vaistai.lt
Po ragenos transplantacijos – pagerėjusi gyvenimo kokybė

Ragenos transplantacija yra viena dažniausiai atliekamų transplantacijos procedūrų. Jos prireikė ir Kauno klinikų pacientei, kuriai progresavo ragenos liga. Laimutė puikiai atsimena laikotarpį, kai dar prieš kelerius metus ji kentė stiprų akies skausmą ir su viltimi laukė donorinės ragenos bei jos transplantacijos, - skelbiama Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai. 

Lietuvoje – 2283 koronavirusu užsikrėtę žmonės

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtintas 2283 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Saugiai ir greitai diagnozuoti COVID-19 padės iškvėpto oro analizės sistema

Kad negrįžtamus pakitimus plaučiuose sukeliančiomis ligomis sergantiems pacientams skubiai būtų suteiktas reikalingas gydymas, svarbu kuo greičiau ir tiksliau nustatyti plaučių pažeidimo priežastį. Pavėlavus su, pavyzdžiui, COVID-19 diagnoze, gresia sunkios ligos komplikacijos, o mirties rizika išauga bent tris kartus.

Atvyko viena iš paskutinių apsauginių kombinezonų siuntų iš Kinijos

Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso infekcijos (Covid-19 ligos) bangai, valstybės rezervas papildytas beveik 42 tūkst. apsauginių kombinezonų. Tiek jų atgabenta penktadienį dviejuose jūriniuose konteineriuose iš Kinijos. Planuojama, kad artimiausiu metu Lietuvą pasieks dar viena tokios pat sudėties ir apimties siunta. Tai vienos iš paskutinių asmens apsaugos priemonių, užsakytų Kinijoje, siuntų.

Grūdiniai produktai: kodėl juos verta įtraukti į savo kasdienę mitybą

Vaisių ir daržovių nauda sveikatai – nenuginčijama, tačiau apie grūdinių produktų vartojimą vis dar sklando įvairūs mitai. Dietistė Živilė Dumbraitė pranešime žiniasklaidai teigia, kad tinkamai parinktus grūdinius produktus kiekvienas turėtume įtraukti į savo racioną, ir dalijasi patarimais, kaip tinkamai juos vartoti ir išsirinkti parduotuvių lentynose.


Neigia mitą apie aknės gydymą saulės spinduliais: taip tik gilinate problemą

Vasarą džiaugiamės saulės spinduliais, dėl kurių, regis, oda tik gražėja ir lygėja. Todėl dažnai saulėtų dienų laukia ir tie, kurie turi problemišką veido odą. Tačiau visuomenėje vis dar gajus mitas, kad saulė gali padėti išgydyti aknę. 

JAV specialistai išsiaiškino, ar turtingesni žmonės iš tiesų miega geriau

Dažnai sakoma, kad geriausias miegas yra ant maišo pinigų. Iš tikrųjų tai nėra tiesa - vis tiek būtina pasirūpinti kokybišku čiužiniu. Bet ar tikrai turtingesni žmonės miega geriau? Klausimas nėra toks jau kvailas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pinigai yra siejami su laisve, o jų neturėjimas - su rūpesčiai.

 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos