vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
Darius Jauniškis: „Medikų atlyginimai tėra ledkalnio viršūnė“
Plastikos chirurgas Darius Jauniškis, stojęs prie Lietuvos medikų medikų sąjūdžio, vairo sako, kad su Sąjūdžio gimimu atsirado daugiau vilčių, kad ir Lietuvoje medikai pradės gyventi geriau. Medikai ilgai tylėjo apie sveikatos sistemos problemas, tačiau pūlinys esą pagaliau pratrūko. Medikų algų klausimas, pasak jo, tėra ledkalnio viršūnė. „Mes kovojame už geresnes darbo sąlygas, nes negali pavargęs gydytojas suteikti kokybiškos paslaugos savo pacientui.
Susitarimas dėl medikų atlyginimo didinimo – pasirašytas
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir medikų profesinės sąjungos pasirašė susitarimą bendromis pastangomis siekti tolygaus sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio augimo. Sutarta nuo kitų metų gegužės 20 proc. didinti sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio fondą, prioritetą teikiant mažiausiai uždirbantiems specialistams.
Įveikti stresą prieš šventes padės suvokimas, kad dabar darome daugiau nei įprasta
Ką stresas daro su mūsų organizmu, priklauso tik nuo kiekvieno iš mūsų individualaus mąstymo. Tyrimų duomenimis, jeigu į patiriamą stresą žiūrime kaip į žalojantį mūsų organizmą, tai tikriausiai taip ir bus, tuo tarpu jeigu į jį žvelgiame kaip į pagalbą tam tikrose situacijose, stresas ir nerimas gelbsti.
Ryškus pagurklis: stebuklingi serumai - ne išeitis
Tiems, kuriuos gąsdina chirurginės operacijos, bet norisi patobulinti savo išvaizdą, rekomenduojama rinktis neinvazines procedūras. Kai kurioms iš jų pakanka vos kelių valandų, joms atlikti nereikia imti ilgų nedarbingumo atostogų. „Veido atjauninimo procedūros be skalpelio turi daug pliusų prieš chirurgines operacijas - estetiniu atžvilgiu nepalieka randų ir nėra ilgo skausmingo gijimo laikotarpio, o rezultatai išlieka kelis mėnesius, taip pat finansiškai labiau prieinama daugeliui žmonių“, - savo mintimis dalijosi medicinos kosmetologė Diana Bekasėnė.
Tai kiek vorų iš tikrųjų suvalgome miegodami? Mokslininkai padėjo tašką seno mito istorijoje
Prieš keletą metų internete pasklido netikras faktas, jog kiekvienas žmogus per metus miegodamas suvalgo aštuonis vorus. Žmonės, aišku, faktų jau seniai nebetikrina, todėl pasibaisėję dalinosi šiuo mitu internete. Vėliau paaiškėjo, kad jis neturi jokio pagrindo, tačiau žmonės vis tiek mano, kad bent porą vorų per gyvenimą tikriausiai miegodami praryja - juk jų mūsų namuose tiek daug. Tai koks skaičius būtų arčiau tiesos?
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos