,
 • susišvirkštėte mažiau insulino negu gydytojas Jums paskyrė,

 

 • valgote gerokai daugiau ir nesilaikote dietos,
 • karščiuojate, sergate infekcine liga ar patyrėte emocinį stresą.

 

Hiperglikemija gali būti diabetinės ketoacidozės priežastis. Pirmieji simptomai išryškėja pamažu, per kelias valandas ar dienas. Tai:

mieguistumas,

išnykęs apetitas,

paraudęs veidas,

salsvas iškvepiamo oro kvapas,

troškulys,

pykinimas ar vėmimas.

 

Pasunkėjęs kvėpavimas ir dažnas pulsas – tai sunkios būklės simptomai. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

 1. Liga

Jei sergate, ypač jei pykina ar vemiate, insulino poreikis gali pakisti. Net jei nevalgote, Jums vis tiek reikia insulino. Tikrinkite gliukozės kiekį šlapime ar kraujyje, laikykitės nurodymų, kaip elgtis susirgus, nedelsdami praneškite gydytojui.

 

 

 1. Kaip laikyti Humalog Mix25

 

Nepradėtą naudoti Humalog Mix 25 laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C ). Negalima užšaldyti.

 

Pradėtą naudoti flakoną laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C) arba kambario temperatūroje iki 30 °C ir sunaikinkite po 28 dienų. Laikyti, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šilumos šaltinio ar saulės.

 

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

 

Pastebėjus, kad insulinas yra sulipęs į gabalus arba kietos baltos dalelės prilipusios prie flakono dugno bei šonų ir jis atrodo kaip apšalęs, šio vaisto vartoti negalima. Patikrinkite tai kiekvieną kartą prieš susileisdami šį vaistą.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Humalog Mix25 100 vienetų/ml injekcinės suspensijos flakone sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra insulinas lispro. Insulinas lispro sintezuojamas laboratorijoje rekombinacinės DNR technologijos būdu. Tai pakeista žmogaus insulino forma, todėl jis skiriasi nuo kitų žmogaus ir gyvulinių insulinų. Insulinas lispro artimas žmogaus insulinui, natūraliam kasos gaminamam hormonui.

-  Pagalbinės medžiagos yra protamino sulfatas, m-krezolis, fenolis, glicerolis, dinatrio fosfatas⋅7H2O, cinko oksidas ir injekcinis vanduo. Gali būti pridėta natrio hidroksido ar vandenilio chlorido rūgšties rūgštingumui koreguoti.

 

121

 

Humalog Mix25 100 vienetų/ml injekcinė suspensija flakone išvaizda ir kiekis pakuotėje Humalog Mix25 100 vienetų/ml injekcinė suspensija – tai sterili, balta suspensija, kurios viename mililitre yra 100 vienetų (100 vienetų/ml) insulino lispro. Humalog Mix25 25 % insulino lispro yra ištirpusio vandenyje, kiti 75 % insulino lispro, esančio Humalog Mix25, yra suspensijos su protamino sulfatu pavidalu. Viename flakone yra 1 000 vienetų (10 ml) insulino lispro. Humalog Mix25

 

100 vienetų/ml injekcinė suspensija flakone tiekiamas pakuotėmis po 1 flakoną.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Humalog Mix25 100 vienetų/ml injekcinę suspensiją flakone gamina:

 

 • Lilly S.A., Avda. de la Industria 30, 28108 Alcobendas, Madridas, Ispanija. Registruotojas: Eli Lilly Nederland B.V., Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht, Olandija.

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  

Lietuva

Eli Lilly Lietuva

Tel. +370 (5) 2649600

  

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM/mm}.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Humalog Mix 25 KwikPen 100V/ml injekcinė suspensija 3ml N5

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

analogai veikimo insulinų deriniai kwikpen veikiantys injekcinė diabetui suspensija gydyti humalogas analogų veikiančių lispro insulinum greitai humalog ilgai insulin mišraus lilly virškinimo vaistai metabolizmą sistemą vidutiniškai

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos