vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
Trys istorijos. Kraujuojančios dantenos – metas susirūpinti?
Dantenų jautrumas ir kraujavimas – nemalonus, tačiau itin dažnas reiškinys, su kuriuo susidūrę neretai tik numojame ranka ir tikimės, jog praeis savaime. Kraujuojančios dantenos vargina įvairaus amžiaus žmones, tačiau, anot klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojo odontologo ortopedo Roberto Kirlio, šis simptomas dažnai įspėja apie kur kas rimtesnes sveikatos problemas. Trys pacientai dalijasi savo istorijomis, o jas komentuoja specialistas.
Susitarimas dėl medikų atlyginimo didinimo – pasirašytas
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir medikų profesinės sąjungos pasirašė susitarimą bendromis pastangomis siekti tolygaus sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio augimo. Sutarta nuo kitų metų gegužės 20 proc. didinti sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio fondą, prioritetą teikiant mažiausiai uždirbantiems specialistams.
Įveikti stresą prieš šventes padės suvokimas, kad dabar darome daugiau nei įprasta
Ką stresas daro su mūsų organizmu, priklauso tik nuo kiekvieno iš mūsų individualaus mąstymo. Tyrimų duomenimis, jeigu į patiriamą stresą žiūrime kaip į žalojantį mūsų organizmą, tai tikriausiai taip ir bus, tuo tarpu jeigu į jį žvelgiame kaip į pagalbą tam tikrose situacijose, stresas ir nerimas gelbsti.
Plaukų priežiūra žiemą: kaip išsirinkti tinkamą šampūną
Žvarbūs vėjai, darganos, temperatūrų pokyčiai, sausas patalpų oras stipriai paveikia plaukus. Jie susilpnėja, išsausėja, netenka natūralaus žvilgesio, elektrinasi, pradeda skilinėti jų galiukai. Kaip padėti plaukams?
Tai kiek vorų iš tikrųjų suvalgome miegodami? Mokslininkai padėjo tašką seno mito istorijoje
Prieš keletą metų internete pasklido netikras faktas, jog kiekvienas žmogus per metus miegodamas suvalgo aštuonis vorus. Žmonės, aišku, faktų jau seniai nebetikrina, todėl pasibaisėję dalinosi šiuo mitu internete. Vėliau paaiškėjo, kad jis neturi jokio pagrindo, tačiau žmonės vis tiek mano, kad bent porą vorų per gyvenimą tikriausiai miegodami praryja - juk jų mūsų namuose tiek daug. Tai koks skaičius būtų arčiau tiesos?
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos