vaistai.lt
Po modernaus tyrimo – 40 procentų tikslesnė vėžio diagnozė
Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje sergamumas onkologinėmis ligomis didėja. Siekiant efektyviausio ir neuždelsto gydymo, labai svarbu vėžį aptikti kuo ankstesnės stadijos. Tai pasiekti padeda modernūs radiologiniai medicinos diagnostikos metodai.
Alergologijos ir klinikinės imunologijos kabinete - efektyvesnė pagalba
Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Konsultacijų poliklinikos Alergologijos ir klinikinės imunologijos kabinetas sulaukia vis daugiau pacientų, besiskundžiančių alerginėmis reakcijomis. Kabinete dirbančios alergologės ir klinikinės imunologės nustato ligą, alergeną, skiria gydymą. Medikės pastebi, jog sergančiųjų srautą metų laikų kaita mažai veikia, nes alergenai paplitę ir ore, ir buityje, ir kasdieniame maiste. Tačiau ruduo – pats laikas pradėti alergenų imunoterapiją, kuri padės pamiršti alergiją visam.
Centro poliklinika sieks, kad paliatyvioji pagalba būtų prieinamesnė visoje šalyje
Nė vienas žmogus nėra apsaugotas nuo sunkios, nepagydomos, gyvenimą trumpinančios ir progresuojančios ligos. Ne paslaptis, kad kiekvienam susirgusiam norisi iki pat paskutinės minutės gyventi kuo produktyvesnį, aktyvesnį ir visavertiškesnį gyvenimą. O tai padaryti padeda paliatyviosios pagalbos specialistai.
Kokią arbatą vertina šiuolaikiški miestiečiai ir patyrę žolininkai?
Arbata – kaip mylinti širdis. Ryte – tonizuoja, vidurdienį – gaivina, o vakare – atstato fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Ne veltui arbatos receptai yra žinomi tūkstančius metų, o dėl prekybos ja įtakų zonų į karą yra pakilusi ne viena imperija.
Dėl ankstyvo odos senėjimo kalti ne vien genai. Veido jogos patarimai
Turėti sveiką ir gražią odą nori bene kiekviena moteris. Paklaustos, kaip jos save vertina, daugelis tikina, kad jų biologinis amžius nesutampa su veido odos amžiumi. Socialiniame tinkle atlikus apklausą paaiškėjo, kad vyresnės nei 30 metų moterys mano, kad jų oda bent 4 metais vyresnė nei jos pačios. Jaunesnės moterys dar kritiškesnės – jos teigia, kad jų veido oda bent 6 metais atrodo seniau nei yra iš tikrųjų.
Blogiausias dalykas, kurį galite padaryti prieš eidami miegoti, ir kaip galima greičiau užmigti?
Dr. Michaelas Breusas, garsus miego gydytojas, pastebi, kad žmonės retai kada pasirūpina sveiku savo miegu. O juk tai labai svarbu. Gydytojas taip pat atskleidė blogiausią dalyką, kurį žmonės kartais nuveikia prieš eidami miegoti. Ne, tai nėra elektronikos prietaisai, kaip dabar dažnai rašoma žiniasklaidoje.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos