vaistai.lt
Onkologinės ligos jaunėja: kalta ne vien genetika
Sveikatos statistika Lietuvoje jau kuris laikas rodo nerimą keliančias tendencijas – onkologinės ligos jaunėja. Dėl gyvenimo būdo, žalingų įpročių ar darbo aplinkoje esančių rizikos veiksnių onkologinės ligos diagnozuojamos santykinai jaunesniems pacientams. Kartu specialistai siunčia ir kitą, pozityvią žinią, – jaunesnio amžiaus žmonėms ligos diagnozuojamos ankstyvų stadijų, todėl jos gali būti kur kas geriau kontroliuojamos ar net visiškai išgydomos.
Kas trečias nelaimingas atsitikimas įvyksta namuose
Atėjus šiltajam periodui, medikai ir draudimo specialistai fiksuoja augantį traumų, patirtų nesaugiai darbuojantis buityje – namuose bei soduose, skaičių. Draudimo bendrovės BTA duomenimis,  30 proc. visų nelaimingų atsitikimų įvyksta namų aplinkoje, o ypač rizikingais laikomi darbai palypėjus: antresolių kraustymas, langų valymas, užuolaidų kabinimas, dulkių valymas nuo sekcijų ar aukščiau pakabintų lentynų.
Pritarta visoms inicijuotoms alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms
Ketvirtadienį Seimo posėdyje pritarta visoms Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos inicijuotoms alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms. Svarstymo stadijoje palaikytos LVŽS inicijuotos pataisos, kurios leistų alkoholį vartoti nuo 20 metų, ribotų alkoholio prekybos laiką bei draustų visų formų alkoholio reklamą. Taip pat pritarta atskirų teritorijų alkoholinių gėrimų prekybos įrengimui viešuose nemokamuose renginiuose.
Kuriose pasaulio jūrose plaukioja daugiausia omega 3
Omega 3 riebalų rūgščių nauda mūsų organizmui neabejojama. Europos kardiologų draugija šias polinesočiąsias riebalų rūgštis, kurių organizmas pats negamina, išskiria kaip ypač svarbias mūsų sveikatai, visų pirma – širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Vis dėlto mažai kas žino, kiek ir kokių produktų turėtume suvalgyti, kad mūsų kūnas kasdien gautų pakankamai omega 3.
Mokslininkas sprendimą rado ten, kur niekas kitas neieškojo: gali būti, jog kanapės ir aitrieji pipirai išgydys dešimtis tūkstančių žmonių
Tikriausiai niekada nesusimąstėte, tačiau jūsų žarnynas yra didžiulė imuninės sistemos išimtis. Bet koks į jūsų organizmą patekęs svetimas darinys netrukus sukeltų imuninį atsaką, tačiau tik ne žarnyne. Tik įsivaizduokite kas nutiktų jei būtų kitaip. Kaskart maistui patekus į skrandį, imuninė sistema sureaguotų, prasidėtų uždegimas, kuris ilgainiui apimtų visą žarnyną. Kamuotų ne tik didžiulis skausmas, bet grėstų ir rimtas pavojus gyvybei.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos