vaistai.lt
Vaikų ligoninėje atlikta kaukolės defekto operacija, pritaikius ypatingą protezą
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės gydytojai neurochirurgai Ramūnas Raugalas ir Ieva Šataitė penkiolikos metų mergaitei atliko operaciją dėl kaukolės defekto, atsiradusio pašalinus fibrozinės displazijos pažeistą kaulą, pirmą kartą panaudodami protezą, pagamintą iš hidroksiapatito.
Padaugėjo gyventojų dėl ŽIV besitikrinančių savo noru

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenims, pernai savo noru dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijos pasitikrino beveik 14,5 tūkstančio gyventojų ir tai dvigubai daugiau nei prieš penkerius metus (2012 m.). 

Lietuvių aktyvumas dalyvaujant vėžio prevencinėse programose didesnis nei ES vidurkis

Šių metų pradžioje buvo publikuota Europos Komisijos užsakymu Tarptautinio vėžio mokslinio tyrimo instituto ekspertų parengta 2-oji Ataskaita apie vėžio atrankinės patikros programų įgyvendinimą Europos Sąjungos (ES) šalyse (angl. Cancer Screening in the European Union, 2017). Šioje ataskaitoje Lietuvoje vykdomos ES rekomenduojamos krūties, gimdos kaklelio ir storosios žarnos vėžio atrankinės patikros programos įvertintos kaip atitinkančios ES Tarybos Rekomendaciją dėl šių programų įgyvendinimo ES šalyse.

11 priežasčių, kodėl naudinga praktikuoti jogą
Jei svarstote apie galimybę išbandyti jogą, net neabejokite – tikrai verta. Ir ne vien todėl, kad tai madinga ar norite pritapti prie ją praktikuojančių pažįstamų. Priežasčių užsiimti joga yra daugiau, nei manote.
Krioterapija – šalčio jėga atkuria ir sveikatą, ir grožį
Vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad odą sveikiau šaldyti, o ne šildyti. Šalčio procedūros naudingos ne tik sveikatai, bet ir grožiui. Jei slenka plaukai, vargina celiulitas ar pigmentinės dėmės, patariama išbandyti šalčio galią.
Penki įdomiausi faktai apie žmogaus raumenis: tai liežuvio ar užpakalio raumuo visgi yra stipresnis?
Žmogaus kūnas yra labai judrus ir lankstus. Taip, mes negalime bėgti taip greitai kaip daugelis gyvūnų ar karstytis medžiais, tačiau visus mums reikalingus darbus nudirbame palyginti grakščiai. Taip yra dėl to, kad žmogaus raumenų sistema yra puikiai išvystyta. Bet ką apie ją žinote? Šiandien siūlome susipažinti su penkiais įdomiais ir linksmais faktais apie mūsų raumenis.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos