vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
Tailande gyvenanti lietuvė: „Ligoninėje jaučiausi kaip „Auksinės žuvelės“ pasakoje“
Tailande gyvenančiai Sonatai Aaltonen gimdyti Tailande apsispręsti nebuvo lengva – galvoje, ieškant sprendimo, rodos, sukosi tikra minčių karuselė. Vis dėlto ant rankų jau sūpuodama dukrelę ji nė kiek nesigaili, kad mažylė pasaulį išvydo Tailande. Vietomis lietuvei pasakojant apie ligoninę, kurioje lankėsi nėštumo metu ir gimdė, atrodė, kad ji kalbėtų apie prabangų viešbutį kurorte.
Pasibaigus draustumui dar mėnesį gydymo paslaugos kompensuojamos, bet...
„Papildomas mėnuo" – taip vadinamas laikotarpis, kai asmeniui, baigus galioti jo privalomajam sveikatos draudimui (PSD), suteikiama galimybė dar mėnesį gauti kompensuojamas gydymo paslaugas. Vis dėlto tai nereiškia, kad PSD įmoka tą mėnesį gali būti nesumokėta. Artėjant šventėms, ja pasirūpinti verta iš anksto.
Kaip žiemą išlikti darbingiems, nepasinerti į liūdesį ir depresiją?
Šviesa reguliuoja net 75 proc. žmogaus funkcijų bei suteikia smegenims energijos. Kiekvienais metais keturiems mėnesiams panyrame į tamsą, kai saulė mus pasiekia labai retai. Depresijos gydymo centro įkūrėjai psichologai Antanas ir Aušra Mockai sako, jog tai turi rimtų pasekmių mūsų sveikatai.
Plaukų priežiūra žiemą: kaip išsirinkti tinkamą šampūną
Žvarbūs vėjai, darganos, temperatūrų pokyčiai, sausas patalpų oras stipriai paveikia plaukus. Jie susilpnėja, išsausėja, netenka natūralaus žvilgesio, elektrinasi, pradeda skilinėti jų galiukai. Kaip padėti plaukams?
Daugiau nei 12 metų Švedijoje rinkti duomenys rodo itin paprastą būdą net 33% sumažinti mirties tikimybę: tai ypač rekomenduojama vienišiems žmonėms
Naminio gyvūnėlio atsiradimas namuose daugeliui yra papildomas darbas, išlaidos ar net laisvo judėjimo apribojimai. Vis tik švedų mokslininkai atlikę išsamią studiją pateikė įdomių įžvalgų, kodėl tam reikėtu ryžtis. Kodėl tai turi būti šuo. Ir žinoma, kaip tai veikia jūsų sveikatą.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos