vaistai.lt
Kiek kainuoja dantų breketai? Klausimas, aktualus kiekvienam pacientui

Jei gamta padovanojo tobulus dantis – dėkokime likimui ir, žinoma, nepamirškime šių kruopščiai prižiūrėti. Tačiau tais atvejais, kai genetika ir kiti veiksniai susidėliojo nepalankiai, tokios situacijos neturėtumėte priimti kaip neišvengiamybės. Taisyklingas, gražus sąkandis – rezultatas šiuolaikinės odontologijos, o tiksliau – ortodontijos bei toje srityje dirbančių specialistų aukštos kvalifikacijos. Nesvarbu, kiek jums metų, jūs nusipelnėte džiaugtis gražia šypsena!

Ekspertai apie vakcinaciją: neleiskime sugriauti tai, ką pasiekėme per 30 metų

Balandžio 19-25 dienomis minima Europos imunizacijos savaitė, kuriai Pasaulinės sveikatos organizacija (PSO) šiemet skyrė šūkį „Vakcinos mus suartina“. Pasak sveikatos priežiūros ekspertų, per keliasdešimt metų Lietuvoje pasiekti puikūs vakcinacijos rezultatai, tačiau dėl pandemijos mums, kaip ir visam likusiam pasauliui, gresia žingsnis atgal.

Pasirašė sutartis su gydymo įstaigomis: papildomų lėšų skirta daugeliui gydymo paslaugų

Kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams būtų prieinama kuo daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų, ligonių kasos 2021 metais sutartis pasirašė su 846 gydymo įstaigomis. Įgyvendinus vienos sutarties principą, šiemet sutarčių skaičius sumažėjo daugiau nei trečdaliu, tačiau gydymo įstaigų, kurios šiemet teiks kompensuojamas paslaugas, padidėjo 22. Paslaugų finansavimas vidutiniškai išaugo 12 procentų – numatyta, kad pagal pasirašytas sutartis jis sieks per 1,7 mlrd. eurų.

Saldus, bet pavojingas. Kokią žalą mums daro cukrus?

Cukrus neretai įvardijamas priešu, nuodais ar net baltąja mirtimi. Kiek šis saldus produktas mums iš tiesų kenkia ir ar jį reikėtų visiškai išbraukti iš mitybos raciono? Slengių „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Irma Spėčiūtė pastebi, kad ši medžiaga skatina daugelį organizmo negalavimų, tad kasdienybėje pravartu atsisakyti bent pridėtinio cukraus.


Aktyvūs ingredientai kosmetikoje – kaip jie veikia?

Renkantis kosmetiką, verta ne tik paskaityti produkto aprašymą ant pakuotės, bet ir atidžiau panagrinėti sudėtį. Nereikia išmanyti visų kosmetikoje naudojamų medžiagų, bet aktyviuosius ingredientus žinoti verta. Jokia kosmetika negali padaryti stebuklo ir pakeisti odos struktūros ar funkcijų. Kosmetikos priemonių paskirtis – palaikyti natūralias odos funkcijas, gerinti ir skatinti joje vykstančius procesus.


Kanapės paveikia regėjimą, net jei daug jų mėgėjų to nežino

Svaiginimasis kanapėmis jau daug kur yra legalus, o ir ten, kur jis vis dar uždraustas, žmonės tai daro nuolat. Mokslininkai neketina su tuo kovoti. Tačiau jie norėtų, kad žmonės būtų informuoti ir gerai suprastų galimą šalutinį kanapių poveikį. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad kanapės paveikia regėjimą?

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos