vaistai.lt
Vaistų skyrimas: ką turėtų žinoti pacientai?
Beveik penktadalis lietuvių nepasitiki sveikatos apsaugos sistema dėl, jų nuomone, blogo ir atmestino gydymo, nesirūpinimo pacientu. Medikų nuomone, pacientų pasitikėjimas po truputį kyla, gydytojų ir pacientų bendravimas ir bendradarbiavimas auga, tačiau gydymo ar vaistų skyrimas žmonėms vis dar kelia įtarimą. Itin jautrūs pacientai yra tais atvejais, kai kalbama apie širdies ligų gydymą.
Pasaulinės stuburo dienos tema – „Išlaikykime stuburą funkcionalų“!
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, jog rugsėjo 29-ąją Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva minima Pasaulinė širdies diena. Viena iš šios dienos misijų – užtikrinti širdies sveikatinimo prieinamumą visiems, skatinti žmones pradėti veikti dabar, kad gyventų ilgiau, geriau, su sveika širdimi, paskatinti duoti pažadą:
Augantis PSDF biudžetas kitąmet sudarys 2,3 milijardus eurų
Ministrų kabinetas pritarė kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui, kuris toliau bus svarstomas Seime. Planuojama, kad ateinančių metų PSDF biudžetas, palyginti su šiemet, bus didesnis 241 mln. eurų ir iš viso sudarys 2,3 mlrd. eurų, o išlaidos – 2,1 mlrd. eurų.
Sveikata ir šiluma vienoje lėkštėje: atraskite trintas daržovių sriubas iš naujo
Sukate galvą, kaip vertingai panaudoti morkas, salierus, kopūstus, moliūgus ar kitas sezonines daržoves, kurias vis dar vežate iš sodo ar šviežias perkate parduotuvėje? Maisto ir sveikatos ekspertai ragina prisiminti vieną pagrindinių šaltojo sezono patiekalų – šildančias trintas daržovių sriubas. Dubenėlis sriubos ne tik pamalonins gomurį, bet ir padės organizmą aprūpinti maistingomis medžiagomis, nes jame sutelpa rekomenduojamas visos dienos daržovių kiekis.
5 priemonės, kurių rudenį privalu turėti savo kosmetinėje
Prasidėjus šaltajam rudens sezonui, daugelis stengiasi išvengti niūrios nuotaikos ir renkasi ryškias aprangos bei makiažo detales, kurios praskaidrintų nuotaiką. Vis dėlto svarbu nepamiršti ir priežiūros priemonių, nes besikeičiantys ir vis labiau žvarbėjantys orai yra kenksmingi mūsų grožiui ir sveikatai.
Koks sultinys: namų gamybos ar pirktas ruošinys, yra geresnis pasirinkimas?

Ne tik sriuboms, padažams, troškiniams, bet ir įvairių kitų patiekalų gamyboje dažnai naudojamas sultinys. Apie sultinius ir jų ruošinių sudėtis bei keliamus kokybinius reikalavimus – Aušros Išarienės, l. e. Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto vyr. patarėjos, komentaras spalio 14 d. LRT laidoje „Vartotojų kontrolė“.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos