vaistai.lt
Nobelio premiją pelnęs atradimas pasitarnauja gydant melanomą

Melanoma – reta greitai plintanti piktybinė liga, apie kurią visas pasaulis kalba gegužės mėnesį. Statistikos duomenimis, per metus Lietuvoje melanoma suserga 200 gyventojų, dažniausiai – odos melanoma, tačiau šis piktybinis susirgimas taip pat gali pažeisti ir kitus organus. Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose pritaikytas itin retos melanomos gydymas iki šiol mūsų šalyje dar netaikytu metodu žarnos navikui gydyti.

Nustatyta 728 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) ir 12 B.1.620 viruso linijų atvejų

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptikta 728 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) ir 12 B.1.620 viruso linijų atvejų. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) laboratorijoje ištirti 438 ėminiai, iš kurių 414 atvejų priklauso B.1.1.7 linijai.

Prof. S. Jarmalaitė: individualizuotas požiūris į vėžį gerokai pailgina išgyvenamumą

Pastaruoju metu stebina ne tik žmonių gyvenimo tempas, tiesa, šiek tiek pristabdytas pasaulinės pandemijos, bet ir greiti pokyčiai medicinos praktikoje, inovatyvių technologijų gimimas, panaudojant naujausius mokslo atradimus. Ir tai suprantama: onkologijos tyrimų ir klinikinės veiklos objektas – vėžiu sergantis žmogus. Visuotinės pastangos skiriamos tam, kad galėtume sėkmingai kontroliuoti onkologines ligas. Jas apžvelgia genetikė prof. Sonata Jarmalaitė, Nacionalinio vėžio instituto vadovė.


Stebėtojų tarybos posėdyje – apie 2021 metų sutarčių sudarymo naujoves

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybos nuotoliniame posėdyje pristatytas Šiaulių teritorinei ligonių kasai (TLK) skirtas šiųmetis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ) sudarytos sutartys, praėjusių metų Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas bei 2020 m. PSDF biudžeto vykdymas ir finansinių ataskaitų rinkiniai. 

Net laisvėjant karantinui, nerimo nemažėja – ar pavyks prisitaikyti prie naujos realybės?

Karantino sąlygos laisvėja, vakcinacijos apimtys didėja, diegiamos tokios priemonės, kaip imuniteto arba galimybių pasai. Atrodytų, kad visuomenei tai turėtų suteikti daugiau vilties dėl laisvėjančio gyvenimo, gerėjančių sveikatos ir saugumo perspektyvų. Tačiau tyrimas rodo priešingai – net ir laisvėjant karantinui, visuomenės baimių nemažėja.

Aktyvūs ingredientai kosmetikoje – kaip jie veikia?

Renkantis kosmetiką, verta ne tik paskaityti produkto aprašymą ant pakuotės, bet ir atidžiau panagrinėti sudėtį. Nereikia išmanyti visų kosmetikoje naudojamų medžiagų, bet aktyviuosius ingredientus žinoti verta. Jokia kosmetika negali padaryti stebuklo ir pakeisti odos struktūros ar funkcijų. Kosmetikos priemonių paskirtis – palaikyti natūralias odos funkcijas, gerinti ir skatinti joje vykstančius procesus.


„THE PEP Viena 2021“ – Europos transporto, sveikatos ir aplinkos ministrai aptars sveiko ir tvaraus judumo ateitį

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) informuoja, kad 2021 m. gegužės 17–18 d. vyksiančiame Penktajame aukšto lygio transporto, sveikatos ir aplinkos ministrų susitikime Vienoje, Austrija, dalyvaus Lietuvos delegacija, kurios vadovu paskirtas Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos