vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
D. Šakalienė: „ŽIV Lietuvoje plinta. Sprendimai yra, bet valios juos taikyti – ne“
Lietuvoje vis daugiau žmonių užsikrečia ŽIV (žmogaus imunodeficito virusu). Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje nustatyta 210 naujų ŽIV infekcijos atvejų (174 vyrams ir 36 moterims). Tai penktadaliu daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Palyginus su 2015 metais – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu. Iš viso iki šio lapkričio 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 2959 ŽIV užsikrėtę asmenys.
Valdininkai verčia polikliniką susimokėti už išrašytus kompensuojamuosius vaistus
Valstybinėse institucijose vis dar gajus biurokratinis ir neracionalus požiūris į jiems suteiktus įgaliojimus. Tai savo kailiu teko patirti uostamiesčio bendrovei UAB „Baltic medics“, kuri teikia sveikatos priežiūros paslaugas. Privačios asmens sveikatos priežiūras teikiančios bendrovės turi teisę išrašyti kompensuojamuosius vaistus, už kuriuos vaistinėms sumoka ligonių kasa, tačiau ši bendrovė yra verčiama už pacientams išrašytus vaistus sumokėti iš savo kišenės.
Nešioji akinius? Vadinasi, gyveni įtampoje
Įtampa kūne reiškiasi prastu regėjimu. Visi nešiojantys akinius (be išimties) gyvena įtampoje, kurios nepastebi. Nejaučia jos taip, kaip nejaučia kasdien dėvimų apatinių rūbų. Kūnas reaguoja į įtampą, kurią patiria žmogus. Tuomet susitraukia kaklo, veido, pečių, krūtinės raumenys. Kaip bebūtų keista, dažniausiai įtampą sukelia ne išoriniai veiksniai, o mūsų pačių įpročiai ir įsitikinimai, kaip viskas turi vykti gyvenime. Kad būtų gerai, teisingai ir laimingai.
Veido masažas - efektyvi priemonė prieš raukšles
Dauguma žmonių rūpinasi savo kūnu, sportuodami stiprina kūno raumenis, tačiau veido raumenis dažnai pamiršta. Norint išlaikyti jauną ir stangrią veido odą, ją taip pat reikia mankštinti ir tinkamai prižiūrėti. Tad ne paslaptis, kad efektyviausios priemonės veido raumenims stiprinti yra veido masažas. "Nuolat ir tinkamai atliekamas veido masažas pagražina odą, išryškina dailius bruožus, grąžina jaunystę ir odos skaistumą", - sako masažo specialistė Diana Bekasėnė.
Jau greitai žmonės gali būti užšaldyti gyvi - ar ryžtumėtės tam, kad tik galėtumėte išvysti ateitį?
Kriogeninis užšaldymas yra gerai žinomas būdas apgauti mirtį. Kai kurie žmonės tiki, kad kriogeninis užšaldymas gali išsaugoti jų kūnus arba smegenis iki tų laikų, kol juos pavyks atgaivinti. Tai yra legalu keliose šalyse, nors viltis parduodama brangiai. Tačiau dabar kalbama apie naują būdą leisti žmonėms išvysti ateitį - manoma, kad įstatymai neužkirstų kelio žmones užšaldyti gyvus.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos