vaistai.lt

Diane dengtos tabletės N21 (LI)

vartojama gydyti odos būkles, pvz., aknę (spuogus), labai riebią odą ir perteklinių plaukų augimą vaisingo amžiaus moterims. Kadangi vaistui būdingos kontraceptinės savybės, gydytojas gali jį skirti tik tuo atveju, jeigu mano, kad Jus tikslinga gydyti hormoniniais kontraceptikais.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 9.14
su receptu
 
Gamintojas :  Lex ano
Veiklioji :  Cyproteronum/Ethinylestradiolum
ATC kodas :  G03HB01
Brūkšninis kodas :  5909990222216
Grupė :   Urogenitalinę sistemą veikiantys vaistai ir lytiniai hormonai -> Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai -> Antiandrogenų ir estrogenų deriniai -> Cyproterone and estrogen

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Diane dengtos tabletės N21 (LI)

Informacinis lapelis
 


KĄ DARYTI, JEI…

 

… užmiršote išgerti tablečių

 

KĄ DARYTI, JEI…

 

… atsirado virškinimo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

 

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Diane tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3 – 4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

 

… ne laiku kraujuojate

 

Vartojant Diane, kaip ir kitas kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų arba kraujo) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti naudoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie Diane, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

 

… nebūna mėnesinių

 

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Diane pagal schemą.

 

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Diane pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

Nustojus vartoti Diane

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

1.   Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, ypač jeigu jis sunkus ir nepraeinantis, arba atsirado sveikatos būklės pakitimas, kurį, Jūsų nuomone, galėjo sukelti Diane, pasakykite gydytojui.

 

Visoms moterims, vartojančioms sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kraujo krešulių venose (venų tromboembolijos (VTE)) arba kraujo krešulių arterijose (arterijų tromboembolijos (ATE)) rizika yra padidėjusi. Išsamesnė informacija apie įvairią riziką, susijusią su sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimu, pateikiama 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Diane“.

Sunkus šalutinis poveikis

 

Sunkios reakcijos, susijusios su Diane vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kraujo krešuliai (trombozė)“, „Diane ir vėžys“. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir jeigu Jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

 

Kiti galimi šalutiniai poveikiai

 

Diane vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

 

 

Organų sistemų klasė

 

Šalutiniai reiškiniai

Dažni

(gali pasireikšti iki 1 iš 10 moterų )

Nedažni

(gali pasireikšti iki 1 iš 100 moterų )

Reti

(gali pasireikšti iki 1 iš 1000 moterų )

Dažnis nežinomas

(negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Akių sutrikimai

 

 

Kontaktinių lęšių netoleravimas

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Pykinimas, pilvo skausmas

Vėmimas, viduriavimas

 

 

Imuninės sistemos sutrikimai

 

 

Padidėjęs jautrumas

 

 

Tyrimai

Padidėjęs svoris

 

Sumažėjęs svoris

 

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

 

Skysčių susilaikymas

 

 

Nervų sistemos sutrikimai

Galvos skausmas

Migrena

 

 

Psichikos sutrikimai

Prislėgta nuotaika Nuotaikos pokyčiai

Sumažėjęs lytinis potraukis

Padidėjęs lytinis potraukis

 

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Krūtų skausmas

Krūtų jautrumas

Krūtų hipertrofija

Išskyros iš makšties Išskyros iš krūtų

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

 

Išbėrimas

Dilgėlinė

Mazginė raudonė

Daugiaformė raudonė

 

Kraujagyslių sutrikimai

 

 

Kraujo krešulys venose

Padidėjęs kraujospūdis

 

Jeigu sergate paveldima angioneurozine edema, preparatai, kurių sudėtyje yra moteriškų lytinių hormonų (estrogenų) gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus (taip pat žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš pradedant vartoti Diane“).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

2.   Kaip laikyti Diane

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka ik“/„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

3.   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Diane sudėtis:

-  Veiklioji medžiaga yra ciproterono acetatas ir etinilestradiolis. Vienoje dengtoje tabletėje yra 2000 mikrogramų ciproterono acetato ir 35 mikrogramai etinilestradiolio.

-  Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25, talkas, magnio stearatas. Tabletės dangalas: sacharozė, povidonas 700 000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas, glicerolis (85 %), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), montanglikolio vaškas.

 

Diane išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Diane tiekiama dėžutėmis, po vieną arba tris lizdines plokšteles, kurioje yra 21 tabletė.

 

Diane tablečių lizdinės plokštelės pagamintos iš permatomos polivinilchlorido plėvelės ir blizgančios aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė).

 

Tabletės yra geltonos, abipus išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.

 

Ant lizdinės plokštelės pateiktų santrumpų paaiškinimai:

Pon. – Pirmadienis  Pt. –  Penktadienis

Wt. -  Antradienis  Sob.- Šeštadienis

Śr.   -  Trečiadienis  Nd. - Sekmadienis

Czw. - Ketvirtadienis

 

Gamintojas

Bayer AG

Müllerstrasse 178

D-13353 Berlin

Vokietija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB „Lex ano“

Naugarduko g. 3, Vilnius

Lietuva

 

Perpakavo

BĮ UAB „Norfachema“

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

 

arba

 

UAB „Entafarma“

Klonėnų vs. 1,

Širvintų r. sav.

Lietuva

 

Registruotojas eksportuojančioje valstybėje yra Bayer AG, Kaiser-Wilhelm-Allee 1, 51373 Leverkusen, Vokietija.

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-01-24

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Lygiagrečiai importuojamas vaistas skiriasi nuo referencinio vaisto laikymo sąlygomis (lygiagrečiai importuojamą vaistą laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, referenciniam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia) ir tinkamumo laiku (lygiagrečiai importuojamo vaisto tinkamumo laikas – 3 metai, referencinio vaisto – 5 metai).

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.* Rodoma minimalaus vieneto kaina 

lytinę deriniai dengtos tabletės cyproteronum estrogenų ethinylestradiolum antiandrogenų sistemą vaistai diane lytiniai urogenitalinę cyproterone hormonai estrogen veikiantys

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos