vaistai.lt
Vasara: dvigubas iššūkis kojų venoms
Vasaros mėnesiais žmones užplūstanti kaitra, keičia įprastą mūsų organizmo veiklą. Stengdamasis atsivėsinti kūnas greičiau cirkuliuoja kraują, tad kraujagyslėms ir venoms šis metas – itin įtemptas. Ekspertai įspėja, kad vasara labai apsunkina kojų veiklą, o ignoruojantiems išsiplėtusias venas vėliau gali tekti su šia liga praleisti visą gyvenimą.
Besilaukiančioms moterims medikai pataria vengti ant grotelių keptos mėsos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad toksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypatingai pavojinga nėščiosioms.  ULAC duomenimis, pernai Lietuvoje buvo užregistruoti 54 toksoplazmozės atvejai, per pirmus tris 2017 m. mėnesius – 15 atvejų. Dažniausiai sirgo 25-34 metų amžiaus asmenys. Dauguma užsikrėtusiųjų – moterys, nes jos dažniau gamina maistą, ragauja žalią mėsą, dirba sode ar darže, prižiūri kates.
Ministras A. Veryga: „Nauja ir itin reikalinga medicinos profesija – jau ir Lietuvoje“
Kitąmet šalies sveikatos apsaugos sistemos laukia dar daugiau kokybinių pokyčių. Dalis jų siejami su 2018 m. darbo rinkoje pasirodysiančia pirmąja naujos specializacijos gydytojų laida. Tai – specialiai darbui ligoninių priimamuosiuose rengiami skubiosios medicinos gydytojai. Tikimasi, kad tokių specialistų atsiradimas iš pagrindų pakeis nusistovėjusias skubios medicinos pagalbos teikimo tradicijas Lietuvoje bei pakylės šią opią sveikatos priežiūros paslaugų sritį į naują vakarietišką lygį.
Ieškosite paparčio žiedo? Iš tikrųjų stebuklingi ir lapai, ir šaknys
Daugeliui papartis asocijuojasi su Joninėmis ir meile. Jo žiedo ieškoma kiekvieną birželį. Tačiau ar pagalvojote, kad tai ne tik vasariškos šventės simbolis, bet ir augalas, kuris turi gydomųjų savybių. Papartis augo dar prieš milijonus metų ir, beje, beveik nepasikeitė, tik šiek tiek sumažėjo. Be ryšio su miele, šis augalas dar puikus vaistinis augalas. Dar senovėje papartis buvo labai vertinamas ir žinomas kaip turintis gydomųjų savybių.
Tvarkome kosmetinę: svarbūs dalykai, kuriuos pamiršta dažna moteris
Kosmetinė – antras moters veidas. Joje slypi daugybė slaptų dalykėlių, be kurių moterys jaučiasi tarsi be rankų. Tačiau, jei norite būti gražios, sveikos, turite reguliariai tvarkyti kosmetinę ir keisti kosmetikos priemones. Atrodo, savaime suprantama, jog reikia reguliariai išsivalyti savo kosmetinę: ją susitvarkyti, išplauti šepetėlius, kempinėles, atsikratyti negaliojančių kosmetikos priemonių. Tačiau per skubėjimą kartais tai pamirštame.
Dar vienas įrodymas, jog laikas yra reliatyvus, o žodžiai nebūtinai reiškia tai, ką sako žodynas
Įprastinei lietuviškai šeimai, matyt, sunkiai suvokiama, kaip būtų galima vyrui ir žmonai, vaikams ir tėvams šnekėtis skirtingomis kalbomis. Juk dažnai net ir bendraudami ta pačia kalba neišgirsdami vienas kito. Galbūt iš tiesų egzistuoja pagrindas tokioms abejonėms, nes dvikalbystės reiškinys mokslininkus vis dar stebina savo sudėtingumu. Nesenai paaiškėjo, jog dvikalbiai, kalbėdami skirtingomis kalbomis laiką suvokia skirtingai.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos