vaistai.lt

Humulin N KwikPen 100TV/ml injekcinė suspensija užpildytame švirkštiklyje 3ml N5

Ilgalaikiam gliukozės kiekio reguliavimui.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 

Kaina apie 22.02
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
Vertical line
50%
 
Gamintojas :  Eli Lilly
Veiklioji :  Insulinum humanum rdna
ATC kodas :  A10AC01
Grupė :   Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai -> Vaistai diabetui gydyti -> Vidutiniškai ilgai veikiantys insulinai ir jų analogai -> Insulin (human)

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Humulin N KwikPen 100TV/ml injekcinė suspensija užpildytame švirkštiklyje 3ml N5

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Humulin N KwikPen 100 TV/ml injekcinė suspensija užpildytame švirkštiklyje

Žmogaus insulinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Humulin N KwikPen ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Humulin N KwikPen
  3. Kaip vartoti Humulin N KwikPen
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Humulin N KwikPen
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

  1. Kas yra Humulin N KwikPen ir kam jis vartojamas

 

Humulin N KwikPen sudėtyje yra aktyvios medžiagos - žmogaus insulino, kuriuo gydomas cukrinis diabetas. Cukriniu diabetu susergama tada, kai kasa gamina nepakankamai insulino gliukozės (cukraus) kiekiui kraujyje reguliuoti. Humulin N vartojamas ilgalaikiam gliukozės kiekio reguliavimui. Veikimą pailgina suspensijoje esantis protamino sulfatas.

Jūsų gydytojas Jums gali nurodyti vartoti Humulin N KwikPen, kaip ir greitai veikiančio insulino. Kiekvienos rūšies insulinas tiekiamas su atskiru pakuotės lapeliu, kad Jums suteiktų reikiamą informaciją. Jums paskirto insulino nekeiskite, nebent tik gydytojo nurodymu. Insuliną pakeitę, būkite labai atsargūs. Kiekvienos rūšies insulino pakuotė ir švirkštiklis paženklinti skirtinga spalva ir simboliu, todėl Jūs juos lengvai galite atskirti.

 

  1. Kas žinotina prieš vartojant Humulin N KwikPen

 

Humulin N užpildytame švirkštiklyje, galima leisti tik po oda. Pasitarkite su gydytoju, jei Jums reikės leisti insuliną kitaip.

Humulin N KwikPen vartoti negalima:

  • jeigu manote, kad prasideda hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje). Kaip kovoti su lengva hipoglikemija, yra paaisškinta šio lapelio tolimesniame skyriuje (žr. 4 skyriaus poskyrį A);
  • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus insulinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Humulin N KwikPen.

  • Jeigu vartojamas insulinas cukraus kiekį kraujyje reguliuoja gerai, cukraus kiekiui kraujyje sumažėjus per daug, įspėjamųjų simptomų galite nejusti. Įspėjamieji simptomai šiame lapelyje išvardyti toliau. Turite kruopščiai apgalvoti, kada valgyti bei kaip dažnai ir kiek mankštintis. Be to, turite atidžiai stebėti cukraus kiekį savo kraujyje, dažnai jame matuodami gliukozės koncentraciją.
  • Keletui pacientų, kuriems hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje) pasireiškė po to, kai jie vietoj gyvulinio insulino pradėjo vartoti žmogaus insulino, pranešė, kad ankstyvieji įspėjamieji simptomai buvo mažiau aiškūs arba kitokie. Jei Jums dažnai pasireiškia hipoglikemija arba sunkiai atpažįstate jos simptomus, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.
  • Jeigu į bet kurį iš žemiau pateiktų klausimų Jūsų atsakymas yra TAIP, pasakykite savo cukrinio diabeto slaugos specialistui, gydytojui arba vaistininkui.
    • Ar sirgote neseniai?
    • Ar turite inkstų ar kepenų veiklos sutrikimų?
    • Ar mankštinatės daugiau negu paprastai?
  • Insulino kiekis, kurio Jums reikia, gali kisti, pavartojus alkoholio.
  • Jeigu planuojate vykti į užsienį, turite apie tai pasakyti savo cukrinio diabeto slaugos specialistui, gydytojui arba vaistininkui. Laiko skirtumas tarp šalių gali reikšti, kad Jums leistis vaisto ir valgyti reikės kitokiu laiku negu namuose.
  • Kai kuriems pioglitazonu ir insulinu gydomiems pacientams, kurie seniai serga 2 tipo cukriniu diabetu ir nustatyta širdies liga arba yra patyrę smegenų insultą, gali pasireikšti širdies nepakankamumas. Jeigu Jums atsirado širdies nepakankamumo požymių, tokių kaip neįprastas dusulys, greitas kūno svorio didėjimas arba lokalizuotas patinimas (edema), kuo greičiau pasakykite savo gydytojui.

 

Odos pakitimai injekcijos vietoje

Vaistą reikėtų švirkšti vis kitoje vietoje, siekiant išvengti tokių odos pakitimų kaip poodiniai gumbai atsiradimo. Toje vietoje, kurioje yra gumbų, sušvirkštas insulinas gali nebūti pakankamai veiksmingas (žr. skyrių „Kaip vartoti Humulin N“). Jeigu Jūs šiuo metu švirkščiate vaistą toje vietoje, kurioje yra gumbų, prieš pradėdami švirkšti vaistą kitoje vietoje, pasitarkite su savo gydytoju. Jūsų gydytojas gali liepti Jums atidžiau stebėti cukraus kiekį savo kraujyje ir pakoreguoti Jums paskirtą insulino arba kitų Jūsų vartojamų vaistų nuo diabeto dozę.

 

Kitų vaistų vartojimas ir Humulin N KwikPen

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jūsų vartojamo insulino poreikis gali kisti, jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų:

  • steroidus;
  • pakeičiamųjų skydliaukės hormonų preparatų;
  • geriamųjų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių preparatų (vaistų nuo cukrinio diabeto);
  • acetilsalicilo rūgšties (aspirino);
  • augimo hormono;
  • oktreotido, lanreotido;
  • beta-2 receptorių stimuliatorių (pvz., ritodrino, salbutamolio ar terbutalino) ;
  • beta adrenoblokatorių;
  • tiazidų; arba kai kurių antidepresantų (monoaminooksidazės inhibitorių);
  • danazolo;
  • kai kurių angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių (pvz., kaptoprilio, enalaprilio) arba angiotenzino II receptorių blokatorių.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Insulino kiekis, kurio Jums reikia, įprastai pirmųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu sumažėja, o likusių šešių - padidėja. Jeigu krūtimi maitinate kūdikį, Jums gali reikėti koreguoti insulino dozę arba mitybą.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pasireiškus hipoglikemijai (mažas cukraus kiekis kraujyje), gali sumažėti Jūsų gebėjimas sukaupti dėmesį ir reaguoti. Prašom apie tai prisiminti bet kokios situacijos, kurios metu Jūs galite kelti sau ar kitiems asmenims riziką (pvz., vairuojant automobilį ar valdant mechanizmus), atveju. Turite klausti savo cukrinio diabeto specialisto arba gydytojo, ar Jums patariama vairuoti, jeigu:

  • dažnai kartojasi hipoglikemijos epizodai;
  • įspėjamieji hipoglikemijos simptomai būna silpnesni arba jų nebūna.

 

Humulin N sudėtyje yra natrio

Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

  1. Kaip vartoti Humulin N KwikPen

 

Įsigydami vaistinėje, visada patikrinkite pakuotės ir užpildyto švirkštiklio etiketėje insulino pavadinimą ir rūšį. Būkite tikri, kad įsigijote tą Humulin N KwikPen, kurį Jūsų gydytojas rekomendavo vartoti.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją. Siekiant išvengti galimo užkrėtimo užkrečiamosiomis ligomis, kiekvieną švirkštiklį galima naudoti tik Jums, net jei adata yra pakeista.

 

Dozavimas

  • Humulin N turite leisti taip pat, kaip bazinį insuliną. Jūsų gydytojas nurodė, kokį insuliną vartoti bei kiek ir kaip dažnai jo leisti. Jo instrukcijos tinka tik Jums. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų ir reguliariai lankykitės diabeto klinikoje.
  • Jei pakeitėte vartojamo insulino rūšį (pvz., gyvulinį insuliną žmogaus insulinu), Jums gali reikėti didesnės arba mažesnės dozės nei anksčiau. Dozę galima pakeisti iš karto prieš pat pirmą injekciją arba koreguoti ją laipsniškai per kelias savaites ar mėnesius.
  • Humulin N užpildytame švirkštiklyje, galima leisti tik po oda. Pasitarkite su savo gydytoju, jei Jums reikės leisti insuliną kitaip.

 

Humulin N KwikPen paruošimas

  • Užpildytą KwikPen švirkštiklį prieš pat naudojimą reikia 10 kartų pasukioti tarp delnų ir 10 kartų apversti, kad insulinas būtų iš naujo suspenduotas ir švirkštiklio turinys atrodytų vienodai drumstas arba pieno spalvos. Jeigu jis toks nėra, minėtus veiksmus kartokite tol, kol švirkštiklio turinį sumaišysite. Užtaise yra mažas stiklinis rutuliukas, padedantis sumaišyti turinį. Stipriai nekratykite, kadangi tai gali sukelti putojimą, kuris gali trukdyti tiksliai dozuoti. Užtaisus KwikPen švirkštiklyje reikia dažnai apžiūrėti. Užtaiso KwikPen švirkštiklyje naudoti negalima, jeigu jame yra gumulėlių arba jeigu prie dugno arba šoninių sienelių yra prilipusių baltų kietų dalelių, dėl kurių užtaisas atrodo kaip apšerkšnijęs. Švirkštiklį patikrinkite prieš kiekvieną injekciją.

 

KwikPen švirkštiklio parengimas naudoti (žr. „Naudojimo instrukcija“)

  • Nusiplaukite rankas.
  • Perskaitykite naudojimo instrukcijoje pateiktus nurodymus, kaip naudoti užpildytą insulino švirkštiklį. Tiksliai jų laikykitės. Keli priminimai pateikti žemiau.
  • Naudokite švarią adatą (adatų pakuotėje nėra).
  • Prieš kiekvieną injekciją užtaisykite savo KwikPen švirkštiklį. Tai užtikrina insulino ištekėjimą ir oro burbuliukų išstūmimą iš KwikPen švirkštiklio. Mažų oro burbuliukų švirkštiklyje dar gali likti, bet jie nekenkia, tačiau jeigu oro burbuliukai yra per dideli, dozė, kurią Jūs suleisite, gali būti mažiau tiksli.

 

Humulin N leidimas

  • Prieš leisdami nuvalykite odą taip, kaip Jums nurodė. Leiskite po oda taip, kaip Jums sakė. Tiesiai į veną leisti draudžiama. Suleidę vaistą adatos neištraukite dar penkias sekundes, kad užtikrintumėte, jog suleidote visą dozę. Ploto, į kurį leidote, netrinkite. Būkite tikri, kad suleidote bent 1 cm toliau nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir kad injekcijos vietą keičiate taip, kaip Jus mokė.

 

Po injekcijos

  • Vaisto suleidę, užmaukite išorinį adatos dangtelį ir nusukite ją nuo KwikPen švirkštiklio. Tai padės išsaugoti insuliną sterilų ir neleis jam ištekėti. Be to, tai stabdys oro patekimą į KwikPen švirkštiklį ir adatos užkimšimą. Savo adatų ir KwikPen švirkštiklio kitiems asmenims neduokite. Nepamirškite užmauti KwikPen švirkštiklio dangtelį.

 

Kitos injekcijos

  • Kiekvieną kartą KwikPen švirkštikliui turite naudoti naują adatą. Prieš kiekvieną injekciją išstumkite oro burbuliukus iš KwikPen švirkštiklio. Kiek insulino liko, galite pamatyti, KwikPen švirkštiklį laikydami adata žemyn. Insulino užtaiso skalė rodo, kiek apytiksliai insulino vienetų liko.
  • Kitos rūšies insulino Jūsų naudotoje KwikPen švirkštiklyje maišyti negalima. Ištuštėjusio KwikPen švirkštiklio kartotinai nenaudokite. Rūpestingai jos atsikratykite. Kaip tai padaryti, paaiškins Jūsų diabeto slaugos specialistas arba vaistininkas.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Humulin N dozę

Jeigu pavartosite daugiau Humulin N negu reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti mažas. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje (žr. 4 skyriaus poskyrį A).

 

Pamiršus pavartoti Humulin N KwikPen

Jeigu vartosite mažiau Humulin N nei reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali padidėti. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Humulin N KwikPen

Jeigu Humulin N vartoti nustosite, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti per didelis. Be gydytojo nurodymo savo insulino nekeiskite.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

  1. Galimas šalutinis poveikis

 

Kaip ir kiti vaistai, šis vaistas gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žmogaus insulinas gali sukelti hipoglikemiją (mažas cukraus kiekis kraujyje). Daugiau informacijos apie hipoglikemiją pateikta toliau esančiame poskyryje „Dažni su cukriniu diabetu susiję sutrikimai“.

 

Galimas šalutinis poveikis

 

Sisteminė alergija pasireiškia labai retai (rečiau nei 1 iš 10 000 asmenų). Jos simptomai yra:

  • kraujospūdžio kritimas;
  • viso kūno išbėrimas;
  • kvėpavimo pasunkėjimas;
  • gargimas;
  • dažnas širdies plakimas;
  • prakaitavimas.

Jeigu manote, kad Jums Humulin N tokios rūšies alergiją sukėlė, tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją.

Lokali alergija pasireiškia dažnai (rečiau negu 1 iš 10 asmenų). Kai kuriems žmonėms gali parausti, patinti ar niežėti insulino injekcijos vieta. Paprastai šie simptomai išnyksta savaime per kelias dienas ar savaites. Jeigu tokia reakcija Jums pasireiškė, pasakykite savo gydytojui.

 

Odos pakitimai injekcijos vietoje:

Jeigu pernelyg dažnai švirkšite insuliną toje pačioje vietoje, riebalinis audinys toje vietoje gali sunykti (lipoatrofija) arba sustorėti (lipohipertrofija) (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100). Taip pat poodiniai gumbai gali susiformuoti dėl baltymo, vadinamo amiloidu, sankaupos (odos amiloidozė; šio šalutinio poveikio dažnis nežinomas). Toje vietoje, kurioje yra gumbų, sušvirkštas insulinas gali nebūti pakankamai veiksmingas. Kaskart švirkšdami vaistą, švirkškite jį vis kitoje vietoje, kad išvengtumėte tokių odos pakitimų

Buvo pranešimų apie edemą (pvz., rankų, kulkšnių paburkimą, skysčių susilaikymą), ypatingai gydymo insulinu pradžioje, ar keičiant gydymą, norint pagerinti jūsų gliukozės kiekio kraujyje kontrolę.

 

Dažni su diabetu susiję sutrikimai

Hipoglikemija

Hipoglikemija (mažas gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad cukraus kiekis kraujyje yra nepakankamas. Ji gali pasireikšti, jeigu:

  • susileidote per daug Humulin N arba kitokio insulino;
  • nevalgėte, valgėte per vėlai arba pakeitėte dietą;
  • prieš pat valgį arba po jo per stipriai mankštinotės ar dirbote;
  • sergate infekcine ar kita liga (ypač jei viduriuojate ar vemiate);
  • pasikeitė Jūsų organizmo insulino poreikis;
  • yra inkstų ar kepenų sutrikimas, kuris sunkėja.

 

Cukraus kiekį kraujyje gali veikti alkoholis ir kai kurie vaistai.

Pirmųjų mažo cukraus kiekio kraujyje simptomų paprastai atsiranda greitai. Tai:

  • nuovargis;  
  • dažnas širdies plakimas
  • nervingumas ar drebulys  
  • pykinimas
  • galvos skausmas  
  • galvos skausmas

Tol, kol nebūsite tikri, kad įspėjamuosius simptomus galite atpažinti, venkite darbo, kurio metu dėl pasireiškusios hipoglikemijos Jums arba kitiems asmenims gali kilti pavojus, pvz., automobilio vairavimas.

Jeigu manote, kad hipoglikemija (mažas cukraus kiekis) prasideda, Humulin N nevartokite.

Jeigu cukraus kiekis kraujyje mažas, suvalgykite gliukozės tablečių, cukraus arba išgerkite cukrumi pasaldinto gėrimo. Po to suvalgykite vaisių, sausainių ar sumuštinį, kaip patarė Jūsų gydytojas, ir pailsėkite. Tai dažnai padės įveikti lengvą hipoglikemiją ar silpną insulino perdozavimą. Jeigu Jūsų būklė sunkėja, kvėpavimas tampa negilus ir išblykšta oda, tuoj pat kvieskite gydytoją. Gana sunki hipoglikemija gydoma gliukagonu. Po jo injekcijos suvalgykite gliukozės arba cukraus. Jeigu į glukagoną nereaguosite, Jums reikės vykti į ligoninę. Paprašykite gydytojo, kad papasakotų apie gliukagoną.

 

Hiperglikemija ir diabetinė ketoacidozė

Hiperglikemija (per didelis cukraus kiekis kraujyje) reiškia, kad insulino organizme nepakanka. Hiperglikemija gali atsirasti, jeigu:

  • nesusileidote savo Humulin N ar kitokio insulino;
  • susileidote mažiau insulino, negu gydytojo skirta;
  • valgote daug daugiau negu leidžia Jūsų dieta;
  • karščiuojate, sergate infekcine liga ar patyrėte emocinį stresą.

 

Hiperglikemija gali lemti ketoacidozę. Pirmųjų simptomų atsiranda pamažu, per kelias valandas ar dienas. Tai:

  • mieguistumas;  
  • apetito nebuvimas;
  • veido paraudimas;  
  • vaisių kvapas iškvėpimo metu;
  • troškulys;  
  • pykinimas ar vėmimas.

Sunkios būklės simptomai yra sunkus kvėpavimas ir dažnas pulsas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją pagalbos.

Negydoma hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje) ar hiperglikemija (per didelis cukraus kiekis kraujyje) gali būti labai pavojinga ir sukelti galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą, komą ar net mirtį.

 

Trys paprastos priemonės išvengti hipoglikemijos ar hiperglikemijos

  • Visada turėkite atsarginį švirkštą ir atsarginį Humulin N užtaisą.
  • Visada nešiokitės su savimi kažką, kas rodytų, kad sergate cukriniu diabetu.
  • Visada su savimi nešiokitės cukraus.

 

Ligos

Jei sergate, ypač jei pykina ar vemiate, insulino poreikis gali pakisti. Net jei normaliai nevalgote, Jums vis tiek reikia insulino. Patikrinkite savo šlapimą ir kraują, laikykitės su liga susijusių elgsenos taisyklių ir pasikalbėkite su savo diabeto slaugos specialistu arba gydytoju.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė koks nors šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

  1. Kaip laikyti Humulin N KwikPen

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Nepradėtą vartoti Humulin N KwikPen laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Negalima užšaldyti. Naudojamą KwikPen švirkštiklį laikyti kambario temperatūroje (žemesnėje kaip 30 °C) ne ilgiau kaip 28 paras. Naudojamą KwikPen švirkštiklį šaldytuve laikyti negalima. Jo negalima laikyti arti karščio šaltinio ar saulėje.

Ant kartoninės dėžutės ir švirkštiklio etiketėje po ,,EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus, kad užtaise yra gumulėlių arba prie jo dugno ar sienelių yra prilipusių kietų baltų dalelių, dėl kurių užtaisas atrodo lyg apšerkšnijęs, šio vaisto vartoti negalima. Patikrinkite tai prieš kiekvieną injekciją.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Humulin N KwikPen sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra žmogaus insulinas. Žmogaus insulinas yra pagamintas laboratorijoje rekombinantinės DNR technologijos būdu. Jo struktūra yra tokia pati, kaip kasoje gaminamo natūralaus insulino. Taigi jis skiriasi nuo gyvulinio insulino. Humulin N suspensijoje žmogaus insulinas yra kartu su protamino sulfatu.
  • Pagalbinės medžiagos yra protamino sulfatas, metakrezolis, fenolis, glicerolis, dinatrio fosfatas heptahidratas, cinko oksidas ir injekcinis vanduo. Tinkamam rūgštingumui palaikyti gamybos proceso metu gali būti naudojama vandenilio chlorido rūgštis arba natrio hidroksidas.

 

Humulin N KwikPen išvaizda ir kiekis pakuotėje

Humulin N KwikPen 100 TV/ml injekcinė suspensija yra balta sterili suspensija, kurios kiekviename mililitre yra 100 vienetų (100 TV/ml) insulino.

Kiekviename Humulin N KwikPen užpildytame švirkštiklyje yra 300 vienetų (3 mililitrai).

Humulin N KwikPen tiekiamas pakuotėse po 5, 6 ar 10 (2 x5) užpildytus švirkštiklius.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Jūsų užpildytame KwikPen švirkštiklyje esantis Humulin N yra toks pat, kaip esantis atskiruose Humulin N užtaisuose. KwikPen švirkštiklyje yra įdėtas užtaisas. Kai KwikPen švirkštiklis ištuštėja, iš naujo jo naudoti negalima.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Eli Lilly Nederland B.V.,

Papendorpseweg 83,

3528 BJ Utrecht,

Nyderlandai

 

Gamintojas

Lilly France S.A.S.,

2 Rue du Colonel Lilly,

67640 Fegersheim,

Prancūzija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Eli Lilly Lietuva

Tel. + 370 2649600

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Huminsulin „Lilly“ Basal KwikPen (Austrija)

Humuline-KwikPen NPH (Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai)

Humulin N KwikPen (Estija, Latvija, Lietuva, Slovėnija, Rumunija)

Huminsulin Basal (NPH) KwikPen (Vokietija)

Humulin NPH KwikPen (Danija, Suomija, Graikija, Islandija, Norvegija, Švedija)

Humulin N (NPH) KwikPen (Čekija, Slovakija)

Humulin NPH KwikPen (Ispanija)

Humulin I KwikPen (Airija, Jungtinė Karalystė)

Umuline NPH KwikPen (Prancūzija)

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-09-08.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Humulin N KwikPen 100TV/ml injekcinė suspensija užpildytame švirkštiklyje 3ml N5

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


* Rodoma minimalaus vieneto kaina

Pavadinimas [gamintojas]
Kaina be
kompensuojamojo
recepto
Vaistas nekompensuojamų analogų neturi


 



suspensija metabolizmą diabetui gydyti kwikpen vaistai sistema insulin švirkštiklyje lilly injekcinė humanum insulinai biosint veikiantis užpildytame virškinimo humulin veikimo insulinum vidut ilgai human analogai vidutiniškai

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos