vaistai.lt

Esbriet 267mg kietosios kapsulės N63 (1x21;1x42)

Esbriet, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos pirfenidono, gydomi idiopatine plaučių fibroze (IPF) sergantys suaugusieji.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina apie 1015.75 su receptu
 
Vartojimas : Valgio metu arba pavalgius Valgio metu arba pavalgius
Gamintojas :  Roche
Veiklioji :  Pirfenidonum
ATC kodas :  L04AX05
Grupė :   Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai -> Imunosupresantai -> Kiti imunosupresantai -> Pirfenidone

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Esbriet 267mg kietosios kapsulės N63 (1x21;1x42)

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Esbriet 267 mg kietosios kapsulės pirfenidonas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Esbriet ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Esbriet
  3. Kaip vartoti Esbriet
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Esbriet
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

1.  Kas yra Esbriet ir kam jis vartojamas

Esbriet, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos pirfenidono, gydomi idiopatine plaučių fibroze (IPF) sergantys suaugusieji.

IPF yra liga, kuria sergant plaučių audiniai pabrinksta ir ilgainiui surandėja, todėl pacientams pasidaro sunku giliai kvėpuoti. Dėl šios priežasties plaučiai negali tinkamai funkcionuoti. Esbriet mažina plaučių surandėjimą ir pabrinkimą ir padeda lengviau kvėpuoti.

 

2.  Kas žinotina prieš vartojant Esbriet

 

Esbriet vartoti draudžiama

 

  • jeigu yra alergija pirfenidonui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu Jums anksčiau buvo pasireiškusi angioedema vartojant pirfenidoną, įskaitant tokius simptomus kaip veido, lūpų ir (arba) liežuvio patinimas, kurie gali būti susiję su kvėpavimo sunkumu arba gargimu;
  • jeigu vartojate vaistą fluvoksaminą (juo gydomi depresija ir obsesiniu kompulsiniu sutrikimu [OKS] sergantys pacientai);
  • jeigu nustatyta sunki arba paskutinės stadijos kepenų liga;
  • jeigu nustatyta sunki arba paskutinės stadijos inkstų liga, dėl kurios reikia taikyti dializę.

Jeigu bent vienas iš pirmiau nurodytų teiginių jums tinka, Esbriet vartoti negalite. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Esbriet.

  • Vartojant Esbriet, gali padidėti jautrumas saulės šviesai (pasireikšti įsijautrinimo šviesai reakcija). Vartodami Esbriet, venkite saulės (taip pat ultravioletinių spindulių lempų). Kasdien naudokite apsaugos nuo saulės preparatus ir dėvėkite rankas, kojas ir galvą dengiančius drabužius, kad sumažintumėte saulės šviesos poveikį (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
  • Nevartokite kitų vaistų, pvz., tetraciklinų grupės antibiotikų (kaip antai doksiciklino), dėl kurių jautrumas saulės šviesai gali dar labiau padidėti.
  • Turite pasakyti savo gydytojui, jeigu Jus kamuoja inkstų problemos.
  • Jeigu turite lengvų ar vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimų, pasakykite apie tai savo gydytojui.
  • Prieš pradedant gydymą Esbriet ir gydymo šiuo preparatu laikotarpiu reikia mesti rūkyti. Cigarečių rūkymas gali sumažinti Esbriet poveikį.
  • Esbriet gali sukelti svaigulį ir nuovargį. Būkite atsargus, jei turite imtis veiklos, kuriai būtinas budrumas ir koordinacija.
  • Esbriet gali sukelti svorio mažėjimą. Gydytojas stebės jūsų svorį, kol vartosite šį vaistą.
  • Buvo gauta su Esbriet vartojimu susijusių pranešimų apie Stivenso-Džonsono (Stevens- Johnson) sindromo, toksinės epidermio nekrolizės ir reakcijos į vaistą su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (DRESS sindromo) atvejus. Jeigu pastebėtumėte kokių nors su šiomis sunkiomis odos reakcijomis susijusių simptomų, nurodytų 4 skyriuje, nutraukite Esbriet vartojimą ir nedelsdami kreikitės medicininės pagalbos.

Esbriet gali sukelti sunkių kepenų sutrikimų ir buvo keli mirtini atvejai. Prieš pradedant gydymą Esbriet, pirmus šešis gydymo mėnesius kas mėnesį, o vėliau – kas tris mėnesius, kol vartosite šį vaistą, jums reikės atlikti kraujo tyrimą, siekiant įsitikinti, kad jūsų kepenų veikla nesutrikusi. Svarbu, kad šie nuolatiniai kraujo tyrimai jums būtų atliekami tol, kol vartosite Esbriet.

 

Vaikams ir paaugliams

 

Esbriet negalima vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų.

 

Kiti vaistai ir Esbriet

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Tai itin svarbu, jeigu vartojate toliau nurodytus vaistus, kadangi jie gali pakeisti Esbriet poveikį. Vaistai, kurie gali sustiprinti Esbriet sukeliamą šalutinį poveikį:

  • enoksacinas (antibiotikas),
  • ciprofloksacinas (antibiotikas),
  • amjodaronas (juo gydomos kai kurios širdies ligos),
  • propafenonas (juo gydomos kai kurios širdies ligos) ,
  • fluvoksaminas (vartojamas depresijai ir obsesiniam kompulsiniam sutrikimui (OKS) gydyti).

Vaistai, kurie gali slopinti Esbriet veikimą:

  • omeprazolas (juo gydomos tokios ligos kaip virškinimo sutrikimas, gastroezofaginio refliukso liga),
  • rifampicinas (antibiotikas).

 

Esbriet vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Vartodami šį vaistą, negerkite greipfrutų sulčių. Dėl greipfrutų Esbriet gali neveikti tinkamai.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Laikantis atsargumo priemonių, rekomenduojama vengti vartoti Esbriet, jeigu esate nėščia, planuojate pastoti arba manote, kad galbūt esate nėščia, kadangi galimas pavojus negimusiam kūdikiui nėra žinomas.

Jeigu žindote kūdikį arba planuojate tai daryti, prieš vartodama Esbriet pasikalbėkite su savo gydytoju arba vaistininku. Kadangi nėra žinoma, ar Esbriet išskiriamas su motinos pienu, gydytojas su jumis aptars šio vaisto keliamą riziką ir teikiamą naudą žindymo laikotarpiu, jeigu nuspręsite žindyti kūdikį.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Jeigu pavartojus Esbriet pasireiškia svaigulys arba nuovargis, vairuoti ir valdyti mechanizmus negalima.

 

Esbriet sudėtyje yra natrio

 

Esbriet kapsulėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y., jis beveik neturi reikšmės.

 

3. Kaip vartoti Esbriet

 

Gydymą Esbriet turėtų paskirti ir prižiūrėti gydytojas specialistas, turintis IPF diagnozavimo bei gydymo patirties.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jums paprastai bus skiriama vis didesnė vaisto dozė:

  • pirmąsias 7 dienas su maistu turėsite vartoti po 1 kapsulę 3 kartus per parą (iš viso 801 mg per parą);
  • nuo 8-os iki 14-os dienos su maistu turėsite vartoti po 2 kapsules 3 kartus per parą (iš viso 1 602 mg per parą);
  • nuo 15-os dienos (palaikomajam gydymui) su maistu turėsite vartoti po 3 kapsules 3 kartus per parą (iš viso 2 403 mg per parą).

Rekomenduojama palaikomoji Esbriet paros dozė yra po 3 kapsules tris kartus per parą valgio metu, t. y., iš viso 2 403 mg dozė per parą.

Nurykite kapsules jų nekramtydami, užsigerdami vandeniu, valgio metu arba pavalgius, kad sumažėtų šalutinio poveikio, kaip antai pykinimo ir galvos svaigimo, rizika. Jeigu simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją.

 

Dozės mažinimas dėl šalutinio poveikio

 

Jeigu jums pasireiškia šalutinis poveikis, pvz., skrandžio veiklos sutrikimai, odos reakcijos į saulės arba ultravioletinių spindulių lempų šviesą arba reikšmingi kepenų fermentų aktyvumo pokyčiai, gydytojas gali sumažinti jums paskirtą vaisto dozę.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Esbriet dozę?

 

Jeigu išgėrėte per daug preparato kapsulių, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, vaistininką arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ir pasiimkite šiuos vaistus su savimi.

 

Pamiršus pavartoti Esbriet

 

Pamiršę pavartoti vaisto, prisiminę kuo skubiau jo išgerkite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kiekvieną jums skirtą vaisto dozę vartokite ne dažniau kaip kas 3 valandas. Nevartokite daugiau kapsulių per parą negu jums paskirta paros dozė.

 

Nustojus vartoti Esbriet

 

Tam tikrose situacijose jūsų gydytojas gali rekomenduoti nutraukti gydymą Esbriet. Jeigu dėl kokių nors priežasčių turėsite nutraukti gydymą Esbriet daugiau kaip 14 dienų iš eilės, gydytojas pradės jūsų gydymą iš naujo nuo 1 kapsulės, vartojamos 3 kartus per parą, laipsniškai didindamas dozę iki 1  kapsulių, vartojamų 3 kartus per parą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nebevartokite Esbriet ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu jums pasireikštų bent vienas iš šių simptomų ar požymių:

  • veido, lūpų ir (arba) liežuvio patinimas, niežėjimas, dilgėlinė, kvėpavimo sunkumai, švokštimas ar alpulys; tai yra angioedemos, sunkios alerginės reakcijos arba anafilaksijos požymiai;
  • pageltusios akys ar oda arba patamsėjęs šlapimas, kartu gali pasireikšti odos niežėjimas, skausmas viršutinėje dešinėje pilvo srityje, apetito nebuvimas, greičiau nei įprastai atsirandantis kraujavimas ar kraujosruvų susidarymas arba nuovargio pojūtis. Tai gali būti pakitusios kepenų veiklos požymiai ir gali rodyti kepenų pažaidą, kuri yra nedažnas Esbriet sukeliamas šalutinis poveikis;
  • rausvos, virš odos nepakilusios ar apvalios dėmės juosmens srityje, dažnai su centre susidarančiomis pūslėmis, odos lupimasis, opos burnos ertmėje, gerklėje, nosyje, lytinių organų ir akių srityje. Prieš atsirandant šiems sunkiems odos išbėrimams gali pasireikšti karščiavimas ir į gripą panašūs simptomai (Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė);
  • išplitęs išbėrimas, pakilusi kūno temperatūra ir padidėję limfmazgiai (DRESS sindromas arba padidėjusio jautrumo vaistui sindromas).

 

Kitas galimas šalutinis poveikis

 

Jeigu jums pasireikštų bet koks šalutinis poveikis, kreipkitės į gydytoją.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

  • gerklės arba kvėpavimo takų infekcijos ir (arba) sinusitas;
  • pykinimas;
  • su skrandžiu susijusios problemos, kaip antai skrandžio rūgšties refliuksas, vėmimas ir vidurių užkietėjimas;
  • viduriavimas;
  • sutrikęs virškinimas arba skrandžio veiklos sutrikimas;
  • kūno svorio mažėjimas;
  • sumažėjęs apetitas;
  • miego sutrikimai;
  • nuovargis;
  • svaigulys;
  • galvos skausmas;
  • dusulys;
  • kosulys;
  • skausmingi sąnariai (sąnarių skausmas).

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

  • šlapimo pūslės infekcijos;
  • mieguistumas;
  • skonio pojūčio pokyčiai;
  • karščio pylimas;
  • su skrandžiu susijusios problemos, kaip antai išpūstas pilvas, pilvo skausmas ir nemalonus jausmas pilve, rėmuo ir dujų kaupimasis;
  • atlikus kraujo tyrimus, gali būti nustatytas padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas;
  • odos reakcijos pabuvus saulėje arba panaudojus ultravioletinių spindulių lempas;
  •  su oda susijusios problemos, pvz., odos niežulys, paraudusi oda arba raudonis, odos
  • išsausėjimas, odos išbėrimas;
  • raumenų skausmas;
  • nuovargio jausmas arba energijos stoka;
  • krūtinės skausmas;
  • nudegimas nuo saulės.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

  • sumažėjęs natrio kiekis kraujyje. Dėl to gali pasireikšti galvos skausmas, galvos svaigimas, sumišimas, silpnumas, raumenų mėšlungis arba pykinimas ir vėmimas;
  • kraujo tyrimai gali rodyti baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimą.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5. Kaip laikyti Esbriet

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant buteliuko etiketės, lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ ir „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šį vaistą reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 30 º C temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Esbriet sudėtis

Veiklioji medžiaga yra pirfenidonas. Kiekvienoje kapsulėje yra 267 mg pirfenidono.

 

Pagalbinės medžiagos yra:

  • Kapsulės užpildas: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska (žr. skyriuje „Esbriet sudėtyje yra natrio“), povidonas, magnio stearatas.
  • Kapsulės apvalkalas: želatina, titano dioksidas (E171).
  • Rudas užrašo ant kapsulės rašalas: šelakas, juodasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, amonio hidroksidas.

 

Esbriet išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Esbriet kietąją kapsulę (kapsulę) sudaro matinės baltos arba beveik baltos spalvos korpusas ir matinės baltos arba beveik baltos spalvos dangtelis su rudos spalvos užrašu „PFD 267 mg“. Kapsulėse yra baltos arba gelsvos spalvos miltelių.

Jums paskirtas vaistas tiekiamas 2 savaičių gydymo pradžios pakuotėje, 4 savaičių trukmės gydymo pakuotėje arba buteliuke.

2 savaičių gydymo pradžios pakuotėje yra 63 kapsulės. Yra 7 lizdinės plokštelės po 3 kapsules kiekvienoje plokštelėje (po 1 kapsulę lizde pirmą vartojimo savaitę) ir 7 lizdinės plokštelės po 6 kapsules kiekvienoje plokštelėje (po 2 kapsules lizde antrą vartojimo savaitę).

4 savaičių gydymo trukmės pakuotėje yra 252 kapsulės. Yra 14 lizdinių plokštelių po 18 kapsulių kiekvienoje (po 3 kapsules lizde) (1- os lizdinės plokštelės užtenka 2 parų normai).

Lizdinės plokštelės 2 savaičių gydymo pradžios pakuotėje ir 4 savaičių palaikomojo gydymo pakuotėje pažymėtos šiais simboliais, primenančiais vartoti vaistą tris kartus per parą:

 

(saulėtekis – rytinė dozė)  (saulė – dienos dozė) ir   (mėnulis – vakarinė dozė).

 

Buteliuke yra 270 kapsulių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

Roche Registration GmbH

Emil-Barell-Strasse 1

79639 Grenzach-Wyhlen

Vokietija

 

Gamintojas

Roche Pharma AG

Emil-Barell-Str. 1

D-79639 Grenzach-Whylen

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

Lietuva

UAB “Roche Lietuva”

Tel: +370 5 2546799

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje

http://www.ema.europa.eu.

Joje taip pat rasite nuorodas į kitus tinklalapius apie retas ligas ir jų gydymą.

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Esbriet 267mg kietosios kapsulės N63 (1x21;1x42)

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 



papr kapsulės pirfenidone antinavikiniai roche kiti vaistai kietosios esbriet imunomoduliatoriai kieti imunosupresantai pirfenidonum

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos