vaistai.lt
Vėžio gydymo ateitis – individualizuotas gydymas

Sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje kasmet didėja 2 proc. Vis dėlto mirštamumo nuo šių ligų rodikliai krenta žemyn. Tai, pasak mokslininkų, yra modernėjančios medicinos rezultatas. Proveržiu onkologijoje tapę individualizuoti gydymo metodai medikams leidžia paskirti efektyvesnį gydymą ir lengviau kontroliuoti ligą, o pacientui suteikia geresnę gyvenimo kokybę.


COVID-19 2020 rugsėjo 27

COVID-19    0.34% 7.676,017

pastarosios paros sergančiųjų padidėjimas 0.34%, lyginant su praėjusia para, viso dabar sergančių - 7.676,017

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Prasideda 2020–2021 metų gripo sezonas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai informuoja, kad šią savaitę prasideda 2020–2021 m. gripo sezonas. Šis periodas įprastai trunka nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės. Šiuo laikotarpiu padaugėja sergančių gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Ateities ekonomikos DNR plane – inovatyvūs sveikatos sektoriaus sprendimai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad į Ateities ekonomikos DNR planą įtraukti ir svarbūs sprendimai sveikatos sektoriuje, už kuriuos atsakinga ministerija. Jiems įgyvendinti 2020-metams skirta– 684 tūkst. eurų, o iki 2022-ųjų pabaigos – daugiau nei 39 mln. eurų.

Sena daržovė, nauji gaminimo būdai: ką dar gali pasiūlyti svogūnai?

Turbūt nėra virtuvės, kurioje tarp maisto produktų nerastume svogūnų. Juos tapo įprasta naudoti beveik visuose gaminiuose – ruošiant salotas, troškinius ar patiekalus iš mėsos. Kulinarai pabrėžia, kad net ir nedidelė dalis svogūno keičia gaminio skonį – jam priduoda aštrumo ir aitraus kvapo gūsį. Vis dėlto daugeliui iš mūsų sunku įsivaizduoti, jog svogūnai gali būti ne vien aštraus skonio įprastiems patiekalams suteikianti daržovė, bet ir – pagrindinis gaminio ingredientas.

 

Dėvint kaukes išsausėjo veido oda? Padėti gali tinkamas kremas

Daugiau laiko praleidžiant su apsauginėmis veido kaukėmis, žmonės skundžiasi paūmėjusiomis įvairiomis odos problemomis. Vaistininkai pranešime žiniasklaidai sako, kad visa tai galima lengvai sušvelninti tinkamai prižiūrint veido odą ir savo rutiną papildant skubios pagalbos priemonėmis, tokiomis kaip serumai ar esencijos.


Sprendimas, kuris nuskambėjo per visą pasaulį: Mičigano valstijos mieste dekriminalizuoti „magiškieji“ grybai

Ne vien baravykai sukelia tokį ažiotažą. Pirmadienį Mičigano valstijos Ann Arbor miesto taryba vienbalsiai nubalsavo dekriminalizuoti visus psichodelinius augalus ir grybus. Tai, kad šioje vietoje bus leidžiamos dabar draudžiamos medžiagos, tokios, kaip ajahuaska, kvaitulinis pejotlis, meskalinas, ir psilocibinas, geriau žinomos, kaip „magiškieji grybai“ – platus mostas, galintis, panašiai, kaip kanapių dekriminalizacija įvairiose vietose, paskatinti ir federalinę valdžią.

 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos