vaistai.lt
Inovatyvus sprendimas grąžino judėjimą augiau nei dvidešimčiai jaunų žmonių

Kai ligos simptomų varginamas pacientas priverstas sėstis į neįgaliojo vežimėlį ir po gydymo iš jo pakyla – laikoma didžiausia gydymo sėkme tiek pacientui, tiek ligą gydantiems medikams. Išsėtinės sklerozės diagnozę išgirdę pacientai labiausiai ir baiminasi to momento, kai nebegalės savimi pasirūpinti, kai bus priklausomi nuo kitų, kai negalia trukdys kasdieniam gyvenimui. Prieš penkerius metus įteisintas inovatyvus gydymo būdas – – jau pasitarnavo kelioms dešimtims išsėtinės sklerozės nuvargintiems pacientams, kuriems nebepadėjo gydymas vaistais.

Lietuvoje – 277812 koronaviruso atvejai

Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 66
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 267591): 277812
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius (deklaruotas: 55535) 4308
Statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius (deklaruotas: 212215) 263442

Kas pavojingiau, kai laukia operacija – išsekimas ar nutukimas?

Išsekimas arba mitybos nepakankamumas pernelyg nuvertinama grėsmė palyginti su nutukimu, teigia gydytojai. Mitybos nepakankamumas chirurgams yra rimtas iššūkis, didinantis komplikacijų riziką, todėl iki operacijos stengiamasi visais įmanomais būdais optimizuoti paciento mitybą ir kūno svorį. Apie prereabilitaciją – pasiruošimą operacijai – pasakoja bendrosios chirurgijos gydytojas, koloproktologas doc. dr. Audrius Dulskas.

Ligonių kasos dėl MRT tyrimo: neskubėkime mokėti, kur nereikia

Į ligonių kasas besikreipiantys gyventojai dažnai prašo paaiškinti, ar reikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimų metu naudojamus vienkartinius specialius drabužius ir kitas vienkartines medžiagas, taip pat radiologinio tyrimo vaizdų kopiją. Specialistų atsakymas vienareikšmis: apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir turintiesiems gydytojo siuntimą nei už patį tyrimą, nei už vienkartinius drabužius papildomai mokėti nereikia – pastarieji nėra būtini. Nereikia mokėti ir už vaizdo kopiją, jei gydytojas siuntime nurodė, kad ji reikalinga.

Universalusis amoniakas – nuo uodų įkandimų, ir ne tik

Nuo seno amoniakas daugeliui žinomas kaip pirmoji pagalbos priemonė, padedanti žmogui atsigauti praradus sąmonę. Tačiau šis intensyvaus kvapo vaistinis preparatas iš tiesų yra kur kas universalesnis. Amoniakas plačiai naudojamas ne tik medicinoje. Šeimininkėms jis gelbėja buityje, sodininkams – darže, o gamtos mylėtojai šį tirpalą šiltuoju metų laiku visada pasiima su savimi.

 

Efektyviausi lūpų putlinimo būdai

Apie gražias ir saldžiai putlias lūpas svajoja daugelis moterų ir vyrų. Visgi putliomis lūpomis apdovanoti tik labai maža dalis žmonių. Na, bet likusiems nereikia nusiminti. Šiuolaikinė medicina siūlo saugius ir efektyvius būdus, kaip padidinti lūpas.

 

Neišnaudotas potencialas? Mokslininkai teigia, kad žmonės ateityje galės atsiauginti prarastas galūnes

Kad ir kokie pažangūs būtų šiuolaikiniai protezai, jie niekada nepranoks tikrų žmogaus galūnių. Tačiau gera naujiena ta, kad kada nors žmonės galės atsiauginti prarastas rankas ir kojas. To mus išmokys salamandros, kurioms evoliucija padovanojo tokią galimybę. Mokslininkai jau seniai bando atskleisti galūnių regeneracijos paslaptis, kad šią galimybę galėtų padovanoti žmonėms. Tačiau tik dabar po truputį artėjama prie proveržio.


 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos