vaistai.lt

Olanzapine Orion 10mg burnoje disperguojamosios tabletės N28

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2020.01.07
vaistai vartojami pasireiškus toliau išvardytoms būklėms.
•Šizofrenijai. Tai yra liga, kurios simptomai yra tokie: dalykų, kurių nėra, girdėjimas, matymas ar jutimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas ar užsisklendimas. Šia liga sergantys žmonės gali jaustis prislėgti, nerimastingi ar įsitempę.
•Vidutinio sunkumo arba sunkiems manijos epizodams. Tai yra būklė, kuri pasireiškia susijaudinimo arba euforijos simptomais.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 11.04
su receptu
 
Vartojimas : Neatsižvelgiant į valgymą Neatsižvelgiant į valgymą
Gamintojas :  Orion Corporation
Veiklioji :  Olanzapinum
ATC kodas :  N05AH03
Grupė :   Nervų sistemą veikiantys vaistai -> Psicholeptikai -> Diazepinai, oksazepinai ir tiazepinai -> Olanzapine

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Olanzapine Orion 10mg burnoje disperguojamosios tabletės N28

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Olanzapine Orion 10 mg burnoje disperguojamos tabletės

Olanzapinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Olanzapine Orion ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Olanzapine Orion
 3. Kaip vartoti Olanzapine Orion
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Olanzapine Orion
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Olanzapine Orion ir kam jis vartojamas

 

Olanzapine Orion sudėtyje yra veikliosios medžiagos olanzapino. Olanzapinas priklauso vaistų, vadinamų antipsichoziniais vaistais, grupei. Šie vaistai vartojami pasireiškus toliau išvardytoms būklėms.

 • Šizofrenijai. Tai yra liga, kurios simptomai yra tokie: dalykų, kurių nėra, girdėjimas, matymas ar jutimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas ar užsisklendimas. Šia liga sergantys žmonės gali jaustis prislėgti, nerimastingi ar įsitempę.
 • Vidutinio sunkumo arba sunkiems manijos epizodams. Tai yra būklė, kuri pasireiškia susijaudinimo arba euforijos simptomais.

 

Nustatyta, kad Olanzapine Orion gali apsaugoti nuo šių simptomų pasikartojimo pacientus, kuriems pasireiškia bipolinis sutrikimas, jeigu gydant manijos epizodą, pasireiškė atsakas į gydymą olanzapinu.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Olanzapine Orion

 

Olanzapine Orion vartoti negalima

 • jeigu yra alergija olanzapinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alerginei reakcijai būdingi simptomai yra išbėrimas, niežulys, veido bei lūpų patinimas ir dusulys. Jei Jums yra buvę tokių simptomų, pasakykite savo gydytojui;
 • jeigu anksčiau buvo nustatyta akių liga, pavyzdžiui, kurio nors tipo glaukoma (akispūdžio padidėjimas).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Olanzapine Orion.

 • Olanzapine Orion nerekomenduojama vartoti senyviems demencija sergantiems žmonėms, nes vaistas jiems gali sukelti sunkų šalutinį poveikį.
 • Šios rūšies vaistai gali sukelti neįprastus judesius, daugiausia liežuvio ar veido. Jei taip atsitinka pavartojus Olanzapine Orion, pasakykite savo gydytojui.
 • Labai retai šios grupės vaistai gali sukelti šių simptomų derinį: karščiavimą, dažnesnį kvėpavimą, prakaitavimą, raumenų stingulį ir apsnūdimą ar mieguistumą. Jei toks poveikis pasireiškia, tuojau pat kreipkitės į gydytoją.
 • Buvo pastebėtas Olanzapine Orion vartojančių pacientų kūno masės padidėjimas. Jūs ir Jūsų gydytojas turėsite reguliariai stebėti Jūsų kūno masę. Jeigu reikia, apsvarstykite galimybę kreiptis į dietologą arba pagalbos sudarant dietos planą.
 • Buvo išmatuotos didelės gliukozės ir didelės riebiųjų medžiagų (trigliceridų ir cholesterolio) koncentracijos Olanzapine Orion vartojančių pacientų kraujyje. Gydytojas skirs Jums atlikti kraujo tyrimus gliukozės ir tam tikrų riebiųjų medžiagų koncentracijoms išmatuoti prieš pradedant vartoti Olanzapine Orion ir reguliariai gydymo metu.
 • Pasakykite gydytojui, jeigu Jums arba kuriam nors Jūsų kraujo giminaičiui buvo susiformavę kraujo krešulių, į šį vaistą panašūs vaistai yra siejami su kraujo krešulių formavimusi.

 

Kiek galima greičiau pasakykite savo gydytojui, jeigu pasireiškia kuris nors iš šių sveikatos sutrikimų:

 • insultas ar „mikro“ insultas (laikini insulto simptomai);
 • Parkinsono liga;
 • prostatos problemos;
 • žarnų nepraeinamumas (paralyžinis žarnų nepraeinamumas);
 • kepenų ar inkstų liga;
 • kraujo sutrikimai;
 • širdies liga;
 • diabetas;
 • priepuoliai;
 • dėl ilgai trunkančio sunkaus viduriavimo ir vėmimo arba diuretikų (šlapimą varančių tablečių) vartojimo, yra druskų sumažėjimas organizme.

 

Jeigu sergate demencija, Jūs arba Jūsų globėjai ar artimieji, turite pasakyti gydytojui apie buvusį insultą arba „mikro“ insultą.

 

Jeigu esate vyresnis nei 65 metų, gydytojas gali dažnai matuoti Jūsų kraujospūdį.

 

Vaikams ir paaugliams

Olanzapine Orion negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams.

 

Kiti vaistai ir Olanzapine Orion

Kitų vaistų vartoti kartu su Olanzapine Orion galima tik gydytojo leidimu.

Jeigu kartu su Olanzapine Orion vartojate antidepresantų ar vaistų, mažinančių nerimą arba padedančių užmigti (trankviliantų), galite būti mieguistas.

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

 

Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu vartojate:

 • vaistus nuo Parkinsono ligos;
 • karbamazepiną (antiepilepsinis ir nuotaiką stabilizuojantis vaistas), fluvoksaminą (antidepresantas) arbas ciprofloksaciją (antibiotikas), nes gali prireikti keisti Olanzapine Orion dozę.

 

Olanzapine Orion vartojimas su alkoholiu

Jeigu vartojate Olanzapine Orion, nevartokite alkoholio, nes kartu vartodami alkoholį, galite jaustis apsnūdę.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju. Jeigu žindote kūdikį, Olanzapine Orion vartoti negalima, nes mažas jo kiekis gali patekti į pieną.

 

Naujagimiams, kurių motinos paskutinio nėštumo trimestro laikotarpiu (paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais) vartojo Olanzapine Orion, gali atsirasti šių simptomų: drebulys, raumenų sustingimas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, baimingas susijaudinimas, kvėpavimo sutrikimas ir maitinimosi pasunkėjimas. Jeigu Jūsų kūdikiui atsiranda bet kuris iš šių simptomų, gali tekti kreiptis į gydytoją.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant Olanzapine Orion yra rizika, kad tapsite apsnūdęs. Jeigu tai atsitinka, nevairuokite ir nevaldykite jokių staklių bei mechanizmų. Pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

 

Olanzapine Orion sudėtyje yra aspartamo

Kiekvienoje šio vaisto 10 mg tabletėje yra 3 mg aspartamo. Aspartamas yra fenilalanino šaltinis. Jis gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija (PKU), reta genetine liga, kuria sergant fenilaninas kaupiasi organizme, nes organizmas negali jo tinkamai pašalinti.

 

Kitos pagalbinės medžiagos

Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

 1. Kaip vartoti Olanzapine Orion

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jūsų gydytojas pasakys, kiek Olanzapine Orion tablečių reikia gerti ir kiek laiko vaistą vartoti. Rekomenduojama Olanzapine Orion paros dozė yra 5‑20 mg. Pasitarkite su gydytoju, jeigu vėl atsiranda ligos simptomų, bet nenutraukite Olanzapine Orion vartojimo, nebent tai padaryti nurodė Jūsų gydytojas.

 

Olanzapine Orion tablečių reikia vartoti vieną kartą per parą taip, kaip nurodė gydytojas. Pasistenkite tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku, nesvarbu, ar valgio metu, ar ne. Olanzapine Orion burnoje disperguojamos tabletės yra geriamos.

 

Olanzapine Orion tabletės lengvai suyra, todėl su jomis būtina elgtis atsargiai. Neimkite tabletės drėgnomis rankomis, nes ji gali suirti.

 

 1. Lizdinę plokštelę laikykite už kraštų ir atskirkite vieną dalelę nuo likusios plokštelės lengvai plėšdami per aplink ją esančias perforacijas.
 2. Atsargiai nuplėškite foliją.
 3. Atsargiai išstumkite tabletę.
 4. Įdėkite tabletę į burną. Ji greitai ištirps burnoje, todėl galėsite ją lengvai nuryti.

 

Tabletę galite įmesti į pilną stiklinę ar puodelį vandens, apelsinų ar obuolių sulčių, pieno ar kavos ir išmaišyti. Vartojant kai kuriuos gėrimus, mišinys gali pakeisti spalvą ar susidrumsti. Jį reikia tuoj pat išgerti.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Olanzapine Orion dozę?

Išgėrus didesnę negu skirta Olanzapine Orion dozę, gali atsirasti tokių simptomų: dažnas širdies plakimas, susijaudinimas ir (arba) agresyvumas, kalbos sutrikimai, neįprasti judesiai (ypač veido ir liežuvio) bei sąmonės pritemimas. Kitokie galimi simptomai yra: ūmus minčių susipainiojimas, traukuliai (epilepsija), koma, simptomų derinys karščiavimas, kvėpavimo pagreitėjimas, prakaitavimas, raumenų stingulys ir apsnūdimas ar mieguistumas, kvėpavimo suretėjimas, aspiracija, kraujospūdžio padidėjimas ar sumažėjimas, nenormalus širdies ritmas.

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę, jeigu pasireiškia kuris nors iš anksčiau išvardytų simptomų. Parodykite gydytojui savo tablečių pakuotę.

 

Pamiršus pavartoti Olanzapine Orion

Tabletes išgerkite kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Nustojus vartoti Olanzapine Orion

Pasijutę geriau, nenustokite vartoti vaisto. Svarbu Olanzapine Orion vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.

 

Jeigu staiga nutraukiate Olanzapine Orion vartojimą, gali pasireikšti šie simptomai: prakaitavimas, negalėjimas užmigti, drebulys, nerimas, pykinimas ar vėmimas. Jūsų gydytojas gali patarti Jums palaipsniui mažinti dozę prieš nutraukiant gydymą.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu:

-  pasireiškia neįprasti judesiai (dažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių), daugiausia veido ar liežuvio;

-  susiformuoja kraujo krešulių venose (nedažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių), ypač kojose (simptomai yra kojos patinimas, skausmas ir paraudimas), iš kur kraujagyslėmis gali patekti į plaučius ir sukelti krūtinės skausmą bei kvėpavimo pasunkėjimą. Jeigu pasireiškia kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją;

-  pasireiškia karščiavimo, dažnesnio kvėpavimo, prakaitavimo, raumenų sąstingio ir apsnūdimo ar mieguistumo derinys (šio šalutinio poveikio dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

 

Kiti šalutiniai poveikiai

 

Labai dažnas (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių):

 • kūno svorio padidėjimas;
 • mieguistumas;
 • prolaktino koncentracijos kraujyje padidėjimas.

Gydymo pradžioje kai kurie pacientai gali jausti galvos svaigimą arba alpulį (kartu suretėja širdies plakimas), ypač atsistojus iš sėdimos ar gulimos padėties. Tai dažniausiai praeina savaime, o jeigu nepraeina, pasakykite gydytojui.

 

Dažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių):

 • kai kurių kraujo ląstelių kiekio, lipidų koncentracijos kraujyje pokyčiai ir laikinas kepenų fermentų suaktyvėjimas gydymo pradžioje;
 • gliukozės koncentracijos kraujyje ir šlapime padidėjimas;
 • šlapimo rūgšties koncentracijos kraujyje padidėjimas ir kreatino fosfokinazės suaktyvėjimas kraujyje;
 • alkio pojūčio sustiprėjimas;
 • svaigulys;
 • neramumas;
 • drebulys;
 • neįprasti judesiai (diskinezija);
 • vidurių užkietėjimas;
 • burnos džiūvimas;
 • išbėrimas;
 • jėgų netekimas, labai didelis nuovargis;
 • vandens susilaikymas organizme, sukeliantis rankų, kulkšnių ar pėdų patinimą;
 • karščiavimas, sąnarių skausmas;
 • lytinės funkcijos sutrikimas (pvz.: lytinio potraukio susilpnėjimas vyrams ir moterims arba erekcijos funkcijos sutrikimas vyrams).

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių):

 • padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., burnos ir gerklės patinimas, niežulys, bėrimas);
 • cukrinis diabetas arba cukrinio diabeto pasunkėjimas, kartais susijęs su ketoacidoze (ketoninės medžiagos kraujyje ir šlapime) arba koma;
 • priepuoliai, dažniausiai susiję su buvusiais priepuoliais (epilepsija);
 • raumenų sąstingis ar spazmai (įskaitant akių judesius);
 • neramių kojų sindromas;
 • kalbos sutrikimas;
 • mikčiojimas;
 • retas pulsas;
 • jautrumo šviesai padidėjimas;
 • kraujavimas iš nosies;
 • pilvo pūtimas;
 • atminties praradimas arba užmaršumas;
 • šlapimo nelaikymas;
 • nesugebėjimas šlapintis;
 • plaukų slinkimas;
 • mėnesinių nebuvimas arba sumažėjimas;
 • krūtų pokyčiai vyrams ir moterims (pvz., nenormali pieno sekrecija arba nenormalus krūtų padidėjimas).

 

Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių):

 • normalios kūno temperatūros sumažėjimas;
 • nenormalus širdies plakimas;
 • staigi mirtis dėl neaiškių priežasčių;
 • kasos uždegimas, sukeliantis smarkų pilvo skausmą, karščiavimą ir vėmimą;
 • kepenų liga, pasireiškianti odos ir akių baltymo pageltimu;
 • raumenų liga, pasireiškianti raumenų diegliais ir skausmu dėl neaiškių priežasčių;
 • ilgalaikė ir (arba) skausminga erekcija.

 

Labai retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10000 žmonių):

 • sunkios alerginės reakcijos, tokios kaip vaisto sukeltos reakcijos kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (angl. DRESS) sindromas. Iš pradžių DRESS pasireiškia į gripą panašiais simptomais kartu su veido bėrimu, vėliau išplitusiu bėrimu, aukšta kūno temperatūra, padidėjusiais limfmazgiais, kraujo tyrimuose stebimu padidėjusiu kepenų fermentų lygiu ir baltųjų kraujo ląstelių kiekiu (eozinofilija) (šio šalutinio poveikio dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

 

Senyvus demencija sergančius pacientus, kurie vartoja olanzapino, gali ištikti insultas, jie gali susirgti plaučių uždegimu, nelaikyti šlapimo, griūti, justi didžiulį nuovargį, matyti haliucinacijas, jiems gali pakilti kūno temperatūra, parausti oda arba pasunkėti vaikščiojimas. Gauta pranešimų apie šios grupės pacientų mirties atvejų.

 

Parkinsono liga sergantiems pacientams Olanzapine Orion gali pabloginti ligos simptomus.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Olanzapine Orion

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikykite ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Olanzapine Orion sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra olanzapinas.

Kiekvienoje burnoje disperguojamoje tabletėje yra 10 mg olanzapino.

 

 • Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė (E 460a), manitolis (E 421), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, krospovidonas, natrio laurilsulfatas, aspartamas (E951), guaro lipai (E 412), koloidinis bevandenis silicio dioksidas (E 551), magnio stearatas (E 572).

 

Olanzapine Orion išvaizda ir kiekis pakuotėje

Olanzapine Orion burnoje disperguojamos tabletės yra geltonos, apvalios, viena tabletės pusė išgaubta, kita plokščia.

 

Dėžutėje yra Olanzapine Orion burnoje disperguojamų tablečių perforuotomis aliuminio lizdinėmis plokštelėmis.

 

Dėžutėje yra 14, 28, 30, 35, 56, 70 arba 98 burnoje disperguojamos tabletės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Orion Corporation

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

 

Gamintojas

Orion Corporation

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB Orion Pharma

J. Kubiliaus g. 6

Vilnius, LT-08234

Tel. +370 5 2769499

Faksas +370 5 2765209

El. paštas info@orionpharma.lt

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Lietuva:   Olanzapine Orion 10 mg burnoje disperguojamos tabletės

Lenkija:   Anzorin

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-09-30.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Olanzapine Orion 10mg burnoje disperguojamosios tabletės N28

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

tiazepinai olanzapinum nervų olanzapine tabletės disperguojamosios psicholeptikai kieti oksazepinai diazepinai vaistai veikiantys sistemą papr corporation burnoje orion

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos