vaistai.lt
Mažosios Domantės istorija: gydytojai išpildė mergaitės svajonę vaikščioti

Trejų metukų Domantė serga spinaline raumenų atrofija. Nors reta nervų ir raumenų ligos diagnozė į mergaitės šeimą atnešė daug nežinomybės ir nerimo, šiandien Domantė jau žengia pirmuosius savarankiškus žingsnius. „Visada žinojau, kad mano dukra vaikščios, o dabar tik dar labiau tuo tikiu“, – sako mergaitės mama Justina.


Persirgau COVID-19, ar galiu skiepytis – ir kiti klausimai apie koronavirusą ir skiepus

Su koronavirusu gyvename jau antrus metus. Nors dalis klausimų jau atsakyta, vis dar iškyla naujų. Vis sparčiau įsibėgant vakcinacijai, „Eurovaistinės“ vaistininkės Jovita Juodsnukytė ir Jelena Deksnienė atsako į dažniausiai vaistinėje girdimus klientų klausimus.


Agresyviausias odos vėžys progresuoti gali per mėnesį: kviečia nemokamai pasitikrinti

Kasmet Lietuvoje nustatoma pusketvirto šimto melanomos – agresyviausio odos vėžio – atvejų. Onkologai visame pasaulyje nerimauja, kad nemaža dalis melanomos atvejų per COVID–19 pandemiją liko nediagnozuota, tad ir Lietuvos skaičiai gali ūgtelti. Gegužę – melanomos žinomumo mėnesį – Nacionalinis vėžio institutas (NVI) primena apie šios ligos diagnostiką ir gegužės 13 d. kviečia į nemokamą patikros–šviečiamąją akciją, kurios metu specialistai patikrins nerimą keliančius odos darinius ir, prireikus, užrašys tolesnei konsultacijai.


SAM: nauja kolektyvinė sutartis turi tarnauti visų sveikatos priežiūros specialistų interesams

Vykstant deryboms dėl naujos Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties, keturios iš devynių deryboms prisistačiusių profesinių sąjungų organizacijų (t. y. tos organizacijos, kurios yra dabar galiojančios LNSS šakos kolektyvinės sutarties šalys) reikalauja derėtis dėl šiuo metu galiojančios šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo, neįtraukiant naujų narių.

Tyrimas atskleidė: kas antras lietuvis laikosi dietų, gydytoja įspėja apie sveikatos problemas

Dietų kultūra lietuviams – nesvetima: daugiau kaip pusė bent kartais laikosi dietų ar atsisako tam tikrų maisto produktų, rodo „Gardėsio“ kepyklos užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas*. 19 proc. riboja savo mitybą dietomis nuolat, o 41 proc. – kartais, kai priauga per daug svorio arba prieš vasaros sezoną. Dietologų draugijos prezidentė gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit tikina, kad prasidėjus pavasariui ir „matuojantis“ karantino priaugtus kilogramus, susidomėjimas dietomis tik didėja.

Aktyvūs ingredientai kosmetikoje – kaip jie veikia?

Renkantis kosmetiką, verta ne tik paskaityti produkto aprašymą ant pakuotės, bet ir atidžiau panagrinėti sudėtį. Nereikia išmanyti visų kosmetikoje naudojamų medžiagų, bet aktyviuosius ingredientus žinoti verta. Jokia kosmetika negali padaryti stebuklo ir pakeisti odos struktūros ar funkcijų. Kosmetikos priemonių paskirtis – palaikyti natūralias odos funkcijas, gerinti ir skatinti joje vykstančius procesus.


Įkvepiantis atradimas: magiškųjų grybų komponentas stebėtinai puikiai gydo depresiją ir su mažiau pašalinių poveikių - tačiau mokslininkai skelbia ir perspėjimą

Aktyvusis magiškųjų grybų komponentas, psilocibinas, veikia bent jau taip pat gerai, kaip geriausias antidepresantas. Psilocibinas, aktyvusis vadinamųjų magiškų grybų komponentas, gali būti bent jau toks pats efektyvus, kaip terapiškai naudojamas antidepresantas. Tokia išvada daroma iš ICL Psichodelinių tyrimų centro (PTC) mokslininkų atlikto tyrimo.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos