vaistai.lt
Širdies ydą turintiems naujagimiams - naujas tausojantis gydymo būdas
Pirmą kartą Lietuvoje Santaros klinikų medikai naujagimiams panaudojo pasaulyje žinomą procedūrą – plaučių arterijos kamieno stentavimą perkateteriniu būdu – kad atitolintų operacinį širdies ydos gydymą ir suteiktų galimybę kūdikiams augti bei stiprėti namuose.
Kodėl apie kontracepciją vaistinėse vis dar klausiama pašnibždomis?
Antsvoris, nevaisingumas ar net vėžys – klaidingi stereotipai, vis dar atbaidantys daugumą šalies moterų nuo kontraceptinių priemonių. Specialistai atkreipia dėmesį, kad šias baimes išsklaidytų kontraceptinių priemonių vartojimas pagal individualias gydytojų rekomendacijas. Dar nemažai visuomenės vengia apie kontraceptines priemones klausti vaistinėse, o šių priemonių pardavimai ypač padidėja prieš Valentino dieną.
Stiprinama nelegaliai pardavinėjamų vaistų kontrolė
Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje (VVKT) įvyko susitikimas su Lietuvos policijos, Lietuvos Banko, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos bei Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos atstovais. Susitikimo metu aptartos efektyvesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybės tiriant atvejus, kai fiziniai ar juridiniai asmenys, neturintys licencijų farmacinei veiklai vykdyti, internetu prekiauja vaistais ir preparatais, galimai turinčiais farmakologinį poveikį.
Brokolis - neatsiejama sveikos mitybos dalis
Miniatiūrinį medį primenanti daržovė kadaise lietuviams buvo neįprasta, netgi egzotiška. Šiandien brokolis yra viena populiariausių daržovių, kurią žmonės renkasi ne tik dėl jo skonio. Supermaisto reputaciją brokolis užsitarnavo dėl daugybės savybių.
Rankų priežiūros ABC: kenkia net ir nedidelis šaltukas
Permainingi orai tampa tikru iššūkiu odai. Nors paprastai rūpinamės veido oda, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų atidengtų kūno vietų – rankų. Šaltuoju metų laikų rankų odos būklė gali žymiai pablogėti – ji sausėja, šerpetoja, darosi šiurkšti, gal atsirasti įtrūkimų.
Mokslininkai surado būdą net savaitę išlaikyti kepenis gyvas be kūno
Dabartinės technologijos leidžia išlaikyti žmogaus kepenis gyvas be kūno apie 24-27 valandas. Tai - labai mažai, bet dabar mokslininkai Ciuriche sukūrė prietaisą, kuris šį laiką pailgins iki savaitės. Vis daugiau žmonių ryžtasi tapti organų donorais. Tai - labai kilnus ir kartu paprastas sprendimas. Jei jūs peržengsite ribą tarp gyvybės ir mirties, tai nei kepenų, nei kitų organų jums nebereikės - visa tai reikėtų palikti tiems, kurie liks šioje mirties linijos pusėje.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos