vaistai.lt
Specialistai įspėja: osteoporozė kasmet pasaulyje sukelia milijonus kaulų lūžių
Visame pasaulyje osteoporoze serga daugiau kaip 200 mln. žmonių – būtent ši skeleto silpnėjimo liga sukelia kas trečią vyresnių moterų ir kas aštuntą vyresnių vyrų kaulų lūžį. Spalio 20 dieną minima Pasaulinė osteoporozės diena vėl primena, kad kasmet vis daugiau žmonių kamuojančiai ligai kelią apsunkinti nesunku – tam tereikia reguliaraus rūpinimosi.
Žiemą grasina ne tik peršalimo ligos, bet ir žarnyno infekcijos

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad artėjant žiemai atkreiptume dėmesį ne tik į peršalimo ligas, bet ir žarnyno infekcijas. Dėl higienos įgūdžių stokos šie virusai labiausiai plinta vaikų kolektyvuose per užterštas rankas ir aplinkos paviršius. Vaikai iš kolektyvo virusų parsineša namo, kur užsikrečia kiti šeimos nariai.

Seimas pradeda svarstyti ženkliai didėjantį kitų metų PSDF biudžetą
Seimas po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam planuojamam 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui, kuris kitais metais sudarys 1,75 mlrd. eurų. Tai yra 11 proc. arba apie 173 mln. eurų daugiau, lyginant su šių metų patvirtintu biudžetu.  Tad dabar jis pradedamas svarstyti Seime, kur bus patvirtintas.
Laiškų terapija gali padėti labiau, nei manote
Garsioji frazė „Jei gali nerašyti – nerašyk“ galioja ne visada. Ypač tada, kai rašymas gali padėti išsigydyti vidines žaizdas ir paprasčiau pažvelgti į gyvenimą. Spalio 9 d. – Pasaulinė pašto dieną – siūlome parašyti laišką, kuris gali pakeisti jūsų gyvenimą.
Patarimai, kaip atgaivinti nagus po priauginimo procedūros
Anot specialistų, nagų priauginimas žalos nepadaro, jei darbą atlieka specialistai ir yra naudojamos kokybiškos priemonės. Tačiau po procedūrų prireikia kelių mėnesių, kad natūralūs nagai atsigautų ir taptų tokios būklės, kokios buvo prieš procedūrą.
Nėštumą patyrusių moterų kraujas nėra tinkamiausias perpilti vyrams?
Naujoje studijoje, publikuotoje Journal of the American Medical Association, teigiama, jog vyrui perpylus kada nors nėščia buvusios moters kraują, jo mirties rizika padidėja, – rašo healthday.com. Pasak tyrėjų iš Olandijos nacionalinio kraujo banko (Sanquin, the Dutch national blood bank), vyro, kuriam perpiltas moters, buvusios nėščia, kraujas, bendra rizika mirti per ateinančius metus padidėja, palyginti su to, kuriam buvo perpiltas kito vyro kraujas.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos