vaistai.lt
Robotinė chirurgija – proveržis Baltijos šalių medicinai

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje robotinės chirurgijos operacijas atliekančius medikus konsultuojantis Siegeno (Vokietija) St. Marien ligoninės Bendrosios, visceralinės ir vaskulinės chirurgijos departamento vadovas profesorius Dietmar Stephan, sako, jog per kelerius metu ši pažengs į priekį dideliu greičiu. Jau dabar chirurginėje praktikoje pritaikomi vis pažangesni robotai, o po kiek laiko juos bus galima diferencijuoti skirtingoms operacijoms.


Lietuvoje nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai. Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų laboratorijoje buvo ištirta 15 tikslingai atrinktų ėminių (pagal PGR produkto S geno nebuvimą) – 13 atvejų priskirti „britiškajai“ atmainai.

Efektyviausi vaistai nuo inkstų skausmo: kada padeda arbatos, o kada – tik tabletės

Inkstų skausmas gali kilti dėl įvairiausių priežasčių, o pojūčiai vieni nemaloniausių – skausmas gali būti tiek maudžiantis, tiek priepuolinis. Kaip stiprinti inkstus, kad negalavimai niekada nepasibelstų,  kada pagelbės tik vaistai, o kuomet ir arbata nuo inkstų uždegimo bus pakankama priemonė?


Nuo kovo kai kuriose vaistinėse – nemokama matavimosi pulsoksimetru paslauga

Per pandemiją išaugęs susidomėjimas pulsoksimetru vaistinių tinklą „Eurovaistinė“ paskatino pasiūlyti nemokamą paslaugą. Nuo kovo daugiau nei 70 vaistinių Lietuvoje klientams siūlo galimybę saugiai ir nemokamai stebėti kraujo įsotinimą deguonimi.


Sviestas ar aliejus: kokį produktą ir kada naudoti?

Rasti receptą, kuriame nėra nė šlakelio aliejaus ar šaukštelio sviesto, tikriausiai būtų sudėtinga. Šie produktai plačiai naudojami įvairiose pasaulio virtuvėse. Tačiau kada kurį produktą teisingiausia ir sveikiausia naudoti?


Veiksmingiausia priemonė kovoje su akne namų sąlygomis – salicilo rūgštis

Salicilo rūgštis yra ne tik viena populiariausių antiseptinių priemonių žaizdoms dezinfekuoti. Odos tirpalas ypač vertinamas ir grožio specialistų. Pasak kosmetologės Editos Debesienės, ši rūgštis padeda kovoti su spuogais, jų paliktais randais, išsiplėtusiomis užsikimšusiomis poromis, todėl labai plačiai naudojama ne tik specialistų, bet ir rekomenduojama veido priežiūrai namuose.

Mokslininkai susisiekė su miegančiais žmonėmis - bendravimas per sapnus iš tikrųjų yra įmanomas

Kai žmogus miega, jo smegenys ilsisi. Bet tai nereiškia, kad jos yra visiškai išsijungusios. JAV Šiaurės vakarų universiteto mokslininkai rado būdą pabendrauti su giliai įmigusiu žmogumi. Ir jis ne tik atsako, bet dar ir sprendžia matematikos užduotis. Kai giliai miegate ir sapnuojate, turite labai silpną ryšį su realybe. Tiesą sakant, jūs galite net neatsiminti, kur užmigote - dažnai iš kelionių sugrįžę žmonės sapnuoja, kad vis dar yra svečioje šalyje.

 

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos