vaistai.lt

Nolpaza 40mg milteliai injekciniam tirpalui N10

vartojama toliau išvardytoms ligoms gydyti.
- Refliukso sukeltas ezofagitas (stemplės, t. y. ryklę ir skrandį jungiančio vamzdelio, uždegimas), kartu pasireiškiant skrandžio rūgštinio turinio atpylimui.
- Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.
- Colingerio – Elisono (Zollinger-Ellison) sindromas bei kitokios būklės, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 69.73
su receptu
 
Gamintojas :  KRKA
Veiklioji :  Pantoprazolum
ATC kodas :  A02BC02
Grupė :   Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai -> Antacidiniai vaistai. Vaistai opaligei ir vidurių pūtimui gydyti -> Protonų siurblio inhibitoriai -> Pantoprazole

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Nolpaza 40mg milteliai injekciniam tirpalui N10

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Nolpaza 40 mg milteliai injekciniam tirpalui

pantoprazolas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza
 3. Kaip vartoti Nolpaza
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Nolpaza
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas

 

Nolpaza sudėtyje yra veikliosios medžiagos pantoprazolo. Nolpaza yra selektyvaus poveikio protonų siurblio inhibitorius, t. y. vaistas, mažinantis rūgšties susidarymą skrandyje. Šiuo vaistu gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos.

Šio vaisto leidžiama į veną ir vartojama tik tuo atveju, jei šiuo metu gydytojas manys, kad gydymas injekciniu pantoprazolu Jums tinka labiau nei pantoprazolo tabletėmis. Tablečių vietoj injekcinio vaisto bus pradėta vartoti nedelsiant, kai tik gydytojas nuspręs, kad galima.

 

Nolpaza vartojama toliau išvardytoms ligoms gydyti.

 • Refliukso sukeltas ezofagitas (stemplės, t. y. ryklę ir skrandį jungiančio vamzdelio, uždegimas), kartu pasireiškiant skrandžio rūgštinio turinio atpylimui.
 • Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.
 • Colingerio – Elisono (Zollinger-Ellison) sindromas bei kitokios būklės, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza

 

Nolpaza vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija pantoprazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra protonų siurblio inhibitorių.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Nolpaza:

 • jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jei Jums yra buvę kepenų sutrikimų, pasakykite gydytojui. Jis dažniau tirs kepenų fermentų aktyvumą. Jei kepenų fermentų aktyvumas padidėja, gydymas turi būti nutrauktas;
 • jei kartu su pantoprazolu vartojate ŽIV proteazės inhibitorių, tokių kaip atazanaviro (jais gydoma ŽIV infekcija) kreipkitės į gydytoją patarimo.

Tokių kaip Nolpaza protonų siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžių riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu).

 • Jeigu vartojate Nolpaza ilgiau kaip tris mėnesius, gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Mažas magnio kiekis gali pasireikšti kaip nuovargis, nevalingi raumenų susitraukimai, sutrikusi orientacija, traukuliai, svaigulys, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis. Jei pasireiškė koks nors iš šių simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui. Mažas magnio kiekis taip pat gali sumažinti kalio ar kalcio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas gali nuspręsti reguliariai atlikti kraujo tyrimus, kad galėtumėte stebėti magnio koncentraciją.
 • Jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Nolpaza, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas.

Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Nolpaza. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis,kaip antai sąnarių skausmas.

 • Jeigu jums bus atliekamas specialus kraujo tyrimas (dėl chromogranino A).

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui, prieš ar po vaisto vartojimo, jei pastebėsite bet kurį iš toliau išvardytų simptomų, kuris gali būti kitos, labiau rimtos ligos požymis.

 • Netikėtas kūno svorio mažėjimas.
 • Vėmimas, ypač pasikartojantis.
 • Vėmimas krauju; tai gali atrodyti kaip tamsūs kavos tirščiai turinyje.
 • Kraujas išmatose, jos gali būti juodos ar deguto pavidalo.
 • Rijimo pasunkėjimas arba skausmas ryjant.
 • Pablyškimas ir silpnumas (mažakraujystė).
 • Krūtinės skausmas.
 • Pilvo skausmas.
 • Sunkus ir/arba nuolatinis viduriavimas, nes šio vaisto vartojimas buvo susijęs su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu.

 

Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

 

Vaikams ir paaugliams

Nolpaza vaikams ir paaugliams vartoti negalima, nes nebuvo įrodytas, poveikis jaunesniems kaip 18 metų vaikams.

 

Kiti vaistai ir Nolpaza

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų (įskaitant įsigytus be recepto) arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui..

Tai yra todėl, kad pantoprazolo injekcijos gali keisti kitų vaistų veiksmingumą, todėl pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

 • tokių vaistų kaip ketokonazolo, itrakonazolo ir pozakonazolo (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga) ar erlotinibo (juo gydomas tam tikras vėžys), nes Nolpaza gali sutrikdyti tinkamą šių ir kai kurių kitų vaistų poveikį;
 • varfarino ir fenprokumono (vaistų, veikiančių krešėjimą, t. y. skystinančių kraują). Gali reikti atlikti daugiau tyrimų;
 • vaistų ŽIV infekcijai gydyti, tokių kaip atazanaviro;
 • metotreksato (jo vartojama reumatoidiniam artritui, psoriazei ar vėžiui gydyti) – jei vartojate metotreksato, gydytojas gali laikinai sustabdyti gydymą Nolpaza, nes pantoprazolas gali padidinti metotreksato kiekį kraujyje;
 • fluvoksamino (jis vartojamas depresijai ir kitoms psichinėms ligoms gydyti - jei vartojate fluvoksaminą, gydytojas gali sumažinti jo dozę);
 • rifampicino (vartojamo infekcijoms gydyti);
 • jonažolės (Hypericum perforatum) (vartojamos lengvos depresijos gydymui.)

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu.

 

Šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nolpaza neturi arba turi nedidelę įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jei pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip svaigulys ar regos sutrikimas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

 

Nolpaza sudėtyje yra natrio

Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

 1. Kaip vartoti Nolpaza

 

Slaugytojas arba gydytojas paros dozę suleis į veną per 2‑15 minučių.

 

Toliau nurodomos rekomenduojamosios dozės.

Suaugusieji

Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligės arba refliukso sukelto ezofagito gydymas

Vienas flakonas (40 mg pantoprazolo) per parą.

 

Ilgalaikis Colingerio – Elisono (Zollinger-Ellison) sindromo ir kitokios būklės, kurios metu skrandyje susidaro per daug rūgšties, gydymas

Du flakonai (80 mg pantoprazolo) per parą.

 

Vėliau gydytojas dozę gali koreguoti atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį. Jei Jums skirta vartoti daugiau kaip du flakonai (80 mg) per parą, vaisto dozė bus suleidžiama lygiomis dalimis per du kartus. Gydytojas gali skirti laikinai vartoti daugiau kaip keturis flakonus (160 mg) per parą. Jei skrandžio rūgšties kiekio kontrolę reikia pasiekti greitai, pradinės 160 mg dozės (keturių flakonų) turi pakakti skrandžio rūgšties kiekiui pakankamai sumažinti.

 

Specifinių grupių pacientai

Jei sergate sunkia kepenų liga, paros dozė bus tik 20 mg (pusė flakono).

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Šio injekcinio vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Nolpaza dozę?

Jums leidžiamą dozę atidžiai patikrins slaugytojas arba gydytojas, todėl perdozavimo galimybė yra ypač maža. Perdozavimo simptomai nėra žinomi.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis.

 

 • Sunkios alerginės reakcijos (jų atsiranda retai: gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 1000 ): liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, rijimo pasunkėjimas, ruplės (dilgėlinė), kvėpavimo pasunkėjimas, alerginis veido patinimas (Kvinkės arba angioneurozinė edema), stiprus svaigulys kartu su labai dažnu širdies plakimu ir smarkiu prakaitavimu.

 

 • Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): odos pūslių atsiradimas ir greitas bendrosios būklės blogėjimas, akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stivenso – Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, Lajelio (Lyell) sindromas, daugiaformė eritema) ir jautrumas šviesai.

 

 • Kitokios sunkios reakcijos (dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): odos ir akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) ar karščiavimas, išbėrimas, inkstų padidėjimas (kartais atsiranda skausmingas šlapinimasis ir apatinės nugaros dalies skausmas) (sunkus inkstų uždegimas); išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu.

 

Pantoprazolą vartojant ilgiau nei 3 mėnesius gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Žemas magnio kiekis kraujyje pasireiškia sekančiais simptomais: nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, traukuliais, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pasireiškia bent vienas iš išvardytų simptomų nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Žemas magnio kiekis kraujyje gali lemti kalio ir kalcio kiekio kraujyje sumažėjimą. Gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio kraujyje kontrolei.

 

Kitoks šalutinis poveikis

 • Dažnas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 10)

Venos sienelės uždegimas ir kraujo krešulio susidarymas (tromboflebitas) vaisto suleidimo vietoje, gerybiniai skrandžio polipai.

 

 • Nedažnas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 100)

Galvos skausmas, svaigulys, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas ir diskomfortas, odos išbėrimas, egzantema, dėmės (bėrimas), niežulys, šlaunikaulio, riešo ir stuburo lūžiai, silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta, miego sutrikimas.

 

 • Retas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 1000)

Skonio iškraipymas ar visiškas jo nejutimas. Regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas, dilgėlinė, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, kūno svorio pokytis, kūno temperatūros padidėjimas, karščiavimas, galūnių patinimas (periferinė edema), alerginė reakcija, depresija, krūtų padidėjimas vyrams.

 

 • Labai retas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 10000)

Dezorientacija.

 

 • Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Haliucinacijos, minčių susipainiojimas (ypač jei tokių simptomų yra buvę), natrio kiekio kraujyje sumažėjimas, kalcio kiekio kraujyje sumažėjimas, kalio kiekio kraujyje sumažėjimas, dilgčiojimas arba tirpimas rankose ar kojose, storosios žarnos uždegimas, sukeliantis nuolatinį vandeningą viduriavimą, raumenų spazmai.

 

Šalutinis poveikis, nustatomas kraujo tyrimais

 • Nedažnas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 100)

Kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

 • Retas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 1 000)

Bilirubino kiekio padidėjimas, riebalų kiekio padidėjimas kraujyje, karščiavimas, susijęs su žymiu cirkuliuojančių grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimu.

 • Labai retas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 10 000)

Trombocitų kiekio sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ar atsirasti mėlynių), baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (dėl to gali dažniau pasireikšti infekcija), kartu pasireiškiantis nenormalus raudonųjų bei baltųjų kraujo ląstelių ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas.

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Nolpaza

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant pakuotės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Po paruošimo ar paruošimo ir praskiedimo tirpalas 25ºC temperatūroje cheminiu ar fiziniu požiūriu išlieka stabilus 12 valandų. Negalima šaldyti.

 

Mikrobiologiniu požiūriu vaistą būtina vartoti nedelsiant. Jei nevartojamas nedelsiant, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako vartotojas.

Pastebėjus išvaizdos pasikeitimų (pvz., drumstumą ar nuosėdas), Nolpaza vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Nolpaza sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekviename flakone yra 40 mg pantoprazolo (natrio druskos seskvihidrato pavidalu).
 • Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), natrio citratas dihidratas ir natrio hidroksidas (pH koreguoti).

 

Nolpaza išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nolpaza yra balti arba beveik balti, homogeniški, korėti milteliai.

 

Nolpaza tiekiamas pakuotėmis po 1, 5, 10 ir 20 stiklo flakonų.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Valstybės narės pavadinimas

Vaisto pavadinimas

Jungtinė Karalystė

Pantoprazole

Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva

Nolpaza

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-02-13.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

 

Tirpalas leidimui į veną ruošiamas į flakoną, kuriame yra liofilizuotų miltelių, suleidžiant 10 ml 9 mg/ml (0,9%) natrio chlorido injekcinio tirpalo. Paruoštą tirpalą galima leisti tiesiogiai arba prieš vartojimą jį sumaišyti su 100 ml 9 mg/ml (0,9%) natrio chlorido injekcinio tirpalo arba 50 mg/ml (5%) gliukozės injekcinio tirpalo. Skiedimui galima naudoti stiklines ar plastikines talpykles.

 

Nolpaza 40 mg miltelių injekciniam tirpalui negalima tirpinti kituose tirpaluose, nei išvardyti, ar su jais maišyti.

 

Po paruošimo ar paruošimo ir praskiedimo tirpalas 25ºC temperatūroje cheminiu ar fiziniu požiūriu išlieka stabilus 12 valandų.

Negalima šaldyti.

 

Mikrobiologiniu požiūriu preparatą būtina vartoti nedelsiant. Jei nevartojamas nedelsiant, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako vartotojas.

 

Šį vaistinį preparatą į veną reikia suleisti per 2‑15 minučių.

 

Flakono turinys yra skirtas leisti į veną vieną kartą. Bet kokį vaistinio preparato likutį talpyklėje ar vaistinį preparatą, kurio išvaizda pasikeitė (pvz., atsirado drumstumas ar nuosėdų) reikia sunaikinti.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Nolpaza 40mg milteliai injekciniam tirpalui N10

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 * Rodoma minimalaus vieneto kaina

Pavadinimas [gamintojas]
Kaina be
kompensuojamojo
recepto


 

    

virškinimo inhibitoriai siurblio vidurių pantoprazolum protonų metabolizmą injekciniam vaistai pantoprazole sistemą opaligei milteliai veikiantys tirpalui gydyti pūtimui antacidiniai nolpaza krka

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos