vaistai.lt
Gyvenimo spalvas sugrąžino vos 15 minučių trukusi operacija
„Netrukus man prasidės antra jaunystė“, – linksmai nusiteikęs sako 79-erių vilnietis Petras Silickas. Šiandien aštuntą dešimtį bebaigiantis vyras džiaugiasi gyvenimu ir tuo, kad pasaulį vėl mato ryškiomis spalvomis. Prieš keletą metų dėl vyrui diagnozuotos pažengusios kataraktos jam grėsė netgi apakimas, bet gyvenimo spalvas sugrąžino vos keliolika minučių trukusi operacija.
Skausmas krūtinėje nebūtinai susijęs su širdimi: kaip širdies ligas atskirti nuo kitų?
Natūralu, kad pajutę anksčiau nepatirtą skausmą krūtinės srityje, sunerimstame ir iš anksto piešiame blogiausius scenarijus. Tačiau iš tiesų daugeliu atvejų patys sau ligas diagnozuojame neteisingai. Nors dauguma pacientų į gydytojus kreipiasi dėl skausmų krūtinėje, bet tik nedaugelis atvejų susiję su širdies ir kraujagyslių problemomis. Tad kaip patiems atskirti, kada skausmas signalizuoja širdies ligą?
Ministerijos apdovanojimai: sveikatingumo žygių idėja, nešanti socialinę žinutę
„Už iniciatyvą rinktis sveikesnį gyvenimą“ – tokia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) apdovanojimų „Už sveiką gyvenseną“ nominacija pagerbtas didžiausias Baltijos šalyse pėsčiųjų žygių organizatorius „TrenkTuras“. Judėjimas, gamta, grynas oras ir bendrystė – tai įkvėpė jau dešimtis tūkstančių dalyvių kartu žengti sveikesnio gyvenimo link.
Pomidorai – aukso obuoliai, kuriuos atrado actekai
Pomidorai – viena populiariausių daržovių visame pasaulyje, panašiai kaip ir bulvė, mus pasiekė tik XVI amžiuje iš Pietų Amerikos. Didžiojoje Britanijoje ilgai laikyta nuodingu dekoratyviniu augalu, šiuo metu ji varžosi su kitomis daržovėmis savo sveikatai naudingomis savybėmis ir net vadinama supermaistu, - rašoma pranešime žiniasklaidai.
Odos priežiūra – ne tik moterų reikalas: trys žingsniai, kurių neturėtų praleisti ir vyrai
Storžievis – epitetas, kuriuo greičiausiai nesugalvotum apibūdinti moters, tačiau nesunkiai pritaikytum vyrui. Tačiau jis neturėtų klaidinti – tai visai ne apie odą. Nes vyrų oda taip pat yra pažeidžiama kaip ir moterų. Deja, vyrai dažnai linkę numoti ranka į savo odos priežiūrą – esą po skutimosi naudojamos priemonės visiškai pakanka.
Kenčiate nuo nemigos? Mokslininkai mano, kad jau išsiaiškino vieną iš nemigos sukėlėjų
Net 30 % suaugusių žmonių patiria nemigą. Tai kenkia širdžiai, imunitetui ir net protinei sveikatai. Šiuo metu nemiga dažniausiai gydoma vaistais, kurie gali sukelti šalutinį poveikį. Tačiau mokslininkai mano, kad jau išsiaiškino vieną iš nemigos sukėlėjų - tai maistas.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos