vaistai.lt
Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių, taip pat ir Nacionalinio vėžio instituto specialistai: pradedamas didelės apimties tarptautinis klinikinis tyrimas, kuriame dalyvauja Krūties vėžio kompetencijos centrai iš Šveicarijos, Vokietijos, Italijos ir Lietuvos. 

COVID-19 2020 rugsėjo 21

COVID-19    -0.5% 7.402,656

pastarosios paros sergančiųjų sumažėjimas -0.5%, lyginant su praėjusia para, viso dabar sergančių - 7.402,656

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Alzheimerio ligos atvejų dažnėja, tačiau riziką susirgti kontroliuoti galime

Nugaros skausmai yra viena iš dažniausių nedarbingumo priežasčių. Amerikos chiropraktikų asociacijos duomenimis, pusė darbingo amžiaus amerikiečių teigia patiriantys nugaros skausmus. Kad vis daugiau sėdimą darbą dirbančių žmonių skundžiasi tokiais negalavimais, pritaria ir mūsų šalies sveikatos specialistai ir sako, kad tokių problemų dažnu atveju galima išvengti išmokus sėdėti taisyklingai ir daugiau judant.

 

Per karantiną daugiausiai teikta skubiosios pagalbos paslaugų

​Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) vakar surengė pasitarimą su savo veiklos zonos ligoninių vadovais. Pasitarimas pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu, o ligoninių vadovams pristatyta informacija apie gydymo įstaigų teiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas karantino laikotarpiu (2020 m. kovo 16–birželio 17 dienomis) ir kaip Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis buvo kompensuotas gydymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio padidinimas dėl COVID-19.

Sveikos ir tvarios mitybos rekomendacijos

1. Valgykite įvairų maistą. Nė vienas maisto produktas neturi visų reikiamų maistinių medžiagų ir pakankamo jų kiekio, todėl didesnė tikimybė, kad gausite visko, ko reikia, ir pakankamais kiekiais, bus tada, jeigu valgysite įvairų maistą. Dažniau rinkitės augalinės kilmės maistą. Augaliniuose produktuose yra vitaminų, mineralinių ir skaidulinių medžiagų, flavonoidų, fenolių, fitosterolių ir kitų sveikatai palankių medžiagų, kurių nėra arba yra mažai gyvūniniuose produktuose.


Dėvint kaukes išsausėjo veido oda? Padėti gali tinkamas kremas

Daugiau laiko praleidžiant su apsauginėmis veido kaukėmis, žmonės skundžiasi paūmėjusiomis įvairiomis odos problemomis. Vaistininkai pranešime žiniasklaidai sako, kad visa tai galima lengvai sušvelninti tinkamai prižiūrint veido odą ir savo rutiną papildant skubios pagalbos priemonėmis, tokiomis kaip serumai ar esencijos.


Stikliniai stalai yra pavojingesni nei manote - per metus jie sužeidžia milijonus žmonių

Stikliniai stalai per metus sužeidžia apie 2,5 milijonus žmonių. Dauguma jų - vaikai arba nė 30 nesulaukęs jaunimas. Ir mirčių pasitaiko pakankamai nemažai. Iš tikrųjų, Europoje tai yra mažesnė problema. Europos Sąjunga numato reikalavimus, kuriuos turi atitikti baldams naudojamas stiklas. Tačiau jei manote, kad visi stalai Europoje turi grūdinto stiklo stalviršius, klystate. Ir čia kartais naudojamas įprastas stiklas.

 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos