vaistai.lt

Cinie 50mg tabletės N6 (LI)

vartojamas migrenos priepuoliams su aura arba be jos (perspėjamieji jutimai, kurie paprastai pasireiškia iškreiptu regėjimu, pvz., šviesos blyksnių, zigzago pavidalo linijų, žvaigždžių ar bangų matymu) gydyti.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina apie 9.10 su receptu
 
Vartojimas : Neatsižvelgiant į valgymą Neatsižvelgiant į valgymą

Tabletę reikia nuryti visą užsigeriant vandeniu

Gamintojas :  Tojaris projektai
Veiklioji :  Sumatriptanum
ATC kodas :  N02CC01
Grupė :   Nervų sistemą veikiantys vaistai -> Analgetikai -> Selektyvūs 5HT1-receptorių antagonistai -> Sumatriptan

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Cinie 50mg tabletės N6 (LI)

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Cinie 50 mg tabletės

Sumatriptanas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1. Kas yra Cinie ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Cinie

3. Kaip vartoti Cinie

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Cinie

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Cinie ir kam jis vartojamas

 

Cinie yra vaistas nuo skausmo, kuris priklauso antimigreninių preparatų grupei. Cinie veiklioji medžiaga yra sumatriptanas - 5HT1 receptorių agonistas.

 

Manoma, kad migreniniai galvos skausmai atsiranda dėl kraujagyslių išsiplėtimo. Cinie sutraukia šias kraujagysles, taip malšindamas migreninį galvos skausmą.

 

Cinie vartojamas migrenos priepuoliams su aura arba be jos (perspėjamieji jutimai, kurie paprastai pasireiškia iškreiptu regėjimu, pvz., šviesos blyksnių, zigzago pavidalo linijų, žvaigždžių ar bangų matymu) gydyti.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Cinie

 

Cinie vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija sumatriptanui  arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

- jeigu buvo širdies priepuolis;

-  jeigu sergate bet kokia širdies liga;

-  jeigu yra nusiskundimų, kurie gali rodyti širdies ligą, pvz., laikinas krūtinės skausmas ar spaudimas krūtinėje;

-  jeigu buvo ištikęs insultas arba praeinantis smegenų išemijos (kraujotakos sutrikimo) priepuolis (PSIP, mažoji smegenų insulto forma, trunkanti mažiau negu 24 val.);

-  jeigu yra kojų kraujotakos sutrikimų (vadinamoji periferinių kraujagyslių liga), dėl kurių atsiranda mėšlungis, skausmas vaikščiojant;

-  jeigu labai padidėjęs kraujospūdis arba jeigu kraujospūdis išlieka didelis, nors vartojate vaistų;

-  jeigu yra sunkių kepenų sutrikimų;

-  jeigu vartojate ar neseniai vartojote vaistų, kuriuose yra ergotamino ar jo darinių (įskaitant metizergidą), arba bet kurio triptano ar 5-HT1 receptorių agonisto (pvz., naratriptanas, rizatriptanas ar zolmitriptanas);

-  jeigu vartojate ar neseniai vartojote vaistų, skirtų depresijos gydymui, kurie priklauso monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių grupei.

Jeigu manote, kad gali būti bet kuri iš išvardytų problemų, arba jeigu abejojate, prieš pradėdami vartoti Cinie, kreipkitės į gydytoją.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Cinie.

Prieš paskirdamas Cinie gydytojas nustatys, kad Jūsų galvos skausmas sukeltas migrenos, bet ne kitokios būklės.

 

Prieš vartodami šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, jei yra bet kuris išvardytas atvejis.

- Jeigu žinote, kad yra kepenų ar inkstų sutrikimų.

- Jeigu jums diagnozuota epilepsija ar bet kokia kitokia liga, kuri mažina epilepsijos traukulių priepuolių slenkstį.

- Jeigu esate alergiškas antibakteriniams vaistams, priklausantiems sulfonamidų grupei.

-  Jeigu didelis kraujospūdis sureguliuotas vaistais (mažam skaičiui sumatriptano vartojusių pacientų kraujospūdis padidėjo).

-  Jeigu vartojate selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius (SSRI, pvz., fluoksetinas, paroksetinas, fluvoksaminas ar sertralinas) arba serotonino noradrenalino reabsorbcijos inhibitorius (SNRI, pvz., venlafaksinas). Sumatriptano vartojant kartu su SSRI/SNRI, sustiprėjo refleksai ir sutriko koordinacija.

-  Jeigu jaučiate skausmą ir (ar) ankštumą krūtinėje ar kakle. Toks poveikis paprastai būna trumpalaikis, tačiau jeigu jis išlieka ir kelia nerimą arba pasunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

-  Jeigu jaučiate nuolatinius kasdieninius galvos skausmus (per dažnas Cinie vartojimas gali sukelti nuolatinį skausmą). Tokiais atvejais reikia kreiptis į gydytoją, nes gali tekti nutraukti Cinie vartojimą.

-  Jeigu yra rizikos veiksnių atsirasti širdies ligai (pvz., sergate cukriniu diabetu, daug rūkote ar vartojate nikotino pakeičiamosios terapijos preparatų) ir ypač jeigu esate postmenopauzinio amžiaus moteris ar vyresnis negu 40 metų vyras, kuriems yra šių rizikos veiksnių, gydytojas prieš paskirdamas Cinie turės ištirti Jūsų širdies funkciją. Labai retai, pavartojus Cinie, atsirado sunkių širdies sutrikimų, net jei prieš tai nebuvo rasta jokių širdies ligos požymių. Jeigu kiltų bet kokių klausimų, pasitarkite su gydytoju.

 

Kiti vaistai ir Cinie

Kai kurie vaistai gali daryti įtaką Cinie veiksmingumui, o Cinie gali keisti kitų vaistų veiksmingumą. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

·  kitokių vaistų nuo migrenos:

- ergotaminas taip pat skiriamas migrenai gydyti arba panašūs vaistai, pvz., metilsergidas.  Vartoti minėtų vaistų ir Cinie tuo pačiu laiku negalima. Nutraukite šių vaistų vartojimą likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki Cinie vartojimo. Nevartokite vėl ergotamino anksčiau kaip po 6 valandų pavartojus Cinie.

- bet koks triptanas ar 5-HT1 receptorių agonistas (pvz., naratriptanas, rizatriptanas, zolmitriptanas) taip pat skiriamas migrenai gydyti. Vartoti minėtų vaistų ir Cinie tuo pačiu laiku negalima.  Nutraukite šių vaistų vartojimą likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki Cinie vartojimo. Nevartokite vėl bet kokio triptano ar 5-HT1 receptorių agonisto anksčiau kaip po 24 valandų pavartojus Cinie.

·  vaistų depresijai gydyti:

- MAO inhibitoriai. Nevartokite Cinie, jeigu paskutines 2 savaites vartojote MAO inhibitorių (žr. taip pat skyrių „Cinie vartoti draudžiama“);

- SSRI (Selektyvūs Serotonino Reabsorbcijos Inhibitoriai)/ SNRI (Serotonino Noradrenalino Reabsorbcijos Inhibitoriai). Vartojant Cinie su šiais vaistais, gali pasireikšti serotonino sindromo požymių (simptomai, apimantys neramumą, minčių susipainiojimą, prakaitavimą, haliucinacijas, sustiprėjusius refleksus, raumenų spazmus, drebėjimą, padažnėjusį širdies plakimą ir virpėjimą). Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškė šie simptomai.

·  vaistų nuo manijos ir depresijos sutrikimų (bipolinio afektinio sutrikimo), pvz., ličio preparatų.

 

Šalutinis poveikis pasireiškia dažniau, jei sumatriptano vartojama kartu su augaliniais preparatais, kuriuose yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum).

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Yra šiek tiek duomenų apie Cinie saugumą nėščioms moterims. Kol kas šie duomenys nerodo, kad padidėja apsigimimo rizika. Nėštumo metu Cinie vartoti be gydytojo leidimo nerekomenduojama.

 

Žindymas

Jeigu maitinate krūtimi, prieš vartodama bet kokį vaistą, būtinai pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Sumatriptanas (veiklioji Cinie medžiaga) patenka į motinos pieną. Nežindykite kūdikio 12 valandų po Cinie pavartojimo. Per šį laikotarpį išsiskyrusį pieną išpilkite ir jo neduokite kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Migrena arba Cinie gali sukelti mieguistumą. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmus draudžiama.

 

Cinie sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. Kaip vartoti Cinie

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Migrenos priepuolio profilaktikai Cinie vartoti negalima, nes šis vaistas skirtas migrenos priepuoliui gydyti. Prasidėjus migreniniam galvos skausmui, Cinie reikia gerti kiek galima greičiau, nors migrenos priepuolio metu vėliau išgerto vaisto veiksmingumas yra toks pats.

 

Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms yra 50 mg. Kai kuriems pacientams gali prireikti 100 mg dozės. Jei Cinie nedelsiant palengvėjimo nesukėlė, gerti kitą dozę to paties priepuolio metu nenaudinga. Kito migrenos priepuolio metu vėl galima gerti Cinie. Jei pavartojus pirmąją dozę migrenos simptomai išnyko, tačiau vėliau atsinaujino, praėjus mažiausiai 2 valandoms po pirmosios dozės išgėrimo galima vartoti kitą Cinie tabletę.

Negerkite daugiau kaip 300 mg (šešių 50 mg tablečių arba trijų 100 mg tablečių) per 24 valandas.

 

Cinie vartoti vaikams, paaugliams ir vyresniems kaip 65 metų žmonėms nepatariama.

Pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų pažeidimas, rekomenduojamos mažesnės, t.y. 25‑50 mg, dozės.

 

Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užsigeriant vandeniu.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Cinie dozę?

Perdozavimo požymiai tokie patys, kaip išvardyti 4 skyriuje ,,Galimas šalutinis poveikis“. Jei išgėrėte per daug tablečių, kreipkitės į gydytoją arba ligoninę.

Pamiršus pavartoti Cinie

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Cinie

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jeigu norite apie jį sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis gali pasireikšti tokiu dažnumu:

· dažnai: 1 - 10 iš 100 pacientų;

· nedažnai: 1 - 10 iš 1 000 pacientų;

· retai: 1 - 10 iš 10 000 pacientų;

· labai retai: mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų;

·   dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

 

Alerginės reakcijos

Dažnis nežinomas. Alerginės odos reakcijos: odos išbėrimas, raudonos dėmelės ar dilgėlinė (odos patinimas).

Anafilaksija (stiprios alerginės reakcijos, pvz., akies vokų, veido ar lūpų  pabrinkimas, staigus švokštimas, plazdėjimas ar ankštumas krūtinėje).

Jeigu atsirado sunki alerginė reakcija, reikia nutraukti Cinie vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Poveikis nervų sistemai

Dažnai. Mieguistumas, svaigulys, dilgčiojimas. Neįprasti jutimai, tokie kaip tirpimas, dilgčiojimas ir karščio arba šalčio jutimas.

Dažnis nežinomas. Nistagmas (nevalingas akies obuolių trūkčiojimas į šonus), skotoma (tamsios dėmės regėjimo lauke), tremoras ir distonija (nevalingi raumenų susitraukimai).

Traukulių priepuoliai (paprastai žmonėms, sergantiems epilepsija).

 

Poveikis regėjimui

Dažnis nežinomas. Regėjimo sutrikimai (mirgėjimas, dvejinimasis, regėjimo susilpnėjimas, regėjimo netekimas, įskaitant nepraeinančius regos defektus), nors migrenos priepuolio metu rega gali sutrikti ir savaime.

 

Poveikis širdžiai

Dažnis nežinomas. Dažnas širdies plakimas, retas širdies plakimas, juntamas širdies plakimas, nereguliarus širdies plakimas, sunkios širdies vainikinių arterijų kraujotakos komplikacijos, krūtinės skausmas, širdies priepuolis, laikini išemijos sukelti pokyčiai EKG.

 

Poveikis kraujagyslėms

Dažnai. Laikinas kraujospūdžio padidėjimas, atsirandantis netrukus po vaisto dozės suvartojimo, karščio bangos.

Dažnis nežinomas. Kraujospūdžio sumažėjimas, Reino (Raynaud) fenomenas: liga, pasireiškianti tuo, kad nuo šalčio ar streso oda išblykšta ar tampa melsva ir (ar) atsiranda rankų ir kojų pirštų, ausų, nosies ar smakro skausmingumas.

 

Poveikis virškinimo sistemai

Dažnai. Pykinimas ar vėmimas.

Dažnis nežinomas. Gaubtinės žarnos uždegimas, kuris gali pasireikšti pilvo apatinės kairės pusės skausmu ir viduriavimu krauju. Viduriavimas.

 

Poveikis raumenims ir kaulams

Dažnai. Dažniausiai praeinantis (laikinas) tempimas, kuris gali būti stiprus ir atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant krūtinę ir gerklę. Raumenų skausmas.

Dažnis nežinomas. Sprando stingulys. Sąnarių skausmas.

Poveikis nervų sistemai

Dažnis nežinomas. Nerimas.

 

Poveikis odai

Dažnis nežinomas. Padidėjęs prakaitavimas.

 

Poveikis kvėpavimo sistemai

Dažnai. Dusulys.

 

Bendrasis poveikis

Dažnai. Skausmas, karščio ar šalčio, spaudimo, ankštumo pojūtis.

Šie požymiai gali būti stiprūs ir gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant krūtinę ir ryklę.

Silpnumas, nuovargis.

 

Poveikis tyrimų duomenims

Labai retai. Jeigu atliekami kraujo tyrimai kepenų funkcijai nustatyti, Cinie gali daryti poveikį jų rezultatams.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti Cinie

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant etiketės po „Tinka iki“, lizdinės plokštelės ir dėžutės  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Cinie sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra sumatriptanas. Vienoje tabletėje yra 50 mg sumatriptano (sumatriptano sukcinato pavidalu).

-  Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, raudonasis geležies oksidas (E 172).

 

Cinie išvaizda ir kiekis pakuotėje

Cinie 50 mg tabletės yra rausvos, abipus išgaubtos, ovalios formos. Vienoje tabletės pusėje yra vagelė.

 

Pakuotės dydžiai

Dėžutėse yra OPA/Al/PVC aliuminio lizdinės plokštelės, kuriose yra 6 tabletės.

 

Gamintojas

Zentiva, k.s.

U kabelovny 130, 102 37 Praha 10 – Dolní Měcholupy,

Čekija

 

arba

 

Saneca Pharmaceuticals a.s., 

Nitrianska 100, 920 27 Hlohovec,

Slovakija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB „TOJARIS PROJEKTAI“

Ukmergės g. 369a

LT-12142 Vilnius, Lietuva

 

Perpakavo

BĮ UAB “Norfachema”

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

 

arba

 

UAB “ENTAFARMA”

Klonėnų vs. 1,

LT-19156 Širvintų r. sav.

Lietuva

 

Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje yra Zentiva, k.s., Čekija.

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-11-03

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.* Rodoma minimalaus vieneto kaina 

    

tabletės tojaris cinie analgetikai vaistai veikiantys papr antagonistai nervų sumatriptanum receptorių sumatriptan kieti sistemą selektyvūs projektai

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos