vaistai.lt

Jentadueto 2.5mg+1000mg plėvele dengtos tabletės N60

Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiems pacientams.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 36.81
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
Vertical line
50%
 
Vartojimas : Valgio metu Valgio metu
Gamintojas :  Boehringer Ingelheim
Veiklioji :  Linagliptinum et Metforminum
ATC kodas :  A10BD11
Grupė :   Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai -> Vaistai diabetui gydyti -> Biguanidai kartu su sulfonamidais -> Metformin and Linagliptin

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Jentadueto 2.5mg+1000mg plėvele dengtos tabletės N60

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija pacientui

 

Jentadueto 2,5 mg/850 mg plėvele dengtos tabletės 

 Jentadueto 2,5 mg/1 000 mg plėvele dengtos tabletės

linagliptinas, metformino hidrochloridas (linagliptinum, metformini hydrochloridum)

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra Jentadueto ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Jentadueto
  3. Kaip vartoti Jentadueto
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Jentadueto
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.  Kas yra Jentadueto ir kam jis vartojamas

 

Jūsų vaisto pavadinimas yra Jentadueto. Jo sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: linagliptinas ir metforminas.

  • Linagliptinas priklauso vaistų, vadinamų DPP-4 inhibitoriais (dipeptidilpeptidazės-4 inhibitoriais), grupei.
  • Metforminas priklauso vaistų, vadinamų biguanidais, grupei.

 

Kaip Jentadueto veikia

Veikdamos kartu, dvi veikliosios medžiagos reguliuoja cukraus kiekį kraujyje 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiems pacientams. Kartu su dieta ir fiziniu krūviu šis vaistas padidina insulino kiekį ir jo poveikį po valgio bei mažina Jūsų organizme gaminamo cukraus kiekį.

 

Šis vaistas gali būti vartojamas vienas arba kartu su tam tikrais kitais vaistais nuo cukrinio diabeto, pvz., sulfonilurėjos dariniais, empagliflozinu arba insulinu.

 

Kas yra 2 tipo cukrinis diabetas?

 

2 tipo cukrinis diabetas yra sutrikimas, kurio metu Jūsų organizmas nepagamina pakankamai insulino ir insulinas, kurį Jūsų organizmas pagamina, neveikia taip gerai, kaip turėtų. Be to, Jūsų organizmas gali gaminti per daug cukraus. Jeigu taip atsitinka, cukrus (gliukozė) susikaupia kraujyje. Tai gali lemti sunkius sutrikimus, pvz., širdies ligą, inkstų ligą, apakimą ir galūnių amputaciją (nupjovimą).

 

2.  Kas žinotina prieš vartojant Jentadueto

 

Jentadueto vartoti draudžiama

  • jeigu yra alergija linagliptinui, metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu yra labai susilpnėjusi inkstų funkcija;
  • jeigu sergate nekontroliuojamu diabetu ir yra, pvz., sunki hiperglikemija (didelis gliukozės kiekis kraujyje), pasireiškia pykinimas, vėmimas, viduriavimas, greitas svorio kritimas, pieno rūgšties acidozė (žr. „Pieno rūgšties acidozės rizika“ toliau) arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kai kraujyje kaupiasi medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“, ji gali sukelti diabetinę prekomą. Simptomai gali būti pilvo skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iš burnos;
  • jeigu Jums kada nors pasireiškė diabetinė prekoma;
  • jei sergate sunkia infekcine liga, kuri pažeidžia plaučius, bronchų sistemą ar inkstus. Sunkios infekcinės ligos gali pakenkti inkstus ir dėl to jums gali kilti pieno rūgšties acidozės pavojus (žr, skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
  • jeigu netekote daug organizmo vandens (pasireiškė dehidracija), pvz., dėl ilgalaikio ar smarkaus viduriavimo, ar jei kelis kartus iš eilės vėmėte. Dehidracija gali privesti prie inkstų pakenkimo, kas gali sukelti pieno rūgšties acidozės pavojų (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
  • jeigu neseniai buvote gydomi nuo ūmaus širdies nepakankamumo arba neseniai patyrėte širdies priepuolį, arba jeigu Jums yra sunkus kraujotakos sutrikimas, pvz., šokas, ar kvėpavimo pasunkėjimas. Tai gali sąlygoti nepakankamą audinių aprūpinimą deguonimi, kas gali sukelti pieno rūgšties acidozės pavojų (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
  • jeigu vargina kepenų veiklos sutrikimas;
  • jei per daug geriate alkoholio, nesvarbu ar kiekvieną dieną ar tik laikas nuo laiko (žr. poskyrį „Jentadueto vartojimas su alkoholiu“).

 

Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių Jums tinka, Jentadueto nevartokite. Jeigu abejojate, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti šio vaisto.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Jentadueto.

  • Jeigu sergate 1 tipo cukriniu diabetu (Jūsų organizmas insulino negamina). Šios ligos Jentadueto gydyti negalima.
  • Jeigu vartojate insulino arba priešdiabetinių vaistų, kurie vadinami sulfonilurėjos dariniais, Jūsų gydytojas gali liepti sumažinti insulino arba sulfonilurėjos darinio dozę, jeigu vieną ar kitą iš jų vartosite kartu su Jentadueto, kad cukraus kiekis kraujyje netaptų per mažas (hipoglikemija).
  • Jei Jūs sirgote ar sergate kasos liga.

 

Jeigu Jums pasireiškia ūmaus kasos uždegimo (pankreatito) simptomai, pvz., nuolatinis, stiprus pilvo skausmas, pasitarkite su savo gydytoju.

 

Jeigu Jums atsirado pūslės ant odos, tai gali būti ligos, vadinamos pūsliniu pemfigoidu, požymis. Jūsų gydytojas gali paprašyti Jūsų nustoti vartoti Jentadueto.

 

Jeigu abejojate, ar kuri nors iš išvardytų būklių Jums tinka, pasitarkite su savo gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Jentadueto.

 

Dažna cukrinio diabeto komplikacija yra diabetinis odos pažeidimas. Turite laikytis Jūsų gydytojo arba slaugytojo duotų patarimų dėl odos ir pėdų priežiūros.

 

Pieno rūgšties acidozės rizika

Jentadueto gali sukelti labai retą, bet labai sunkų šalutinį poveikį, vadinamą pieno rūgšties acidoze, ypač jei Jūsų inkstai neveikia tinkamai. Pieno rūgšties acidozės pasireiškimo rizika padidėja ir esant nekontroliuojamam diabetui, sunkioms infekcijoms, ilgalaikiam badavimui arba piktnaudžiavimui alkoholiu, dehidracijai (žr. kitą informaciją toliau), kepenų funkcijos sutrikimams ir bet kurioms sveikatos būklėms, kai sumažėja organizmo dalies aprūpinimas deguonimi (pvz., ūminei sunkiai širdies ligai).

Jeigu Jums tinka bent vienas iš pirmiau nurodytų punktų, kreipkitės į gydytoją dėl tolesnių nurodymų.

 

Trumpam nustokite vartoti Jentadueto, jeigu Jums yra būklė, kuri gali būti susijusi su dehidracija (reikšmingu organizmo skysčių netekimu), pvz., sunkus vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, karščio poveikis arba mažesnis nei įprastai skysčių suvartojimas. Kreipkitės į gydytoją dėl tolesnių nurodymų.

 

Nustokite vartoti Jentadueto ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę, jeigu Jums pasireiškė pieno rūgšties acidozės simptomų, nes ši būklė gali sukelti komą.

Pieno rūgšties acidozės simptomai gali būti:

  • vėmimas;
  • pilvo skausmas;
  • raumenų mėšlungis;
  • bendras prastos savijautos pojūtis su dideliu nuovargiu;
  • pasunkėjęs kvėpavimas;
  • sumažėjusi kūno temperatūra ir retas širdies plakimas.

 

Pieno rūgšties acidozė yra rimtas sutrikimas, kuris turi būti gydomas ligoninėje.

 

Jeigu Jums reikia atlikti didelę operaciją, turite nustoti vartoti Jentadueto procedūros metu ir kurį laiką po procedūros. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl pradėti vartoti Jentadueto.

 

Jeigu esate senyvo amžiaus ir (arba) Jūsų inkstų funkcija yra susilpnėjusi, gydymo Jentadueto metu gydytojas tikrins Jūsų inkstų funkciją mažiausiai kartą per metus arba dažniau.

 

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

 

Kiti vaistai ir Jentadueto

Jeigu Jums reikia į kraują suleisti kontrastinės medžiagos, kurios sudėtyje yra jodo, pvz., atliekant rentgeno arba skenavimo tyrimą, prieš leidžiant arba leidimo metu turite nustoti vartoti Jentadueto. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl pradėti vartoti Jentadueto.

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui. Jums gali reikėti dažniau tirti gliukozės kiekį kraujyje ir inkstų funkciją arba gydytojui gali reikėti koreguoti Jentadueto dozavimą. Ypač svarbu paminėti:

  • Vaistus, kurie skatina šlapimo gamybą (diuretikai).
  • Vaistus, vartojamus skausmui ir uždegimui gydyti (NVNU ir COX-2 inhibitoriai, pvz., ibuprofenas ir celekoksibas).
  • Tam tikrus vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti (AKF inhibitoriai ir angiotenzino II receptorių blokatoriai).
  • Vaistus, kurie gali pakeisti metformino koncentraciją Jūsų kraujyje, ypač jei Jūsų inkstų funkcija susilpnėjusi (pvz., verapamilį, rifampiciną, cimetidiną, dolutegravirą, ranolaziną, trimetoprimą, vandetanibą, izavukonazolą, krizotinibą, olaparibą).
  • Karbamazepiną, fenobarbitalį, fenitoiną. Šiais vaistais kontroliuojami traukuliai arba lėtinis skausmas.
  • Rifampiciną - antibiotiką, vartojamą infekcinėms ligoms, pvz., tuberkuliozei, gydyti.
  • Vaistus, vartojamus su uždegimu susijusioms ligoms, pvz., astmai, artritui, gydyti (kortikosteroidai).
  • Bronchus plečiančius vaistus (b simpatikomimetikus), vartojamus bronchinei astmai gydyti.
  • Vaistus, kuriuose yra alkoholio.

 

Jentadueto su alkoholiu

Vartodami Jentadueto, venkite piktnaudžiauti alkoholiu, nes tai gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu esate nėščia, Jentadueto vartoti negalima. Ar šis vaistas pažeidžia vaisių, nežinoma.

 

Mažas metformino kiekis patenka į moters pieną. Ar į jį patenka linagliptino, nežinoma. Jeigu šio vaisto vartojimo metu norite žindyti kūdikį, pasikalbėkite su savo gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jentadueto gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

 

Vis dėlto Jentadueto vartojant kartu su vaistu, kuris yra sulfonilurėjos darinys, arba insulinu, cukraus kiekis kraujyje gali tapti per mažas (hipoglikemija) ir daryti poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus arba dirbti be saugios atramos kojoms.

 

 

3.  Kaip vartoti Jentadueto

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kiek vartoti

Jentadueto kiekis, kurį vartosite priklausys nuo Jūsų būklės bei metformino ir (arba) atskirų linagliptino ir metformino tablečių dozės, kurią Jūs šiuo metu vartojate. Jūsų gydytojas Jums tiksliai pasakys, kokią šio vaisto dozę turite vartoti.

 

Kaip šio vaisto vartoti:

  • po vieną tokios dozės, kokia gydytojo skirta, tabletę 2 kartus per parą,
  • valgio metu, kad sumažėtų skrandžio veikos sutrikimų galimybė.

 

Turite neviršyti didžiausios rekomenduojamos 5 mg linagliptino ir 2 000 mg metformino hidrochlorido paros dozės.

 

Jentadueto vartokite tiek laiko, kiek gydytojo skirta, kadangi tai padės kontroliuoti cukraus kiekį Jūsų kraujyje. Jūsų gydytojas Jums gali skirti kartu su šiuo vaistu vartoti kitokio geriamojo priešdiabetinio vaisto arba insulino. Neužmirškite visus vaistus vartoti taip, kaip Jūsų gydytojo nurodyta, kad Jūsų sveikatai gydymo rezultatai būtų geriausi.

 

Gydymo Jentadueto metu turite toliau laikytis savo dietos ir pasirūpinti, kad Jūsų angliavandenių vartojimas būtų vienodai paskirstytas per visą dieną. Jeigu turite antsvorio, laikykitės energiją ribojančios dietos taip, kaip nurodyta. Vartojant vien šio vaisto, nenormaliai mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) nėra tikėtinas. Jentadueto vartojant kartu su sulfonilurėjos dariniu arba insulinu, mažas cukraus kiekis kraujyje galimas ir tokiu atveju Jūsų gydytojas gali mažinti sulfonilurėjos darinio arba insulino dozę.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Jentadueto dozę?

Jei pavartojote daugiau Jentadueto tablečių negu reikėjo, Jums gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės simptomai nespecifiniai, pvz., labai didelis pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta ir didelis nuovargis bei kvėpavimo sunkumas. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei taip atsitiktų Jums, gali prireikti neatidėliotino gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą.

Nedelsdami nustokite vartoti šį vaistą ir tuoj pat susisiekite su savo gydytoju ar vykite į artimiausią ligoninę (žr. 2 skyrių). Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.

 

Pamiršus pavartoti Jentadueto

Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Vis dėlto jeigu jau bus beveik atėjęs laikas vartoti kitą dozę, pamirštąją dozę praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Dviejų dozių tuo pačiu metu (ryte arba vakare) niekada negerkite.

 

Nustojus vartoti Jentadueto

Jentadueto vartokite tol, kol Jūsų gydytojas lieps jo vartojimą nutraukti. Tai padės palaikyti cukraus kiekio kontrolę Jūsų kraujyje.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

 

 

4.  Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pasireiškus kai kuriems simptomams, būtina neatidėliotina gydytojo pagalba

Jentadueto vartojimą turite nutraukti ir tuoj pat kreiptis į savo gydytoją, jeigu atsirado šių mažo cukraus kiekio kraujyje (hipoglikemijos) simptomų: drebulys, prakaitavimas, nerimas, neryškus daiktų matymas, lūpų dilgčiojimas, išblyškimas, nuotaikos pokytis ar sumišimas. Hipoglikemija (labai dažnai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)) yra nustatytas šalutinis poveikis gydant Jentadueto deriniu su sulfonilurėjos dariniu ir Jentadueto deriniu su insulinu.

 

Jentadueto gali sukelti labai retą (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių), tačiau labai sunkų šalutinį poveikį, vadinamą pieno rūgšties acidoze (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Tokiu atveju turite nustoti vartoti Jentadueto ir nedelsdami kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę, nes pieno rūgšties acidozės gali sukelti komą.

 

Kai kuriems pacientams pasireiškė kasos uždegimas (pankreatitas; retas: gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių).

NUSTOKITE vartoję Jentadueto ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei Jums pasireiškė bet kuris toliau nurodytas šalutinis poveikis:

  • Stiprus nuolatinis pilvo skausmas (skrandžio srityje), kuris gali plisti į nugarą, taip pat pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti kasos uždegimo (pankreatito) požymiai.

 

Kiti šalutiniai Jentadueto poveikiai

Kai kuriems pacientams pasireiškė alerginės reakcijos (dažnis: retas), kurios gali būti sunkios, įskaitant švokštimą ir dusulį (bronchų hiperaktyvumas; dažnis: nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)). Kai kuriems pacientams pasireiškė išbėrimas (dažnis: nedažnas), dilgėlinė (urtikarija; dažnis: retas) ir veido, lūpų, liežuvio bei ryklės patinimas, galintis pasunkinti kvėpavimą ir rijimą (angioneurozinė edema; dažnis: retas). Jeigu atsiranda kokių nors minėtų negalavimų požymių, Jentadueto vartojimą nutraukite ir tuoj pat kvieskite savo gydytoją. Jūsų gydytojas Jums gali išrašyti vaistų nuo alergijos ir kitokių vaistų nuo Jūsų cukrinio diabeto.

 

Vartojant Jentadueto, kai kuriems pacientams pasireiškė šis šalutinis poveikis:

  • dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių): viduriavimas, fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje (lipazės aktyvumo padidėjimas), pykinimas.
  • nedažnas: nosies ir ryklės uždegimas (nazofaringitas), kosulys, apetito praradimas (sumažėjimas), vėmimas, fermentų (amilazės) aktyvumo padidėjimas kraujyje, niežulys.
  • retas: odos pūslėtumas (pūslinis pemfigoidas).

Kai kuriems pacientams, Jentadueto vartojantiems kartu su insulinu, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

  • nedažnas: kepenų funkcijos sutrikimas, vidurių užkietėjimas.

 

Vien metformino vartojimo metu pasireiškiantis šalutinis poveikis, kuris Jentadueto sukeliamo šalutinio poveikio poskyryje nepaminėtas

  • Labai dažnas: pilvo skausmas.
  • Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių): metalo skonis (skonio pojūčio sutrikimas), sumažėjęs arba mažas vitamino B12 kiekis kraujyje (galimi simptomai: didelis nuovargis, liežuvio skausmingumas ir paraudimas (liežuvio uždegimas), dilgčiojimas (parestezija) arba odos blyškumas ar pageltimas). Jūsų gydytojas gali Jums skirti tam tikrus tyrimus šių simptomų priežasčiai nustatyti, nes kai kuriuos iš jų gali sukelti ir diabetas ar kiti nesusiję sveikatos sutrikimai.
  • Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių): hepatitas (kepenų uždegimas), odos reakcija: odos paraudimas (eritema).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema*. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.  Kaip laikyti Jentadueto

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės, buteliuko ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių temperatūros laikymo sąlygų nereikia.

 

Lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Buteliukai. Buteliuką laikyti sandarų, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Jeigu pakuotė pažeista arba yra bandymo ją atidaryti požymių, vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija Jentadueto sudėtis

  • Veikliosios medžiagos yra linagliptinas ir metformino hidrochloridas.
  • Kiekvienoje Jentadueto 2,5 mg/850 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg linagliptino ir 850 mg metformino hidrochlorido.
  • Kiekvienoje Jentadueto 2,5 mg/1 000 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg linagliptino ir 1 000 mg metformino hidrochlorido.
  • Pagalbinės medžiagos
  • Tablečių šerdis: argininas, kopovidonas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.
  • Tablečių plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), talkas, propilenglikolis.

Jentadueto 2,5 mg/850 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E 172) ir geltonojo geležies oksido (E 172).

Jentadueto 2,5 mg/1 000 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E 172).

 

Jentadueto išvaizda ir kiekis pakuotėje

Jentadueto 2,5 mg/850 mg tabletės yra ovalios, abipusiai išgaubtos, šviesiai oranžinės, dengtos plėvele. Vienoje jų pusėje yra įspaustas užrašas „D2/850“, kitoje - Boehringer Ingelheim simbolis.

 

Jentadueto 2,5 mg/1 000 mg tabletės yra ovalios, abipusiai išgaubtos, šviesiai rožinės, dengtos plėvele. Vienoje jų pusėje yra įspaustas užrašas „D2/1000“, kitoje - Boehringer Ingelheim simbolis.

 

Jentadueto plėvele dengtos tabletės yra supakuotos į perforuotas dalomąsias lizdines plokšteles, kurios yra sudėtos į dėžutes. Kiekvienoje dėžutėje yra 10 x 1, 14 x 1, 28 x 1, 30 x 1, 56 x 1, 60 x 1, 84 x 1,

90 x 1, 98 x 1, 100 x 1 arba 120 x 1 plėvele dengtų tablečių, ir sudėtinė pakuotė, kurioje yra 120 x 1 (2

pakuotės po 60 x 1), 180 x 1 (2 pakuotės po 90 x 1), 180 x 1 (3 pakuotės po 60 x 1) arba 200 x 1 (2 pakuotės po 100 x 1) plėvele dengtų tablečių.

 

Be to, Jentadueto plėvele dengtos tabletės yra supakuotos į plastmasinius buteliukus su plastmasiniu užsukamuoju dangteliu ir silicio dioksido gelio desikantu. Kiekviename buteliuke yra 14, 60 arba 180 plėvele dengtų tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

Boehringer Ingelheim International GmbH Binger Strasse 173

55216 Ingelheim am Rhein Vokietija

 

Gamintojas

Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co. KG

Binger Strasse 173

55216 Ingelheim am Rhein

Vokietija

 

Boehringer Ingelheim Hellas Single Member S.A.

5th km Paiania – Markopoulo

Koropi Attiki, 19441

Graikija

 

Dragenopharm Apotheker Püschl GmbH

Göllstraße 1

84529 Tittmoning

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

Lietuva

Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG

Lietuvos filialas

Tel: +370 5 2595942

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM m. {mėnesio} mėn.}.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/.

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jentadueto 2.5mg+1000mg plėvele dengtos tabletės N60

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 



diabetui kieti biguanidai plus metformin dengtos vaistai metabolizmą gydyti plėvele veikiantis linagliptinum papr sistema tabletės jentadueto metforminum boehringer linagliptin virškinimo sulfonamidais ingelheim kartu

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos