vaistai.lt
Gydymas gama peiliu suteikė antrą šansą gyventi
Vieninteliu Lietuvoje ir Baltijos šalyse gama peiliu per penkis mėnesius atlikta 250 operacijų pacientams, kuriems įprasta chirurginė intervencija būtų padidinusi komplikacijų riziką, o kai kuriems iš jų tokia operacija buvo negalima dėl sudėtingos patologijos. Dėstytoja Loreta Andziulienė – viena pirmųjų pacienčių, kuriai sėkmingas gydymas gama peiliu suteikė antrą šansą gyventi.
SAM: branduolinės avarijos atveju vartojamas tik stabilusis jodas
Žmones pasiekiant netiksliai informacijai, kad saugotis nuo radiacijos poveikio neva tinka jodo lašai ar maisto papildai su jodu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad branduolinės avarijos atveju vartojamas tik stabilusis jodas – kalio jodido tabletės. Tuo tikslu, kaip ir žadėta, Lietuva įsigijo 4 mln. stabiliojo jodo tablečių, kuriomis gyventojai, planuojama, bus aprūpinami bendradarbiaujant su gydymo įstaigomis, savivaldybių administracijomis.
Lietuva sėkmingai įsigijo 4 mln. jodo tablečių
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad kaip ir žadėta, Lietuva sėkmingai įsigijo 4 mln. stabiliojo jodo tablečių, kurios gali užtikrinti apsaugą nuo radioaktyviojo jodo branduolinės avarijos atveju. Tuo tikslu gruodžio 5 d. sudaryta sutartis su ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikusiu konkurso dalyviu. Bendra sutarties vertė – per 1 mln. eurų su PVM.
Žiemą į pagalbą ateis mūsų draugai spygliuočiai
„Jei netyčia nespėjote prisirinkti vaistažolių vasaros metu, ne bėda – viskas gamtoje apgalvota, - į pagalbą žiemos metu ateina mūsų draugai spygliuočiai. Kai varva nosis, jautiesi peršalęs ar nuvargęs, pasižiūrėk pro langą ir pamatysi, kad spygliuočiai (pušis, eglė, kadagys) tau tiesia pagalbos ranką“, - knygoje „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ rašo žolininkas-farmacininkas Marius Lasinskas. Tiesa, knyga skirta ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams bei seneliams. Jūsų dėmesiui – ištrauka iš knygos.
Į kovą su raukšlėmis: kaip atjauninti odą per 20 minučių
Stebuklingo eliksyro, padedančio išsaugoti jaunystę, paieškos nesibaigia, tačiau kol kas vieno recepto nėra. Odos priežiūra ir jaunystės išsaugojimas yra kompleksinis ir vienos stebuklingos priemonės gal niekada ir nepavyks rasti. Senstant mūsų oda tampa plonesnė ir mažiau atspari pažeidimams. Aplinkos poveikis, dehidratacija, toksinai yra tik dalis priežasčių, lemiančių ryškių raukšlių susidarymą. Tačiau nereikėtų nusiminti ir nuleisti rankų – tai yra natūrali senėjimo proceso dalis, kurią galima pristabdyti ir sumažinti raukšlių matomumą.
Eliud Kipchoge nubėgo maratoną greičiau nei per dvi valandas – kiek dar, mokslo požiūriu, greičiau gali bėgti žmonės
Kenijos maratonininkas sako besitikintis, kad įkandin jo paseks daug bėgikų. Spalio 12 dienos rytą Eliud Kipchoge pasiekė rezultatą, kurį atletai, lygiai kaip ir mokslininkai, laikė neįmanomu pasiekimu: jis nubėgo maratoną per trumpiau nei dvi valandas. 34 metų amžiaus Kenijos atleto laikas – 59 minutė ir 40 sekundžių, tai yra, per minutę nubėgo 352,6 metrus (4:34 min/mylia) – žymi proveržį ne tik tolimųjų nuotolių bėgime, bet ir supratime apie žmogaus kūno galimybių ribas.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos