vaistai.lt

Atacand 32mg tabletės N28

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2017.05.29
vartojamas:
· suaugusių pacientų bei vaikų ir paauglių nuo 6 iki 18 metų padidėjusio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti;
· suaugusių pacientų, kurių širdies raumuo susilpnėjęs, širdies nepakankamumui gydyti, kai angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių vartoti negalima, arba kaip papildomas vaistas gydant AKF inhibitoriais, kai simptomai išlieka nepaisant gydymo ir negalima vartoti mineralokortikoidinių receptorių antagonistų (MRA). (AKF inhibitoriai ir MRA yra vaistai, vartojami širdies nepakankamumui gydyti).
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 34.23
su receptu
 
Gamintojas :  AstraZeneca
Veiklioji :  Candesartanum
ATC kodas :  C09CA06
Grupė :   Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai -> Renino-angiotenzino sistemą veikiantys vaistai -> Angiotenzino II antagonistai, gryni -> Candesartan

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Atacand 32mg tabletės N28

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija pacientui

 

Atacand 4 mg tabletės

Atacand 8 mg tabletės

Atacand 16 mg tabletės

Atacand 32 mg tabletės

 

Kandesartano cileksetilas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Atacand ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Atacand
 3. Kaip vartoti Atacand
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Atacand
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Atacand ir kam jis vartojamas

 

Atacand yra Jums skirto vaisto pavadinimas. Jo veiklioji medžiaga – kandesartano cileksetilas – priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino-II receptorių blokatoriais, grupei. Atacand atpalaiduoja ir išplečia kraujagysles, taip padėdamas ­mažinti kraujospūdį. Be to, dėl jo poveikio širdžiai būna lengviau varinėti kraują organizme.

 

Atacand gali būti vartojamas:

 • suaugusių pacientų bei vaikų ir paauglių nuo 6 iki 18 metų padidėjusio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti;
 • suaugusių pacientų, kurių širdies raumuo susilpnėjęs, širdies nepakankamumui gydyti, kai angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių vartoti negalima, arba kaip papildomas vaistas gydant AKF inhibitoriais, kai simptomai išlieka nepaisant gydymo ir negalima vartoti mineralokortikoidinių receptorių antagonistų (MRA). (AKF inhibitoriai ir MRA yra vaistai, vartojami širdies nepakankamumui gydyti).

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Atacand

 

Atacand vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija kandesartano cileksetilui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • moterims: jeigu ilgiau kaip 3 mėn. esate nėščia (tačiau ir nėštumo pradžioje Atacand geriau nevartoti, žr. skyrių „Nėštumas“);
 • jeigu sergate sunkia kepenų liga arba užsikimšę Jūsų tulžies latakai (tuomet sutrinka tulžies nutekėjimas iš pūslės);
 • jaunesniems kaip 1 metų vaikams.
 • jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

 

Jeigu abejojate, ar neturite kurios nors iš aukščiau išvardytų problemų, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, prieš pradėdami vartoti Atacand.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Atacand:

 • jeigu nesveika Jūsų širdis, kepenys ar inkstai arba Jums atliekamos dializės;
 • jeigu neseniai Jums persodintas inkstas;
 • jeigu Jūs vemiate, neseniai daug vėmėte arba viduriuojate;
 • jeigu Jūs sergate antinksčių liga, vadinama Kono (Conn) sindromu (pirminiu hiperaldosteronizmu);
 • jeigu žemas Jūsų kraujospūdis;
 • jeigu kada nors Jus buvo ištikęs insultas;
 • moterims: būtinai pasakykite gydytojui, jeigu įtariate pastojusi arba galite pastoti. Nėštumo pradžioje Atacand vartoti nerekomenduojama, o jei esate nėščia ilgiau kaip 3 mėn. – negalima (šis vaistas, vartojamas tuo metu, gali labai pakenkti būsimam kūdikiui, žr. poskyrį „Nėštumas“);
 • jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

- AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilį, lizinoprilį, ramiprilį), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

- aliskireną;

 • jeigu vartojate AKF inhibitorių kartu su vaistu, priklausančiu mineralokortikoidinių receptorių antagonistų (MRA) grupei. Šie vaistai skirti širdies nepakankamumui gydyti (žiūrėkite „Kiti vaistai ir Atacand“).

 

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje.

 

Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Atacand vartoti negalima“.

 

Aukščiau išvardytais atvejais gydytojas gali norėti dažniau tirti Jūsų būklę ir daryti tam tikrus tyrimus.

 

Jeigu ruošiatės operacijai (įskaitant dantų), pasakykite gydytojui arba odontologui apie tai, kad vartojate Atacand. Tai svarbu dėl to, kad Atacand, vartojamas kartu su kai kuriais anestetikais (nejautrą sukeliančiais vaistais), gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą.

 

Vaikams ir paaugliams

Taip pat ištirtas Atacand poveikis vaikams. Jeigu norėtumėte sužinoti daugiau, klauskite gydytojo. Dėl galimo pavojaus besivystantiems inkstams Atacand negalima duoti jaunesniems kaip 1 metų vaikams.

 

Kiti vaistai ir Atacand

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Atacand gali pakeisti kai kurių kitų vaistų veikimą, o kai kurie kiti vaistai gali pakeisti Atacand veikimą. Jeigu vartojate tam tikrus vaistus, gydytojui gali tekti periodiškai daryti kraujo tyrimus.

 

Ypač svarbu gydytojui pasakyti, jeigu vartojate žemiau nurodytus vaistus, kadangi Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti Jūsų dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

 • kitų vaistų kraujospūdžiui mažinti, įskaitant beta adrenoblokatorius, diazoksidą ir AKF inhibitorius, pvz., enalaprilį, kaptoprilį, lizinoprilį arba ramiprilį;
 • nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., ibuprofeną, naprokseną, diklofenaką, celekoksibą arba etorikoksibą (šiais vaistais malšinamas skausmas ir uždegimas);
 • acetilsalicilo rūgštį, jei jos dozė didesnė kaip 3 g per parą (tokia šio vaisto doze malšinamas skausmas ir uždegimas);
 • kalio papildų arba druskos pakaitalų, kurių sudėtyje yra kalio (jie vartojami kalio kiekiui kraujyje padidinti);
 • hepariną (vaistą kraujui skystinti);
 • trimetoprimo ir sulfametoksazolo derinį – kotrimoksazolą (antibiotiką);
 • diuretikų (šlapimo išskyrimą skatinančių vaistų);
 • ličio preparatą (vaistą nuo psichikos sutrikimų);
 • jeigu vartojate AKF inhibitorių arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Atacand vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • jeigu vartojate AKF inhibitorių kartu su tam tikrais kitais vaistais, skirtais širdies nepakankamumui gydyti ir priklausančiais mineralokortikoidinių receptorių antagonistų (MRA) grupei (pavyzdžiui, spironolaktonu, eplerenonu).

 

Atacand vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

 • Atacand galima gerti valgant arba kitu laiku.
 • Jeigu Jums paskirtas vartoti Atacand, dėl alkoholinių gėrimų vartojimo pasitarkite su gydytoju. Alkoholis gali sukelti didelį silpnumą ar galvos sukimąsi.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Nėštumas

Būtinai pasakykite gydytojui, jeigu įtariate pastojusi arba galite pastoti. Jis tikriausiai patars Jums nutraukti Atacand vartojimą prieš pastojant arba kai tik paaiškės, kad pastojote, ir patars vietoje jo vartoti kitą vaistą. Nėštumo pradžioje Atacand vartoti nerekomenduojama, o jei esate nėščia ilgiau kaip 3 mėn. – negalima (šis vaistas, vartojamas tuo metu, gali labai pakenkti būsimam kūdikiui).

 

Žindymo laikotarpis

Būtinai pasakykite gydytojui, jeigu žindote arba ruošiatės žindyti kūdikį. Žindyvėms Atacand vartoti nerekomenduojama. Jeigu norėtumėte žindyti (ypač naujagimį arba neišnešiotą kūdikį), gydytojas gali Jums parinkti kitų vaistų.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kurie žmonės, vartojantys Atacand, gali jausti nuovargį ar galvos sukimąsi. Pajutus tokių sutrikimų, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

 

Atacand sudėtyje yra laktozės. Laktozė yra tam tikras angliavandenis. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Atacand

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Atacand svarbu vartoti kasdien.

 

Atacand galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Nurykite tabletę, užgerdami vandeniu.

Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku – tai padės jų neužmiršti.

 

Aukštas kraujospūdis

 • Rekomenduojama Atacand dozė – 8 mg 1 kartą per parą. Gydytojas, atsižvelgdamas į kraujospūdžio pokyčius, gali didinti dozę iki 16 mg 1 kartą per parą ir vėliau – iki 32 mg 1 kartą per parą.
 • Kai kuriems pacientams (sergantiems kepenų ar inkstų ligomis arba neseniai netekusiems daug skysčių, pvz., dėl vėmimo, viduriavimo ar šlapimo išskyrimą skatinančių tablečių vartojimo) gydytojas gali skirti mažesnę pradinę dozę.
 • Kai kuriems juodaodžiams pacientams atskirai vartojamų šios grupės vaistų poveikis gali būti silpnesnis, todėl jiems gali reikėti didesnės dozės.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams, kurių kraujospūdis padidėjęs

 

Vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 18 metų

Rekomenduojama pradinė dozė yra 4 mg 1 kartą per parą.

 

< 50 kg svorio pacientams: kai kuriems pacientams, kurių kraujospūdžio tinkamai sureguliuoti nepavyksta, gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki didžiausios – 8 mg 1 kartą per parą.

 

≥ 50 kg svorio pacientams: kai kuriems pacientams, kurių kraujospūdžio tinkamai sureguliuoti nepavyksta, gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 8 mg 1 kartą per parą ir vėliau iki 16 mg 1 kartą per parą.

 

Suaugusiųjų širdies nepakankamumas

 • Rekomenduojama pradinė Atacand dozė – 4 mg 1 kartą per parą. Ne dažniau kaip kas 2 savaites gydytojas gali dvigubai didinti šią dozę iki 32 mg 1 kartą per parą. Atacand galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo (koks gydymas tinka Jums, nuspręs gydytojas).

 

Pavartojus per didelę Atacand dozę

Išgėrę daugiau Atacand negu nurodė gydytojas, nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

 

Pamiršus pavartoti Atacand

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Atacand

Nustojus vartoti Atacand, Jūsų kraujospūdis gali vėl padidėti, todėl nenutraukite šio vaisto vartojimo nepasitarę su gydytoju.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jums svarbu žinoti, koks šalutinis poveikis gali pasireikšti.

 

Nedelsdami nutraukite Atacand vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia kuri nors iš šių alerginių reakcijų:

 • kvėpavimo pasunkėjimas patinus arba nepatinus veidui, lūpoms, liežuviui ir (arba) gerklei;
 • veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas;
 • stiprus odos niežulys ir ruplės (riboti patinimai) joje.

 

Atacand gali sukelti baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimą. Gali sumažėti atsparumas infekcijoms, galite jausti nuovargį, infekcijos požymių, pradėti karščiuoti. Atsiradus tokių sutrikimų, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas gali kartais daryti kraujo tyrimus, kad galėtų įsitikinti, ar nepasireiškė Atacand šalutinis poveikis kraujui (agranulocitozė).

 

Kitas galimas šalutinis poveikis nurodytas žemiau.

 

Dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100):

 • svaigulys ar svaigimas (galvos sukimasis);
 • galvos skausmas;
 • kvėpavimo takų infekcija;
 • žemas kraujospūdis (dėl to galite jausti silpnumą ar galvos sukimąsi);
 • pakitę kraujo tyrimų duomenys:

padidėjęs kalio kiekis kraujyje, ypač jei sutrikusi Jūsų inkstų funkcija arba sergate širdies nepakankamumu (labai padaugėjus kalio, galite jausti nuovargį, silpnumą, nereguliarų širdies plakimą ar odos dilgčiojimą);

 • inkstų funkcijos pablogėjimas, ypač jei ji buvo sutrikusi iki gydymo arba jei sergate širdies nepakankamumu. Labai retais atvejais gali ištikti inkstų nepakankamumas.

 

Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 vartotojui iš 10000):

 • veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklės patinimas;
 • sumažėjęs raudonųjų ar baltųjų kraujo kūnelių kiekis (dėl to galite jausti nuovargį, infekcijos požymių, pradėti karščiuoti);
 • odos išbėrimas, dilgėlinė;
 • niežulys;
 • nugaros, sąnarių ir raumenų skausmas;
 • sutrikusi kepenų funkcija, kepenų uždegimas (hepatitas) (dėl to galite jausti nuovargį, pastebėti, kad pagelto oda ir akių baltymai, bei panašių į gripo simptomų);
 • pykinimas;
 • pakitę kraujo tyrimų duomenys:
  • sumažėjęs natrio kiekis kraujyje (jam labai sumažėjus, galite jausti nuovargį, energijos stygių ar mėšlungį);

 

Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams

Nustatyta, kad nuo padidėjusio kraujospūdžio gydomiems vaikams šalutinis poveikis yra panašus kaip suaugusiesiems, tačiau dažnesnis. Vis dėlto pažymėtina, kad vaikams gerklės skausmas yra labai dažnas, o nosies varvėjimas, karščiavimas ir širdies susitraukimų padažnėjimas – dažnas šalutinis poveikis, tačiau suaugusiesiems šių sutrikimų neužfiksuota.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 

 1. Kaip laikyti Atacand

 

 • Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 • Ant dėžutės, lizdinės plokštelės arba buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Atacand sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra kandesartano cileksetilas. Kiekvienoje tabletėje yra 4 mg, 8 mg, 16 mg arba 32 mg kandesartano cileksetilo.
 • Pagalbinės medžiagos yra karmeliozės kalcio druska, hidroksipropilceliuliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, makrogolis ir (8 mg, 16 mg, 32 mg tabletėse) geležies oksidas (E172).

 

Atacand išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • 4 mg tabletė yra balta, apvali, su vagele ir žyma “A/CF” vienoje pusėje bei “004” – kitoje.
 • 8 mg tabletė yra šviesiai rožinė, apvali, su vagele ir žyma “A/CG” vienoje pusėje bei “008” – kitoje.
 • 16 mg tabletė yra rožinė, apvali, su vagele ir žyma “A/CH” vienoje pusėje bei “016” – kitoje.
 • 32 mg tabletė yra rožinė, apvali, su vagele ir žyma “A/CL” vienoje pusėje bei “032” – kitoje.

 

Tabletę galima padalyti į lygias dozes perlaužus vagelės vietoje.

 

Tabletės tiekiamos plastikiniame buteliuke po 100 ar 250 tablečių arba lizdinių plokštelių pakuotėje po 7, 14, 15, 15x1, 20, 28, 30, 30x1, 50, 50x1, 56, 90, 98, 98x1, 100 ar 300 tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

AstraZeneca AB

S-151 85 Södertälje

Švedija

 

Gamintojai

AstraZeneca AB

S-151 85 Södertälje

Švedija

 

arba

 

Corden Pharma GmbH

Otto-Hahn-Strasse

D-68723 Plankstadt

Vokietija

 

arba

 

AstraZeneca GmbH

Tinsdaler Weg 183

22880 Wedel

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB „AstraZeneca Lietuva“

Tel. +370 5 2660550

Faksas +370 5 2660555

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Valstybė narė

Pavadinimas

Austrija, Belgija, Bulgarija, Kipras, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Islandija, Airija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Jungtinė Karalystė

Atacand

Italija

Ratacand

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-12-06.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Atacand 32mg tabletės N28

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 * Rodoma minimalaus vieneto kaina

Pavadinimas [gamintojas]
Kaina be
kompensuojamojo
recepto


 

papr atakandas atacandas candesartan vaistai gryni candesartanum širdies kieti angiotenzino tabletės sistemą astrazeneca renino atakand atacand antagonistai veikiantys kraujagyslių

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos