vaistai.lt

Diane-35 0.035mg+2mg dengtos tabletės N21 (LI)

vartojama gydyti odos būkles, pvz., aknę (spuogus), labai riebią odą ir perteklinių plaukų augimą vaisingo amžiaus moterims. Kadangi vaistui būdingos kontraceptinės savybės, gydytojas gali jį skirti tik tuo atveju, jeigu mano, kad Jus tikslinga gydyti hormoniniais kontraceptikais.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 9.14
su receptu
 
Gamintojas :  Actiofarma
Veiklioji :  Cyproteronum/Ethinylestradiolum
ATC kodas :  G03HB01
Brūkšninis kodas :  4779045500139
Grupė :   Urogenitalinę sistemą veikiantys vaistai ir lytiniai hormonai -> Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai -> Antiandrogenų ir estrogenų deriniai -> Cyproterone and estrogen

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Diane-35 0.035mg+2mg dengtos tabletės N21 (LI)

Informacinis lapelis
 


·   Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, Diane-35 veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.

·   Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, Diane-35 poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).

Praleista daugiau negu viena tabletė

Klauskite gydytojo patarimo.

Viena tabletė praleista pirmąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 paras naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.

Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Viena tabletė praleista antrąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Viena tabletė praleista trečiąją savaitę

Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau galbūt atsiras išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuos.

arba

2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 parų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją parą), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.

·   Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

KĄ DARYTI, JEI…

… atsirado virškinimo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Diane-35 tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3‑4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

 

… ne laiku kraujuojate

Vartojant Diane-35, kaip ir kitas kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų arba kraujo) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie Diane-35, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

… nebūna mėnesinių

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Diane-35 pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Diane-35 pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

Nustojus vartoti Diane-35

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

  1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir Jums atrodo, kad tai susiję su Diane-35 vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

 

Sunkus šalutinis poveikis

 

Sunkios reakcijos, susijusios su Diane-35 vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kraujo krešuliai (trombozė)“, „Diane-35 ir vėžys“. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir jeigu Jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

 

Kiti galimi šalutiniai poveikiai

 

Diane-35 vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

 

 

Organų sistemų klasė

 

Šalutiniai reiškiniai

Dažni

(≥ 1/100)

Nedažni

(≥ 1/1000 ir < 1/100)

Reti

(< 1/1000)

Dažnis nežinomas

Akių sutrikimai

 

 

Kontaktinių lęšių netoleravimas

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Pykinimas, pilvo skausmas

Vėmimas, viduriavimas

 

 

Imuninės sistemos sutrikimai

 

 

Padidėjęs jautrumas

 

 

Tyrimai

Padidėjęs svoris

 

Sumažėjęs svoris

 

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

 

Skysčių susilaikymas

 

 

Nervų sistemos sutrikimai

Galvos skausmas

Migrena

 

 

Psichikos sutrikimai

Prislėgta nuotaika Nuotaikos pokyčiai

Sumažėjęs lytinis potraukis

Padidėjęs lytinis potraukis

 

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Krūtų skausmas

Krūtų jautrumas

Krūtų hipertrofija

Išskyros iš makšties Išskyros iš krūtų

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

 

Išbėrimas

Dilgėlinė

Mazginė raudonė

Daugiaformė raudonė

 

Kraujagyslių sutrikimai

 

 

Kraujo krešulys venose

Padidėjęs kraujospūdis

 

Jeigu sergate paveldima angioneurozine edema, preparatai, kurių sudėtyje yra moteriškų lytinių hormonų (estrogenų) gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus (taip pat žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš pradedant vartoti Diane-35“).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

  1. Kaip laikyti Diane-35

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Diane-35 sudėtis:

-  Veiklioji medžiaga yra etinilestradiolis ir ciproterono acetatas. Vienoje dengtoje tabletėje yra 2000 mikrogramų ciproterono acetato ir 35 mikrogramai etinilestradiolio

-  Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25, magnio stearatas. Tabletės dangalas: sacharozė, povidonas 700 000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas, glicerolis (85 %), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), montanglikolio vaškas.

 

Diane-35 išvaizda ir kiekis pakuotėje

Diane-35 tiekiama dėžutėmis, po vieną lizdinę plokštelę, kurioje yra 21 tabletė.

 

Diane-35 tablečių lizdinės plokštelės pagamintos iš permatomos polivinilchlorido plėvelės ir blizgančios aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė).

 

Tabletės yra geltonos, abipus išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.

 

Registruotojas ir gamintojas eksportuojančioje valstybėje

Bayer Pharma AG , Müllerstraße 178, 13353 Berlin, Vokietija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB „Actiofarma“

Islandijos pl. 209A

LT-49163 Kaunas

 

Perpakavo

UAB „Entafarma“

Klonėnų vs. 1

Širvintų r. sav.

Lietuva

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-03-12

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.* Rodoma minimalaus vieneto kaina 

plus cyproterone tabletės veikiantys diane lytinę estrogenų actiofarma hormonai cyproteronum antiandrogenų deriniai estrogen urogenitalinę vaistai lytiniai ethinylestradiolum sistemą dengtos

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos