vaistai.lt
Šlapimo pūslės uždegimas: grėsmės vasaros metu
Vasaros laikotarpiu, ištrūkę iš namų, daugiau laiko praleidžiame lauke. Iškylaudami gamtoje, dalyvaudami festivaliuose, nakvodami palapinėse ar ilgus vakarus leisdami prie maloniai degančio laužo draugų kompanijoje, rečiau susimąstome apie kylančią sušalimo riziką, o paskendę atostogų svajoje, mažiau dėmesio ir laiko skiriame asmens higienai. Deja, ligos ir susirgimai neatostogauja.
„Nebylusis“ vėžys kiekvieną darbo dieną pasiglemžia po moterį – nepamirškite vizito pas ginekologą
Neapsilankymas laiku pas ginekologą(-ę) jums gali kainuoti gyvybę. Būta atvejų, kai net reguliariai besilankanti pas šios srities specialistą moteris nė neįtarė, kad per pusmetį jai spėjo išsivystyti trečios stadijos gimdos kaklelio vėžys. Siekdamos paskatinti moteris nebijoti kalbėtis Lietuvoje vis dar tabu tema apie gimdos sveikatą ir reguliarų lankymąsi pas ginekologą paversti savo įpročiu „Moterys kalba“ projektas ėmėsi iniciatyvos „Žinoti yra drąsu“. Būtent tai gali padėti išvengti vidutiniškai penkių moterų gyvybes per savaitę nusinešančio gimdos kaklelio vėžio.
Alkoholio vartojimo mažinimo klausimai svarstomi ir ES mastu
Europos Sąjungos (ES) sveikatos apsaugos ministrų susitikime, kuriame Lietuvą atstovauja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, aptariamos su žalingu alkoholio vartojimu susijusios problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Lietuvoje jau imtasi priemonių, siekiant mažinti žalingą alkoholio vartojimą, kitos ES šalys taip pat ieško sprendimo būdų.
Paprastos taisyklės, padėsiančios gerai atrodyti be makiažo
Šiuolaikinės tendencijos skatina atrodyti tobulai, žinoti kuo daugiau makiažo gudrybių. Jei valandą ryte plušėti prie veidrodžio mosikuojant įvairiais šepetėliais – ne jums, tada išties galima puikiai atrodyti ir be makiažo. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios visai paprastos.
Vyresni tėčiai gali susilaukti itin protingų sūnų
Nors vis daugiau porų susilaukia vaikų po trisdešimties, netyla kalbos ir gąsdinimai, kad vėlyva tėvystė ar motinystė pavojinga tiek kūdikiams, tiek nėščiajai. Ir nors tiesos tose kalbose neabejotinai ir pagrįstai yra, randama vis daugiau ir daugiau pozityvių kontrargumentų. Vieną jų neseniai išsamiai išstudijavo ir Londono Karališkojo koledžo mokslininkai.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos