vaistai.lt
Viskas apie rėmenį: nuo priežasčių iki gydymo
Statistika rodo, kad šiuo metu net 10 procentų visų pasaulio gyventojų kenčia nuo gastroezofaginio refliukso ligos (GERL), kurios atsiradimą skatina ne tik riebus, greitas, nevisavertis maistas, bet ir netinkami valgymo įpročiai, rūkymas bei alkoholio vartojimas. Be to, daugelis patiriančiųjų pagrindinį refliukso simptomą – stiprų rėmens graužimą – yra linkę jį ignoruoti ir neskuba kreiptis į gydytojus.
Sąnarių skausmus kenčiantys lietuviai per retai naudoja šiuolaikinius gydymo metodus
Su mažesniu ar didesniu sąnarių skausmu susiduria dažnas, tarp jų ir vis jaunesni žmonės. To priežastys gali būti įvairios – nuo patirtos traumos, paveldimumo iki natūralaus sąnarių dėvėjimosi. Ypač svarbu laiku imtis problemos sprendimo – nelaukti, kol skausmas taps nepakenčiamas, o operacija neišvengiama. Pasak gydytojo ortopedo–traumatologo Pauliaus Grigo, sąnarių skausmą reikia gydyti kompleksiškai, be to, per retai naudojamas naujoviškas metodas – „Orthokine“ terapija.
Ką reikia žinoti, jei į užsienį išvykote be Europos sveikatos draudimo kortelės
Šiaulietė, paskambinusi į teritorinę ligonių kasą, apgailestavo per vėlai pastebėjusi, kad nebegalioja jos Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Prieš kelionę į užsienį moteris nespėjo išsiimti naujos kortelės, todėl klausė, kaip reikėtų elgtis tokiu atveju. „Reikėtų žinoti, kad svarbiausia į užsienį vykstančiam Lietuvos piliečiui būti draustam privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), o Europos sveikatos draudimo kortelė yra dokumentas, įrodantis draustumą“, – sako Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė.
Ar norėdami atsikratyti nepageidaujamų riebalų turime atsisakyti... riebalų?
Dažnas žmogus nėra labai patenkintas savo kūno formomis ir svoriu. Dažniausiai probleminės vietos – pilvo, šlaunų, sėdmenų sritys, kuriose susikaupusi didesnė riebalų masė. Perteklinis riebalų kiekis ne tik verčia jaustis nekomfortabiliai, bet ir tam tikrais atvejais gali turėti įtakos rimtiems sveikatos sutrikimas.
Aktualu ne tik paaugliams: kaip apsisaugoti nuo inkštirų
Tikriausiai kiekvienas esame susidūrę su inkštirais, kurie dažniausiai atsiranda problemiškiausiose vietose, kur oda būna riebiausia – ant nosies, kaktos ar smakro. Juodi taškeliai pasireiškia vienodai tiek vyrams, tiek moterims, tiek paaugliams. Nors pastebima, jog paauglystėje inkštirų kiekis padidėja, tačiau jie gali atsirasti bet kokio amžiaus žmonėms.
Ar Usainas Boltas lenktynes laimėdavo nepaisant trumpesnės kojos ar jos padedamas? (Video)
Usainas Boltas - lengvosios atletikos legenda. Praeitais metais jis užbaigė savo karjerą, kuri yra tokia turtinga didžiuliai pasiekimais, kad ją labai įdėmiai sekė ir mokslininkai, bandydami įminti Bolto greičio paslaptį. Mokslininkai iš Pietų metodistų universiteto Teksase analizuodami Bolto bėgimų vaizdo įrašus pastebėjo šį tą labai neįprasto.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos