vaistai.lt
Žadama smegenų ląstelių terapija sergantiesiems Parkinsono liga
Mokslininkai tiki atradę naują būdą, kaip gydyti ir galbūt išgydyti Parkinsono ligą, pakeičiant pažeistas ląsteles. Tyrėjų įsitikinimu, sveikas žmogaus smegenų ląsteles galima „įkalbėti“ perimti ligos pažeistųjų darbą ir kompensuoti sutrikusias funkcijas, – rašo bbc.com. Atlikus bandymus su laboratorinėmis pelėmis, kurioms pasireiškė Parkinsono ligą primenantys simptomai, paaiškėjo, kad bandomasis gydymas pagerino jų būklę. Naujoji studija, kaip itin daug žadanti, buvo publikuota „Nature Biotechnology“ žurnale.
Vaistinėje naktį neišvengiama kuriozinių situacijų
Sveikatos priežiūros specialistai pastaraisiais metais pastebi, kad žmonių požiūris į sveikatą kinta: vis dažniau rūpinamės ligų profilaktika, domimės sveika gyvensena ir gyvenimo būdo alternatyvomis. Tačiau, nepaisant pastangų gyventi kitaip, sveikatos sutrikimų išvengti ne visuomet pavyksta. Ypač naktį, kai staiga suskausta dantis ar vaikui pakyla temperatūra, tenka ieškoti kuo skubesnės efektyvios pagalbos.
Kovoje dėl nemokamų ŽIV tyrimų prieinamumo sulaukta didžiulio palaikymo
ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociaciją „Demetra“ kovoje su valstybine institucija – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru – palaiko daugiau nei 60 organizacijų. Jos pasirašė kreipimąsi į sveikatos apsaugos ministrą, ragindamos tobulinti tiesinę bazę, kuri neatitinka tarptautinių standartų ir draudžia paslaugas, teikiamas kitose ES valstybėse, - skelbiama pranešime žiniasklaidai.
7 priežastys atsikratyti antsvorio. Tai darykite ne tik dėl grožio
Pavasariui įsibėgėjus daugelis nori numesti svorio. Tačiau tai daryti reikėtų ne tik dėl grožio. Apkūnūs žmonės susiduria ir su rimtomis sveikatos problemomis. Jei atsikratytumėte keleto papildomų kilogramų, lengviau kvėpuotumėte, turėtumėte daugiau energijos ir galėtumėte rengtis gražesniais drabužiais. Ar tai nėra pakankamos priežastys mažiau valgyti ir daugiau sportuoti?
Vytautas Valevičius. Ar galima suvaldyti narkomaniją?
Turime žodžių, kurių prasmę mažai suprantame. Vienas  jų – narkomanija. Medikai bando jį keisti kiek labiau jiems priimtinu – priklausomybės. Tačiau liaudis ir žurnalistai atkakliai tvirtina savo. Narkomanija yra visuomenės gyvenimo brokas, tačiau reikia pripažinti, kad ji lydi žmoniją nuolatos. Keičiasi tik formos, būdai, ypatybės, dydis.
 

Ieškomiausių TOP 5



Naudingos nuorodos