vaistai.lt

ibudolor (Pfeil) 200mg plėvele dengtos tabletės N10

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2017.05.02
Silpnam ar vidutinio stiprumo skausmui (pvz., dantų skausmui) mažinti.
 
Nereceptinis.
 

Kaina iki 1.19
 
Gamintojas :  Stada
Veiklioji :  Ibuprofenum
ATC kodas :  M01AE01
Brūkšninis kodas :  4011548003299
Grupė :   Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai -> Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai -> Propiono rūgšties dariniai -> Ibuprofen

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

ibudolor (Pfeil) 200mg plėvele dengtos tabletės N10

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

ibudolor 200 mg plėvele dengtos tabletės

Ibuprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

-  Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1. Kas yra ibudolor ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant ibudolor

3. Kaip vartoti ibudolor

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti ibudolor

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra ibudolor ir kam jis vartojamas

 

ibudolor yra skausmą malšinantis vaistas, kuris priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei.

 

ibudolor vartojamas trumpalaikiam silpno ir vidutinio stiprumo skausmo (pvz., dantų skausmo) malšinimui.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant ibudolor

 

ibudolor vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jei Jums praeityje yra buvę astmos priepuoliai, nosies užsikimšimas ar odos reakcijos,  pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU);

- jeigu praeityje buvo su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimu susijęs kraujavimas iš virškinimo trakto arba virškinimo trakto prakiurimas;

- jeigu yra neaiškios kilmės kraujodaros sutrikimas;

- jeigu jums yra kraujavimas smegenyse ar kitoks kraujavimas;

- jeigu Jums yra ar praeityje buvo atsinaujinanti virškinimo trakto (skrandžio) opa ar  kraujavimas (nustatyti du ar daugiau skirtingi išopėjimo arba kraujavimo epizodai);

- jeigu sergate sunkiu kepenų arba insktų funkcijos sutrikimu;

- esant sunkiam širdies funkcijos sutrikimas (širdies nepakankamumas);

- trijų paskutinių nėštumo mėnesių laikotarpiu.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ibudolor.

Reikia vengti ibudolor vartoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), įskaitant selektyvius ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

 

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

 

Senyvi pacientai

Senyviems žmonėms nepageidaujamų reakcijų, susijusių su NVNU vartojimu, pasitaiko dažniau, ypač kraujavimo iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto prakiurimo atvejų, kurie gali baigtis mirtimi. Todėl senyvi pacientai turi būti stebimi.

 

Virškinimo trakto kraujavimas, opos ir prakiurimai

Apie kraujavimą iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimą ar prakiurimo atvejus, kurie gali būti mirtini, gauta pranešimų vartojant visus NVNU bet kuriuo gydymo laikotarpiu, su įpėjamaisiais simptomais ar be jų, ar dėl anksčiau buvusios sunkios virškinimo trakto ligos.

 

Kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto opų ar prakiurimo rizika tuo didesnė, kuo didesnė NVNU dozė, jeigu pacientui praeityje buvo opa, ypač kuri komplikavosi kraujavimu arba prakiurimu, ir senyviems žmonėms. Tokiems pacientams gydymą reikia pradėti mažiausia įmanoma doze.

 

Skiriant gydymą šiems pacientams, o taip pat tiems, kurie vartoja nedideles acetilsalicilo rūgšties dozes arba kitus vaistus, kurie didina kraujavimo iš virškinimo trakto riziką, reikia kartu skirti apsaugančių vaistų (pvz.: mizoprostolio, protonų siurblio inhibitorių).

 

Pacientai, ypač senyvi, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, turi pranešti apie visus neįprastus simptomus pilve (ypač apie kraujavimą iš virškinimo trakto) ypatingai gydymo pradžioje.

 

Reikia atsargiai gydyti pacientus, kurie kartu vartoja vaistinių preparatų, galinčių padidinti opos arba kraujavimo riziką, pavyzdžiui, geriamųjų kortikosteroidų, antikoaguliantų, tokių kaip, varfarinas, selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių, kurie vartojami depresijos gydymui, arba antitrombocitinių (trombocitų agregaciją slopinančių) vaistų, pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgšties.

 

Vaisto vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei atsiranda stiprus pilvo skausmas ar melena (juodos išmatos) ar hematemezė (vėmimas krauju).

 

NVNU reikia atsargiai vartoti pacientams, kurie praeityje sirgo virškinimo trakto ligomis (opiniu kolitu, Krono liga), nes tokios būklės gali pablogėti (žr. 4 skyrių).

 

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

Tokie vaistai kaip ibudolor gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto rizikos padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas, ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduojamos dozės ar 3 dienų gydymo laiko.


Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Odos reakcijos

Labai retai pranešama apie su NVNU vartojimu susijusias sunkias, kartais mirtinas odos reakcijas (eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę Lyell sindromas)  (žr. 4 skyrių). Gydymo pradžioje tokių reakcijų tikimybė didesnė, daugeliu atvejų reakcija pasireiškia per pirmąjį gydymo mėnesį. Reikia nutraukti ibudolor vartojimą ir nedelsiant pasikonsultutoti su gydytoju, vos tik pasireiškus pirmiems odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams.

 

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti ibudolor jei sergate:

·   tam tikromis imuninės sistemos ligomis (sisteminė raudonąja vilklige arba mišria jungiamojo audinio liga);

·   tam tikru paveldėtu kraujodaros sutrikimu (pvz., ūmine varijuojančiąja porfirija).

 

Prieš pradėdami vartoti ibudolor pasitarkite su gydytoju, jei yra:

·   virškinimo trakto sutrikimas arba lėtinis žarnyno uždegimas (opinis kolitas, Krono liga);

·   sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija;

·   didelis kraujospūdis ar nusilpus širdis (širdies nepakankamumas);

·   ką tik atlikta chirurginė operacija;

·   alergija (pvz., odos reakcija į kitas medžiagas, astma, šienligė), chroninis gleivinių pabrinkimas arba chroninės kvėpavimo ligos susijusios su kvėpavimo takų susiaurėjimu.  

 

Jei, gydymo ibuprofenu metu atsiranda infekcijos požymių ar jie sustiprėja, nedelsiant rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

 

Sunki ūmi padidėjusio jautrumo reakcija (pvz., anafilaksinis šokas) buvo stebima labai retai. Pasireiškus pirmiesiems padidėjusio jautrumo reakcijos simptomams, pavartojus ibudolor, gydymas turi būti nutrauktas ir nedelsiant reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

ibudolor veiklioji medžiaga ibuprofenas, gali laikinai slopinti kraujo krešėjimą (trombocitų agregaciją). Gydytojas gali paskirti atlikti kraujo tyrimą.

Vartojant kartu vaistų, kurių sudėtyje yra ibuprofeno, gali sumažėti mažų acetilsalicilo rūgšties dozių trombocitų agregaciją slopinantis poveikis (prevencija kraujo krešulių susidarymo). Vaistai, kurių sudėtyje yra ibuprofeno turi būti vartojami tik gydytojo nurodymu.

Kaip atsargumo priemonė, kraujo krešumo ar gliukozės kiekis kraujo serume turi būti tikrinami, jei jūs vartojate antikoaguliantus ir gliukozės kiekį mažinančius vaistus tuo pačiu metu.


Ilgalaikio gydymo ibudolor metu, būtina reguliariai atlikti kepenų ir inkstų funkcijos tyrimus ir tirti kraujo ląstelių kiekį.

Pasikonsultuokite arba praneškite savo gydytojui ar odontologui, jei vartojate ibudolor, prieš chirurgines arba odontologines procedūras.

Ilgai vartojami vaistai nuo skausmo gali sukelti galvos skausmus, kurių negalima malšinti su didesnėmis šio vaisto dozėmis. Jeigu Jūs, net ir vartojant ibudolor, dažnai kenčiate nuo galvos skausmų, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku

Pastoviai vartojant analgetikų, ypač jei kartu vartojami keli skausmą malšinantys vaistai, gali būti ilgam pažeisti inkstai ir atsirasti inkstų nepakankamumo rizika (analgezinė nefropatija).


ibudolor priklauso vaistų (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) grupei, kuri gali pakenkti moterų vaisingumui. Šis poveikis yra grįžtamas nustojus vartoti vaistą.

Vaikams
ibudolor 200 mg plėvele dengtos tabletės nėra skirtas vaikams iki 12 metų.

 

Kiti vaistai ir ibudolor

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to neste tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Digoksinas (vaistas nuo širdies nepakankamumo), fenitoinas (vaistas nuo traukulių), litis (vaistas psichikos sutrikimams gydyti)

Vartojant ibudolor kartu su digoksinu, fenitoinu arba ličiu, gali padidėti šių vaistų koncentracija serume. Tirti ličio, digoksino ir fenitoino koncentraciją kraujyje paprastai nėra būtina, jei gydymas atliekamas taip, kaip nurodyta (ne daugiau kaip 3 dienas).

 

Skysčio išsiskyrimą skatinantys (diuretikai) ir kraujo spaudimą mažinantys (antihipertenziniai) vaistai

ibudolor gali silpninti diuretikų (skysčio išskyrimą skatinančių) ir antihipertenzinių (kraujo spaudimą mažinančių) vaistų poveikį.

 

AKF inhibitoriai (vaistai skirti širdies nepakankamumui gydyti arba kraujo spaudimui mažinti)

ibudolor gali silpninti AKF inhibitorių (širdies nepakankamumą bei kraujo spaudimą mažinančių vaistų ) veikimą. Be to, vartojant minėtų vaistų kartu, gali dažniau sutrikti inkstų veikla.

 

Kalį sulaikantys diuretikai

Jeigu ibudolor vartojamas kartu su kalį sulaikančiais diuretikais (tam tikrais skysčio išskyrimą skatinančiais vaistais), organizme gali padidėti kalio (hiperkalemija),

 

Kiti priešuždegiminiai  arba nuo skausmo vaistai priklausantys NVNU (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) grupei arba gliukokortikoidai  (vaistai uždegimui gydyti)

Jeigu ibudolor vartojamas kartu su kitais priešuždegiminiais ar skausmą malšinančiais vaistais, kurie priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei, arba gliukokortikoidais, padidėja virškinimo trakto opų ir kraujavimo pavojus.

 

Trombocitų agregacijos inhibitoriai, pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgštis ir antidepresiniai vaistai (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI))

Trombocitų agregaciją slopinantys vaistai, tokie kaip acetilsalicilo rūgštis, ir tam tikri antidepresinai vaistai (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI)) gali padidinti kraujavimo iš virškinimo trakto riziką.

Ibuprofenas gali slopinti mažų acetilsalicilo rūgšties dozių,poveikį trombocitų agregacijai (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės), kai šie vaistai vartojami kartu.

 

Antikoaguliantai tokie kaip varfarinas

NVNU gali įtakoti varfarino antikoaguliacinį poveikį. Ibuprofeną vartojant kartu su varfarinu, rekomenduojama tikrinti kraujo krešumą.

 

Metotreksatas (reumatinių ligų gydymui skirtas vaistas)

Pavartojus ibuprofeno  24 valandas prieš arba po metotreksato dozės, gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir sustiprėti nepageidaujamas jo poveikis.

 

Ciklosporinas (vaistas, vartojamas nuo transplantato atmetimo,o taip pat ir reumato gydymui)
Kartu vartojant tam tikrų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, padidėja ciklosporino toksinio poveikio inkstams rizika. Šio poveikio negalima atmesti vartojant kartu  ibuprofeną ir ciklosporiną.

Probenecidinas ar sulfipirazonas (vaistai nuo podagros)

Vaistai, kurių sudėtyje yra probenecido arba sulfinpirazono (vaistai skirti podagros gydymui), gali lėtinti ibuprofeno šalinimą iš organizmo. Dėl to gali kauptis ibuprofenas organizme ir stiprėti jo nepageidaujamas poveikis.

 

Sulfonilurėja (cukraus kiekį kraujyje mažinantis vaistas)
Klinikiniai tyrimai parodė, kad vartojant NVNU kartu su sulfonilurėja (cukraus kiekį mažinančiu vaistu), pasireiškia sąveika..

Takrolimuzas
Padidėja toksinio poveikio inkstams rizika, jei abu vaistai yra vartojami kartu.

 

Zidovudinas

Yra duomenų, kad hemofilija sergantiems pacientams, kurių ŽIV testas teigiamas, vartojantiems zidovudiną kartu su ibuprofenu, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.

 

Aminoglikozidai

NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą.

 

Chinolonų grupės antimikrobiniai preparatai

Kartu vartojant NVNU su chinolonų grupės antimikrobiniais preparatais, gali padidėti mėšlungio rizika.

 

Mifepristonas

NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

 

ibudolor vartojimas su maistu ir alkoholiu

Vartojant ibudolor, reikėtų negerti alkoholinių gėrimų.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Jeigu vartojate ibudolor ir pastojote, praneškite tai savo gydytojui. Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius ibudolor galima vartoti tik gydytojo nurodymu. Paskutinius tris nėštumo mėnesius ibudolor vartoti negalima, nes yra padidėjusi komplikacijų rizika motinai ir vaikui.

 

Žindymo laikotarpis

Nedidelis veikliosios medžiagos (ibuprofeno) ir jos skilimo produktų kiekis patenka į motinos pieną. Pranešimų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiui nebuvo gauta, todėl trumpalaikio gydymo metu žindymo nutraukti nereikia. Jeigu vaisto skiriama ilgesniam gydymui arba didesnės dozės, turi būti nuspręstą žindymą nutraukti kuo anksčiau.

 

Vaisingumas

Yra įrodymų, kad vaistai, kurie slopina ciklooksigenazės ir prostaglandinų sintezę, dėl poveikio ovuliacijai gali sukelti moterų nevaisingumą,. Procesas grįžtamas nutraukus gydymą.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

ibudolor gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau, vartojamas didelėmis dozėmis, gali sukelti centrinės nervų sistemos nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis ir galvos svaigimas, todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Jei tuo pačiu metu vartojamas alkoholis šis poveikis gali sustiprėti. Vaisto vartojimo metu reikia laikytis atsargumo vairuojant ir valdant mechanizmus.

 

 

3. Kaip vartoti ibudolor

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama vienkartinė dozė suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams yra 200-400 mg (1-2 tabletės). Jei reikia, tokią dozę galima vartoti kas 6 valandas. Didžiausia paros dozė – 1200 mg (6 tabletės).

Dozavimo intervalas negali būti mažesnis kaip 6 valandos. Negalima viršyti didžiausios paros dozės.

 

Nevartokite ibudolor ilgiau nei 3 dienas be gydytojo ar odontologo konsultacijos.

 

Senyvi pacientai

Dozės koreguoti nereikia.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Pacientams, sergantiems lengvu arba vidutinio sunkumo inkstų nepakankamumu, dozės mažinti nereikia. Esant sunkiam inkstų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti negalima.

 

Pacientams. kurių kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams, sergantiems lengvu ir vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumas, dozės mažinti nereikia. Esant sunkiam kepenų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti negalima.

 

Vartojimo metodas

ibudolor plėvele dengtas tabletes reikia nuryti nekramtant valgio metu arba po jo, užsigeriant dideliu skysčio kiekiu.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams jaunesniems nei 12 metų ibudolor 200 mg plėvele dengtų tablečių nevartoti.

 

Ką daryti pavartojus per didelę ibudolor dozę

Naudokite ibudolor kaip rekomendavo Jūsų gydytojas arba pagal dozavimo rekomendacijas, nurodytas pakuotės lapelyje.
Jei manote, kad išgėrėte per daug ibudolor, nedelsiant kreipkitės  gydytoją. Gydytojas, atsižvelgdamas į apsinuodijimo sunkumą, nuspręs kokių priemonių reikia imtis.

 

Pamiršus pavartoti ibudolor

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jei pastebėjote žemiau išvardintus nepageidaujamus reakcijas, nedelsiant informuokite gydytoją, kuris nustatys būtinas priemones.

 

Toliau pateikiamas galimo šalutinio poveikio sąrašas apima visus nepageidaujamus reiškinius, kurie pasireiškė gydant ibuprofenu, net tuos, kurie pasireiškė ilgalaikio reumato gydymo didelėmis dozėmis metu. Pranešimai, kurių šalutinio poveikio dažnis yra mažesnis nei labai retų pranešimų, yra susiję su trumpalaikiu vartojimu neviršijant didžiausios 1200 mg ibuprofeno paros dozės (kas atitinka 6 ibudolor plėvele dengtas tabletes).

Nepageidaujamas poveikis paprastai priklauso nuo dozės ir skiriasi kiekvienam pacientui.

Dažniausiai nepageidaujamų reiškinių atsiranda virškinamajame trakte: pepsinės opos, virškinimo trakto prakiurimas arba kraujavimas iš virškinimo trakto, kurie kartais gali baigtis mirtini, ypač senyviems žmonėms (žr. 2 skyrių). Pavartojus vaistą buvo pranešimų apie pykinimą, vėmimą, viduriavimą, vidurių pūtimą, vidurių užkietėjimą, dispepsiją, pilvo skausmą, Kraujavimą iš virškinimo trakto (deguto spalvos išmatas), vėmimą krauju, opinį stomatitą, kolito paūmėjimą ir Krono ligą (žr. 2 skyrių). Rečiau pasitaikė gastritas. Virškinimo trakto kraujavimo rizika priklauso ypač nuo dozės ir naudojimo trukmės.

Pastebėta, kad vartojant NVNU gali pasireikšti edema, padidėjęs kraujospūdis ir širdies nepakankamumas.


Tokie vaistai, kaip ibudolor, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

 

Labai dažni (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių):

-   virškinimo trakto sutrikimai, pvz., rėmuo, pilvo skausmas, pykinimas vėmimas, pilvo pūtimas, viduriavimas vidurių užkietėjimai ir nedidelis kraujavimas iš virškinimo trakto, kuris išimtinais atvejais gali sukelti anemiją.

 

Dažni (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių):

-   centrinės nervų sistemos sutrikimai, tokie kaip galvos skausmas, svaigulys, nemiga, susijaudinimas, dirglumas ar nuovargis;

-   skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos (pepsinės opos), kartais su kraujavimu ir prakiurimu, burnos gleivinės uždegimas su žaizdomis (opinis stomatitas), kolito ar Krono ligos pablogėjimas. Jeigu pasireiškė gana stiprus skausmas viršutinėje pilvo dalyje, jei pradėjote vemti krauju, pastebėjote kraujo išmatose ir/arba jūsų viduriai juodos spalvos, nedelsiant nutraukite ibudolor vartojimą ir praneškite savo gydytojui.

 

Nedažni (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių):

-   regėjimo sutrikimai;

-   skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas);

-   skysčių susikaupimas audiniuose (edema), ypač pacientams, sergantiems arterine hipertenzija arba inkstų nepakankamumu, nefrotinis sindromas (susilaiko skysčiai organizme (edema) ir padidėja baltymų kiekis šlapime), uždegiminė inkstų liga (intersticinis nefritas), kuris gali būti susijęs su ūminiu inkstų nepakankamumu;

-   padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios odos išbėrimu ir niežuliu, taip pat astmos pripuoliai (kartais karu su kraujospūdžio kritimu). Tokiu atveju, nutraukite ibudolor vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Reti (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių):

-   spengimas ausyse (tinnitus), klausos susilpnėjimas.

 

Labai reti (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10000 žmonių):

-   pernelyg smarkus širdies plakimas (palpitacija), skysčių susikaupimas audiniuose (edema), širdies nepakankamumas, širdies priepuolis;

-   kraujo gamybos sutrikimai (mažakraujystė (anemija), sumažėjęs leukocitų skaičius (leukopenija), trombocitų (kraujo plokštelių) kiekio sumažėjimas (trombocitopenija), visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (pancitopenija), baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) kiekio sumažėjimas (agranulocitozė)). Pirmieji požymiai gali būti: karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinė opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos. Jei pasireiškia tokie požymiai, reikia nutraukti ibudolor vartojimą ir nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju. Negalima gydytis patiems tokių sutrikimų su skausmą ar karščiavimą mažinančiais vaistais;

-   stemplės uždegimas (ezofagitas) ir kasos uždegimas (pankreatitas);

-   žarnyno susiaurėjimas (striktūros);

-   inkstų pažeidimas (papiliarinė nekrozė) ir padidėjusi šlapalo koncentracija serume. Šlapimo išsiskyrimo sumažėjimas, skysčių kaupimasis organizme (edema) ir bendra bloga savijauta, gali būti inkstų ligos ar net inkstų nepakankamumo ženklas. Jei tokie simptomai pasireiškė, nedelsiant nutraukite ibudolor vartojimą ir nedelsiant informuokite savo gydytoją;

-   pūslinės odos reakcijos, įskaitant Stevens-Johnson sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (Lyell sindromas), plaukų slinkimas (alopecija);

-   sunkios odos infekcijos ir minkštųjų audinių komplikacijos išimtinais atvejais gali pasireikšti sergant vėjaraupiais;

-   sustiprėjimas su infekcija susijusio uždegimo (pvz., atsiranda odos, riebalinio ir/ar raumenis supančio audinio pažeidimas (nekrozuojantis fascitas)), jei kartu vartojama nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), kuriems priklauso ir ibudolor;

-   aseptinio meningito simptomai, tokie kaip sprando sąstingis, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas arba dezorientacija gali pasireikšti. pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis (pvz., sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga). Jei vartojant ibudolor pasireiškė infekcija ar infekcija pasunkėjo,pvz., paraudimas, patinimas, aukšta temperatūra, skausmas, reikia pasikonsultuoti su gydytoju;

-   aukštas kraujospūdis (arterinė hipertenzija);

-   sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido edema, liežuvio ir gerklų patinimas su kvėpavimo takų susiaurėjimu ar užsikimšimu (obstrukcija), dusulys ar pasunkėjęs kvėpavimas (dispnėja), dažnas širdies plakimas (tahikardija), kraujospūdžio sumažėjimas ar net gyvybei pavojingas šokas;

-   kepenų funkcijos sutrikimas, kepenų pažeidimai, ypač ilgalaikio gydymo metu, kepenų nepakankamumas, ūminis kepenų uždegimas (hepatitas).

-   psichinės reakcijos, depresija.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti ibudolor

 

Šį vaistą laikykite l vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus,  šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

ibudolor sudėtis

 

- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.

- Pagalbinės medžiagos yra makrogolis 400, makrogolis 6000, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, hipromeliozė, karboksimetilkrakmolo natrio druska.

 

ibudolor išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos plėvele dengtos tabletės.

 

ibudolor 200 mg plėvele dengtos tabletės, tiekiamos PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse.  Dėžutėje yra10 arba 20 plėvele dengtų tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

STADA Arzneimittel AG

Stadastrasse 2 – 18

D-61118 Bad Vilbel

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

 

UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“

Goštauto 40A,

LT-03163 Vilnius,

Lietuva

Tel. +370 5 260 39 26

ofisas@stada.lt

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-06-19

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

ibudolor (Pfeil) 200mg plėvele dengtos tabletės N10

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

dengtos kieti papr ibudolor stada raumenų propiono pfeil ibuprofenum veikiantys priešreumatiniai priešuždegiminiai ibuprofen pfeilis skeleto sistemą rūgšties dariniai tabletės plėvele vaistai

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos