vaistai.lt
40 metastazių galvos smegenyse – gydymui pasitelktas gama peilis

Tomas prisimena, kad pirmieji ligos simptomai pasireiškė vairuojant automobilį. „Gerai, kad staiga ištikęs priepuolis buvo trumpas ir mašiną pavyko suvaldyti. Tačiau vėliau sutriko koordinacija, todėl nieko nelaukdamas kreipiausi į medikus. Apie tai, jog man – melanoma su daugybinėmis metastazėmis galvoje, net neįtariau ”, – pasakojimą pradeda 46-erių metų vyras, kuriam iš viso kovo mėnesį nustatytos 40 metastazinių židinių galvos smegenyse.

COVID-19 2020 gruodžio 2

COVID-19    0.78% 18.404,559

pastarosios paros sergančiųjų padidėjimas 0.78%, lyginant su praėjusia para, viso dabar sergančių - 18.404,559

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Kosulio sezonas: kada būtini vaistai, o kuomet pakanka ir arbatos?

Neretai atvėsusių orų palydovu tampa peršalimo ligos ir kosulys. Šiemet kosulys įgavo dar ir kitą reikšmę – tai vienas pagrindinių COVID-19 infekcijos simptomų. Todėl sveikatos specialistai sako, kad nevalia į kosulį žiūrėti pro pirštus, o kosulio gydymas turėtų būti prioritetu. Vaistininkė pataria, kokiais atvejais po ranka turėtų būti vaistai nuo kosulio, o kuomet arbata nuo kosulio.

Vaistinių atstovai perspėja: užsidarys 150 vaistinių, o 350 farmakotechnikų neteks darbo

Perteklinis reikalavimas vaistinėse užtikrinti „gyvą“ farmakotechnikų darbo kontrolę neturėtų būti siejamas su ES direktyva, nes joje tokio reikalavimo nėra. Šalyje trūkstant vaistininkų Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ragina valdžią dar labiau neapsunkinti padėties ir taisyti Farmacijos įstatymą bei palikti galimybę prižiūrėti farmakotechnikus nuotoliniu būdu, taip išsaugant apie 350 regionuose gyvybiškai svarbių darbo vietų ir 150 vaistinių, o tai sudaro beveik 25 proc. regionų vaistinių.

Šventinė karštinė: kaip išsirinkti žuvį?

Kiekvienas su nekantrumu laukia to momento, kuomet visa šeima susirinks prie šventinio stalo. Tiesa, namų šeimininkės, kaip ir kasmet, sprendžia tikrą galvosūkį – kokiais patiekalais nustebinti šį kartą? Nors įprastai žuvis atsiduria viena pirmųjų sąraše, būtina žinoti, kaip teisingai ją išsirinkti.

SPA namuose: specialistė dalinasi grožio ritualais, kuriuos atliksite namuose

Žodis SPA mums neatsiejamas nuo kurortų, grožio paslaugų centrų ir profesionalių kosmetologų, masažistų. Nepaisant to, kad dėl karantino SPA centrai uždaryti, SPA procedūrų atsisakyti nebūtina – jas galite perkelti į savo namus. Šiuo įtampos ir nerimo kupinu metu kaip niekada rekomenduojama atrasti laiko sau, atsipalaiduoti ir save palepinti.

Naujas vakcinų turnyro dalyvis AstraZeneca: efektyvumas gali siekti 90% ir geriausios rinkoje saugojimo sąlygos

Yra niuansų: efektyvumas priklauso nuo vakcinavimo schemos. Lapkričio 23 dieną Britanijos farmacijos kompanija AstraZeneca paskelbė savo vakcinos AZD1222 tarpinius III klinikinių bandymų fazės, atliktos Britanijoje ir Brazilijoje, rezultatus. Kaip praneša Reuters, vakcinos efektyvumas gali siekti 90% (tačiau yra niuansų). Rimtų pašalinių poveikių neužfiksuota.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos