vaistai.lt
"Stebuklingoji kulka": ateities medicinos įrankis, kuris gydo, o ne žudo
Žmogaus organizmas – paslaptingas ir sudėtingas mechanizmas, kurio veiklai sutrikus, skubama pas medikus. Dar prieš gerą šimtą metų, apie tai, kas vyksta jo viduje, spręsti buvo galima iš pasireiškiančių simptomų ar išsakomų nusiskundimų. Devyniolikto amžiaus pabaigoje buvo padaryta pirmoji plaštakos rentgeno nuotrauka, nuo kurios ir prasidėjo radiologijos mokslo istorija. Apie tai, koks yra gydytojo radiologo darbas, kalbamės su VUL Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadove doc. Jūrate Dementavičiene bei Branduolinės medicinos skyriaus vedėju dr. Donatu Vajausku.
Gydytojas: „Neteisinga, kad žmonės, kuriems susidarė 3 ar 4 stadijos pragulos, „nurašomi “
Galimybės padėti nėra – toks verdiktas neretai nuskamba pacientams, ieškantiems pagalbos dėl susidariusių 3 ar 4 stadijos pragulų. Tačiau Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Terminių traumų skyriaus vedėjas gyd. Vytautas Vaitkus tai vadina mitu bei sako, kad yra galimybių padėti net ir ypač sunkiems pacientams, kuriems dėl ilgo nejudėjimo susidarė gilios, raumenį ar kaulą siekiančios pragulos.
Pristatyta knyga „Lietuvos slaugos istorija 1918-2018 m.”
Lietuvos medicinos bibliotekoje pristatyta knyga - „Lietuvos slaugos istorija 1918-2018“. Knyga išleista valstybės šimtmečiui paminėti, todėl joje pirmą kartą išsamiai nušviesta šimto metų slaugos istorija Lietuvoje. Pristatymo metu dalyviai galėjo pabendrauti su autoriais.
Trintos daržovių sriubos: ir skanu, ir sveika
Atvėsus orams, vis dažniau norisi pasilepinti karštais, tačiau nesudėtingais patiekalais. Tam puikiai tiks sriubos – skanios ir kvapnios, atskleidžiančios pačius gardžiausius skonius. Sušildykite savo namus išmėgindami originalius trintų sriubų receptus.
Pėdų priežiūra žiemą – ką būtina žinoti atėjus šaltymečiui?
Prasidėjus šaltajam sezonui dažnas pėdų priežiūrai ima skirti mažiau dėmesio. Juk slepiame pėdas kojinėse ir uždaruose batuose, tad estetinis vaizdas tampa nebe toks svarbus. O čia ir pasipila bėdos, susirgimai bei skausmingi negalavimai.
Moksleiviai išbandė naujuosius virtuvės šefų sukurtus valgiaraščius
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleiviai pirmieji išbandė Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) parengtus valgiaraščius mokykloms. Atsižvelgiant į moksleivių pastabas valgiaraščiai toliau bus tobulinami ir galutinė jų versija bus pristatyta kitų metų pradžioje. Naujieji valgiaraščiai parengti vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašu.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos