vaistai.lt
Lietuvoje ir Baltijos šalyse pirmą kartą intensyviojoje terapijoje taikytas modernus gydymo metodas
Vilius savo 25-ąjį gimtadienį sutiko Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriuje. „Tai mano antras gimtadienis ir naujas gyvenimo etapas“, – džiaugiasi jaunas vyras, kuris dar rugsėjo viduryje patyrė sunkią galvos smegenų traumą ir paniro į komą. Panaudojant naują ir modernią galvos smegenų audinio mikrodializės parametrų ir deguonies kiekio nustatymo įrangą, Kauno klinikų Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriuje jam buvo išgelbėta gyvybė. Naujoji įranga ir inovatyvus gydymo metodas Lietuvoje ir Baltijos šalyse buvo taikytas pirmą kartą.
Onkologinių ligų prevencija: kuo anksčiau, tuo geriau
Gydytojų teigimu, pastaraisiais metais sergamumas onkologinėmis ligomis šalyje didėja, o vėžys pasiglemžia vis jaunesnius žmones, tad rekomenduojama pasitikrinti, jei kyla bent menkiausias įtarimas. Onkologinei ligai išplitus ją sustabdyti – itin sudėtinga, brangu ir ne visada įmanoma. Apie lietuvių sergamumą šiomis ligomis pasakoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras ir pilvo chirurgas Narimantas Evaldas Samalavičius.
„Gyvasties“ padėkos šventėje pagerbti donorystės ir transplantacijos herojai
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2018 metų spalio 12-ąją, penktadienį, minėdami savo veiklos 25-metį, suorganizavo Padėkos renginį, skirtą pagerbti tuos, kurie dalyvauja organų donorystės ir transplantacijos procese. Vieni jų prisideda didžiuliu žmogiškumu ir dosnumu, kiti - nepamatuojamu profesionalumu ir atsidavimu, treti - tikėjimu ir organų donorystės idėjos palaikymu.
Žolelių arbata ne tik gydo, netinkamai vartojama ji gali ir pakenkti
Arbata gali ne tik numalšinti troškulį ar sušildyti, dauguma žolelių gali padėti ir pagerinti savijautą peršalimo metu, pagerinti miegą, numalšinti stresą. Tačiau labai svarbu žinoti, kokias vaistažoles ir kada reikėtų vartoti. Netinkamai pasirinkta žolelių arbata gali sukelti labai nemalonias pasekmes, kurios ne tik nepadės spręsti sveikatos problemų, bet gali pabloginti savijautą ar paskatinti kai kurias ligas.
Kosmetologė: veido savimasažas – žingsnis atgal į jaunystę
„Negaliu į save pažiūrėti veidrodyje – susigadinu nuotaiką“, - skundžiasi ne viena moteris, pastebėjusi veide ryškėjant raukšleles. Ne visoms priimtini raukšlių tiesinimo būdai – botulino toksino ar hialurono injekcijos - verčia jas domėtis natūraliais atjaunėjimo būdais. Klaipėdoje kosmetologijos technologe dirbanti Gema Bitinienė teigia, jog atrodyti jauniau padės nesudėtingas veido savimasažas ir... keletas kitų paslapčių.
Vėžio imuninei terapijai skirta Nobelio medicinos premija
Nobel premija už fiziologijos arba medicinos pasiekimus skirta mokslininkams, atradusiems vėžio gydymą imunoterpija. Vėžinėse ląstelėse yra mutacijų, tad mūsų imuninė sistema gali jas atpažinti kaip svetimas. Bet paprastai imuninė reakcija prieš vėžį būna labai silpna. Jamesas Allisonas ir Tasuku Honjo, dirbdami atskirai, atrado baltymus, kurie veikia kaip imuninės sistemos stabdžiai. Vėliau jie išsiaiškino, kad šiuos stabdžius atleidus, imuninė sistema galėtų atakuoti vėžio ląsteles.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos