vaistai.lt

Caelyx 2mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 10ml N1 (LP)

Vartojamas gydyti krūties vėžį pacientėms, kurioms nustatyta širdies veiklos sutrikimų rizika. Taip pat vartojamas gydyti kiaušidžių vėžį.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 475.99
su receptu
 
Gamintojas :  Lex ano
Veiklioji :  Doxorubycinum
ATC kodas :  L01DB01
Grupė :   Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai -> Antinavikiniai vaistai -> Antraciklinai ir jiems giminingi preparatai -> Doxorubicin

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Caelyx 2mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 10ml N1 (LP)

Informacinis lapelis
 


PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Caelyx 2 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui

Pegiliuotas liposominis doksorubicino hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes gali vėl prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti

(net tiems, kurių ligos simptomai tokie patys kaip Jūsų.

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį

poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.    Kas yra Caelyx ir kam jis vartojamas

2.    Kas žinotina prieš vartojant Caelyx

3.    Kaip vartoti Caelyx

4.    Galimas šalutinis poveikis

5 Kaip laikyti Caelyx

6.    Kita informacija

 

 

 

1.    KAS YRA CAELYX IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Caelyx yra priešnavikinis preparatas.

 

Caelyx vartojamas gydyti krūties vėžį pacientėms, kurioms nustatyta širdies veiklos sutrikimų rizika. Caelyx taip pat vartojamas gydyti kiaušidžių vėžį. Jis vartojamas naikinti vėžines ląsteles, sumažinti auglio dydį, sulėtinti auglio augimą ir pailginti Jūsų gyvenimą.

 

Caelyx kartu su kitu vaistu bortezomibu vartojamas gydyti dauginę mielomą (kraujo vėžį) pacientams, kuriems jau buvo taikytas mažiausiai vienas gydymo būdas.

 

Caelyx taip pat vartojamas gydyti Kapoši sarkomą; nuo Caelyx vėžys gali suplonėti, palengvėti ar netgi susitraukti. Kiti Kapoši sarkomos simptomai, tokie kaip patinimas aplink naviką, taip pat gali pagerėti arba išnykti.

 

Caelyx yra vaistinio preparato, kuris sąveikaudamas su ląstelėmis gali selektyviai naikinti vėžines ląsteles. Caelyx sudėtyje esantis doksorubicino hidrochloridas yra mažyčiuose rutuliukuose, vadinamuose pegiliuotomis liposomomis, kurios padeda vaistiniam preparatui iš kraujo patekti į vėžinį, o ne į sveiką audinį.

 

2.   KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CAELYX Caelyx vartoti negalima

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) doksorubicino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei

Caelyx medžiagai,

 

Specialių atsargumo priemonių reikia

-  jeigu Jūs esate gydoma nuo širdies arba kepenų susirgimų;

-  jeigu Jūs sergate diabetu, kadangi Caelyx sudėtyje yra cukraus ir dėl to gali tekti pakoreguoti

Jūsų diabeto gydymą;

-  jeigu Jūs sergate Kapoši sarkoma ir Jums pašalinta blužnis.

 

Kitų vaistų vartojimas

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui


-  jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto,

-  jeigu Jums yra taikomas ar buvo taikytas kitoks gydymas nuo vėžio, kadangi ypač svarbu atkreipti dėmesį į gydymą, nuo kurio sumažėja baltųjų kraujo kūnelių skaičius, nes tai gali įtakoti tolesnį baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus mažėjimą. Jei Jums kyla abejonių dėl anksčiau skirto gydymo ar dėl kitų ligų, kuriomis sirgote, aptarkite tai su gydytoju.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi Caelyx veiklioji medžiaga doksorubicino hidrochloridas gali sukelti apsigimimus, todėl, jei manote, jog laukiatės, būtinai apie tai pasakykite savo gydytojui. Jeigu Jūs ar Jūsų partneris vartoja Caelyx, venkite nėštumo vaisto vartojimo laikotarpiu ir šešis mėnesius po gydymo Caelyx.

 

Kadangi doksorubicino hidrochloridas gali turėti žalingą poveikį žindomiems kūdikiams, prieš pradėdamos vartoti Caelyx moterys turi nutraukti žindymą. Sveikatos specialistai rekomenduoja ŽIV užsikrėtusioms moterims bet kokiomis aplinkybėmis nemaitinti savo kūdikių krūtimi, kad neperduotų jiems ŽIV.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jei gydymo Caelyx metu jaučiatės pavargęs ar mieguistas, nevairuokite, nesinaudokite veikiančiais

įrankiais ar mechanizmais.

 

 

 

3.    KAIP VARTOTI CAELYX

 

Caelyx yra unikali vaisto forma. Jo negalima vartoti pakaitomis su kitomis doksorubicino hidrochlorido formomis.

 

Jūsų gydytojas gali skirti Jums Caelyx lašelinę (infuziją) į veną. Priklausomai nuo dozės ir indikacijų, tai gali užtrukti nuo 30 minučių iki daugiau negu vienos valandos (t.y., 90 minučių).

 

Jeigu esate gydoma nuo krūties arba kiaušidžių vėžio, Caelyx bus skiriama po 50 mg vienam kvadratiniam metrui Jūsų kūno paviršiaus ploto (atsižvelgiant į Jūsų ūgį ir svorį). Dozė bus kartojama kas 4 savaites tol, kol liga neprogresuos ir Jūs toleruosite gydymą.

 

Jei esate gydomas nuo dauginės mielomos ir Jums jau buvo taikytas mažiausiai vienas gydymo būdas,

4 trijų savaičių gydymo bortezomibu kurso dieną iš karto po bortezomibo sulašinimo per 1 valandą

bus sulašinama 30 mg kvadratiniam metrui kūno paviršiaus ploto (apskaičiuoto atsižvelgiant į Jūsų ūgį ir svorį) Caelyx dozė. Dozė bus lašinama kartotinai tol, kol į gydymą pakankamai reaguosite ir jį toleruosite.

 

Jeigu Jums gydoma Kapoši sarkoma, Caelyx bus skiriama po 20 mg vienam kvadratiniam metrui Jūsų kūno paviršiaus ploto (pagal Jūsų ūgį ir svorį). Dozė bus kartojama kas 2 – 3 savaites 2 – 3 mėnesius, po to taip dažnai, kiek reikės, kad būtų išlaikytas Jūsų būklės pagerėjimas.

 

Pavartojus per didelę Caelyx dozę

Dėl ūmaus perdozavimo sustiprėja šalutinis poveikis, toks kaip burnos opos arba baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje. Jam gydyti skiriama antibiotikų, trombocitų

transfuzijos, naudojami baltųjų kraujo kūnelių gaminimą stimuliuojančios priemonės ir taikomas simptominis burnos opų gydymas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 

4.    GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Caelyx, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


Atliekant Caelyx infuziją gali kilti šios reakcijos: veido paraudimas, dusulys, galvos skausmas, šaltkrėtis, nugaros skausmas, krūtinės ir/arba gerklės veržimas, gerklės skausmas, žemas arba padidėjęs kraujospūdis, dažnas širdies plakimas, veido tinimas, karščiavimas, galvos svaigimas, pykinimas, nevirškinimas, niežėjimas, išbėrimas ir prakaitavimas. Labai retai pasitaikė priepuolių (traukulių). Taip pat gali dilgčioti arba tinti oda injekcijos vietoje. Jeigu tuo metu, kai Jums lašinamas Caelyx, ima dilgčioti arba skaudėti, nedelsdami pasakykite gydytojui.

 

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu:

-  delnų ir padų oda rausta ir tampa skausminga,

-  atsiranda skausmingų paraudimų odoje ir (arba) pūslių ant kūno ar burnoje,

-  atsiranda širdies veiklos sutrikimų,

-  atsiveria opos burnoje,

-  imate karščiuoti ar pasireiškia koks nors kitas infekcijos požymis,

-  jums staiga pritrūksta oro arba jaučiate stiprų skausmą krūtinės plote, galintį stiprėti giliai kvėpuojant ar kosint,

-  kojos pradeda tinti, kaisti arba tampa jautrios, kartais pradeda skaudėti, o skausmas sustiprėja atsistojant arba vaikščiojant.

 

Tarp infuzijų gali pasireikšti:

-  delnų ir padų paraudimas, tinimas ir opos. Toks poveikis pasitaiko dažnai ir gali būti stiprus.

Kai poveikis stiprus, jis gali trikdyti kasdienę veiklą ir trukti 4 ar daugiau savaičių, kol visiškai išnyksta. Gydytojas gali nuspręsti atidėti naujos dozės pradžią ir/arba sumažinti dozę (žr. toliau esantį skyrelį Kaip išvengti ir gydyti delnų - padų sindromą);

-  burnos arba gerklės skausmas arba opos, pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmai, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, burnos pienligė (grybelinė burnos infekcija), opos nosyje, kraujavimas iš nosies, peršalimo pažeidimai, apetito praradimas, svorio netekimas ir liežuvio uždegimas;

-  baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, dėl kurio padidėja infekcijų galimybė. Dėl anemijos (raudonųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimo) gali būti jaučiamas nuovargis, o dėl sumažėjusio trombocitų kiekio padidėja kraujavimo rizika. Retais atvejais, dėl mažo baltųjų kraujo kūnelių kiekio gali kilti rimta infekcija. Vartojant Caelyx laboratoriniai kepenų veiklos tyrimai gali rodyti kepenų funkcijos suaktyvėjimą arba sulėtėjimą. Dėl galimų Jūsų kraujo kūnelių pakitimų Jums bus reguliariai atliekami kraujo tyrimai. Remiantis klinikiniu AIDS - KS sergančių pacientų tyrimu, kuriame buvo lyginamas Caelyx ir kitoks gydymas (bleomicinas arba vinkristinas), vartojant Caelyx gali padidėti kai kurių infekcijų tikimybė. Tačiau priešingai negu AIDS - KS sergantiems pacientams, kai Caelyx buvo lyginamas su standartiniu toli pažengusio kiaušidžių vėžio gydymu (topotekanas), infekcijų rizika Caelyx gydomiems pacientams buvo kur kas mažesnė. Krūties vėžio tyrimų metu mažo kraujo kūnelių kiekio ir infekcijų rizika buvo panašiai maža. Kai kurie iš šių požymių gali būti susiję ne su Caelyx, o su Jūsų liga;

-  bendras nuovargis, mieguistumas, sumišimas, galvos svaigimas, silpnumas, kaulų skausmai, krūtinės skausmas, raumenų skausmas, kojų mėšlungis arba tinimas, bendras tinimas, tinklainės (šviesą atpažįstančios akies dalies) uždegimas, padidėjęs ašarų išsiskyrimas, neaiškus matymas, delnų ir padų dilgčiojimas arba skausmas;

-  plaukų slinkimas, plaukų folikulų uždegimas, pleiskanojanti oda, uždegimas arba išbėrimas, nenormali odos pigmentacija (spalva) ir nagų pažeidimas;

-  širdies funkcijos sutrikimai, pvz., nereguliarus širdies plakimas, išsiplėtusios kraujagyslės;

-  karščiavimas, pakilusi temperatūra arba kokie nors kiti infekcijos požymiai, kurie gali būti susiję su Jūsų liga;

-  kvėpavimo sutrikimai, t.y. sunku kvėpuoti arba kosėti; tai gali būti susiję su infekcijomis, kuriomis užsikrėtėte dėl savo ligos;

-  jeigu Jums anksčiau buvo pasireiškusios odos reakcijos, t.y., odos skausmas, paraudimas ir išsausėjimas taikant radioterapiją, jos taip pat gali pasireikšti vartojant Caelyx.

 

Kitoks šalutinis poveikis, galintis pasireikšti kombinuoto gydymo Caelyx ir bortezomibu metu, yra:

-  sąnarių skausmas, susilpnėjęs ar nenormalus dirginimo pojūtis, ragenos uždegimas, akies paraudimas, kapšelio paraudimas.


Jei vartojama vien Caelyx, kai kuris išvardytas šalutinis poveikis yra mažiau tikėtinas, o kai kuris nepasireiškia visai.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kaip išvengti delnų ir padų sindromo ir kaip jį gydyti

Kasdien 4 –7 dienas, pradedant iš karto po Caelyx dozės:

-  kai tik įmanoma, mirkykite delnus ir/arba pėdas šaltame vandenyje (pvz., žiūrėdami televizorių, skaitydami ar klausydami radijo);

-  laikykite delnus ir pėdas nepridengtas (jokių pirštinių, kojinių ir pan.);

-  būkite vėsioje vietoje;

-  kai šilta, maudykitės vėsiame vandenyje;

-  venkite energingos veiklos, dėl kurios galite patirti traumų (pvz., bėgimo);

-  venkite labai karšto vandens (pvz., sūkurinių vonių, saunų);

-  venkite ankštos avalynės ir aukštakulnių batelių.

 

Piridoksinas (vitaminas B6):

-  Vitamino B6 galima nusipirkti be recepto.

-  Kasdien vartokite po 50-150 mg pradėdami tada, kai tik pastebėsite pirmuosius raudonavimo požymius ar pajusite dilgčiojimą.

 

 

 

5.    KAIP LAIKYTI CAELYX

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti šaldytuve (2°C – 8°C). Negalima užšaldyti.

Praskiedus

Cheminės ir fizikinės paruošto tirpalo savybės išlieka nepakitusios 24 valandas, laikant tirpalą 2°C –

8°C temperatūroje. Mikrobiologiniu požiūriu produktą reikėtų suvartoti iš karto. Nesuvartojęs iš karto vartotojas pats atsako už tai, kad prieš vartojimą paruoštas tirpalas būtų laikomas ne ilgiau kaip

24 valandas ir ne aukštesnėje kaip 2°C – 8°C temperatūroje. Nesunaudotus buteliukus, reikia sunaikinti.

 

Ant etiketės ir kartoninės pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Caelyx vartoti negalima. Atsiradus nuosėdų ar kitų dalelių, Caelyx vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 

6.    KITA INFORMACIJA Caelyx sudėtis

-  Veiklioji medžiaga yra doksorubicino hidrochloridas. Viename ml Caelyx yra 2 mg pegiliuotos liposominės formos doksorubicino hidrochlorido.

-  Pagalbinės medžiagos yra α-(2-[1,2-distearoil-sn-glicero(3)fosfooksi]etilkarbamoil)-ω- metoksipoli(oksietilen)-40 natrio druska (MPEG-DSPE), visiškai hidrogenizuotas sojos fosfatidilcholinas (HS FC), cholesterolis, amonio sulfatas, sacharozė, histidinas, injekcinis vanduo, vandenilio chlorido rūgštis, natrio hidroksidas.

 

Caelyx 2 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui: buteliukai po 10 ml (20 mg) arba 25 ml (50 mg).


Caelyx išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Koncentratas infuziniam tirpalui yra sterilus, skaidrus ir raudonos spalvos. Caelyx pakuotėje gali būti vienas arba dešimt buteliukų.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas: Janssen-Cilag International NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Belgija.

 

Gamintojas: Janssen Pharmaceutica NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Belgija.

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Caelyx 2mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 10ml N1 (LP)

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

caelyxas imunomoduliatoriai jiems antinavikiniai papr kailyx caelyx infuziniam koncentratas giminingi doxorubycinum antraciklinai vaistai doxorubicin preparatai tirpalui kailyxas

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos