vaistai.lt

Brufen 20mg/ml geriamoji suspensija 100ml ir geriamasis švirkštas/matavimo šaukštas N1

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2017.05.02
vartojama suaugusiųjų ir paauglių (vyresnių nei 12 metų) lengvo ir vidutinio intensyvumo skausmui malšinti, reumatinėms ligoms (reumatoidiniam artritui, osteoartritui) gydyti ir menstruacijų skausmui mažinti.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 2.51
su receptu
 
Vartojimas : Valgio metu arba pavalgius Valgio metu arba pavalgius
Gamintojas :  BGP Products SIA
Veiklioji :  Ibuprofenum
ATC kodas :  M01AE01
Grupė :   Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai -> Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai -> Propiono rūgšties dariniai -> Ibuprofen

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Brufen 20mg/ml geriamoji suspensija 100ml ir geriamasis švirkštas/matavimo šaukštas N1

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Brufen 20 mg/ml geriamoji suspensija

Ibuprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), arba kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Brufen ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Brufen
 3. Kaip vartoti Brufen
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Brufen
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Brufen ir kam jis vartojamas

 

Brufen geriamoji suspensija priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Brufen malšina skausmą, mažina temperatūrą ir uždegimą.

 

Brufen geriamoji suspensija vartojama suaugusiųjų ir paauglių (vyresnių kaip 12 metų, sveriantiems 40 kg ir daugiau) lengvo ir vidutinio intensyvumo skausmui malšinti, reumatinėms ligoms (reumatoidiniam artritui, osteoartritui) gydyti ir menstruacijų skausmui mažinti.

 

6 mėnesių – 12 metų vaikams Brufen geriamąją suspensiją galima vartoti esant ūminiam skausmui ir peršalimo sukeltam karščiavimui.

 

Brufen poveikis paprastai atsiranda per 30 minučių.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Brufen

 

Brufen vartoti negalima:

- jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre;

- jei turite padidėjusį polinkį kraujuoti;

- jei sergate sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis;

- jeigu Jums yra sunkus širdies nepakankamumas;

- jei Jums yra skrandžio, dvylikapirštės žarnos opa arba kraujavimas, arba jei anksčiau yra buvusios skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos ar kraujavimas, atsiradusios vartojant Brufen ar panašius vaistus;

- jeigu Jums vartojant NVNU kada nors buvo kraujavimas iš skrandžio, žaizda skrandyje ar virškinimo trakte;

- jei Jums yra buvusios alerginės reakcijos (pvz., sunkumas kvėpuojant, nosies užgulimas, bėrimas) pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų vaistų nuo uždegimo.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Brufen:

- Jums yra tam tikri imuninės sistemos sutrikimai (mišrus jungiamojo audinio sutrikimas ir sisteminė raudonoji vilkligė (SRV), imuninės sistemos būklės, paveikiančios jungiamąjį audinį ir sukeliančios sąnarių skausmą, odos pokyčius ir kitų organų sutrikimus), nes gali būti padidėjusi aseptinio meningito atsiradimo rizika;

- sutrikusi Jūsų inkstų ar kepenų veikla;

- Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);

- Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote;

- sergate astma, lėtiniu rinitu (nuolat užsikimšusi ar varvanti nosis) ar alerginėmis ligomis, nes esant šioms būklėms, Brufen gali sukelti sunkumą kvėpuoti, dilgėlinę ar sunkią alerginę reakciją;

- sergate uždegiminėmis žarnyno ligomis, buvusi skrandžio opa ar padidėjusi kraujavimo rizika.

 

 

 • Visada vartokite mažiausią galimą dozę ir trumpiausią gydymo laiką, kad būtų išvengta šalutinio poveikio atsiradimo galimybės. Dažniausiai šalutinius poveikius sukelia vartojamos didesnės nei rekomenduojamos vaisto dozės. Tai taip pat reiškia, kad reikia vengti vartoti keletą NVNU tuo pačiu metu.

Jeigu skausmą malšinančius vaistus vartojate ilgą laiką, jie gali sukelti galvos skausmą, kurio negalima gydyti vartojant daugiau skausmą malšinančių vaistų. Jeigu manote, kad tai Jums tinka, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

 

 • Kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, Brufen gali maskuoti infekciją.

 

 • Pacientai, ypač senyvi, kurie yra turėję virškinimo sistemos problemų, turėtų kreiptis į gydytoją jei pradėjus gydymą atsirastų virškinimo sistemos pažeidimo simptomų (ypač, jei buvo kraujavimas iš virškinimo trakto).

 

 • Senyvus pacientus reikia įspėti, kad jiems yra padidėjusi šalutinių poveikių rizika, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto, perforacija (prakiurimas), kurie gali būti mirtini.

 

 • Pasireiškus kraujavimui iš virškinimo trakto ar opoms, gydymą Brufen reikia nutraukti ir pasitarti su gydytoju.

 

 • Tokie vaistai kaip Brufen gali šiek tiek padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką. Ši rizika didėja, kai vartojamos didelės vaisto dozės arba jo vartojama ilgą laiką. Nevartokite vaisto didesnėmis nei rekomenduojama dozėmis ir ne ilgiau nei reikia.

 

 • Sergant vėjaraupiais reikėtų vengti vartoti šio vaisto.

 

 • Šis vaistas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri turi įtakos moters vaisingumui. Šio poveikio nelieka nustojus vartoti vaistą. Taip pat žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“.

 

 • Jei planuojate pastoti, Brufen nevartokite. Prieš tai pasitarkite su gydytoju. Taip pat žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“.

 

 • Nutraukite Brufen vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioneurozinė edema):
 • veido, liežuvio ir gerklės sutinimas;
 • sunkumas ryjant;
 • dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant.

 

 • Labai retai buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas vartojant NVNU. Nutraukite Brufen vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado bėrimas ar gleivinių pažeidimas. Sunkus bėrimas gali pasireikšti kaip pūslelės ant odos, ypač ant kojų, rankų, plaštakų ir pėdų, taip pat ant veido ir lūpų (daugiaformė raudonė [eritema], Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas). Būklė gali dar labiau pasunkėti pūslėms didėjant ir plintant, gali imti luptis oda (toksinė epidermio nekrolizė). Taip pat gali pasireikšti sunki infekcija ir odos, poodinio audinio ir raumenų žuvimas (nekrozė).

 

 • Dėl Brufen vartojimo gali sumažėti baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje ir sumažėti atsparumas infekcijoms. Jeigu pasireiškia infekcijos simptomai, tokie kaip karščiavimas ir rimtas bendros būklės pablogėjimas, arba jeigu pasireiškia karščiavimas su vietinės infekcijos požymiais, tokiais kaip gerklės, ryklės, burnos skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums bus atliktas kraujo tyrimas, galimam baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimui kraujyje (agranulocitozei) nustatyti. Svarbu informuoti gydytoją apie vartojamą vaistą.

 

 • Atsargiai reikia vaistą vartoti skysčių netekusiems pacientams, nes yra inkstų pažeidimo pavojus, ypač skysčių netekusiems vaikams, paaugliams ir senyviems žmonėms.

 

Vaikai ir paaugliai

Galima inkstų sutrikimo rizika dehidratuotiems vaikams ir paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Brufen

Nevartokite skirtingų skausmą malšinančių vaistų vienu metu, nebent taip paskyrė gydytojas.

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Brufen gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas, įskaitant vaistus skirtus gydyti / apsaugoti. Pavyzdžiui:

 • navikų ir imuninės sistemos ligų (metotreksatas);
 • maniakinės depresijos (litis);
 • nereguliaraus širdies ritmo (digoksinas);
 • skausmo (acetilsalicilo rūgštis);
 • tromboembolinius sutrikimus (vaistai, kurie yra antikoaguliantai, t. y. kraują skystinantys arba krešėjimą mažinantys, pvz., aspirinas / acetilsalicilo rūgštis, varfarinas, tiklopidinas);
 • depresijos (vaistai, vadinami SSRI - selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai);
 • aukštą kraujo spaudimą (vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį, pvz., AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas);
 • nuo organų atmetimo pacientus, kuriems buvo persodinti organai (vaistai, kurie slopina imuninę sistemą, tokie kaip ciklosporinas ar takrolimuzas);
 • uždegimo (kortikosteroidai);
 • bakterinės infekcijos (kai kurie antibiotikai, įskaitant aminoglikozidus);
 • grybelinių infekcijų (pvz. vorikonazolas ar flukonazolas);
 • cukrinio diabeto (sulfonilkarbamidai);
 • didelį cholesterolio kiekį (cholestiraminas);
 • (ŽIV) žmogaus imunodeficito viruso (zidovudinas);
 • dėl šių priežasčių, Jus gydantis gydytojas turi žinoti apie visus vaistus, kuriuos Jūs vartojate.

 

Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui Brufen arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami Brufen su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Brufen vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Brufen galima vartoti su maistu ar gėrimais. Norint greitesnio poveikio, Brufen galima vartoti ir nevalgius. Jeigu Brufen vartojamas kartu su alkoholiu, gali pasunkėti šalutinis poveikis.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėščiosios neturėtų vartoti Brufen paskutinių trijų nėštumo mėnesių metu. Planuojančios pastoti ar pastojusios moterys taip pat neturėtų vartoti Brufen. Nėštumo metu Brufen galima vartoti tik jei paskyrė gydytojas.

 

Ibuprofenas patenka į motinos pieną. Žindant vartoti ibuprofeną nerekomenduojama. Jei žindymo laikotarpiu tektų dažniau vartoti Brufen, pasikonsultuokite su gydytoju.

 

Ibuprofeno vartojimas gali turėti įtakos vaisingumui. Todėl šio vaisto vartojimas bandant pastoti ar atliekant nevaisingumo tyrimus yra nerekomenduojamas.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Dėl šalutinio poveikio tokio kaip regos sutrikimas, svaigulys ar mieguistumas, Brufen kai kuriems žmonėms gali veikti reakcijos greitį. Tai reikia žinoti, jei atliekamas budrumo reikalaujantis darbas, pvz., vairuojama. Šis poveikis labiau pasireiškia kartu vartojant alkoholio.

 

Brufen sudėtyje yra sacharozės, sorbitolio, saulėlydžio geltonojo, metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato

5 ml Brufen dozėje yra 3 g sacharozės ir 0,5 g sorbitolio. Į tai reikia atsižvelgti cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Gali būti žalinga dantims. Jeigu gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kokio nors cukraus, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

Brufen sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo, kuris gali sukelti alergines reakcijas.

 

Brufen sudėtyje yra konservantų metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato, kurie gali sukelti alerginę reakciją (galbūt uždelstą).

 

 

 1. Kaip vartoti Brufen

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų paaugliams (sveriantiems 40 kg ir daugiau):

Reumatinės ligos: 20–35 ml (400–700 mg) 3 kartus per dieną. Dozę kartoti kas 4–6 val. Kad greičiau atpalaiduotų sustingusius sąnarius, rytinę dozę galima vartoti nevalgius.

Maksimali paros dozė: 2400 mg.

 

Menstruacijų skausmas: 20 ml (400 mg) 1–3 kartus per dieną pagal poreikį. Dozę galima kartoti kas 4–6 val. Gydymą pradėkite pajutusios pirmuosius menstruacijų skausmus.

 

Lengvo ir vidutinio intensyvumo skausmas suaugusiesiems: 10–20 ml (200–400 mg) vienu sykiu 3‑4 kartus per dieną. Dozę galima kartoti kas 4–6 val.

 

Vartojimas vaikams

 

Ūmus skausmas ir peršalimo sukeltas karščiavimas 6 mėnesių–12 metų vaikams: 5–7,5 mg ibuprofeno/kg kūno svorio vienu sykiu arba 20–30 mg/kg kūno svorio per dieną pagal toliau pateiktą lentelę.

 

Apskaičiuojant dozę, reikia atsižvelgti į kūno svorį (nurodytas apytikslis amžius).

Svoris

Amžius

Dozė

7–10 kg

6–12 mėnesių

2,5 ml 3 kartus per dieną

10–14,5 kg

1–2 metai

2,5 ml 3–4 kartus per dieną

14,5–25 kg

3–7 metai

5 ml 3–4 kartus per dieną

25–40 kg

8–12 metų

10 ml 3–4 kartus per dieną

 

Dozę reikia duoti kas 6 valandas iki keturių kartų per dieną. Brufen geriamosios suspensijos negalima duoti jaunesniems nei 6 mėnesių arba mažiau nei 7 kg sveriantiems vaikams.

 

Jeigu sergate sunkia kepenų ar inkstų liga arba esate senyvo amžiaus, gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

 

Siekiant greitesnio poveikio pasireiškimo, Brufen galima vartoti nevalgius. Jei Jūsų skrandis jautrus, vartokite Brufen su maistu.

 

Tam, kad išvengtumėte trumpalaikio deginimo pojūčio burnoje ar gerklėje, užtikrinkite, kad prieš vartojimą buteliukas yra gerai supurtytas.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Brufen dozę?

Jei išgėrėte didesnę nei Jums paskirta Brufen dozę, ar vaikas netyčia išgėrė vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

 

Perdozavimo simptomai gali pasireikšti pykinimu, skrandžio skausmu, vėmimu (gali būti su kraujo priemaiša), galvos skausmu, spengimu ausyse, sutrikimu ir nistagmu (bėgiojantis akių obuolių judesys). Gauta pranešimų, kad vartojant dideles dozes galimas mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės praradimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir svaigimas, kraujas šlapime, šalčio pojūtis kūne, kvėpavimo sutrikimai.

 

Pamiršus pavartoti Brufen

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Sunkiausias šalutinis poveikis

 

 • Nutraukite Brufen vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioneurozinė edema, nedažnas šalutinis poveikis):
 • veido, liežuvio ir gerklės sutinimas;
 • sunkumas ryjant;
 • dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant.

 

 • Dėl Brufen vartojimo gali sumažėti baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje (agranulocitozė) ir sumažėti atsparumas infekcijoms (nedažnas šalutinis poveikis). Jeigu pasireiškia infekcijos simptomai, tokie kaip karščiavimas ir rimtas bendros būklės pablogėjimas, arba jeigu pasireiškia karščiavimas su vietinės infekcijos požymiais, tokiais kaip gerklės, ryklės, burnos skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums bus atliktas kraujo tyrimas, galimam baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimui kraujyje (agranulocitozei) nustatyti. Svarbu informuoti gydytoją apie vartojamą vaistą.

 

 • Gauta pranešimų apie sunkius odos ir gleivinės pokyčius, pvz., epidermio nekrolizę ir (arba) daugiaformę raudonę (eritemą) (labai retas šalutinis poveikis). Gali pasireikšti stipri odos reakcija, vadinama DRESS DRESS simptomai gali būti tokie: odos išbėrimas, karščiavimas, padidėję limfmazgiai ir padidėjęs eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių rūšis) skaičius. Nutraukite Brufen vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado bėrimas ar gleivinių pažeidimas. Sunkus bėrimas gali pasireikšti kaip pūslelės ant odos, ypač ant kojų, rankų, plaštakų ir pėdų, taip pat ant veido ir lūpų. Būklė gali dar labiau pasunkėti pūslėms didėjant ir plintant, gali imti luptis oda (toksinė epidermio nekrolizė). Taip pat gali pasireikšti sunki infekcija ir odos, poodinio audinio ir raumenų žuvimas (nekrozė).

 

Kitas šalutinis poveikis

 

Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių): galvos skausmas, galvos svaigimas. Virškinimo trakto sutrikimai (virškinimo sutrikimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, juodos išmatos, kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, vėmimas krauju). Nuovargis. Bėrimas.

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1iš 100 žmonių): sloga, padidėjęs jautrumas, nemiga, nerimas, regėjimo pakitimai, klausos sutrikimai. Bronchų spazmas, astma. Burnos gleivinės išopėjimai. Skrandžio opa, žarnyno opa, skrandžio opos prakiurimas, skrandžio gleivinės uždegimas. Hepatitas. Gelta. Sutrikusi kepenų funkcija. Niežulys, nedidelės odos ir gleivinių kraujosruvos, jautrumas šviesai, sutrikusi inkstų funkcija. Kraujo sudėties pakitimai, įskaitant agranuliocitozę. Mieguistumas. Dilgčiojimo pojūtis.

 

Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių): nebakterinis meningitas, alerginės reakcijos, depresija, sutrikimas, sutrikusi rega, tinitas (spengimas ausyse), kepenų pažeidimas ir skysčių susilaikymas organizme.

 

Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių): kasos uždegimas, kepenų funkcijos nepakankamumas, odos ir gleivinių pakitimai (kartais sunkūs), tokie kaip epidermio nekrolizė ir (ar) daugiaformė eritema.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): storosios žarnos opų pablogėjimas (kolitas) ir Krono liga (žarnyno liga).

 

Atkreipkite dėmesį, kad Brufen gali prailginti kraujavimo laiką.

 

Galima sunki odos infekcija sergant vėjaraupiais. Vartojant NVNU gali išsivystyti ar pasunkėti su infekcija susijęs uždegimas (pvz., tokios būklės, kaip nekrotizuojantis fasciitas, pasireiškiantis smarkiu skausmu, karščiavimu, sutinusia ir karšta oda, odos lupimusi, nekroze). Jei vartojant ibuprofeną atsiranda odos infekcijos požymių ar jie pasunkėja, patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Tokie vaistai kaip Brufen gali nežymiai padidinti infarkto ar insulto riziką.

 

Yra pranešimų, kad vartojant Brufen geriamąją suspensiją, gali būti praeinantis deginimo pojūtis burnoje ar gerklėje.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT‑09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Brufen

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir buteliuko po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Pirmą kartą atidarius buteliuką, tinkamumo laikas 12 mėnesių.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Brufen sudėtis

 

-  Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas.

-  Pagalbinės medžiagos yra konservantai (metilo parahidroksibenzoatas E218, propilo parahidroksibenzoatas E216, natrio benzoatas E211), sacharozė, citrinų rūgštis monohidratas, glicerolis, skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis) E420, polisorbatas 80, apelsinų aromatinė medžiaga, dažiklis (saulėlydžio geltonasis E110), agaras, išgrynintas vanduo.

 

Brufen išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Geltona apelsinų skonio geriamoji suspensija.

100 ml ir 200 ml (plastikinis buteliukas). Pridedamas 5 ml geriamasis švirkštas / 2,5 ml/5 ml dvigubas matavimo šaukštas.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Mylan IRE Healthcare Limited

Unit 35/36, Grange Parade, Baldoyle Industrial Estate, Dublin 13

Airija

 

Gamintojas

AbbVie S.r.l.

S.R. 148 Pontina, Km 52 snc

04011 Campoverde di Aprilia (LT)

Italija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

BGP Products UAB

Žalgirio g. 92,

LT- 09303, Vilnius

Tel.:+370 52051288

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Šalis

Pavadinimas

Estija

Brufen, 20 mg/ml suukaudne suspensioon

Latvija

Brufen 20 mg/ml suspensija iekšķīgai lietošanai

Lietuva

Brufen 20 mg/ml geriamoji suspensija

Lenkija

Brufen, 20 mg/ml, zawiesina doustna

Rumunija

Brufen 20 mg/ml suspensie orală

Slovėnija

Brufen 20 mg/ml peroralna suspenzija

Švedija

Brufen 20 mg/ml oral suspension

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-10-18.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Brufen 20mg/ml geriamoji suspensija 100ml ir geriamasis švirkštas/matavimo šaukštas N1

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

dariniai ibuprofen suspensija raumenų priešuždegiminiai products švirkštas brufenas brufen vaistai geriamasis propiono priešreumatiniai geriamoji šaukštas veikiantys sistemą ibuprofenum rūgšties matavimo skeleto

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos