vaistai.lt

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml infuzinis tirpalas 100ml N1

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2015.07.15
fluorochinolonų grupės antibiotikas. Jo veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas, kuris veikia naikindamas infekcines ligas sukeliančias bakterijas.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 2.01
su receptu
 
Gamintojas :  Baxter Holding B.V.
Veiklioji :  Ciprofloxacinum
ATC kodas :  J01MA02
Brūkšninis kodas :  8902344335218
Grupė :   Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai -> Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai -> Fluorochinolonai -> Ciprofloxacin

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml infuzinis tirpalas 100ml N1

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Ciprofloxacin Baxter 2 mg/ml infuzinis tirpalas

Ciprofloksacinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į
 • gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

 Apie ką rašoma šiame lapelyje ?

 1. Kas yra Ciprofloxacin Baxter ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Ciprofloxacin Baxter
 3. Kaip vartoti Ciprofloxacin Baxter
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Ciprofloxacin Baxter
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Ciprofloxacin Baxter ir kam jis vartojamas

 

Ciprofloxacin Baxter sudėtyje yra veikliosios medžiagos ciprofloksacino. Ciprofloksacinas yra antibiotikas, priklausantis fluorochinolonų šeimai. Ciprofloksacinas veikia, naikindamas infekcines ligas sukeliančias bakterijas. Jis veikia tik prieš specifines bakterijų atmainas.

 

Suaugusieji

Ciprofloxacin Baxter gydomos toliau išvardytos bakterijų sukeltos infekcinės ligos.

 

 • Kvėpavimo takų infekcinės ligos.
 • Ilgalaikės ar pasikartojančios ausų ar ančių infekcinės ligos.
 • Šlapimo takų infekcinės ligos.
 • Vyrų ir moterų lytinių organų infekcinės ligos.
 • Virškinimo trakto ir pilvo vidaus infekcinės ligos.
 • Odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos.
 • Kaulų ir sąnarių infekcinės ligos.
 • Būklė po inhaliacinio kontakto su juodligės sukėlėjais.

 

Ciprofloksacinas gali būti vartojamas pacientų, kuriems yra mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius (neutropenija) kartu su karščiavimu, gydymui, jeigu įtariama, kad tai gali būti dėl bakterinės infekcijos

Jeigu sergate sunkia infekcine liga arba jei ją sukėlė ne vienos rūšies bakterija, gydytojas kartu su Ciprofloxacin B gali skirti ir kitokio antibiotiko.

 

Vaikai ir paaugliai

Ciprofloxacin Baxter gydomi vaikai ir paaugliai, sergantys toliau išvardytomis ligomis (gydymą turi prižiūrėti medikas).

 • Cistine fibroze sergančių vaikų plaučių ir bronchų infekcinės ligos.
 • Komplikuotos infekcinės šlapimo takų ligos, įskaitant atvejus, kai infekcija patenka į inkstus (pielonefritas).
 • Būklė po inhaliacinio kontakto su juodligės sukėlėjais.

Gydytojas gali nuspręsti Ciprofloxacin Baxter gydyti ir kitokias specifines sunkias vaikų ir paauglių infekcines ligas.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Ciprofloxacin Baxter

 

Ciprofloxacin Baxter vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai, kitiems chinolonų grupės vaistams ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu vartojate tizanidiną (žr. 2 skyrių: „Kiti vaistai ir Ciprofloxacin Baxter“).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Ciprofloxacin Baxter

 

 • jeigu kada nors sirgote inkstų ligomis, kadangi gali reikėti pakoreguoti gydymą;
 • jeigu sergate epilepsija ar kita nervų sistemos liga;
 • jeigu ankstesnio gydymo antibiotikais, pvz., ciprofloksacinu, metu buvo problemų su sausgyslėmis;

jeigu sergate sunkiąja miastenija (liga, kuriai būdingas raumenų silpnumas), nes gali sustiprėti simptomai;

 • jeigu Jums yra širdies sutrikimų. Atsargumas būtinas tuo atveju, jeigu vartojate ciprofloksciną, jeigu Jums yra įgimtas ar Jūsų kraujo giminaičiams yra buvęs pailgėjęs QT intervalas (matomas EKG, t. y. elektrinių širdies impulsų įraše), yra sutrikusi druskų pusiausvyra kraujyje (ypač jei yra mažas kalio ar magnio kiekis kraujyje), yra labai retas širdies ritmas (vadinamoji bradikardija), yra nusilpusi širdis (širdies nepakankamumas), buvo ištikęs širdies priepuolis (miokardo infarktas), esate moteris ar senyvo amžiaus žmogus arba vartojate kitų vaistų, kurie sukelia nenormalių EKG pokyčių (žr.  2 skyrių „Kiti vaistai ir Ciprofloxacin Baxter“).
  • jeigu žinoma, kad Jūsų kraujo giminaičiui yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės (G6PD) stoka, kadangi Jums gali būti su ciprofloksacinu susijusios anemijos rizika.

Kai kurių lytinių takų infekcijų gydymui Jūsų gydytojas gali paskirti vartoti kitą antibiotiką ir dar ciprofloksaciną. Jei po 3 gydymo parų simptomai nepalengvėja, reikia pasikonsultuoti su savo gydytoju

Gydymo Ciprofloxacin Baxter metu

 

Jei vartojant Ciprofloxacin Baxter atsiras bet kuri iš toliau išvardytų reakcijų, nedelsdamas praneškite gydytojui. Jis nuspręs, ar reikia nutraukti gydymą Ciprofloxacin Baxter.

 

 • Sunki staigi alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija arba šokas, angioneurozinė edema). Net po pirmos dozės pavartojimo retai gali pasireikšti sunki alerginė reakcija, kurios simptomai yra spaudimas krūtinėje, galvos svaigimas, pykinimas arba alpulys bei svaigulys stojantis. Jeigu atsiranda minėtas poveikis, nutraukite Ciprofloxacin Baxter vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

 

 • Retai gali atsirasti sąnarių skausmas ir tinimas bei sausgyslių uždegimas, ypač jei esate senyvas ar tuo pat metu gydotės kortikosteroidais. Uždegimas ir sausgyslių plyšimai gali pasireikšti net per pirmąsias 48 gydymo valandas ar iki kelių mėnesių po gydymo Ciprofloxacin Baxter nutraukimo. Atsiradus pirmiesiems skausmo ar uždegimo požymiams, nutraukite Ciprofloxacin Baxter vartojimą ir leiskite skaudamai daliai pailsėti. Venkite nereikalingo krūvio, nes tai gali didinti sausgyslės plyšimo riziką.

 

 • Jei sergate epilepsija arba kita nervų sistemos liga, pvz., smegenų išemija ar insultu, gali pasireikšti su centrine nervų sistema susijęs pašalinis poveikis. Tokiu atveju nutraukite Ciprofloxacin Baxter vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

 

 • Pirmą kartą pavartojus Ciprofloxacin Baxter, gali atsirasti psichikos sutrikimų. Jei sergate depresija ar psichoze, gydymo Ciprofloxacin Baxter metu šių ligų simptomai gali pasunkėti. Retais atvejais depresija ar psichozė gali progresuoti iki minčių apie savižudybę, mėginimo nusižudyti ar baigtis savižudybe. Tokiu atveju nutraukite Ciprofloxacin Baxter vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

 

 • Gali atsirasti neuropatijos simptomų, pvz., skausmas, deginimas, dilgčiojimas, nutirpimas ir (arba) silpnumas. Tokiu atveju nutraukite Ciprofloxacin Baxter vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

 

 • Buvo pranešta apie hipoglikemiją, dažniausiai diabetu sergantiems pacientams, daugiausia senyviems žmonėms. Jei taip atsitiktų, skubiai susisiekite su savo gydytoju. Vartojant antibiotikų, įskaitant Ciprofloxacin Baxter, gali prasidėti viduriavimas, kuris gali tęstis net keletą savaičių po to, kai nutrauksite vaisto vartojimą. Jei viduriavimas labai sustiprėja ar užsitęsia arba jei pastebite, kad išmatose atsirado kraujo arba gleivių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją. Būtina nedelsiant nutraukti Ciprofloxacin Baxter vartojimą, nes tai gali būti gyvybei pavojingas sutrikimas. Nevartokite žarnyno judesius slopinančių preparatų.

 

 • Jei bus imamas mėginys šlapimo arba kraujo tyrimams atlikti, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate Ciprofloxacin Baxter.

 

 • Ciprofloxacin Baxter gali sukelti kepenų pažaidą. Jei atsiras bet kuris iš tokių simptomų kaip apetito nebuvimas, gelta (odos pageltimas), šlapimo patamsėjimas, niežėjimas ar pilvo skausmas, nedelsdami nutraukite Ciprofloxacin Baxter vartojimą.

 

 • Vartojant Ciprofloxacin Baxter gali sumažėti baltųjų kraujo ląstelių kiekis ir sumažėti atsparumas infekcijai. Jei atsiranda tokių infekcijos simptomų kaip karščiavimas ir reikšmingas bendros būklės pablogėjimas arba karščiavimas ir lokalių simptomų (gerklės, ryklės ar burnos) skausmas ar šlapinimosi sutrikimų, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją. Bus atliktas kraujo tyrimas ir patikrinta, ar nesumažėjo baltųjų kraujo ląstelių kiekis (ar nepasireiškė agranulocitozė). Labai svarbu gydytojui pasakyti apie vartojamą vaistą.

 

 

 

 • Vartojant Ciprofloxacin Baxter, Jūsų oda tampa jautresnė saulės šviesai ar ultravioletiniams (UV) spinduliams. Venkite stiprios saulės šviesos ar dirbtinės UV šviesos, pvz., soliariume.
  • Jei Jums sutriko regėjimas ar atsirado bet koks kitas poveikis akims, nedelsiant pasitarkite su akių ligų gydytoju.

 

Kiti vaistai ir Ciprofloxacin Baxter

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nevartokite Ciprofloxacin Baxter kartu su tizanidinu, kadangi gali pasireikšti šalutinis poveikis, t. y. sumažėti kraujospūdis ir atsirasti slopinimas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Ciprofloxacin Baxter vartoti negalima“).

 

Žinoma, kad toliau išvardyti vaistai organizme reaguoja su Ciprofloxacin Baxter. Jo vartojimas kartu su tokiais vaistais gali keisti gydomąjį jų poveikį. Be to, gali didėti šalutinio poveikio atsiradimo rizika.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

 • vitamino K antagonistus (pvz., varfarino, acenokumarolo. fenprokumono, fluindiono arba kitokių geriamųjų antikoaguliantų (vaistų kraujui skystinti);
 • probenecido (vaisto nuo podagros);
 • metotreksato (juo gydomos tam tikros vėžio rūšys, žvynelinė, reumatoidinis artritas);
 • teoflino (vaisto nuo kvėpavimo sutrikimų);
 • tizanidino (vaisto raumenų spazmams šalinti ir išsėtinei sklerozei gydyti);
  • olanzapino (vaisto nuo psichozės);
 • klozapino (vaisto nuo psichozės);
 • ropinirolio (Parkinsono ligai gydyti);
 • fenitoino (vaisto nuo epilepsijos);
  • ciklosporino (nuo odos ligų, reumatoidinio artrito ir persodinant organus);
 • kitus vaistus, kurie gali keisti Jūsų širdies ritmą: vaistus, priklausančius antiaritminių preparatų grupei (pvz., chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą, amjodaroną, sotalolį, dofetilidą, ibutilidą); triciklius antidepresantus; kai kuriuos antimikrobinius vaistus, priklausančius makrolidų grupei; kai kuriuos antipsichozinius vaistus
  • zolpidemo ( nuo miego sutrikimų)

Vartojant Ciprofloxacin Baxter, gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujyje:

 • pentoksifilino (vaisto kraujotakos ligoms gydyti);
 • kofeino;
 • lidokaino (nuo širdies ligų ar laidinei anestezijai);

 

 • sildenafilio (vaisto nuo erekcijos sutrikimo);
 • duloksetino (vaisto nuo depresijos, diabetinio nervų pažeidimo ar nesusivaldymo );
  • Agomelatino (nuo depresijos).

 

Ciprofloxacin Baxter vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas ir gėrimai įtakos gydymui Ciprofloxacin Baxter infuziniu tirpalu neturi.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumo metu Ciprofloxacin Baxter vartoti nerekomenduojama

 

Žindymo metu Ciprofloxacin Baxter nevartokite, nes ciprofloksacino išsiskiria su motinos pienu ir vaikui gali pasireikšti žalingas poveikis.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ciprofloxacin Baxter gali sumažinti Jūsų budrumą. Gali atsirasti nepageidaujamų nervų sistemos reikšinių. Dėl šios priežasties prieš vairavimą ar mechanizmų valdymą įsitikinkite, kad žinote, kaip Jus veikia Ciprofloxacin Baxter. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ciprofloxacin Baxter medžiagas

Jei ribojate natrio kiekį maiste, būtina atsižvelgti į tai, kad:

 • 50 ml Ciprofloxacin yra 7,7 mmol (= 177 mg) natrio;
 • 100 ml Ciprofloxacin yra 15,4 mmol (= 354 mg) natrio;
 • 200 ml Ciprofloxacin yra 30,8 mmol (= 708 mg) natrio.

 

 

 1. Kaip vartoti Ciprofloxacin Baxter

 

Gydytojas tiksliai paaiškins, kokia Ciprofloxacin Baxter dozė Jums bus paskirta, kaip dažnai vaisto reikės vartoti ir kiek truks gydymas.

 

Tai priklausys nuo infekcijos rūšies ir jos pasireiškimo sunkumo.

 

Pasakykite gydytojui, jei sergate inkstų ligomis, nes gali reikėti koreguoti dozę.

 

Gydymas paprastai trunka nuo 5 iki 21 dienos, tačiau sergant sunkiomis infekcinėmis ligomis jis gali trukti ilgiau.

 

Gydytojas nurodys kiekvieną dozę lėtai sulašinti į veną. Vaikams infuzijos trukmė yra 60 minučių. Suaugusiems pacientams 400 mg Ciprofloxacin Baxter dozės infuzijos trukmė yra 60 minučių, 100 mg ir 200 mg Ciprofloxacin Baxter dozės – 30 minučių. Lašinant lėtai, apsisaugoma nuo ūmaus šalutinio poveikio pasireiškimo.

 

Nepamirškite gerti daug skysčių, kai vartojate šį vaistą.

 

Nutraukus gydymą Ciprofloxacin Baxter

Svarbu baigti visą gydymo kursą, netgi tuo atveju, jei po keleto dienų pasijutote geriau. Jei gydymą nutrauksite per anksti, infekcinė liga gali būti nevisiškai išgydyta ir jos simptomai gali atsirasti iš naujo ar pasunkėti, be to, gali atsirasti atsparumas antibiotikui.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką ar slaugytoją.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

 

Dažnas (gali atsirasti 1 iš 10 žmonių):

 • pykinimas, viduriavimas, vėmimas;
 • sąnarių skausmas vaikams;
 • lokali reakcija injekcijos vietoje, išbėrimas;
 • laikinas tam tikrų medžiagų (transaminazių) aktyvumo padidėjimas kraujyje.

Nedažnas (gali atsirasti 1 iš 100 žmonių):

 • nauja grybelių sukelta infekcinė liga;
 • didelė eozinofilų (tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių) koncentracija, kraujo krešėjimo veiksnių (trombocitų) kiekio padidėjimas arba sumažėjimas;
  • sumažėjęs apetitas
 • hiperaktyvumas, sujaudinimas, sumišimas, orientacijos sutrikimas, haliucinacijos;
 • galvos skausmas, svaigulys, miego sutrikimas, skonio pojūčio sutrikimas, badymo ir dilgčiojimo pojūtis, neįprastai jautri jutimų reakcija į dirginimą, traukuliai (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), svaigulys;
 • regėjimo problemos, įskaitant vaizdo dvejinimąsi;
 • kurtumas;
 • dažnas širdies plakimas (tachikardija);
 • kraujagyslių išsiplėtimas (vazodiliatacija), mažas kraujospūdis;
 • pilvo skausmas, virškinimo trakto problemos, pvz., nemalonus pojūtis skrandyje (nevirškinimas arba rėmuo), dujų susikaupimas;
 • kepenų ligos, tam tikros medžiagos (bilirubino) koncentracijos padidėjimas kraujyje, gelta (cholestazinė gelta);
 • niežėjimas, dilgėlinė;
 • sąnarių skausmas suaugusiems žmonėms;
 • sutrikusi inkstų funkcija, inkstų nepakankamumas;
 • raumenų ir kaulų skausmas (pvz., galūnių, nugaros, krūtinės skausmas), negalavimas (astenija), karščiavimas, skysčių susilaikymas;
 • šarminės fosfatazės (tam tikros kraujyje esančios medžiagos) kiekio padidėjimas.

 

Retas (gali atsirasti 1 iš 1000 žmonių):

 • su antibiotikų vartojimu susijęs žarnų uždegimas (kolitas), kuris retais atvejais gali būti mirtinas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • kraujo ląstelių kiekio pokyčiai (leukopenija, leukocitozė, neutropenija, mažakraujystė), raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių bei trombocitų kiekio sumažėjimas (pancitopenija), kuris gali būti mirtinas, kaulų čiulpų slopinimas, kuris gali būti mirtinas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • alerginė reakcija, alerginis patinimas (edema) arba staigus odos ir gleivinės patinimas (angioneurozinė edema), sunki alerginė reakcija (anafilaksinis šokas), kuris gali būti pavojingas gyvybei (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija);
  • sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • nerimo reakcijos, keisti sapnai, depresija (galinti vesti prie minčių apie savižudybę, mėginimo nusižudyti ar baigtis savižudybe) ,psichikos sutrikimai (psichozinės reakcijos) (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • sumažėjęs odos jautrumas, drebulys, migrena, uoslės jutimo sutrikimai;
 • spengimas ausyse, sutrikusi klausa;
 • alpimas, kraujagyslių uždegimas (vaskulitas);
 • dusulys, įskaitant astmos simptomus;
 • kasos uždegimas;
 • kepenų uždegimas, kepenų ląstelių žūtis (kepenų nekrozė), kuri labai retai progresuoja į gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą;
 • jautrumas šviesai (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), smulkios, smeigtuko galvutės dydžio kraujosruvos po oda (petechijos);
 • raumenų skausmas, sąnarių uždegimas, padidėjęs raumenų tonusas, spazmai, sausgyslės, ypač kulkšnies užpakalinėje dalyje esančios didelės sausgyslės (Achilo sausgyslės) plyšimas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • kraujas arba kristalai šlapime (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), šlapimo takų uždegimas;
 • sustiprėjęs prakaitavimas;
 • padidėjusi fermento amilazės koncentracija.

Labai retas (gali atsirasti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000):

 • tam tikras eritrocitų kiekio sumažėjimas (hemolizinė mažakraujystė); pavojingas baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (agranulocitozė);
 • sunki alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija, anafilaksinis šokas, seruminė liga) kuri gali būti mirtina (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • sutrikusi koordinacija, nestabili eisena (eisenos sutrikimas), padidėjęs smegenų spaudimas (intrakranijinis spaudimas ir tariamasis smegenų navikas);
 • spalvų suvokimo sutrikimai;
 • įvairūs odos pakenkimai arba išbėrimai (pvz., Stivenso Džonsono sindromas, kuris gali būti mirtinas, bei toksinė epidermio nekrolizė); raumenų silpnumas, sausgyslės uždegimas, sunkiosios miastenijos simptomų pasunkėjimas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

 • su nervų sistema susiję nusiskundimai, pvz., galūnių skausmas, deginimas, badymas, tirpimas ir (arba) silpnumas (periferinė neuropatija ir polineuropatija);
 • nenormaliai dažnas širdies plakimas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas (vadinamasis QT intervalo pailgėjimas, matomas EKG, t. y. elektrinių širdies impulsų įraše);
  • įtaka kraujo krešėjimui pacientams, gydomiems vitamino K antagonistais.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, elektroniniu paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Ciprofloxacin Baxter

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje ir vietoje.

 

Ant pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Prieš vartojimą Ciprofloxacin Baxter tirpalą reikia apžiūrėti, ar jame nėra matomų dalelių ir ar nepakito spalva. Galima infuzuoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra dalelių.

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.

Flakoną/buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.

Maišelį laikyti suvyniotą išoriniame maišelyje, kad Vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Po praskiedimo

Praskiestą tirpalą reikia suvartoti per 42 valandas.

 

Mikrobiologiniu požiūriu preparatą būtina vartoti nedelsiant, kitu atveju atsakomybė už laikymo prieš vartojimą trukmę ir sąlygas tenka vartotojui.

 

Pirmą kartą atidarius talpyklę

Tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą vaistą ar atliekas reikia nedelsiant po vartojimo tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko.. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ciprofloxacin Baxter sudėtis

 

 • Veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas.
 • 1 ml infuzinio tirpalo yra 2 mg ciprofloksacino (2,544 mg ciprofloksacino laktato pavidalu).
 • Pagalbinės medžiagos yra pieno rūgštis, natrio chloridas, vandenilio chlorido rūgštis, injekcinis vanduo.

 

Ciprofloxacin Baxter išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Ciprofloxacin Baxter infuzinis tirpalas yra skaidrus bespalvis ar šiek tiek gelsvas tirpalas.

Ciprofloxacin Baxter 100 mg/50 ml infuzinis tirpalas tiekiamas bespalvio stiklo flakonais arba ne PVC maišeliais. Kiekviename flakone arba ne PVC maišelyje yra 50 ml infuzinio tirpalo.

Ciprofloxacin Baxter 200 mg/100 ml infuzinis tirpalas tiekiamas bespalvio stiklo flakonais arba ne PVC maišeliais. Kiekviename flakone arba ne PVC maišelyje yra 100 ml infuzinio tirpalo.

Ciprofloxacin Baxter 400 mg/200 ml infuzinis tirpalas tiekiamas bespalvio stiklo buteliukais arba ne PVC maišeliais. Kiekviename buteliuke arba ne PVC maišelyje yra 200 ml infuzinio tirpalo.

 

Pakuotė. Kartono dėžutė, kurioje yra vienas flakonas arba buteliukas.

   Atskiras ne PVC maišelis, supakuotas į išorinį maišelį.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Baxter Holding B.V.

Kobaltweg 49, 3542CE Utrecht,

Nyderlandai

 

Gamintojas

Peckforton Pharmaceuticals Limited

Crewe Hall, Golden Gate Lodge

Crewe, Cheshire, CW1 6UL

Jungtinė Karalystė

 

arba

 

Eurogenerics NV/SA

Heizel Esplanade b22

1020 Brussels

Belgija

 

arba

 

Svizera Europe B.V.

Antennestraat 43

1322 AH, Almere

Nyderlandai

arba

 

Sia Unifarma

Brivibas Gatve 414/K-2

LV-1024, Riga

Latvija

 

arba

 

Tramco sp. Z.o.o,

Wolskie, ul. Wolska 14,

05-860 Plochocin,

Lenkija

 

arba

 

UAB Norameda,

Meistrų 8a Vilnius, LT-02189

Lietuva

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB Norameda

Meistrų 8a,

Vilnius LT 02189

Tel. +370 5 230 6499

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

 

 

Vaistinio preparato pavadinimas

Valstybė narė

 

Ciprofloxacin Baxter oplossing

voor intraveneuze infusie

 

Belgija

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml,

      Infusion

Lenkija

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml,

       Infusion

Austrija

 

Ciprofloxacin Baxter 2 mg/ml Infusionslösung

Vokietija

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml,

   Infusion

Slovėnija

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml

  infuzinis tirpalas

Lietuva

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml,

   Infusion

Airija

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml,

   Infusion

Latvija

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml,

   Infusion

Estija

Ciprofloxacin Baxter oplossing

voor intraveneuze infusie

 

Liuksemburgas

Ciprosol

Italija

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml,

   Infusion

Portugalija

Ciprofloksacinas 2 mg / ml, infuzinis tirpalas

Jungtinė Karalystė

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-01-23.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Patarimai, medicininė edukacinė informacija

Antibiotikų vartojama bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti. Jie neveiksmingi virusų sukeltų infekcinių ligų atveju.

Jei gydytojas Jums skyrė antibiotikų, jie tinka būtent tai ligai, kuria sergate, gydyti.

Nepaisant gydymo antibiotikais, kai kurios bakterijos gali išlikti ar net daugintis. Tai vadinama atsparumu: gydymas kai kuriais antibiotikais tampa neveiksmingas.

Netinkamas antibiotikų vartojimas didina atsparumo paplitimą. Bakterijos gali tapti atsparesnės ir dėl to Jūs sveiksite ilgiau arba antibiotikų veiksmingumas sumažės, jei nesilaikysite gydytojo nurodymų, susijusių su:

-  doze;

-  dozės vartojimo laiku;

-  gydymo trukme.

 

Tam, kad vaistas išliktų veiksmingas

 1. Antibiotikų vartokite tik tada, kai skirta.
 2. Rūpestingai laikykitės gydymo nurodymų.
 3. Nevartokite antibiotikų, jei jų neskyrė gydytojas (net panašioms ligoms gydyti).
 4. Savo antibiotikų neduokite kitiems žmonėms, nes šie vaistai gali jiems netikti.
 5. Baigę gydymą, visus nesuvartotus vaistus grąžinkite į vaistinę, kur jie bus saugiai sunaikinti.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams

 

Ciprofloxacin Baxter reikia vartoti intraveninės infuzijos būdu. Vaikams infuzijos trukmė yra 60 minučių. Suaugusiems pacientams 400 mg Ciprofloxacin Baxter infuzinio tirpalo dozė infuzuojama per 60 minučių, 100 mg ir 200 mg dozė – per 30 minučių. Jei vaistinis preparatas lašinamas lėtai ir į didelę veną, iki minimumo sumažėja nemalonūs paciento pojūčiai ir sumažėja venos dirginimo rizika. Infuzinis tirpalas gali būti lašinamas tiesiogiai arba sumaišytas su kitais suderinamais infuziniais tirpalais.

 

Infuzinius tirpalus ir vaistus visada reikia lašinti atskirai, nebent patvirtinta, kad jie yra suderinami. Matomi nesuderinamumo požymiai yra nuosėdos, drumzlės ar spalvos pokytis.

 

Nesuderinamumas pasireiškia, kai infuzinis tirpalas ar vaistas yra fizikiniu ar cheminiu požiūriu nestabilus prie tirpalo pH (pvz., penicilinas, heparino tirpalai), ypač jei vartojama tirpalų, kurių pH šarminis (Ciprofloxacin Baxter infuzinio tirpalo pH yra 3,9-4,5).

 

Gydymą galima pradėti į veną vartojamu preparatu ir vėliau tęsti geriamuoju preparatu.

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Ciprofloxacin Baxter 2mg/ml infuzinis tirpalas 100ml N1

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

fluorochinolonai antibakteriniai infuzinis priešinfekciniai tirpalas holding ciprofloxacinum sistemiškai baxter veikiantys ciprofloxacin vaistai

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos