vaistai.lt
40 metastazių galvos smegenyse – gydymui pasitelktas gama peilis

Tomas prisimena, kad pirmieji ligos simptomai pasireiškė vairuojant automobilį. „Gerai, kad staiga ištikęs priepuolis buvo trumpas ir mašiną pavyko suvaldyti. Tačiau vėliau sutriko koordinacija, todėl nieko nelaukdamas kreipiausi į medikus. Apie tai, jog man – melanoma su daugybinėmis metastazėmis galvoje, net neįtariau ”, – pasakojimą pradeda 46-erių metų vyras, kuriam iš viso kovo mėnesį nustatytos 40 metastazinių židinių galvos smegenyse.

COVID-19 2020 lapkričio 24

COVID-19    0.80% 17.132,115

pastarosios paros sergančiųjų padidėjimas 0.80%, lyginant su praėjusia para, viso dabar sergančių - 17.132,115

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Po organų transplantacijų: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija nustatė, kad, taikant prevencines priemones, mirties nuo vėžio atvejų skaičius galėtų sumažėti net 32 proc., o efektyvų gydymą– dar 26 proc. Statistika daug žadanti, tik, deja, siaučiant COVID-19 pandemijai, onkologinius pacientus gydyti ir stebėti tapo sudėtingiau. Sunku patekti pas specialistus, pacientai bijo lankytis gydymo įstaigose, o gydytojai stebi uždelstų vėžio ligos formų ir atsinaujinusios ligos atvejų skaičiaus didėjimą.

Nuo pneumokokinės infekcijos nemokamai skiepijami priklausantieji rizikos grupėms

​Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia gyventojų klausimų, kas gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos. Žmonės sako suprantantys, kad neslūgstant koronaviruso plitimui reikia apsisaugoti ir nuo kitos pavojingos ligos – pneumokokinės infekcijos, kuriai užkirsti kelią gali skiepai.

Du balandėlių receptai: maisto ekspertė atskleidžia jų gamybos gudrybes

Atšalus orams vis dažniau norisi pastumti į šalį egzotiškus patiekalus ir sočiai pavalgyti šilto, paprasto, naminio maisto. Tokio, kokį sekmadieniais gamindavo mama ar močiutė. Vaikystę primenančių patiekalų poveikis mūsų nuotaikai ir savijautai milžiniškas. Todėl visada bus dienų, kai norėsis prisidėti sklidiną lėkštę kvapnių balandėlių.


Celiulitas – kas tai ir kaip su juo kovoti?

Didžioji dalis moterų yra susidūrusios su šia problema: nelygia, duobėta, guzais ir gumbeliais nusėta oda. Teigiama, jog celiulitas anksčiau ar vėliau ima varginti per 98 % moterų. Ši problema ne tik nedžiugina, bet ir mažina pasitikėjimą savimi bei savo kūnu.


Alzheimerio liga greičiausiai prasideda kur kas anksčiau nei manyta, bet galbūt įmanoma jai užkirsti kelią

Alzheimerio liga - tai siaubinga neurodegeneracinė liga, dažniausia senatvinės demencijos sukėlėja. Ji kyla dėl smegenyse susidarančių beta amiloidų plokštelių, kurios su laiku suardo ryšius tarp neuronų. Alzheimerio liga yra nepagydoma ir, nepaisant visų mokslininkų pastangų, tokia greičiausiai liks dar ne vieną dešimtmetį. Tačiau dabar mokslininkai padarė atradimą, kuris galbūt padės užkirsti Alzheimerio ligai kelią.

 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos