vaistai.lt
Širdies ydą turintiems naujagimiams - naujas tausojantis gydymo būdas
Pirmą kartą Lietuvoje Santaros klinikų medikai naujagimiams panaudojo pasaulyje žinomą procedūrą – plaučių arterijos kamieno stentavimą perkateteriniu būdu – kad atitolintų operacinį širdies ydos gydymą ir suteiktų galimybę kūdikiams augti bei stiprėti namuose.
Psichologė: „Susirgus vėžiu iki ligos kamavę rūpesčiai niekur nedingsta“
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto onkopsichologijos absolventė medicinos psichologė Evelina Sabaitytė, jau keletą metų konsultuojanti su onkologine liga susiduriančius žmones, sako, jog palietus ligai susirgti gali ne tik kūnas. Neretai liga tarsi sujaukia protą ir jausmus, todėl kiekvieną iš mūsų gali užklupti psichologinė krizė.
Ministras A. Veryga siūlo, kaip pagerinti GMP sistemą visoje Lietuvoje
Siekiant pagerinti greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų kokybę ir prieinamumą Lietuvos gyventojams bei sudaryti geresnes darbo sąlygas GMP darbuotojams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo, kaip būtų galima koreguoti GMP paslaugų organizavimą visoje Lietuvoje. Tuo tikslu suinteresuotos grupės ir visuomenė kviečiami viešai diskusijai, siekiant tartis ir ieškoti geriausių sprendimų.
Kokias sveikatos problemas padės spręsti poilsis Druskininkuose?
Puikiai žinome, kad būtent sveikata yra didžiausias mūsų turtas. Tačiau nepaisant to, kone kiekvienam žmogui tenka susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis, kurios tikrai apkartina kasdienį gyvenimą. Ir nors yra daugybė priemonių, kurios gali padėti spręsti šias problemas, verta prisiminti, kad poilsis Druskininkuose taip pat yra puikus pasirinkimas. Taigi, pats metas sužinoti, kokias problemas gali padėti išspręsti (ar bent jau sušvelninti) savaitgalis Druskininkuose ar ilgesnis poilsis šiame kurorte.
Rankų priežiūros ABC: kenkia net ir nedidelis šaltukas
Permainingi orai tampa tikru iššūkiu odai. Nors paprastai rūpinamės veido oda, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų atidengtų kūno vietų – rankų. Šaltuoju metų laikų rankų odos būklė gali žymiai pablogėti – ji sausėja, šerpetoja, darosi šiurkšti, gal atsirasti įtrūkimų.
Mokslininkai visuose žmonių sluoksniuose aptiko keistą ryšį tarp rūkymo ir psichinės sveikatos
Visi žino, kad rūkymas kenkia sveikatai. Mūsų plaučiai nėra prisitaikę kvėpuoti dūmais, ypač kiekvieną dieną. Nuo rūkymo kenčia plaučiai, širdies ir kraujagyslių sistema, burna ir net skrandis. Tačiau ar žinojote, kad rūkymas gali pakenkti ir jūsų protinei sveikatai?
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos