vaistai.lt

Dextran 40 Fresenius infuzinis tirpalas 500ml N12 (stiklo)

Vartojamas kaip papildoma priemonė gydant įvairių rūšių šoką, įskaitant hipovoleminį, kurį sukėlė nudegimas, kraujavimas, operacija arba trauma.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 100.72
su receptu
 
Gamintojas :  Fresenius Kabi
Veiklioji :  Dextranum 40/Natrii chloridum
ATC kodas :  B05AA05
Grupė :   Kraują ir kraujodarą veikiantys vaistai -> Plazmos pakaitalai ir infuziniai tirpalai -> Plazmos pakaitalai ir plazmos baltymų frakcijos -> Dextran

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Dextran 40 Fresenius infuzinis tirpalas 500ml N12 (stiklo)

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Dextran 40 Fresenius 10 % infuzinis tirpalas

Dekstranas 40

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradedami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Dextran 40 Fresenius ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Dextran 40 Fresenius
 3. Kaip vartoti Dextran 40 Fresenius
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Dextran 40 Fresenius
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 1. Kas yra Dextran 40 Fresenius ir kam jis vartojamas

 

Dextran 40 Fresenius yra gliukozės makromolekulinio polimero dekstrano 40, kurio molekulinė masė yra apie 40000, infuzinis tirpalas, vartojamas plazmos tūriui papildyti. Infuzavus vaisto į veną, greitai padidėja koloidinis ir osmosinis kraujo spaudimas. Dekstranas prisijungia vandenį ir padidina plazmos tūrį (prie 1 g vaisto prisijungia 20 ml vandens). Vaisto poveikio trukmės pakanka, kad paciento, kurį ištiko sunkus šokas, būklė pagerėtų. Vaistas mažina kraujo klampumą, apsaugo nuo trombocitų agregacijos, o įvykus šokui gerina mikrocirkuliaciją. Dekstranas negali prijungti ir pernešti deguonies, todėl jo vartoti kaip visiško kraujo pakaitalo negalima.

 

Dextran 40 Fresenius vartojamas kaip papildoma priemonė gydant įvairių rūšių šoką, įskaitant hipovoleminį, kurį sukėlė nudegimas, kraujavimas, operacija arba trauma.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Dextran 40 Fresenius

 

Dextran 40 Fresenius vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija dekstranui 40 arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-  jeigu gresia arba yra plaučių edema (pabrinkimas), sergama sunkiu kraujotakos nepakankamumu, sunkia arterine hipertenzija (kraujo spaudimo padidėjimas), inkstų funkcijos nepakankamumu (viename litre kraujo serumo kreatinino koncentracija yra apie 177 mikromolių), kurio metu atsiranda sunki oligurija (šlapimo kiekio sumažėjimas) arba anurija (šlapimo neišsiskyrimas);

-  jeigu yra kraujo krešėjimo funkcijos sutrikimas, pasireiškė trombocitopenija (trombocitų skaičiaus sumažėjimas), hipofibrinogenemija (fibrino kiekio kraujyje sumažėjimas), ištiko hemoraginis insultas (susijęs su kraujavimu į smegenis);

-  jeigu jums ribojamas natrio vartojimas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Dextran 40 Fresenius.

-  Jei esate netekęs daug skysčių, kadangi vaistas yra hiperonkotinis koloidinis tirpalas, todėl sukelia vandens tekėjimą iš neląstelinių tarpų į ląstelinį skyrių. Gydytojas turėtų į tai atsižvelgti. Jei būtina, į veną jums bus infuzuojama nekoloidinio tirpalo. Prieš dekstrano infuziją gydytojas turėtų patikrinti, ar jūsų organizme pakanka skysčių. Infuzavus didesnį kaip 1000 ml infuzinio tirpalo kiekį, trumpam gali pailgėti kraujavimo laikas.

-  Gydymo dekstranu laikotarpiu gydytojas turėtų sekti Jūsų hematokrito rodmenis. Būtina stebėti, kad jie nesumažėtų daugiau kaip 30 %, nes didelis dekstrano kiekis sumažina serumo baltymų koncentraciją.

-  Jei sergate staziniu širdies funkcijos arba inkstų funkcijos nepakankamumu. Tuomet reikia atsargiai vartoti vaisto, kuriame yra natrio jonų.

-  Dekstrano infuzijos metu gydytojas turi labai atidžiai sekti, ar neatsiranda kraujo tūrio pertekliaus simptomų.

 

Kiti vaistai ir Dextran 40 Fresenius

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Dextran 40 Fresenius stiprina heparino ir varfarino poveikį. Jei vaisto reikia vartoti kartu su heparinu, kad nepasireikštų sinergetinis poveikis, gydytojas 30 – 70 % sumažins pastarojo vaisto dozę.

Dekstrano tirpalo draudžiama maišyti su aminokaprono rūgštimi, ampicilinu, tirpiaisiais barbitūratais, chlorpromazinu, chlortetraciklinu, vitaminu C, vitaminu K, prometazinu, streptokinaze, cefaloridinu (natrio druska) arba cefalotinu (natrio druska).

Vartojant dekstrano, kaip ir kitokių parenteriniu būdu vartojamų vaistų, pirmiausia būtina patikrinti jo ir vaistų, kuriuos reikės maišyti su dekstrano tirpalu, suderinamumą.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar Dextran 40 Fresenius daro poveikį nėščiai moteriai arba vaisiui, nežinoma, nes tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta.

Turimi duomenys rodo, kad žalingo poveikio nei motinai, nei vaisiui vaistas, suleistas šoko, ištikusio gimdymo metu, nedaro. Nors po dekstrano infuzijos anafilaksinė reakcija gana reta, tačiau buvo atvejų, kai anafilaksinė reakcija motinai sukėlė smegenų hipoksiją ir vaisiaus žūtį.

Nėščioms moterims vaisto vartoti galima tik tuo atveju, jei manoma, kad gydomasis poveikis bus didesnis už galimą žalą motinai ir vaisiui (arba) kūdikiui.

 

Ar vaisto išsiskiria į motinos pieną, nežinoma, todėl žindamai moteriai Dextran 40 Fresenius reikia vartoti labai atsargiai.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Dextran 40 Fresenius neturi poveikio paciento psichinėms ir fizinėms savybėms.

 

Dextran 40 Fresenius sudėtyje yra natrio

1000 ml Dextran 40 Fresenius yra 152 mmol (arba 3,5 g) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

 

 

 1. Kaip vartoti Dextran 40 Fresenius

 

Vaistas infuzuojamas į veną, infuzijų įranga. Infuzijos greitis ir infuzinio tirpalo kiekis yra koreguojami gydytojo, atsižvelgiant į indikacijas, jūsų būklę (kraujo spaudimą, pulso dažnį, hematokrito rodmenis), amžių ir kūno svorį.

Dėl galimos anafilaktoidinės reakcijos pirmuosius 10‑20 ml reikia infuzuoti iš lėto ir pacientą atidžiai stebint.

Didžiausia paros dozė yra 1,5 g dekstrano/kg kūno svorio (atitinkamai 15 ml/ kg kūno svorio). Tai atitinka maždaug 2x500 ml Dextran 40 Fresenius 10 % infuzinio tirpalo 70 kg svorio pacientui. Paprastai per parą turėtų būti infuzuojama ne daugiau kaip 500 ml infuzinio tirpalo.

 

Infuzijos greitis priklauso nuo paciento širdies ir kraujotakos būklės. Kaip taisyklė, per valandą infuzuojama ne daugiau kaip 0,2 g dekstrano kg kūno svorio (atitinkamai 2 ml/kg kūno svorio/per valandą).

Sunkaus nudegimo atveju taikoma įprasta dozavimo schema.

 

Vaikams ir paaugliams

Neišnešiotiems kūdikiams ir vaikams vartoti draudžiama.

Ar vaikai šį vaistą toleruoja, duomenų nepakanka. Kol bus paskelbta naujų duomenų, vaisto įprastai skirti šiems pacientams nerekomenduojama.

 

Vartojimas senyviems pacientams

Skiriant vaisto senyviems pacientams reikia atsižvelgti į fiziologines su amžiumi susijusias aplinkybes.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Dextran 40 Fresenius dozę?

Dekstrano perdozavus, gali atsirasti kraujo tūrio perteklius, padidėti pabrinkimas, atsirasti plaučių edema, pailgėti kraujo krešėjimo laikas ir sutrikti elektrolitų pusiausvyra.

Jei parenteriniu būdu infuzuojamo dekstrano perdozuojama, gydytojas turi sekti jūsų būklę ir pradėti tinkamą gydymą.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pavartojus vaisto, gali atsirasti padidėjusio jautrumo reakcija. Ji gali būti nesunki (pvz., parausta veidas ir kaklas, pasireiškia dilgėlinė, šaltkrėtis) arba sunki (pvz., sumažėja kraujospūdis, ištinka kraujotakos kolapsas). Infuzijos metu gali pasireikšti anafilaksinis šokas. Infuzuojant vaisto, padidėjusio jautrumo reakcija paprastai atsiranda per pirmąsias kelias minutes. Dekstrano jums turėtų infuzuoti ligoninėje, kur yra tinkama gaivinimo įranga, o po infuzijos mažiausiai 30 minučių gydytojas turėtų stebėti jūsų būklę.

 

Jei atsiranda šalutinis poveikis, infuziją gydytojas privalo nedelsiant nutraukti ir imtis tinkamų anafilaksijos gydymo priemonių: leisti adrenalino, kortikosteroidų, antihistamininių vaistų ir kt.

Šalutinis poveikis ir jo pasireiškimo dažnis nurodytas toliau.

 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Nedažni. Kraujo krešėjimo slopinimo sukeltas kraujavimas.

 

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažni. Dekstranas gali sukelti alerginę reakciją, pasireiškiančią rinitu, dilgėline, išbėrimu.

 

Pastebėta ir sunkios anafilaksinės reakcijos (anafilaksinio šoko), kurios metu pasireiškia generalizuotas išbėrimas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, sąnarių skausmas, bronchų spazmas, staigus kraujospūdžio kritimas, atvejų. Paprastai šie simptomai būna trumpalaikiai, tačiau buvo ir mirties atvejų (dažniausiai mirė pagyvenę žmonės ir (arba) pacientai, sirgę kraujotakos nepakankamumu).

 

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Nedažni. Pacientui, sergančiam inkstų funkcijos nepakankamumu, gali pasireikšti anurija.

 

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Nedažni. Jei infuzijos greitis per didelis, gali atsirasti plaučių edema.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Dextran 40 Fresenius

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

 

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vartoti galima tik skaidrų infuzinį tirpalą, kuriame nėra drumzlių ar nuosėdų.

Jei infuziniame tirpale atsiranda kristalų, jį reikia šildyti vandens vonioje tol, kol kristalai visiškai ištirps. Prieš vartojimą tirpalą būtina atvėsinti iki 37 °C temperatūros.

Atplėšus pakuotę vaistą vartoti nedelsiant. Nesuvartotą infuzinio tirpalo likutį išmesti.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Dextran 40 Fresenius sudėtis

-  Veiklioji medžiaga yra dekstranas 40. 1000 ml infuzinio tirpalo yra 100 g dekstrano 40.

-  Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, natrio hidroksidas (pH koregavimui) ir injekcinis vanduo.

 

Dextran 40 Fresenius išvaizda ir kiekis pakuotėje

Infuzinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis, be matomų dalelių.

Dėžėje yra 10 bespalvio graduoto stiklo buteliukų (400 ml), 10 polietileno KabiPac buteliukų (500 ml) arba 12 bespalvio stiklo buteliukų (500 ml).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 134

02-305 Warszawa

Lenkija

 

Gamintojas

Fresenius Kabi Polska Sp.z o.o.

 1. Sienkiewicza 25

99-300 Kutno

Lenkija

 

Fresenius Kabi Italy S.r.l.

Via Camagre, 41

1-37063 Isola della Scala-Verona

Italija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „Fresenius Kabi Baltics“

 1. Basanavičiaus g. 26

Vilnius, LT-03244

Tel. +370 52609169

Faksas +370 526 08 696

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-07-20.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Dextran 40 Fresenius infuzinis tirpalas 500ml N12 (stiklo)

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

infuziniai dextran chloridum veikiantys dextranum frakcijos fresenius stiklo vaistai kraujodarą infuzinis kabi tirpalas natrii pakaitalai plazmos baltymų tirpalai kraują

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos