vaistai.lt
Mielomine liga serganti Lina tikisi sulaukti inovatyvių vaistų kompensavimo
Mielominės ligos pavadinimą prieš 13 metų Lina išgirdo pirmą kartą, diagnozės metu. „Tai gana klastinga liga, nes dažniausiai yra atpažįstama tik įvykus komplikacijoms – taip atsitiko ir man. Buvau 48 – erių, pusmetį vargino keisti skausmai kauluose, silpnumas, virškinimo sutrikimai, krito svoris. Kadangi turėjau nedidelįviršsvorį ir jau kelerius metus buvo diagnozuota osteochondrozė, labai nesijaudinau. Bendras kraujo tyrimas buvo geras.
Pasaulinę vandens dieną – apie gamtą ir vandenį
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Pasaulinės vandens dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, kuri vyko Rio de Žaneire, Brazilijoje. Nuo 1993 m. ją globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 m.
PSO ekspertai: psichikos sveikata turi būti nacionalinis prioritetas
Sveikatos apsaugos ministerijoje Lietuvos valstybės institucijų atstovai ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai susitiko aptarti psichikos sveikatos klausimų ypač didelį dėmesys skiriant savižudybių prevencijai. Pasak PSO eksperto dr. Dan Chisholm, psichikos sveikata turi būti kiekvienos šalies nacionalinis prioritetas. Todėl šių problemų prevencija turi būti nuosekli, stabili, tvari, ir tam turi susitelkti ne tik valstybės institucijos, įvairios organizacijos, bet ir visuomenė.
Patarimai, kaip išsirinkti čiužinį su antsvoriu kovojantiems žmonėms
Ne kartą esame girdėję, kad geriausią čiužinį galima rinktis pagal lovos dydį ar kamuojančias problemas, tačiau ar kada bandėte šio gaminio ieškoti pagal svorį? Ne paslaptis, jog antsvoris gali apsunkinti ir mūsų miego kokybę, tad jeigu kovojate su nereikalingais kilogramais ir ieškote naujo čiužinio tobulam poilsiui, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos kelis patarimus.
Kaip skubiai gaivinti papilkėjusią po žiemos veido odą?
Pavasarį norisi kuo greičiau išsivynioti iš vilnonių šalių, skraisčių ir pajusti, kaip pirmieji šilumos spinduliai, lydimi švelnaus vėjo, maloniai gaivina veidą. Išsiilgusi saulės, nuo vitaminų stokos praradusi spindesį, dažnu atveju – išsausėjusi, veido oda prašyte prašosi skubios pagalbos. Tad kaip susigrąžinti prarastą odos spindesį po žiemos, pataria specialistai.
Lietuvoje pagaliau suvaldyta viena seniausių ir mirtinai pavojingų virusinių infekcijų: šienaudavo tiek žmones, tiek gyvūnus, bet atsipalaiduoti dar per anksti
Lietuvoje jau dvyliktus metus iš eilės vykdomos laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rezultatas akivaizdus – 2017 m. ir 2016 m. Lietuvoje nebuvo registruotas nei vienas pasiutligės atvejis. Nuo 2006 m. Lietuvoje pradėta ir sistemingai atliekama laukinių gyvūnų oralinė vakcinacija nuo pasiutligės naudojant jaukus su nusilpninta vakcina efektyviai sumažino pasiutligės paplitimą. Paskutiniai 2 pasiutligės atvejai buvo nustatyti 2015 m. (lapei ir usūriniam šuniui).
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos