vaistai.lt
Pirmajai peties sąnario protezavimo operacijai moderniuoju endoprotezu – prancūzo parama ir įvertinimas
Respublikinės Šiaulių ligoninės ortopedai-traumatologai, prieš keletą metų pradėję endoprotezuoti ir peties sąnarius, ėmė taikyti modernius anatominius endoprotezus. Pirmąją operaciją, kurią turėjo galimybę stebėti ir žurnalistai, atliko Ortopedijos-traumatologijos centro ortopedas-traumatologas Vytautas Mažutavičius, ortopedas-traumatologas Žydrūnas Vitkauskas bei ortopedijos implantų instruktorius Danetas Paskalis iš Prancūzijos.
Rūkymas, esant mažai raumenų masei, didina mirties riziką
Rūkymas žudo. Tai įrodo ir plačiajai visuomenei prieinami moksliniai tyrimai. Tai primena šiurkščios reklamos ant cigarečių pakelio. Apie tai dažnai kalbame, tik ne taip dažnai rimtai susimąstome. Tačiau prieš pribaigdamas galutinai, rūkymas dar gali ir gerokai pakankinti. Na gerai, meluotume, jei sakytume, kad visi ilgamečio rūkymo atvejai baigiasi mirtimi, tačiau rūkymas atneša puokštę įvairių ligų ir patologinių sveikatos būklių.
Stipendiją „Mokslo moterims“ pirmą kartą gavo ir Lietuvos mokslininkė
Šįmet pirmą kartą stipendija „Mokslo moterims“ įteikta visų Baltijos šalių mokslininkėms. Iškilmingoje ceremonijoje Latvijos mokslų akademijoje penktadienį 6000 eurų dydžio stipendijas gavo penkios mokslininkės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Kokius stebuklus gali padaryti jūsų bamba?
Bamba reiškia mūsų gyvenimo pradžią, pradinį tašką, nuo kurio viskas prasidėjo. Beje, ji gali padėti jums tapti sveikesniems ir gražesniems. Pabandykite kai kuriais aliejais patepti savo bambą. Nustebsite pajutę rezultatą. Nors gali skambėti keistai, bamba yra labai svarbi žarnynui ir visai bendrai sveikatai. Žarnynas žinomas kaip antrosios smegenys ir turi įtakos neuronams, nervams, kurie tiesiogiai susiję su smegenimis, didžiosiomis arterijomis ir hormonais. Bamba yra žarnyno centre, todėl turi įtakos vidinei sveikatai ir mūsų gyvybingumui.
Populiariausi depiliacijos būdai: kokį rinktis
Kaip ir kiekvienoje industrijoje, kosmetologijos rinkoje egzistuoja savos kasmetinės tendencijos, kurioms įtaką daro mokslo inovacijos ir vartotojų poreikiai. Šioje nuolat užimtoje prastai besimaitinančioje visuomenėje ir užterštoje perpildytoje aplinkoje, kurioje ji gyvena, viena jautriausių temų tampa odos būklė bei būdai jai prižiūrėti.
Treniruotės taps atgyvena: sukurta tabletė, imituojanti sportavimą
Salko biologinių tyrimų instituto mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kokie cheminiai procesai vyksta raumenyse einant ar bėgant, ir ar įmanoma šiuos procesus sukurti tabletėmis. Pasirodo, galima visai neblogai. Ištvermė – sugebėjimas ilgai išlaikyti aerobinį aktyvumą, tarkime, bėgti ar eiti. Ištvermė didinama treniruotėmis, keičiančiomis raumenų ląstelių metabolizmą.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos

Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke