vaistai.lt

Ibandronic Acid Ingen Pharma (Licobondrat) 150mg plėvele dengtos tabletės N1

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2020.04.30
saugo nuo kaulų masės mažėjimo, sukeliamo osteoporozės, taip pat padeda formuotis kaulams.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 8.84
su receptu
 
Vartojimas : Prieš valgymą Prieš valgymą

Po valandos galite pirmą kartą tą dieną pavalgyti ir atsigerti

Gamintojas :  Ingen Pharma
Veiklioji :  Acidum ibandronicum
ATC kodas :  M05BA06
Grupė :   Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai -> Vaistai kaulų ligoms gydyti -> Bisfosfonatai -> Ibandronic acid

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Ibandronic Acid Ingen Pharma (Licobondrat) 150mg plėvele dengtos tabletės N1

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg plėvele dengtos tabletės

Ibandrono rūgštis

 

Atidžiai perskaitykite visą ši lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti ji perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Ibandronic Acid Ingen Pharma ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Ibandronic Acid Ingen Pharma
 3. Kaip vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Ibandronic Acid Ingen Pharma
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Ibandronic Acid Ingen Pharma ir kam jis vartojamas

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma priklauso vaistų grupei, vadinamai bisfosfonatais. Jo sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibandrono rūgšties. Vaisto sudėtyje nėra hormonų.

Ibandronic Acid Ingen Pharma gali panaikinti kaulų retėjimą, sustabdydamas kaulinio audinio nykimą ir didindamas kaulų masę moterims, kurios vartoja šį vaistą, nors jos ir negalės pastebėti ar pajusti skirtumo.

Ibandronic Acid Ingen Pharma gali sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne klubo kaulų, lūžių riziką.

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma Jums skiriama osteoporozės po menopauzės gydymui, kadangi Jums kaulų lūžių rizika yra padidėjusi. Osteoporozė - tai kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas. Ji būdinga moterims po menopauzės. Menopauzės metu moters kiaušidės nustoja gaminti estrogeną, moteriškąjį lytinį hormoną, kuris padeda išsaugoti sveikus kaulus.

 

Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės sąlygotų kaulų lūžių rizika. Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai:

 • nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste;
 • rūkymas ar per gausus alkoholio vartojimas;
 • vaikščiojimo ar kitu kūno svorį reguliuojančių pratimų trūkumas;
 • osteoporozės atvejai šeimoje.

 

Sveikas gyvenimo būdas padidins gydymo naudą. Vadinasi, reikia vartoti įvairų maistą, kuriame gausu kalcio ir vitamino D, vaikščioti ar daryti kitus kūno svorį reguliuojančius pratimus, nerūkyti ir negerti per daug alkoholio.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Ibandronic Acid Ingen Pharma

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma vartoti negalima

 • Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibandrono rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
 • Jeigu Jums yra tam tikrų stemplės (burną su skrandžiu jungiančio organo) veiklos sutrikimų, tokių kaip jos susiaurėjimas ar sunkus rijimas.
 • Jeigu Jūs negalite bent vieną valandą (60 minučių) pastovėti ar tiesiai pasėdėti.
 • Jei Jūsų kraujyje yra ar anksčiau buvo maža kalcio koncentracija. Pasitarkite su gydytoju.

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma neskirti vaikams ir paaugliams.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Ibandronic Acid Ingen Pharma nuo osteoporozės vartojantiems pacientams yra pastebėtas labai retas šalutinis poveikis, vadinamas žandikaulio osteonekroze (ŽON) (kaulo pažaida žandikaulyje) jau vaistui esant rinkoje. ŽON taip pat gali pasireikšti po gydymo nutraukimo.

 

Svarbu stengtis išvengti ŽON atsiradimo, nes tai yra skausminga būklė, kurią gali būti sunku gydyti.

Norint sumažinti žandikaulio osteonekrozės atsiradimo pavojų, yra keletas atsargumo priemonių, kurių Jums reikia imtis.

 

Prieš pradėdami gydytis pasakykite gydytojui ar slaugytojui (sveikatos priežiūros specialistui), jeigu:

 • turite kokių nors burnos ar dantų problemų, tokių kaip prasta dantų būklė, dantenų liga ar planuojamas danties ištraukimas;
 • kasdien nevalote dantų arba senai buvote pas odontologą;
 • esate rūkalius (rūkymas gali padidinti dantų ligų pavojų);
 • anksčiau buvote gydomas bisfosfonatais (jie vartojami gydyti arba užkirsti kelią kaulų ligoms);
 • vartojate vaistus, vadinamus kortikosteroidais (pavyzdžiui, prednizolono arba deksametazono);
 • sergate vėžiu.

 

Prieš paskirdamas gydymą Ibandronic Acid Ingen Pharma gydytojas gali Jūsų paprašyti pasitikrinti dantis.

 

Gydymo metu Jūs turite palaikyti gerą burnos higieną (įskaitant ir reguliarų dantų valymą) ir reguliariai tikrintis dantis. Jeigu naudojate dantų protezus, Jūs turite juos tinkamai pritaikyti. Jeigu gydotės dantis arba rengiatės odontologinei operacijai (pvz., dantų traukimui), apie tai praneškite savo gydytojui ir pasakykite odontologui, kad esate gydomi Ibandronic Acid Ingen Pharma.

 

Pajutę kokių nors burnos ar dantų negalavimų, tokių kaip dantų iškritimas, skausmas ar patinimas, negyjančios opelės arba išskyros, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir odontologą, nes tai galėtų būti žandikaulio osteonekrozės požymiai.

 

Kai kurie žmonės turi ypač atsargiai vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma:

-  Jei Jums yra mineralinių medžiagų metabolizmo sutrikimų (pavyzdžiui, vitamino D trūkumas).

-  Jei Jūsų inkstų veikla sutrikusi.

-  Jeigu Jums yra bet kokių rijimo ar virškinimo sutrikimų.

-  Jeigu Jums reikia gydytis dantis ar atlikti odontologinę operaciją, pasakykite odontologui, kad vartojate Ibandronic Acid Ingen Pharma. Jei sergate vėžiu, taip pat pasakykite odontologui.

 

Gali pasireikšti stemplės (burną su skrandžiu jungiančio organo) dirginimas, uždegimas ar išopėjimas, dažnai pasižymintys tokiais simptomais kaip stiprus skausmas krūtinėje, stiprus skausmas ryjant maistą ir (arba) geriant, stiprus pykinimas ar vėmimas, ypač jeigu Jus neužgeriate tabletės pilna stikline geriamojo vandens ir (arba) jeigu Jūs atsigulate nepraėjus vienai valandai po Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletės nurijimo. Jei pajusite šiuos simptomus, nebevartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją (žr. 3 skyrių).

 

Vaikams ir paaugliams

Neduokite Ibandronic Acid Ingen Pharma jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Ibandronic Acid Ingen Pharma

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti apie:

 

-  Papildus, kuriuose yra kalcio, magnio, geležies arba aliuminio, nes jie gali įtakoti Ibandronic Acid Ingen Pharma poveikį.

 

-  Acetilsalicilo rūgštį ir kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU) (įskaitant ibuprofeną, diklofenako natrį ir naprokseną), kurie gali dirginti skrandį ir žarnyną. Ibandronic Acid Ingen Pharma taip pat gali sukelti šiuos reiškinius. Taigi ypač atsargiai vartokite skausmą malšinančius vaistus ar vaistus nuo uždegimo kartu su Ibandronic Acid Ingen Pharma.

 

Išgėrę Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletę, palaukite bent 1 valandą ir tik tada gerkite kitus vaistus, įskaitant virškinimą gerinančius preparatus, kalcio papildus ar vitaminus.

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma vartojimas su maistu ir gėrimais

Nevartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma kartu su maistu. Ibandronic Acid Ingen Pharma, vartojamas kartu su maistu, yra mažiau veiksmingas.

Galima gerti paprastą vandenį, bet ne kitus gėrimus

 

Išgėrę Ibandronic Acid Ingen Pharma, prašom palaukite bent 1 valandą ir tik tada galite pirmą kartą tą dieną pavalgyti ar gerti kitus gėrimus (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma”).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Ibandronic Acid Ingen Pharma yra skirtas tik moterims po menopauzės gydyti ir neturi būti skiriamas vaisingo amžiaus moterims.

Nevartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma, jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį.

Prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jūs galite vairuoti ir valdyti mechanizmus, nes manoma, kad Ibandronic Acid Ingen Pharma gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate ar nevirškinate kokių nors rūšių cukraus (pvz., jeigu Jums yra galaktozės netolerancija, Lapp laktazės stoka arba gliukozės-galaktozės absorbcijos sutrikimas), prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasitarkite su savo gydytoju.

 

 1. Kaip vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta Ibandronic Acid Ingen Pharma dozė yra viena tabletė per mėnesį.

 

Kaip kas mėnesį išgerti tabletę

Svarbu kruopščiai laikytis šių nurodymų. Jie skirti tam, kad Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletė greitai patektų į skrandį, taigi mažiau dirgintų.

 

 • Vartokite po vieną Ibandronic Acid Ingen Pharma 150mg tabletę kartą per mėnesį.

 

 • Pasirinkite tokią mėnesio dieną, kurią būtų lengva prisiminti. Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletei išgerti pasirinkite arba tą pačią datą (pvz., kiekvieno mėnesio 1-ąją dieną) arba tą pačią mėnesio dieną (pvz., pirmąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį). Pasirinkite pagal Jūsų režimą tinkamiausią dieną.

 

 • Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletę vartokite praėjus bent 6 valandoms, kai jūs paskutinį kartą ką nors valgėte ar gėrėte, išskyrus vandenį.

 

-  Vartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletę

 • ryte tik atsikėlę ir
 • nieko nevalgę ir negėrę (skrandis turi būti tuščias).

 

 • Nurykite tabletę užgerdami pilna stikline vandens (bent 180 ml). Tabletės neužgerkite vandeniu, kuriame didelė kalcio koncentracija, vaisių sultimis ar kitu gėrimu. Jeigu manote, kad vandentiekio vandenyje yra daug kalcio (kietas vanduo), patartina užsigerti mažos mineralizacijos buteliuose išpilstytu vandeniu.

 

-  Nurykite visą tabletę — nekramtykite, nesmulkinkite ir neleiskite jai ištirpti burnoje.

 

 • Išgėrę tabletę dar vieną valandą (60 minučių)

-  nesigulkite; turite būti vertikalioje padėtyje (stovėti ar sėdėti), kad dalis vaisto nepatektų atgal i stemplę

 

  

-  nieko nevalgykite

 

 

 

 

 

 

-  nieko negerkite (išskyrus vandenį, jei reikia)

-  nevartokite jokių kitų vaistų

 

 • Po valandos Jūs galite pirmą kartą tą dieną pavalgyti ir atsigerti. Pavalgę galite atsigulti, jei norite, ar vartoti kitus būtinus vaistus.

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma vartojimo trukmė

Svarbu vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma kas mėnesį tiek laiko, kiek paskiria gydytojas.

Po 5 metų Ibandronic Acid Ingen Pharma vartojimo, prašome pasitarti su gydytoju ar Jums reikia toliau vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ibandronic Acid Ingen Pharma dozę

Jei netyčia išgėrėte daugiau nei vieną tabletę, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Nemėginkite sukelti vėmimo ir negulkite — Ibandronic Acid Ingen Pharma gali dirginti stemplę.

 

Pamiršus pavartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma

Pamiršus išgerti tabletę pasirinktos dienos rytą, negalima gerti tabletės tą dieną vėliau. Vietoj to, pažiūrėkite į kalendorių, kada pagal planą reikės gerti kitą dozę:

 

 • Jeigu, pamiršus išgerti tabletę pasirinktos dienos rytą, iki kitos dozės pagal planą liko tik nuo 1 iki 7 parų...

 

Niekada negerkite dviejų Ibandronic Acid Ingen Pharma tablečių tą pačią savaitę.

Palaukite, kol ateis laikas gerti tabletę ir išgerkite ją kaip įprasta; vėliau vėl vartokite po vieną tabletę per mėnesį numatytomis dienomis, kurias Jūs pažymėjote savo kalendoriuje.

 

 • Jeigu, pamiršus išgerti tabletę pasirinktos dienos rytą, iki kitos dozės pagal planą liko daugiau kaip 7 dienos...

Išgerkite tabletę kitos dienos ryte po to, kai prisiminėte; vėliau vėl vartokite po vieną tabletę per mėnesį Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių šalutinių poveikių, nedelsdami pasakykite slaugytojui arba gydytojui, nes Jums gali reikėti skubios medicininės pagalbos:

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių):

 • stiprus skausmas krūtinėje, stiprus skausmas nurijus maisto ar gėrimo, stiprus pykinimas arba vėmimas, pasunkėjęs rijimas. Jums gali atsirasti stiprus stemplės uždegimas, galimai su stemplės žaizdomis arba susiaurėjimu.

 

Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių):

 • niežėjimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas, sunkinantis kvėpavimą;
 • užsitęsęs akių skausmas ir uždegimas;
 • naujai atsiradęs skausmas, silpnumas ar nemalonus pojūtis šlaunies, klubo ar kirkšnies srityje. Tai gali būti ankstyvieji galimo neįprasto šlaunikaulio lūžio požymiai.

 

Labai retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10000 žmonių):

 • skausmas ar žaizda burnoje ar žandikaulyje. Tai gali būti ankstyvieji sunkios žandikaulio ligos (nekrozės (žuvusio kaulinio audinio) žandikaulyje požymiai);
 • pasikalbėkite su savo gydytoju, jeigu Jums skauda ausį, iš ausies teka išskyros ir (arba) Jums prasidėjęs ausies uždegimas. Tai gali būtų ausyje esančio kaulo pažeidimo požymiai;
 • sunkios, galinčios sukelti grėsmę gyvybei alerginės reakcijos;
 • sunkios odos reakcijos.

 

Kiti galimi šalutiniai poveikiai

 

Dažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių):

 • galvos skausmas;
 • rėmuo, nemalonus jausmas ryjant, skrandžio ar pilvo skausmas (gali būti dėl skrandžio uždegimo), nevirškinimas, pykinimas, viduriavimas (laisvi viduriai);
 • raumenų trūkčiojimas, sąnarių ir galūnių sustingimas;
 • į gripą panašūs simptomai, tokie kaip karščiavimas, drebulys ir šaltkrėtis, diskomforto jausmas, kaulų skausmas bei raumenų ir sąnarių diegliai. Jeigu bet kuris iš poveikių tampa varginantis arba tęsiasi ilgiau negu keletą parų, pasitarkite su slaugytoju ar gydytoju;
 • išbėrimas.

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių):

 • svaigulys;
 • pilvo pūtimas (gausus dujų išėjimas);
 • nugaros skausmas;
 • nuovargis ir išsekimas;
 • astmos priepuoliai.

 

Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių):

 • dvylikapirštės žarnos uždegimas (pirmojo žarnos segmento), kuris sukelia pilvo skausmą;
 • dilgėlinė.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Ibandronic Acid Ingen Pharma

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma sudėtis

 

 • Veiklioji medžiaga yra ibandrono rūgštis. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 150 mg ibandrono rūgšties (natrio ibandronato hidrato pavidalu).

 

 • Pagalbinės medžiagos yra:

tabletės branduolyje: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas

tabletės plėvelėje: hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000.

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos, vienoje pusėje pažymėtos ženklu „LC“.

 

Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse po 1 ar 3 tabletes.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

SIA Ingen Pharma

 1. Ulmaņa gatve 119

LV-2167 Mārupe, Rīga

Latvija

 

Gamintojas

LABORATORIOS LICONSA, S.A.

Avda. Miralcampo, Nº 7, Polígono Industrial Miralcampo

19200 Azuqueca de Henares (Guadalajara)

Ispanija

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Čekija: Licobondrat

Estija: Licobondrat 150 mg õhukese polümeerikattega tabletid

Vengrija: Licobondrat 150 mg Filmtabletta

Lietuva: Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg plėvele dengtos tabletės

Nyderlandai: Licobondrat 150 mg Filmomhulde tabletten

Norvegija: Licobondrat 150 mg Tablett, filmdrasjert

Portugalija: Licobondrat 150 mg

Slovakija: Licobondrat 150 mg

Ispanija: Ácido Ibandrónico Tarbis 150 mg comprimidos recubiertos con película

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-02-14.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Ibandronic Acid Ingen Pharma (Licobondrat) 150mg plėvele dengtos tabletės N1

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

licobondrat plėvele ingen ibandronicum acidum dengtos ligoms sistemą veikiantys bisfosfonatai ibandronic acid raumenų vaistai farma gydyti skeleto pharma kaulų papr kieti tabletės

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos